Särav tulevik: Üliõpilase CV koostamise juhend, tõestatud mallid ja edukad näited

Olenemata sellest, kas oled üliõpilane, kes otsib tööd, mida teha kooli kõrvalt või esimest töökohta pärast ülikooli lõpetamist, pead kirjutama esmaklassilise üliõpilase CV, et anda endale parim võimalus töökoha saamiseks.

Üliõpilastele on saadaval palju täis- ja osalise tööajaga töökohti. Kui õpid alles ülikoolis või kui oled hiljuti lõpetanud, võid alustada oma CV ettevalmistamist, et saaksid võimalikult kiiresti hakata raha teenima.

Oleme kokku pannud selle artikli, mis hõlmab parimaid üliõpilaste CV näiteid, mis võivad olla juhendiks sulle oma üliõpilase CV koostamisel. Seda tehes saad astuda sammu lähemale oma unistuste töökohale, alustades väärtusliku töökogemuse omandamist juba praegu. Juba üliõpilasena saad hakata oma tööalaseid oskusi lihvima, et valmistuda tulevaseks edukaks karjääriks.

Pole tähtis, millist tüüpi tööle sa kandideerid. Loo muljetavaldav üliõpilase CV, lisa hästi koostatud kaaskiri ja varsti kutsutakse sind vestlusele. Eriti kui otsid osalise tööajaga tööd, on tudengitele töömaastikul palju võimalusi. Võid alustada uute oskuste õppimist ja juba koolis õpitud asjakohaste oskuste rakendamist.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

Üliõpilaste CV näide

Mari Murakas
Ajakirjandusüliõpilane
+372 5555 5555
marimurakas@example.com
Tallinn, Harjumaa

Töökogemus

Tallinna Postimees
Graafiline disainer ja toimetaja assistent
2020 kuni praeguseni

 • Redigeerin pilte enne ajalehes avaldamist
 • Töötan koos toimetusega iganädalase sisu koostamiseks
 • Kirjutanud viimase aasta jooksul mitmeid juht- ja põhiartikleid

Hariduslik taust

Ajakirjandus
Tallinna Ülikool
Eeldatavasti lõpetan 2023. aasta juunis

Oskused

Täiustatud graafiline disain
Suurepärane kirjutamis- ja kõneoskus
Erakordsed uurimisoskused
Teadmised uudiste kogumise tööriistadest
Fotograafia

Tööriistad

Adobe Illustrator
Adobe Photoshop
Adobe InDesign

Keeled

Eesti - emakeel
Inglise - C2
Vene - A2

Kuidas kirjutada üliõpilaste CV (ka ilma kogemusteta)


Sinu ülikooli CV ei pea uhke välja nägema. Ära muretse, kui sul on mõni valdkond või jaotis puudulik. Lõpuks täitub su CV kõigi kogemuste ja oskustega, mida aja jooksul omandad.

CV kirjutamise nõuanded üliõpilastele

Kui kirjutad oma CV-d, pea meeles, et su eesmärk on panna värbajad soovima sinuga isiklikult kohtuda. Seda eesmärki silmas pidades koosta oma CV selliselt, et see näitaks, et just sina oled ideaalne kandidaat.

Sinu CV struktuur peaks sisaldama järgmisi osi:

 • Päis
 • Töökogemus
 • Haridus
 • Oskused
 • Täiendavad jaotised (keeled, arvutioskused ja tunnistused, auhinnad/tunnustused, vabatahtlik töö ja huvid)

Järgmised näpunäited aitavad sul oma üliõpilase CV-ga hõlpsasti silma paista:

 • Koosta iga töökoha jaoks uus CV ja kohanda see vastavalt nõutavatele spetsifikatsioonidele.
 • Kontrolli töökirjeldust ja lisa õiged märk- ja võtmesõnad.
 • Kõige olulisem on lisada töökogemus, mis antud töö puhul kõige sobilikum on.
 • Vali teisese teabe lisamisel targalt: isegi su huvid ja hobid võiksid su kandidatuurile lisaväärtust luua.
 • Lisa oma CV-le hästi koostatud kaaskiri: veendu, et need kaks dokumenti oleksid täiuslikult sidusad, et muuta end veelgi usaldusväärsemaks kandidaadiks.

Kujundus, formaat ja struktuur

Enamiku tööd otsivate üliõpilaste CV-vorming on lihtne ja arusaadav. Teilt ei eeldata rohkete oskuste ja kogemustega CV-sid. Saad värbajatele muljet avaldada luues lihtsalt selge ja korraliku CV. Ära liialda teabe või oma oskustega. Lihtsalt ole aus kõige suhtes, mida oma CV-sse lisad.

Üliõpilaste CV

Siin on mõned näpunäited:

 • Professionaalne font: Verdana, Times New Roman, Arial jne.
 • Kergesti loetav fondi suurus: pealkirjade puhul 14–16 ja ülejäänud puhul mitte vähem kui 12.
 • Lihvitud kujundus: veendu, et su esitlus oleks atraktiivne, et jätta hea esmamulje ja köita värbaja tähelepanu.
 • Vali kronoloogiline vorming: esita oma töö- ja akadeemilised kogemused, alustades kõige värskemast ja liikudes tagasi, et su CV oleks hõlpsamini loetav.
 • Kasuta pilkupüüdvaid märksõnu, et potentsiaalses tööandjas huvi äratada.
 • Väldi õigekirjavigu: koosta täiuslik CV, et suurendada oma võimalusi intervjuukutse saamiseks.

Vältige õpilaste CV-des leiduvaid levinud vigu, näiteks:

 • Tuima värviskeemi kasutamine (kui soovid värbaja tähelepanu köita, ei ole soovitatav lihtsalt mustvalget kujundust kasutada).
 • Töökogemuse osa on halvasti kirjutatud (ära maini lihtsalt oma tööajalugu: loetle kõik tööülesanded, mis sul igal endisel töökohal olid).
 • Töökogemuse ja hariduse esitlemine ilma kindla järjekorrata (pead need alati kronoloogiliselt järjestama, alustades kõige uuemast ja liikudes ajas tagasi).
 • CV kirjutamine ilma töö- või praktikapakkumise kirjeldust arvesse võtmata (üliõpilase CV-le suurema kaalu andmiseks loo seos oma võimete ja potentsiaalse tööandja ootuste vahel).
 • Õigekirja- ja stiilivigade sissejätmine.

Päis


CV päis on nagu sinu visiitkaart. See näitab su nime, ametinimetust/tiitlit ja kontaktteavet.

Kui oled õpilane, saad seda lihtsalt oma tiitlina kasutada. Sama kehtib ka üliõpilaste kohta, välja arvatud juhul, kui sul on edasijõudnud oskused või varasem töökogemus.

Päis ei pea olema uhke. Ära lisa liiga palju teavet, nagu enda täpne kodune aadress, vanus, sugu, pikkus, kaal ja muud töökuulutuse seisukohast ebaolulisi üksikasju. Päis sisaldab tavaliselt järgmist:

Üliõpilaste CV

Sinu nimi
Kontaktnumber
Professionaalne meiliaadress
Üldine asukoht

Sinu CV päises ei tohiks olla ühtegi viga, kuna see sisaldab kontaktteavet, mida värbaja sinuga ühenduse võtmiseks kasutab. Päis peaks sisaldama sinu täisnime, tiitlit/ametinimetust ja kontaktteavet.

Hea päise näide:

ÕIGE
Mari Murakas
Ajakirjandusüliõpilane

+372 5555 5555
marimurakas@gmail.com
Tallinn, Harjumaa

Halb päise näide:

VALE
Mari Murakas
Ajakirjandusüliõpilane
Naine, 19-aastane
160 cm, 70 kg
+372 5555 5555
Lille 5, Tallinn
marimurakas@gmail.com
Twitter ja Instagram: @marimurakas

Nipp: päis võiks olla lühike, sisaldades ainult asjakohast kontaktteavet. Samuti on oluline, et sul oleks professionaalne e-posti aadress, sest ebaprofessionaalne aadress võib vähendada su võimalusi tööle saada.

Foto pole CV-s vajalik ja enamik värbajaid ei soovita seda kasutada, kuna värbaja alateadlikud eelarvamused võivad suurendada kandidaadi diskrimineerimise võimalust. Kui töökuulutuses on aga nõutud, et CV-s peab olema foto, siis veendu, et see oleks professionaalne ja neutraalse taustaga.

Kogemus: kuidas tuua esile oma tööalane kogemus


Töökogemused mängivad elulookirjelduses olulist rolli. Vaata meie CV-näiteid, et näha, kuidas töökogemus tavaliselt esitatud on. Sinu kogemused, mis võimaldavad sul oma oskusi praktikas rakendada, annavad sulle eelise teiste kandidaatide ees. Tänu sellele võid saada rohkem kutseid tööintervjuudele ja seetõttu on sul ka suurem võimalus lõpuks tööle saada.

Üliõpilaste CV

Samas on arusaadav, et enamikul õpilastest pole veel erialast kogemust. Tööotsingu käigus saad otsida kuulutusi, mis ei nõua eelnevat kogemust. Kui oled oma oskustes kindel, võid proovida kandideerida ka töökohtadele, mis nõuavad kogemust.

Kui sul on juba praktika- või osalise tööajaga töö kogemus, võid need sellesse jaotisesse lisada. Teise võimalusena saad esile tõsta oma vabatahtlikku kogemust, akadeemilisi saavutusi ja koolivälist tegevust. Igal juhul veendu, et lisaksid oma CV-sse kõik olulised üksikasjad.

Praktika, hariduse või töökogemuse tutvustamisel on head tavad järgmised punktid:

 • Kraad või kvalifikatsiooni tiitel (pange oma viimane õppetase kõige kõrgemale)
 • Asutus
 • Lõpetamisaasta (ära unustage täpsustada, kas kool on veel pooleli)

Sinu CV haridusosa sisaldab andmeid su kutse- või ülikooli ja õppevaldkonna kohta. Võid lisada ka oma keskmise hinde, kui see on piisavalt kõrge või muud asjakohased saavutused, näiteks kui lõpetasid cum laude.

Sõltuvalt sinu profiilist või sellest, mis on sinu arvates muljetavaldavam, võid oma CV-s alustada kas hariduse või töökogemusega. Näiteks kui sul pole piisavalt töökogemust, on parem alustada hariduse osast.

Hariduse jaotis sisaldab tavaliselt kooli, ülikooli või kolledži nime ja asukohta, eriala/kraadi ja õppeaastaid.

Allpool on paar näidet sellest, kuidas saad oma CV-sse kirjutada oma haridustee.

ÕIGE
Tallinna Kohvik
Teenindaja
Juuni 2020 – aprill 2021

Kohvikusse tulevate klientide tervitamine ja neile päevapakkumise pakkumine.
Erakordse kliendikogemuse pakkumiseks püsiklientide ja nende tavalisi tellimuste meelespidamine.
Kohvi ja muude jookide ning toidu valmistamine.
Kohviku inventari värskendamine ja veendumine, et varusid täiendataks regulaarselt.
Kohviku ümbruse puhta ja esinduslikuna hoidmine.

BTallinna Seikluspark
Instruktor
Mai – august 2021

Seikluspargi kassas piletite müük.
Külastajate juhendamine, kuidas seikluspargi rajal turvaliselt liikuda.
Külastajatele ohutusreeglite tutvustamine.
Vajadusel külastajate rajalt alla aitamine.

Ja kui sul ei ole kogemust

Kui sul on vähe töökogemusi, laienda oma hariduse ja läbitud koolituste osa: lisa näiteks gümnaasiumi uurimistöö või ülikooli lõputöö pealkiri, tugevaimad ained, olümpiaadi- ja võistlustulemused, saadud diplomid ja tunnistused jne. Leia täiuslik tasakaal oskusteabe ja sotsiaalsete oskuste vahel, eriti kui oled õpilane, kellel pole töökogemust.

Üliõpilaste CV

Ära jäta töökogemuse jaotist tühjaks: lisa igasugune praktika- ja vabatahtlik tegevus, nagu loomade varjupaigas abistamine või mõne tudengiorganisatsiooni liikmeks olemine. See võib olla värbaja jaoks otsustav tegur.

Kuna värbajad teavad, et oled üliõpilane, on nad leebemad nähes, et sul pole kogemusi. Kuid ole ettevaatlik, see ei tähenda, et võiksid töökogemuse osa vahele jätta.

Olenemata sellest, kas tegemist on praktika, töö-õppeprogrammi või hooajatööga, võid neid kogemusi oma CV-s mainida. Ideaalis peaksid lisama kogemusi, mis on otseselt seotud töökuulutusega, aga hea on lisada ka kõik muud kogemused – see näitab, et oled mitmekülgne ja aktiivne inimene.

Üliõpilaste puhul võime rääkida mis tahes töökogemusest, näiteks osalise tööajaga töödest või mis tahes vabatahtlikust tööst. Siin on eesmärk näidata värbajale, et sul on töömaailmas juba mõningane kogemus, olenemata sellest, kas said selle eest palka või mitte. See seab sind suure tõenäosusega teistest sama haridustasemega kandidaatidest sammu võrra ettepoole.

Haridus: kuidas lisada oma akadeemiline taus


Üliõpilaste CV-s on see osa võtmetähtsusega. Tõepoolest, kui sul pole palju kogemusi, keskenduvad värbajad tõenäoliselt su akadeemilisele taustale. Seetõttu on tungivalt soovitatav paigutada see jaotis oma CV ülaossa, kui teed oma debüüdi tööturul.

Jällegi tasub lisada infot, mis kajastab töökoha kirjeldust. Näiteks kulinaarse praktika puhul mainige praktilist eksamit, mille tegid kulinaariakunsti kraadi saamiseks – see on suurepärane pluss, mis aitab sul konkurentsis silma paista.

Vormista hariduse osa oma CV-s nii:

 • Kraad või kvalifikatsiooni tiitel (pange oma viimane õppetase kõige kõrgemale)
 • Asutus
 • Lõpetamisaasta (ära unustage täpsustada, kas kool on veel pooleli)

Sinu CV haridusosa sisaldab andmeid su kutse- või ülikooli ja õppevaldkonna kohta. Võid lisada ka oma keskmise hinde, kui see on piisavalt kõrge või muud asjakohased saavutused, näiteks kui lõpetasid cum laude.

Sõltuvalt sinu profiilist või sellest, mis on sinu arvates muljetavaldavam, võid oma CV-s alustada kas hariduse või töökogemusega. Näiteks kui sul pole piisavalt töökogemust, on parem alustada hariduse osast.

Hariduse jaotis sisaldab tavaliselt kooli, ülikooli või kolledži nime ja asukohta, eriala/kraadi ja õppeaastaid.

Allpool on paar näidet sellest, kuidas saad oma CV-sse kirjutada oma haridustee.

ÕIGUS
Füüsika (cum laude)
Tallinna Tehnikaülikool
2018-2021

Bioloogia (molekulaarbioloogia suund)
Tartu Ülikool
Eeldatav lõpetamise aeg juuni 2023

Oskused üliõpilaste CV jaoks


Eriti kui sul pole veel tööajalugu, annab oskuste osa CV-s sulle võimaluse avaldada värbajale muljet. Sellesse jaotisse saab lisada nii pehmeid kui ka kõvasid oskusi.

Üliõpilaste CV

Tööotsimise ajal pea meeles, millisele töökohale sa kandideerid. Pööra tähelepanu töökuulutuste kirjeldustele, kuna seal on tavaliselt välja toodud mõned oskused, mida tööandja selle töökoha puhul kandidaatidelt ootab. Veendu, et kõik oskused, mis sul nende hulgast on, oleks su CV-s välja toodud.

Mõned ettevõtted kasutavad kandidaatide jälgimissüsteemi, mis võimaldab neil otsida CV-des leiduvaid märksõnu. Mõned neist märksõnadest võivad olla oskused, mida nad otsivad. Kui need on sinu CV-s olemas, on sul jällegi eelis teiste kandidaatide ees.

Kõvad oskused on mõõdetavad ja neid saab õppida koolituste või kogemuste kaudu. Pehmed oskused teevad sinust selle töökoha jaoks õige kandidaadi. Kombineeri mõlemat tüüpi oskused ühte jaotisesse või loetle need eraldi.

Kõvad oskused

 • Kodeerimisoskus
 • Fotograafia oskused
 • Videograafia oskused
 • Videotöötlusoskused
 • Copywriting oskused
 • Klienditeenindusoskused
 • Uurimisoskused
 • Graafilise disaini oskused

Pehmed oskused

 • Tähelepanu detailidele
 • Ajaplaneerimine
 • Suhtlemisoskused
 • Organiseeritus
 • Ausameelsus
 • Probleemide lahendamise oskused
 • Meeskonnatöö
 • Loovusoskused

Täiendavad lõigud üliõpilaste CV jaoks


Enamik inimesi alustab oma karjääri üliõpilasena. Kuigi sul ei pruugi praegu palju kogemusi või oskusi olla, tulevad need lõpuks aja jooksul. Praegu pead hoolitsema selle eest, et su CV silma paistaks.

elulookirjelduse kirjutamise näpunäited üliõpilastele

Täiendavad pealkirjad on kasulikud, eriti kui su CV-s on veel palju tühja ruumi. Me ei ütle, et peaksid oma CV-sse lisama ebaolulisi üksikasju. Pigem lisa rohkem teavet, mis võib aidata sul töökoha võita.

Huvid

Kas peaksid oma CV-sse lisama oma huvid? See pole vajalik, aga sõltuvalt töökohast, millele kandideerid, võib see kasuks tulla. Tööandja jaoks võib olla huvitav teada, et oled tegelenud klaverimängu või tennisega. See näitab, et oled mitmekülgne ja aktiivne inimene.

Keeled

Eriti kui oled äsja kooli lõpetanud või alles üliõpilane, kes õppis või õpib koolis võõrkeeli, soovitame seda jaotist kasutada.

Saad lisada mis tahes keeletunnistuse. Teise võimalusena võid lihtsalt lisada oma kirja- ja kõneoskuse taseme selles konkreetses keeles.

ÕIGUS
Eesti keel – emakeel
Inglise keel – C2 (Cambridge Certificate in Advanced English)
Hispaania keel – kõnes ja kirjas väga hea

Kokkuvõte: kirjuta täiuslik CV üliõpilase jaoks


Kirjuta CV, mis viib sind unistuste töökohale sammukese lähemale. Siin on mõned põhipunktid, mida võiks meeles pidada: 👇

 • Alusta muljetavaldava CV päisega, mis tõmbab värbamisjuhi tähelepanu.
 • Kirjuta töökogemuse ja haridus vastupidises kronoloogilises järjekorras, nii et kõige hiljutisem kogemus oleks esimene.
 • Loetle töökogemuste jaotises kindlasti kõik varasemad kogemused, mis on selle tööga seotud, isegi kui need pole täpselt professionaalsed või tasustatud ametikohad.
 • Kirjuta oma CV hariduse jaotisesse oma kool, õppesuund, õppeaastad ja (eeldatav) lõpetamisaasta.
 • Kirjuta CV-sse nii kõvad kui ka pehmed oskused, mis on antud töö jaoks olulised.
 • Lisa juurde lühike ja selge kaaskiri, milles tood välja, miks just sina oled selle töökoha jaoks täiuslik kandidaat.
 • Oma professionaalsuse demonstreerimiseks vaata üle, et nii CV-s kui kaaskirjas poleks ühtegi õigekirjaviga ning vorming oleks puhas ja korralik (kasutage aja kokkuhoidmiseks kasutusvalmis malli).

Täiendage oma CV-d kaaskirjaga


Miks on hea lisada CV-le juurde ka kaaskiri? Ühelt poolt selleks, et näidata oma professionaalsust. Teisest küljest, sest ainult CV-st üksi ei piisa, et veenda värbajat sind tööle võtma. Kaaskiri peab olema iga töökoha jaoks kohandatud ja isikupärastatud. Pöördudes otse värbaja poole ja mainides tema ettevõtet, jätad talle mulje, et oled sellest tööst päriselt huvitatud.

õpilaste CV

Lisaks on kaaskiri veel üks võimalus end tutvustada ja oma tulevasele tööandjale teada anda, miks just sina oled õige inimene selle töökoha jaoks.

Kaaskiri peab olema hästi kirjutatud, kui soovid maksimeerida oma võimalusi intervjuule jõuda. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad:

 • Maini, et sinu kogemused ja oskused sobivad ideaalselt kokku sellega, mida ettevõte otsib.
 • Kirjelda üksikasjalikult oma tugevaid külgi ja ettevõtte jaoks kasulikke oskusi (pead korralikult lugema tööpakkumist või -kuulutust).
 • Veendu, et see, mida oma CV-s mainid, on kooskõlas kaaskirja sisuga ja vastupidi.
 • Asu otse asja juurde, kirjuta lühike ja selge kaaskiri (vähem kui 250 sõna).
 • Enne esitamist vaata üle, et kummaski dokumendis poleks õigekirja- ega stiilivigu.

Looge oma CV parimate mallide abil

Korduma kippuvad küsimused

Millist töökogemust saan üliõpilasena oma CV-sse lisada?

Üliõpilasena või isegi hiljuti kooli lõpetajana ei eelda tööandjad, et sul oleks juba palju kogemusi. Enamasti piisab su oskustest ja saavutustest, et tulevasele tööandjale muljet avaldada. Võid lisada näiteks vabatahtliku töökogemuse, praktikakogemuse või mis tahes osalise tööajaga töö. Igal juhul kirjuta üksikasjalikult oma tööülesannetest nendel positsioonidel.

Kui tunned endiselt, et su CV on puudulik, võid kohe alustada uute oskuste õppimist. Internetist leiab palju tasuta kursuseid, mis võimaldavad õppida erinevaid uusi oskusi, nagu kodeerimine või graafiline disain. Mõned pakuvad isegi tasuta sertifikaate pärast kursuste lõpetamist.

Kuidas ma saan kiiresti kirjutada hea õpilase CV?

Kui soovid aega kokku hoida, kasuta meie malle oma üliõpilase CV allalaadimiseks. Pead ainult meie CV-näidiste hulgast enda jaoks sobiva malli välja valima, seejärel kõik oma andmed sisestama ja programm loob su CV automaatselt. See on lihtne, kiire ja aitab sul jõuda oma unistuste töökohani õige pea!

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee