Tühi CV Mall: Kuidas Luua Täisväärtuslik CV d

Kui astume tööturule või otsime uusi karjäärivõimalusi, on üks meie kõige väärtuslikumaid relvi meie enda koostatud CV. CV, lühend ingliskeelsest väljendist "Curriculum Vitae" ehk elulugu, on dokument, mis tutvustab meie erialast tausta, haridust, kogemusi ja oskusi. Sellel lihtsal paberil või digitaalsel dokumendil on aga palju sügavam tähendus ja eesmärk kui lihtsalt faktide loetelu.

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee
Table of contents
Sisukord

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee

CV on meie visiitkaart tööturul. See on esimene asi, mida tööandjad vaatavad, kui nad soovivad hinnata, kas me sobime nende organisatsiooni ja konkreetsele ametikohale. See peegeldab meie professionaalsust, võimeid ja potentsiaali ning võib avada või sulgeda uksi meie unistuste karjääri teel.

CV peamine eesmärk on tekitada tööandjas huvi ja soov saada meiega rohkem teada. See peaks vastama küsimustele nagu "Mis kogemus tal on?", "Millised on tema haridus ja kvalifikatsioonid?" ning "Miks peaksime teda intervjuule kutsuma?"

Lisaks sellele peaks CV olema kaasaegne ja hästi struktureeritud. See peaks rääkima lugu meie karjäärist ja näitama, kuidas meie senine kogemus ja haridus on valmistanud meid ette tulevasteks väljakutseteks. Seega, hea CV ei ole pelgalt nimekiri faktidest, vaid see on tugev müügivahend, mis suudab meid potentsiaalsetele tööandjatele kõige paremast küljest näidata.

Tühi CV mall

Järgmistes peatükkides uurime põhjalikumalt, kuidas koostada CV-d, mis tõmbab tähelepanu ja avab uksed soovitud karjäärivõimalustele. Alustame sellega, millised erinevad tüübid CV-d on olemas ja millist neist millises olukorras kasutada.

CV tüübid: Millist CV-d valida?


Kui hakkame koostama oma CV-d, seisame silmitsi valikuga, millist tüüpi CV-d valida. CV-d võivad olla mitmesugused, ja õige valik sõltub peamiselt sinu isiklikust olukorrast ja karjäärieesmärkidest. Siin on mõned kõige levinumad CV tüübid ning millal neid kasutada:

 • Kronoloogiline CV: See on kõige tavalisem CV tüüp. Selles esitatakse töökogemus ja haridus kronoloogilises järjekorras, alustades kõige hiljutisemast. See sobib hästi neile, kellel on stabiilne karjäär ja selge karjääriredel, kus eelmine töökogemus toetab järgmist.
 • Funktsionaalne CV: Funktsionaalne CV keskendub oskustele ja pädevustele, mitte ajaloolisele töökogemusele. See sobib, kui sul on mitmekülgne taust erinevates valdkondades või otsid tööd, kus varasem kogemus ei ole otsustav.
 • Kombineeritud CV: Kombineeritud CV ühendab mõlemad eespool mainitud tüübid. See algab oskuste ja pädevuste loeteluga ning seejärel järgneb töökogemus kronoloogilises järjestuses. See võimaldab esile tõsta oskused, mis on kõige olulisemad soovitud ametikohal.
 • Eesmärgile orienteeritud CV: Selline CV keskendub konkreetsele ametikohale või tööstusele. See rõhutab töökogemust ja saavutusi, mis on seotud soovitud töökohaga ning ignoreerib muud vähemolulist teavet.
 • Akadeemiline CV: Akadeemiline CV on mõeldud peamiselt teadlastele ja õppejõududele. See keskendub haridusele, teadustööle, publikatsioonidele ja akadeemilistele saavutustele.
 • Loov CV: Loov CV annab sulle võimaluse väljendada oma isiksust ja individuaalsust. See on eriti populaarne loovates valdkondades, nagu disain ja kunst, ning võib sisaldada graafilisi elemente ja visuaalseid efekte.

Kui valid õige CV tüübi, aitab see esile tuua just need oskused ja saavutused, mis on sinu jaoks olulised ning mis aitavad sul soovitud ametikohale jõuda. Enne CV koostamist mõtle hoolikalt läbi, milline tüüp kõige paremini sinu olukorraga sobib, ja rõhuta oma tugevusi vastavalt sellele.

Olulised kontaktandmed: Õige viis oma andmete esitamiseks CV-s


Kontaktandmed on iga CV oluline osa, kuid nende esitamisel tuleb olla ettevaatlik. Õige viis oma kontaktandmete esitamiseks aitab sul jätta professionaalse ja korrektse mulje. Siin on mõned juhised, kuidas esitada isiklikke andmeid oma CV-s:

Täielik nimi: Alustuseks peaks sinu nimi olema selgelt ja suurelt nähtav. See võib olla CV ülaosas suuremas fondis.

Hea näide:
Laura Mägi

Halb näide:
lAuRa MÄgI

Kontakttelefon: Lisa oma mobiilinumber, kuhu sind saab kergesti ühendust võtta. Veendu, et number on õige ja töökorras.

Hea näide:
+372 123 4567

Halb näide:
12345

E-posti aadress: Kasuta professionaalset e-posti aadressi, mis sisaldab sinu nime või mõnda muud asjakohast elementi.

Hea näide:
laura.magi@gmail.com

Halb näide:
superstaar88@hotmail.com

Aadress: Lisa oma aadress vaid siis, kui see on vajalik või kui tööandja seda nõuab. Ära avalda liigset isiklikku teavet.

Hea näide:
Tartu tn 123, Tallinn, Eesti

Halb näide:
Elan koos perega aadressil Vikerlase tee 5, kodumaa, Maa

LinkedIn või professionaalne veebileht: Kui sul on LinkedIn'i profiil või professionaalne veebileht, võib see olla hea viis lisateabe esitamiseks.

Hea näide:
linkedIn.com/in/laura-magi

Halb näide:
Mu MySpace lehekülg: www.myspace.com/lauralovesmusic

Väldi üleliigset teavet nagu sünnikuupäev, perekonnaseis või isiklikud huvid, mis ei ole tööandjale olulised. Veendu, et kõik kontaktandmed oleksid õiged ja ajakohased, sest valeandmed võivad tekitada usaldamatust. Õigesti esitatud kontaktandmed aitavad luua professionaalset ja usaldusväärset esmamuljet.

Isikliku profiili loomine: Tugeva ja mõjusa profiili tähtsus


Isiklik profiil, mida sageli nimetatakse ka karjäärinägemuseks või eesmärkideks, on üks esimesi asju, mida tööandja CV lugemisel näeb. See lühike lõik võib tekitada esmamulje, mis kas paneb tööandja jätkama lugemist või jätab sind unustatud kandidaatide hulka. Seega, kuidas luua tugev ja mõjus isiklik profiil oma CV-s?

Tee see lühike ja kontsentreeritud: Isiklik profiil peaks olema lühike, kuid sisuline - umbes 3-4 lauset. See peaks kiiresti ja täpselt edastama, kes sa oled ja mida sa pakud.

Tühi CV mall

Hea näide:
"Olen kogenud projektijuht, kes on spetsialiseerunud IT-projektidele. Mul on tugev analüütiline mõtlemine ja juhtimisoskused, mis on aidanud edukalt viia ellu keerulisi projekte."

Halb näide:
"Ma olen hea mees, kes soovib saada tööd. Ma olen siin, et teha ära igasugust tööd, mida mulle antakse."

Rõhuta oma tugevusi: Isiklik profiil peaks rõhutama sinu peamisi tugevusi ja oskusi, mis on seotud töökohaga, millele sa kandideerid. Mõtle, miks sa oled parim valik.

Hea näide:
"Minu tugevad analüütilised oskused võimaldavad mul kiiresti probleemidele lahendusi leida, muutes projekti elluviimise tõhusaks ja tulemuslikuks."

Halb näide:
"Ma armastan muusikat ja loodust ning olen väga hea kitarri mängija."

Kohanda iga tööpakkumise jaoks: Ära kasuta üht universaalset isiklikku profiili kõikidele töökohtadele. Kohanda seda vastavalt iga konkreetse tööpakkumise nõuetele ja ootustele.

Hea näide (IT-projektijuhi töö jaoks):
"Olen kogenud IT-projektijuht, kes on suutnud edukalt juhtida mitmeid keerulisi IT-projekte, saavutades täpsed tulemused tähtaegadel."

Hea näide (turundusspetsialisti töö jaoks):
* "Olen kirglik turundusspetsialist, kes on loonud mitmeid edukaid turunduskampaaniaid, suurendades müüki ja ettevõtte nähtavust."

Õige isiklik profiil võib olla sinu CV võti, mis avab ukse eduka karjääri poole. See aitab tööandjal kiiresti aru saada, kes sa oled ja mida sa pakud, mis omakorda suurendab sinu võimalusi saada kutsutud tööintervjuule.

Haridus ja kvalifikatsioonid: Olulised kraadid, diplomid ja sertifikaadid


Sinu haridus- ja kvalifikatsiooniteave on oluline osa sinu CV-st, sest see annab tööandjale aimduse sinu pädevusest ja taustast. Õige esitamine on võtmetähtsusega. Siin on mõned juhised, kuidas seda teha:

 • Kronoloogiline järjestus: Tavaliselt esitatakse haridus ja kvalifikatsioonid kronoloogilises järjestuses, alustades kõige hiljutisemast. See tähendab, et sinu viimane kraad või sertifikaat peaks olema esikohal.
 • Hankinud kraadi nimetus: Kirjuta iga kraadi, diplomi või sertifikaadi nimetus, näiteks "Bakalaureusekraad Majanduses" või "Projektijuhtimise sertifikaat."
 • Õppeasutuse nimi: Lisa õppeasutuse nimi, kus sa kraadi või kvalifikatsiooni omandasid, näiteks "Tallinna Ülikool" või "Eesti Projektijuhtimise Instituut."
 • Õppeaasta: Märgi, millal sa kraadi omandasid, näiteks "September 2016 - Juuni 2020."
 • Eriala: Kui su eriala või spetsialiseerumine on oluline töö jaoks, siis maini seda. Näiteks "Bakalaureusekraad Psühholoogias (kliiniline psühholoogia spetsialiseerumisega)."
 • Hinded ja saavutused: Kui sul on eriti head hinded, mida tahad rõhutada, või oled saavutanud mingeid erilisi akadeemilisi saavutusi, siis lisa need haridusandmete alla.

Kui sul on ka muid täiendavaid kvalifikatsioone või sertifikaate, mis ei ole otseselt seotud sinu haridustee ja kraadidega, siis võid lisada ka eraldi jaotise "Täiendav kvalifikatsioon" või "Sertifikaadid."

Õigesti esitatud haridus- ja kvalifikatsiooniteave annab tööandjale selge pildi sinu akadeemilisest taustast ja pädevusest, aidates neil teha informeeritud otsuseid.

Töökogemus: Kogemuste esitamine ja saavutuste rõhutamine


Sinu töökogemus on üks CV olulisemaid osi. See näitab, milliseid oskusi ja kogemusi sa oled varasemates töökohtades omandanud ning kuidas need antud ametikohaga seostuvad. Siin on mõned sammud, kuidas kujundada tõhus töökogemuse osa oma CV-s:

 • Kronoloogiline järjestus: Nagu hariduse puhul, on ka töökogemuse esitamisel tavaks kasutada kronoloogilist järjestust. Alusta kõige hiljutisemast töökohast ja liigu tagasi minevikku.
 • Töökoha nimetus: Maini iga töökoha ametinimetust, kus sa oled töötanud, näiteks "Finantsanalüütik" või "Müügijuht."
 • Tööandja nimi: Lisa tööandja nimi, kus sa oled töötanud, näiteks "XYZ Ettevõte OÜ."
 • Tööaeg: Märgi, millal sa alustasid ja millal lõpetasid töö sellel ametikohal, näiteks "Juuli 2018 - Detsember 2020."
 • Põhikohustused: Kirjelda oma põhikohustusi ja vastutust töökohal. Kasuta konkreetseid tegevusverbe, nagu "juhtisin," "analüüsisin" või "koordineerisin," et näidata, milliseid ülesandeid sa täpselt täitsid.
 • Saavutused: Rõhuta oma töökogemuse all ka saavutusi. Milliseid eesmärke sa saavutasid? Kuidas sa aitasid ettevõtet või meeskonda? Näited ja numbrid annavad suurema selguse.
 • Kohandamine: Kohanda iga töökogemuse kirjeldus vastavalt sellele ametikohale, millele sa kandideerid. Rõhuta neid oskusi ja kogemusi, mis on selles kontekstis kõige olulisemad.
 • Tühimikud: Kui sul on töölkäimise lünk, siis selgita seda ausalt. Näiteks võid öelda, et olid lapsehoolduspuhkusel, osalesid täiendkoolitustel või töötasid vabatahtlikuna.
Tühi CV mall

Töökogemuse osa peaks looma selge pildi sellest, millised oskused ja kogemused sa tööandjale kaasa tood. See on koht, kus saad näidata, miks oled parim kandidaat antud ametikohale.

Olulised oskused ja pädevused: Eraldi oskuste sektsioon ja olulised pädevused


Üks võtmeaspekte iga tõhusa CV koostamisel on oskuste ja pädevuste rõhutamine. Kui töökogemuse osa räägib sellest, mida sa oled varasematel töökohtadel teinud, siis oskuste sektsioon aitab näidata, millised on sinu tugevad küljed ja mida sa suudad uude ametisse kaasa tuua. Siin on mõned sammud, kuidas esitleda oma oskusi ja pädevusi CV-s:

1. Loo eraldi oskuste sektsioon: Selle asemel, et hajutada oma oskused erinevatesse töökogemuse kirjeldustesse, loo eraldi oskuste sektsioon. See muudab sinu oskused kiirelt leitavaks ja annab neile rohkem kaalu.

2. Loetelu olulistest oskustest: Koosta loetelu peamistest oskustest, mis on seotud antud ametikohaga. Näiteks võivad need hõlmata tehnilisi oskusi, keelteoskust, suhtlusoskust, juhtimisoskust ja palju muud. See annab tööandjale selge ülevaate sellest, mida sa suudad organisatsioonile pakkuda.

3. Kasuta märksõnu: Märksõnade lisamine aitab suurendada sinu CV nähtavust automaatsetes taotluste sõelumissüsteemides (ATS). Uuri, millised märksõnad on sinu erialal olulised, ja lisage need oma oskuste sektsiooni.

4. Esita tugevaimad oskused esimesena: Alusta oma oskuste loetelu nendest oskustest, mis on antud ametikoha jaoks kõige olulisemad. See püüab tööandja tähelepanu ja teeb selgeks, miks sa oled sobiv kandidaat.

5. Lisa näiteid: Iga oskuse või pädevuse juures too välja näited, kuidas sa oled neid varasemates töödes rakendanud. Näited muudavad abstraktseid oskusi konkreetselt mõistetavaks ja annavad neile tõe-mõõdu.

6. Oskuste arendamine: Kui sul on mingeid oskusi, mida soovid veel arendada, siis maini seda. See näitab valmidust õppida ja kasvada ning annab märku pidevast enesearendamisest.

Oskuste ja pädevuste osa aitab tööandjal mõista, kuidas sa sobid antud ametikohale ning miks peaksid just sind valima. Kasuta seda võimalust, et tõsta esile oma tugevad küljed ja veenda tööandjat, et oled õige valik. Selge ja hästi esitletud oskuste sektsioon võib olla see, mis eristab sind teistest kandidaatidest ning viib sind soovitud töökoha lähemale..

Projektid ja saavutused: Tõendamine edukate projektide ja saavutuste kaudu


Sinu projektid ja saavutused on nagu sädelevad teemandid sinu CV-s. Need annavad tõendeid selle kohta, mida sa oled varasemates töödes saavutanud ja milliseid väärtuslikke panuseid sa suudad uues ametis tuua. Siin on mõned sammud, kuidas rõhutada oma projektide ja saavutuste tähtsust CV-s:

Tühi CV mall

 • Vali sobivad projektid: Ära kopeeri kogu töökogemust oma CV-sse. Vali välja need projektid ja saavutused, mis on kõige olulisemad antud ametikoha seisukohalt.
 • Kasuta kvantitatiivseid andmeid: Kui võimalik, esita oma saavutused numbrilisel kujul. Näiteks: "Suurendasin müügitulu 25% võrra" on veenvam kui lihtsalt "Suurendasin müügitulu."
 • Kirjelda oma rolli: Selgita, milline oli sinu roll projektis ja millised olid sinu konkreetsete panuste tulemused. Kas sa juhtisid projekti, mängisid võtmerolli meeskonnas või aitasid lahendada kriitilist probleemi?
 • Rõhuta saavutuste mõju: Ära piirdu lihtsalt projektide loetlemisega. Selgita, milline oli nende mõju ettevõttele või meeskonnale. Kuidas sinu töö aitas organisatsiooni eesmärke saavutada?
 • Kasuta tegevus-sõnu: Kirjelda oma projektide ja saavutuste osa dünaamiliselt, kasutades tegevus-sõnu nagu "juhtisin," "kujundasin," "arendasin," "parandasin" jne.
 • Lisandid on olulised: Kui sul on projektidele seotud dokumente, näiteks portfoolio, aruanded või tunnustus, siis maini seda ning lisa need CV-le.
 • Kontekst on võti: Veendu, et lugeja saaks aru, millistes tingimustes ja väljakutsete keskel olid sinu projektid ja saavutused ellu viidud.

Projektide ja saavutuste esiletõstmine annab suurepärase võimaluse näidata oma panust ja võimekust. Teisisõnu, miks sind peaks valitud ametikohale. Tugevate näidetega rikastatud CV eristub alati teiste hulgast.

Keeleoskus: Keelteoskuse kirjeldamine ja olulisus rahvusvahelises keskkonnas


Keeleoskus on üks olulisemaid oskusi rahvusvahelises töökeskkonnas silma paista. Sellel peatükil räägime, kuidas kirjeldada oma keeleoskust selgelt ja veenvalt ning miks see on nii oluline.

 • Keelteoskuse tase: Maini igat keelt, mida oskad, ja kirjelda nende oskustaset. Näiteks võid kasutada märksõnu nagu "emakeel", "väga heal tasemel", "hea kesktasemel" või "põhiteadmised".
 • Keeleoskuse konkreetne kasutus: Kirjelda, kuidas oled keelt kasutanud. Näiteks võid mainida, et oled töötanud rahvusvahelises meeskonnas või suhelnud klientidega teises keeles.
 • Keeleoskus konkreetse ametikoha kontekstis: Mõtle, millist rolli mängib keeleoskus antud ametikohal. Näiteks, kui klienditeenindus on oluline, siis võib sinu võime suhelda mitmes keeles olla suur pluss.
 • Sertifikaadid ja tunnustused: Kui sul on keeleõppe sertifikaate või oled saanud tunnustusi oma keeleoskuse eest, siis kindlasti maini neid.
 • Rahvusvahelise meeskonna väärtus: Selgita, kuidas su keeleoskus aitab kaasa rahvusvahelise meeskonna produktiivsusele ja tõhususele.
 • Kultuuriline tundlikkus: Kui oled töötanud erinevate kultuuridega, siis too esile oma kultuuriline tundlikkus ja oskus suhelda erinevate taustaga inimestega.

Keeleoskus on tänapäeva globaliseerunud maailmas hindamatu vara. See mitte ainult ei võimalda tõhusat suhtlust, vaid annab ka suurema arusaamise erinevatest kultuuridest ja vaatenurkadest. Seega, olles oma keeleoskust õigesti esitanud, saad potentsiaalsetele tööandjatele selgelt edasi anda, kuidas sa nende organisatsioonis panustada suudad.

Tarkvaraoskus: Olulised tarkvarad ja tööriistad, mida peaksite valdama


Tarkvaraoskus on tänapäeva tööturul ülioluline. See näitab teie võimet kohaneda kiiresti muutuva tehnoloogiaga ja olla efektiivne töökohal. Siin on mõned olulised tarkvarad ja tööriistad, mida peaksite oma CV-s esile tooma:

1. Office'i Tarkvarad: Microsoft Office'i tarkvarad, nagu Word, Excel ja PowerPoint, on kontoritöös hädavajalikud. Kirjeldage oma oskust nende tarkvarade kasutamisel ja mainige, kas olete nendega edasijõudnud tasemel.

2. Projektijuhtimise Tarkvarad: Kui olete töötanud projektijuhtimise valdkonnas, mainige tarkvarasid nagu Asana, Trello või Jira. Näidake, kuidas olete neid tööriistu kasutanud projekti tõhusaks haldamiseks.

3. Disainitööriistad: Kui teie töö hõlmab disaini, mainige tööriistu nagu Adobe Creative Cloud (Photoshop, Illustrator, InDesign) või Canva. Esitage näiteid oma loovast tööst nende tarkvaradega.

4. Programmeerimiskeeled: Kui olete programmeerimisel tugev, lisage oma oskuste hulka kasutatud programmeerimiskeeled, näiteks Python, Java, JavaScript või C++. Kirjeldage, kuidas olete neid keeli projektides rakendanud.

5. Andmebaasid ja Analüütikatarkvarad: Kui olete töötanud andmete analüüsimise või haldamisega, mainige tarkvarasid nagu SQL, R või konkreetseid analüütikavahendeid nagu Tableau või Power BI.

6. Tarkvaraspetsiifilised Sertifikaadid: Kui olete läbinud koolitusi või omate sertifikaate teatud tarkvarade kasutamiseks (näiteks Adobe sertifikaadid või Microsofti sertifitseerimised), siis kindlasti lisage need CV-le.

7. Pilveteenused ja Veebiplatvormid: Kui olete töötanud pilveteenuste nagu AWS, Azure või Google Cloud või veebiplatvormidega nagu WordPress või Shopify, mainige neid. Pilveteenuste kasutamine näitab teie võimet kasutada kaasaegseid tehnoloogiaid.

8. Operatsioonisüsteemide Tundmine: Kui olete mitme operatsioonisüsteemiga (näiteks Windows, macOS, Linux) tuttav, siis lisage see oskuste hulka. See võib olla eriti kasulik IT-valdkonna töökohtadel.

Hea Näide: Tarkvaraoskus

Tühi CV mall

Hea näide:
Operatsioonisüsteemid:
 • Windows: Ekspert
 • macOS: Kesktase
 • Linux: Algtase
Office'i Tarkvarad:
 • Microsoft Word: Edasijõudnud
 • Microsoft Excel: Kesktase
 • Microsoft PowerPoint: Kesktase
Projektijuhtimine:
 • Asana: Edasijõudnud
 • Trello: Kesktase
 • Jira: Algtase
Disainitööriistad:
 • Adobe Photoshop: Kesktase
 • Adobe Illustrator: Algtase
 • Canva: Edasijõudnud
Programmeerimiskeeled:
 • Python: Kesktase
 • Java: Algtase
 • JavaScript: Edasijõudnud

Halb näide:
Operatsioonisüsteemid:
 • Kasutan arvutit
Office'i Tarkvarad:
 • Olen kuulnud Wordist
Projektijuhtimine:
 • Mis see Asana on?
Disainitööriistad:
 • Kunagi proovisin Photoshopi, aga ei saanud aru
Programmeerimiskeeled:
 • Mida need kõik tähendavad?

Halb näide ei kirjelda mitte ainult oskuste puudumist, vaid ka seda, et tööotsija ei ole teemaga kursis ega valmis kaasa aitama. CV-s peaksid oskused olema selged ja mõõdetavad.

Määrake kindlasti igale oskusele oma oskustase (algtase, kesktase, edasijõudnud) ja lisage näiteid, kuidas olete neid tarkvarasid ja tööriistu oma töös kasutanud. Tarkvaraoskus on paljudel ametikohtadel hindamatu vara, seega ärge unustage seda oma CV-s rõhutada..

Hobi ja huvid: Kuidas lisada isiklik puudutus oma CV-le


Hobi ja huvid võivad olla olulised elemendid teie CV-s, mis näitavad teie isikupära ja lisavad sellele inimliku puudutuse. Allpool käsitleme, kuidas saate oma hobisid ja huvisid oma CV-sse lisada:

Relevantsed huvid: Esimese sammuna kaaluge, millised teie hobid ja huvid on seotud töökohaga, millele kandideerite. Näiteks, kui kandideerite turundusjuhi ametikohale, võib huvi sotsiaalmeedia turunduse vastu olla asjakohane. Kui olete õpetaja, võib huvi lugemise ja kirjutamise vastu olla kasulik.

Tugevused ja oskused: Mõelge sellele, kuidas teie hobid või huvid peegeldavad teie isiksust ja oskusi. Kui olete näiteks korraldanud vabatahtlikke üritusi või juhtinud huviringi, võib see näidata juhtimisoskust ja organisatsioonivõimet. Sellised kogemused võivad olla väärtuslikud töökohal.

Mitmekülgsus: Hobide ja huvide lisamine võib näidata, et olete mitmekülgne inimene, kellel on laialdased huvid ja kogemused väljaspool tööd. See võib tekitada positiivse mulje teie võimest kohaneda erinevate olukordadega ja suhelda erinevate inimestega.

Saavutused: Kui olete oma hobide või huvidega seoses saavutanud midagi märkimisväärset, siis kindlasti rõhutage seda. See võib olla võit spordivõistlusel, kunstinäitusel osalemine või isegi projektide juhtimine vabatahtlikuna. Need saavutused näitavad teie võimet seada eesmärke ja neid saavutada.

Vastutus ja pühendumine: Kui olete oma hobidele pühendunud ja olnud selles valdkonnas aktiivne, rääkige sellest. Näiteks kui olete pikka aega juhtinud kohalikku noorteklubi või olete olnud vabatahtlik loomade varjupaigas, näitab see, et olete kohusetundlik, pühendunud ja valmis võtma vastutust.

Hobide ja huvide lisamine teie CV-sse peaks olema teadlik valik. Oluline on meeles pidada, et eesmärk ei ole täita kogu lehekülge pelgalt huvide loetlemisega. Selle asemel peaksid hobid täiendama teie professionaalset profiili, aidates teil luua pilti inimesest, kes on nii tööl kui ka isiklikult tasakaalus ja huvitav. Samuti peaksid nad sobima töökohaga, millele kandideerite, ja näitama teie sobivust sellele ametikohale.

Viited ja soovituskirjad: Kuidas lisada neid oma CV-le


See peatükk annab teile ülevaate sellest, kuidas lisada oma CV-le viiteid ja soovituskirju ning kuidas neid õigesti esitada.

Viited tööandjatelt: Kui olete oma varasematelt tööandjatelt saanud hea hinnangu ja olete kindel, et need inimesed räägivad teist positiivselt, võiksite kaaluda nende lisamist oma CV-le. Viited võiksid olla näiteks endised ülemused või kolleegid, kes tunnevad hästi teie tööd ja oskusi. Lisage nende nimi, ametikoht ja kontaktandmed.

Soovituskirjad: Soovituskirjad on suurepärane võimalus näidata oma professionaalsust ja saada tugevat toetust. Soovituskirjad peaksid olema allkirjastatud ning sisaldama konkreetseid näiteid teie panusest ja saavutustest. Need võivad olla eriti väärtuslikud, kui olete töötanud projekti või meeskonnas, kus teie panus oli oluline.

Viidete kontaktandmed: Kui otsustate lisada viited oma CV-le, ärge unustage lisada ka nende kontaktandmed. See hõlmab nende nime, ametikohta, kontakttelefoni ja e-posti aadressi. Veenduge, et kontaktandmed oleksid ajakohased ja korrektsed.

Tühi CV mall

Viited vastavalt töökohale: Kui teil on mitu töövaldkonda või olete kandideerimas erinevatele töökohtadele, kaaluge viidete lisamist, mis on seotud konkreetse töökohaga, millele taotlete. See muudab teie CV sihtotstarbelisemaks ja näitab, et olete hoolikalt kaalunud, milliseid oskusi ja saavutusi soovite rõhutada.

Küsi luba: Enne kellegi viitamist või soovituskirja kasutamist veenduge, et olete saanud nende loa. See on oluline samm, mis näitab teie lugupidamist nende privaatsuse vastu ja tagab, et nad on valmis teid toetama.

Avalikud profiilid: Kui teil on professionaalne profiil LinkedInis või muul sotsiaalmeedia platvormil, võite sinna lisada ka soovitused ja viited, mis on kõigile kättesaadavad. See võib olla hea võimalus näidata oma professionaalset võrgustikku ja saada avalikku tunnustust oma tööle.

Lisades oma CV-le viiteid ja soovituskirju, saate anda potentsiaalsetele tööandjatele täiendava kinnituse oma oskustest ja sobivusest antud töökohale. Hästi esitletud viited ja soovituskirjad võivad aidata teil eristuda teistest kandidaatidest ning suurendada oma usaldusväärsust ja veenvust.

CV kohandamine: Kuidas kohandada oma CV-d konkreetse töö jaoks


See peatükk annab juhised selle kohta, kuidas muuta oma CV-d vastavaks konkreetsele tööle, millele taotlete. Iga töö on erinev ja teie CV peaks seda peegeldama.

 • Tööpakkumine lugemine: Enne CV kohandamist lugege hoolikalt läbi tööpakkumine. Märkige ära kõik olulised nõuded ja ootused, mida tööandja on välja toonud.
 • Sobitamine: Tõstke esile oma kogemusi, oskusi ja saavutusi, mis vastavad tööpakkumise nõuetele. Veenduge, et need punktid oleksid selgelt nähtavad oma CV-s.
 • Esiletoomine: Lisage oma CV esile oma varasemat töökogemust ja saavutusi, mis on eriti asjakohased antud töövaldkonnas.
 • Kvalifikatsioon ja haridus: Kohandage ka oma haridus- ja kvalifikatsiooniteave vastavalt tööle, millele kandideerite. Rõhutage neid aspekte, mis on tööandjale olulised.
 • Isiklik profiil: Muutke oma isiklik profiili või erialast eesmärki, et see oleks seotud selle konkreetse tööga.
 • Töökogemuse rõhutamine: Kirjeldage oma varasemat töökogemust nii, et see näitaks teie sobivust ja huvi antud töö vastu.
 • Kohandatud pealkiri: Võite kaaluda ka oma CV pealkirja muutmist, et see sobiks konkreetse tööga, näiteks "Müügijuht - Jaekaubandus".
 • Kohandatud kaaskiri: Kui saadate kaaskirja koos oma CV-ga, kohandage seda vastavalt tööpakkumisele, rõhutades, miks olete sobiv kandidaat.

Kui kohandate oma CV-d vastavalt konkreetsele tööle, näitab see tööandjale, et olete hoolikas ja huvitatud. Samuti suurendab see oluliselt teie võimalusi töövestluse saamisel.

Kuidas kirjutada kaaskiri: Praktiline juhend kaaskirja kirjutamiseks


Kaaskiri on esimene samm teie unistuste töökoha poole. See on teie võimalus teha tööandjale selgeks, miks olete sobiv kandidaat, ja esitleda oma oskusi ja saavutusi. Siin uurime üksikasjalikumalt, kuidas kirjutada kaaskiri, mis tõmbab tähelepanu ja suurendab teie võimalusi kutsutud saada töövestlusele.

Tühi CV mall

Peatükk 1: Kaaskirja Põhielemendid

Teie kaaskirjas peaksid olema mõned põhilised elemendid, et see oleks professionaalne ja veenev:

 • Pealkiri ja kuupäev: Alustage oma kaaskirja ametliku pealkirja ja kuupäevaga. See lisab taotlusele ametlikkust.
 • Saaja kontaktandmed: Kui võimalik, lisage kaaskirja saaja nimi ja aadress. See muudab teie taotluse isiklikumaks ja näitab, et olete teinud eeltööd.
 • Lühike sissejuhatus: Alustage kaaskirja lühikese sissejuhatusega, kus tutvustate ennast ja mainite, kust kuulsite tööpakkumisest. See peaks olema lühike ja asjakohane.
 • Miks te taotlete seda tööd: Selgitage lühidalt, miks olete huvitatud antud töökohast ja miks te olete sobiv kandidaat. Püüdke olla konkreetne ja väljendada oma kirge.

Peatükk 2: Teie Sobivus Tööks

Selgitage selles peatükis, miks olete sobiv kandidaat sellele konkreetsel töökohale. Rääkige oma kvalifikatsioonist, kogemusest ja oskustest, mis on tööandja jaoks olulised:

 • Kogemus ja oskused: Kirjeldage oma töökogemust ja oskusi, mis on seotud töökohaga. Rõhutage neid, mis on eriti olulised antud ametikohal.
 • Saavutused: Jagage mõnda oma karjääri olulisemat saavutust, mis näitab teie pädevust ja pühendumust. Näited aitavad konkreetseks muuta.
 • Miks te sobite: Veenduge, et selgitate, miks olete just sellele töökohale sobiv. Kasutage konkreetseid näiteid oma kvalifikatsioonist ja kogemustest.
Näide heast kaaskirjast:
"Olen kirglik veebiarendaja, kellel on üle viie aasta kogemust veebirakenduste loomisel ja optimeerimisel. Minu hiljutine projekt, kus ma juhtisin meeskonda ja tõin turule veebirakenduse, mis suurendas kasutajate kaasatust 30%, oli minu karjääri üks suurimaid saavutusi. Olen kindel, et minu tehnilised oskused ja juhtimisoskused muudavad mind teie tiimi väärtuslikuks liikmeks."

Näide halvast kaaskirjast:
"Ma olen huvitatud töökohast, millest kuulsin. Ma olen hea töötaja ja arvan, et võiksin selle töö jaoks hea olla."

Peatükk 3: Lõpetamine ja Järelmeetmed

Kaaskiri peaks lõppema viisakate tänusõnadega ja järelmeetmete mainimisega.

Näiteks:
 • Täname võimaluse eest: Tänage tööandjat võimaluse eest kandideerida ja väljendage oma huvi töövestluse vastu.
 • Järelmeetmed: Mainige, et olete valmis järgima tööandja juhiseid edasise suhtluse osas ja ootate huviga nende tagasisidet.

Loodame, et see juhend aitab teil koostada suurepärast kaaskirja ja suurendada oma võimalusi unistuste töökoha saamisel. Kui soovite kaaskirja kirjutamist lihtsustada, kasutage meie tasuta kaaskirja malle meie veebisaidil. Need mallid on professionaalselt koostatud ja aitavad teil luua veenva kaaskirja, mis toetab teie CV-d ja suurendab teie töövõimalusi.

CV Näide

[Sinu Nimi]
[Sinu Aadress]
[Sinu Linn, Maakond, Postiindeks]
[Sinu E-posti Aadress]
[Sinu Telefoninumber]

Eesmärk:

Detailne ja motiveeritud tarkvara testimise insener üle 5-aastase kogemusega. Tõestatud track record tarkvara rakenduste kvaliteedi ja usaldusväärsuse tagamisel põhjalike testimismetoodikate abil. Otsin võimalust pakkuda oma oskusi dünaamilisele tarkvaraarenduse meeskonnale.

Haridus:

Bakalaureus arvutiteaduses
[Teadmiste Asutus], [Linn, Maakond]
Lõpetanud: [Kuu, Aasta]

Sertifikaadid:

 • ISTQB sertifitseeritud testija - algajate tase
 • Agile sertifitseeritud praktik (PMI-ACP)

Töökogemus:

Tarkvara testimise insener | [Ettevõtte Nimi], [Linn, Maakond] | [Kuu, Aasta] - Praegu

 • Koostöö ristfunktsionaalsete meeskondadega projekti nõuete mõistmiseks ja põhjalike testiplaanide ja testjuhtumite väljatöötamiseks.
 • Käsitsi ja automatiseeritud testide läbiviimine tarkvara rakenduste funktsionaalsuse, usaldusväärsuse ja jõudluse tagamiseks.
 • Defektide tuvastamine, dokumenteerimine ja jälgimine, tihedas koostöös arendajatega probleemide lahendamiseks ja kvaliteedistandardite tagamiseks.
 • Testimise protsessi kiirendamiseks ja testimise aega vähendamiseks kasutatakse testimise automatiseerimise tööriistu, näiteks Selenium ja JUnit.
 • Osa võtmine Agile tarkvaraarenduse protsessidest, sealhulgas igapäevastest seisukoosolekutest ja sprintide planeerimissessioonidest.

Testimise analüütik | [Ettevõtte Nimi], [Linn, Maakond] | [Kuu, Aasta] - [Kuu, Aasta]

 • Viidi läbi ulatuslikku musta kasti testimist veebi- ja mobiilirakenduste jaoks, keskendudes funktsionaalsusele, kasutatavusele ja regressioonitestimisele.
 • Koostöö arendustiimiga testikatvuse parandamiseks ja testide automatiseerimise võimaluste tuvastamiseks.
 • Aktiivne osalemine kasutaja lugude ja aktsepteerimiskriteeriumide ülevaatamises ja täpsustamises.
 • Kasutati JIRA-d testjuhtumite haldamiseks ja vea jälgimiseks, tagades, et kõik probleemid oleksid korralikult dokumenteeritud ja lahendatud.

Oskused:

 • Testimise plaanimine ja strateegia
 • Testide automatiseerimine (Selenium)
 • Käsitsi testimine
 • Regressioonitestimine
 • Agile/Scrum metoodikad
 • Veatuvastus (JIRA)
 • Testjuhtumi disain
 • Musta kasti testimine
 • Pidev integreerimine (CI/CD)
 • SQL ja andmebaasi testimine
 • Kasutatavustestimine

Keel:

 • Vabalt inglise keeles (kirjalikult ja suuliselt)

Viited:

Kättesaadav vastavalt soovile.

See näidis pakub selget ja konkreetset esindust QA inseneri CV-st, rõhutades olulisi ja asjakohaseid osi, nagu haridus, sertifikaadid, töökogemus, oskused ja muud üksikasjad. Veenduge, et kohandate oma CV omaenda kogemuste ja kvalifikatsioonidega parimate tulemuste saamiseks.

Looge oma CV parimate mallide abil


Korduma Kippuvad Küsimused CV-koostamise kohta

CV koostamine võib olla väljakutse, eriti kui te pole seda varem teinud või soovite oma CV-d täiustada. Allpool oleme kogunud mõned kõige sagedamini esitatud küsimused, mis puudutavad CV-koostamist, et anda teile parem ülevaade ja juhendamine.

Kuidas ma peaksin oma CV-d alustama?
 • Alustage oma CV-d isikliku teabega, sealhulgas nimi, kontaktandmed ja vajadusel ka professionaalne pealkiri või isiklik eesmärk.
Kui pikk peaks olema minu CV?
 • Ideaalne CV peaks olema üks või kaks lehekülge pikk. Keskenduge olulisele ja hoiduge liigsest detailirohkusest.
Kas peaksin lisama foto oma CV-le?
 • See sõltub teie konkreetsest tööturust ja piirkonnast. Mõnes kultuuris peetakse fotot tavapäraseks, teistes mitte. Uurige, milline on teie sihtasutuse ootus ja järgige seda.
Kuidas ma peaksin esile tõstma oma töökogemust?
 • Kirjeldage oma töökogemust konkreetselt, rõhutades saavutusi ja vastutusalasid. Kasutage tegevussõnu ja kvantitatiivseid andmeid, et anda aimu oma panusest.
Kas peaksin mainima ka oma haridust?
 • Jah, lisage kindlasti haridus, kuid ärge unustage keskenduda ka oma oskustele, kogemustele ja saavutustele.
Kuidas rõhutada oma oskusi ja pädevusi?
 • Loo eraldi oskuste sektsioon ja loetlege olulised oskused, mis on seotud antud ametikohaga. Kasutage näiteid, et tõestada oma oskuste praktilist rakendamist.
Kas peaksin lisama ka katkekirja?
 • Katkekirja lisamine on soovitatav, kui kandideerite konkreetsele töökohale. See annab teile võimaluse rõhutada, miks olete sobiv kandidaat.
Kuidas ma saan oma CV-d kohandada konkreetsele töökohale?
 • Kohandage oma CV-d, lisades teavet ja oskusi, mis on konkreetse töökoha jaoks asjakohased. Rõhutage aspekte, mis vastavad tööandja nõudmistele.
Kas ma peaksin lisama viiteid või soovituskirju?
 • Viidete ja soovituskirjade lisamine on valikuline, kuid see võib suurendada teie usaldusväärsust. Veenduge, et need oleksid asjakohased ja aktuaalsed.

Need küsimused ja vastused aitavad teil paremini mõista CV-koostamise põhialuseid ja suunavad teid õiges suunas, et luua tugev ja mõjus CV. Samuti pidage meeles, et iga CV peaks olema individuaalne ja kohandatud vastavalt teie erioskustele ja karjäärile.

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee