Motivatsioonikiri praktikale | Näited ja näpunäited

Motivatsioonikirjade kirjutamine võib olla keeruline ülesanne, kui te ei tea, millised teemad puudutada või kuidas oma kirjalikku esitlust atraktiivseks muuta. Kuid hea motivatsioonikiri praktikale on võtmetähtsusega, kui soovite saada praktikakohta, mis aitab teil oma karjääri edendada. Näited ja näpunäited meie artiklist aitavad teil luua tugeva motivatsioonikirja, mis esitleb teie oskusi ja kogemusi ning näitab, miks te olete sobiv kandidaat praktikale. Järgides neid juhiseid, saate luua motivatsioonikirja, mis tekitab huvi ja toob teile edu karjääris.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

Motivatsioonikirja näide praktikumi jaoks

[Sinu nimi]
[Aadress]
[Linn, Maakond, Posti indeks]
[E-posti aadress]
[Tänane kuupäev]

[Saaja nimi]
[Teatri nimi]
[Aadress]
[Linn, Maakond, Posti indeks]

Lugupeetud [Saaja nimi]!

Kirjutan, et väljendada oma huvi näitlejate praktikaprogrammi vastu [teatri nimi]. Olen kirglik ja pühendunud näitleja, kes soovib end täiendada ja omandada selles valdkonnas praktilisi kogemusi. Usun, et see praktika annab mulle võimaluse mitte ainult oma käsitööd täiustada, vaid ka õppida [Teatri nimi] professionaalidelt.

Olen tugeva teatritaustaga, esinenud mitmetes lavastustes ja töötubades. Olen käinud ka erinevates näitlemistundides ja töötubades, et oma oskusi täiendada ja käsitööalaseid teadmisi täiendada. Minu suutlikkus suunata ja teha koostööd teistega on võimaldanud mul silma paista nii individuaalses kui ka ansambliesinemises.

Lisaks näitlemiskirele olen väga organiseeritud ja detailidele orienteeritud. Olen kindel, et suudan olla abiks kõigis praktika käigus tekkivates haldusülesannetes ning olen innukas tutvuma teatriseltsi sisemise tööga.

Mind tõmbavad eriti [teatri nimi] missioon ja väärtused ning olen põnevil võimalusest olla osa sellisest dünaamilisest ja uuenduslikust organisatsioonist. Olen kindel, et minu kirg näitlemise vastu koos minu pühendumise ja raske tööga teeb minust teie meeskonna jaoks väärtusliku vara.

Täname, et kaalusite minu taotlust. Ootan võimalust arutada oma kvalifikatsiooni üksikasjalikumalt.

Parimate soovidega,
[Sinu nimi]

Ideaalne motivatsioonikirja struktuur


Praktika kaaskiri on teie CV-ga kaasas olev dokument, mis annab rohkem teavet teie oskuste, kogemuste ja ametikoha vastu huvi kohta. See aitab tööandjal paremini mõista, kes te olete ja miks just teie sobite praktikakohale.

Motivatsioonikiri praktikale

Struktuur: Tüüpilisel praktikakoha kaaskirjal peaks olema järgmine struktuur:

 1. Kontaktteave: Teie nimi, aadress, telefoninumber, e-posti aadress ja LinkedIni profiil (vajadusel).
 2. Tervitus: Võimalusel pöörduge tööandja poole nimepidi. Kui ei, siis kasutage üldist tervitust, näiteks "Lugupeetud personalijuht".
 3. Sissejuhatus: Tutvustage end lühidalt ja selgitage, miks olete praktikast huvitatud.
 4. Keha: See on kaaskirja põhiosa. Siin peaksite täpsustama oma oskusi ja kogemusi, selgitades, miks olete praktikakohaks sobiv. Mainige oma asjakohast kursuste tööd, varasemaid praktikakohti või töökogemust ja kõiki saavutusi, mis näitavad teie võimet sellel ametikohal hästi esineda.Kuigi malli kasutamine võib motivatsioonikirja kirjutamise protsessi lihtsamaks muuta, on oluline seda kohandada iga ametikoha jaoks, kuhu kandideerite. See näitab, et olete võtnud aega ettevõtte ja positsiooni uurimiseks ning olete võimalusest siiralt huvitatud.
 5. Üleskutse tegevusele: Sulgege kaaskiri intervjuu või edasise arutelu sooviga, väljendades oma entusiasmi võimalusest tööandjaga isiklikult kohtuda.
 6. Allkiri: lõpetage kaaskiri ametliku hüvastijätuga ja oma allkirjaga.

Mida lisada? Praktika kaaskirja kirjutamisel on oluline lisada järgmine teave:

 1. Vastavad oskused: Mainige oma oskusi ja kogemusi, mis on praktika jaoks olulised.
 2. Huvi ettevõtte vastu: Näidake oma teadmisi ettevõttest ja selgitage, miks olete huvitatud seal töötamisest.
 3. Karjäärieesmärgid: Selgitage, kuidas praktika sobib teie pikaajaliste karjäärieesmärkidega.
 4. Entusiasm: Näidake oma põnevust ja entusiasmi võimalusest praktikal osaleda.

Konkreetsed saavutused: Tõstke esile kõik asjakohased saavutused, mis näitavad teie võimet sellel positsioonil hästi esineda.

💡 Järeldus: hästi kirjutatud kaaskiri praktikakohale võib jätta tööandjale positiivse mulje ja aidata teil teistest kandideerijatest eristuda. Kohandage kindlasti oma kaaskirja iga praktikakoha jaoks, kuhu kandideerite, ja võtke aega selle hoolikaks korrektuuriks.

Edastage oma kontaktandmed õigesti 

Kontaktteabe jaotis on kaaskirja oluline osa. Selles jaotises antakse tööandjale võimalused taotlejaga ühenduse võtmiseks ja see on tavaliselt kaaskirja ülaosas.

Kontaktteabe näide näeks välja järgmisena 👇

[Sinu nimi]
[aadress]
[Linn, Maakond, Posti indeks]
[Telefoninumber]
[E-posti aadress]
[LinkedIn profiil (valikuline)]

Need andmed on minimaalsed, kuid võite lisada ka oma LinkedIni profiili linki või portfolio saidi URL-i, et anda potentsiaalsele tööandjale rohkem informatsiooni teie kogemustest ja tööportfooliost.

💡 Lõpetuseks, on tähtis, et kontrollite oma kontaktandmeid enne motivatsioonikirja esitamist, et veenduda, et need on täpsed ja ajakohased. See aitab teil tagada, et teie motivatsioonikiri jõuab õige inimeseni ja et teie võimalused töökoha leidmiseks on parimad.

Tervitus: Kuidas end tutvustada?


Tervitus on motivatsioonikirja esimene ja väga oluline osa. See annab lugejale esimese mulje sinust ja aitab neil hinnata, kas jätkata motivatsioonikirja lugemist või mitte. Tervitus peaks olema selge, professionaalne ja hästi kirjutatud. See peab näitama, et oled huvitatud praktikast ja et oled valmis investeerima aega ja jõupingutusi, et saada osa ettevõtte edust.

Motivatsioonikiri praktikale

Nõuanded end tutvustamiseks:

 • Alustage oma nime ja kontaktandmetega.
 • Kirjeldage oma haridust ja praegust positsiooni (kui teil on).
 • Märkige, miks teil on huvi praktikale.
 • Tutvustage oma valdkonda ja teadmisi.
 • Täpsustage, miks teid peaks valima ja kuidas te saate praktikale kasuks olla.
Õiged näited:
“Tere, minu nimi on Anna Liiv ja ma olen Tallinna Ülikooli 2. aasta õppur informaatikavaldkonnas. Olen huvitatud infotehnoloogia praktikast ettevõttes XYZ, sest ma sooviksin parandada oma tehnilisi oskusi ja laiendada oma teadmisi selles valdkonnas. Ma usun, et mul on head teadmised ja oskused, mis aitavad teil ettevõtte eesmärkide saavutamisel kaasa.”
“Ma olen üliõpilane [kooli nimi] ja otsin praktikavõimalust, mis aitaks mul arendada oma teadmisi ja oskusi [sihtotsing]. Seetõttu olen ma eriti huvitatud [ettevõtte nimi] praktikaprogrammist ja arvan, et see on suurepärane võimalus minu karjääri ja arengu jaoks. Veelgi enam, ma arvan, et minu [suhe teiega] ja [oma teadmised / oskused], mis on seotud [sihtotsing], teevad mind ideaalseks kandidaadiks praktikavõimaluse jaoks.”

Valed näited:
“Tere! Ma olen Anna Liiv ja ma olen väga lahe inimene. Ma tahaksin praktikale minna, sest ma väsin oma praegusest tööst ja tahaksin midagi uut proovida. Ma ei tea midagi teie ettevõttest, aga ma loodan, et ma saan teie praktikas head tööd teha.”
“Ma olen huvitatud teie praktikast. See tundub nii lahe ja ma arvan, et ma oleksin hea selles.”


Õige tervitus loob positiivse esmamulje ja näitab, et olete huvitatud ja valmis selleks, et aidata ettevõttel oma eesmärke saavutada. Vale tervitus ei anna sellist muljet ja võib näidata, et te ei ole piisavalt huvitatud praktikast või ettevõttest. Seetõttu on väga oluline, et te oma tervitust hoolikalt kirjutate ja teeksite selle nii atraktiivseks ja informatiivseks kui võimalik.

Tõestage, et olete sobiv kandidaat


Antud peatükis käsitleme, kuidas kirjeldada end kui sobivat kandidaati praktikale ja kuidas oma motivatsioonikirjas seostada end ettevõttega.

Ettevõttega seostamine on motivatsioonikirja jaoks väga oluline, sest see näitab, et olete uurinud ettevõtet ning näitab teie huvi ettevõtte vastu. See aitab tõsta teie kandidatuuri esile ja näitab, et olete ettevõtte jaoks sobiv kandidaat.

Kuidas kirjeldada end sobivana:

 1. Alustage konksuga: Alustage lausega, mis köidab lugeja tähelepanu ja tekitab soovi rohkem lugeda.
 2. Näidake, kuidas teie oskused ja kogemused vastavad töönõuetele: Lugege hoolikalt töökirjeldust ja tõstke esile peamised nõuded. Seejärel näidake, kuidas teie oskused ja kogemused vastavad nendele nõuetele.
 3. Esitage konkreetseid näiteid ja saavutusi: Kasutage konkreetseid näiteid ja kvantifitseerige oma saavutused, et näidata mõju, mida olete oma eelmistes rollides avaldanud.

Lõpetage üleskutsega tegevusele: Lõpetage kaaskirja sisu, kinnitades oma huvi ametikoha vastu ja paludes intervjuule.

Õiged näited:
"Olen väga motiveeritud ja entusiastlik inimene, kellel on kirg turunduse vastu. Turunduse ja kommunikatsiooni alased õpingud on andnud mulle tugeva arusaama sellest valdkonnast ja edu saavutamiseks vajalikest oskustest. Olen kindel, et minu oskused ja kogemused teevad minust ideaali kandidaat sellele praktikakohale teie ettevõttes."
"Olen innukas omandama praktilisi kogemusi insenerivaldkonnas ja usun, et praktika teie ettevõttes annab mulle selleks võimaluse. Oman tugevat akadeemilist tausta inseneriteaduses ja olen selles valdkonnas läbinud mitmeid projekte. Olen kindel, et minu oskused ja pühendumus teevad minust teie meeskonna jaoks väärtusliku vara."

Valed näited:
"Mul on seda praktikat väga vaja, sest mul ei ole praegu muid võimalusi. Luban anda endast parima ja teha kõik, et töö saaks tehtud."
"Ma arvan, et see praktika oleks minu jaoks suurepärane võimalus oma igavast elust põgeneda ja mõneks kuuks lõbutseda. Mul ei ole selles vallas palju kogemusi, kuid olen kiire õppija ja luban, et teen oma töö ära. Parim."


Esimene vale näide keskendub liiga palju isiklikele vajadustele ning puudub tõeline huvi ettevõtte ja ametikoha vastu. Teises vales näites puudub samuti professionaalsus ning see näitab vähest pühendumist ametikohale ja ettevõttele.

Innustage tööandjat tegutsema


Call-to-Action (CTA) on kaaskirja viimane osa, mille eesmärk on julgustada adressaati tegutsema. Seda osa võib vaadelda kui kirja lõppu ja see peaks jätma lugejale püsiva mulje. CTA eesmärk on panna adressaat astuma järgmist sammu, olgu selleks siis intervjuu ajastamine, teie meilile vastamine või koosolekule kutsumine.
Tõhusa CTA tegemiseks on oluline olla sisutihe ja otsekohene. Alusta sellest, et väljenda oma entusiasmi võimalusest teha koostööd ettevõttega. Seejärel paluge konkreetset toimingut, näiteks intervjuud või võimalust oma kvalifikatsiooni edasiseks arutamiseks.

Motivatsioonikiri praktikale

Õiged näited:
"Ma ootan innukalt võimalust teie meeskonnas töötada ja oma oskusi arendada. Palun võtke minuga ühendust, et arutada minu kandidatuuri üksikasju."
"Ma loodan, et te hindate minu kandidatuuri ja võtate mind tulevases praktikas vastu. Ma olen valmis esimesel võimalusel tööle asuma."

Valed näited:
"Ma loodan, et te võtate mind praktikale. Ma ei tea, mida te muust otsite, kuid ma olen valmis tegutsema."
"Ma loodan, et te ei leia keegi paremat kandidaati kui mina. Palun andke mulle võimalus."

💡 Fakt: Üleskutse tegutsemiseks peaks olema selge ja julgustav, näidates vastuvõtjale, miks nad peaksid teid vastu võtma ja kuidas te nendega ühendust võtate. Vältige nõrgaid väljendeid ja tundetut tooni, mis võivad tekitada muljet, et te ei ole piisavalt huvitatud või kindel oma soovist praktikale tulla.

Lõpetage läbimõeldult


See peatükk käsitleb motivatsioonikirja lõppu, mille eesmärk on jätta positiivne ja meeldejääv mulje vastuvõtjale. Hüvastijätu peab olema lühike ja lakooniline ning selle eesmärk on lõpetada motivatsioonikiri nii, et see jääb vastuvõtjale meelde.

Järgnevalt on nimekiri võimalikest hüvastijätud, mis on loodud just teatrielu silmas pidades 👇
"Soovin teile edu edaspidistes ettevõtmistes etenduskunstide vallas"
"Ootan põnevusega võimalust liituda teie andeka ansambliga"
"Aitäh, et arvestasite minuga selle põneva näitlemisvõimaluse eest"
"Ootan võimalust tuua oma kirg näitlemise vastu teie lavale"
"Tänuga teie aja ja tähelepanu eest, jään lootma võimalusele teie lavastuses tegutseda."
"Las saade jätkub alati ja ma loodan peagi sellest osa saada"
"Ma tahan jagada oma armastust käsitöö vastu teie lugupeetud ettevõttega"
"Soovin teile kõike head teie tulevastes lavastustes ja ma loodan, et saan peagi ühest osast"
"Olen tänulik võimaluse eest esineda proove, olen valmis tulevaste võimaluste jaoks."
"Eesriie võib selle rakenduse ees langeda, kuid ma loodan teie andeka näitlejana taas tõusta."


Kuigi malli kasutamine võib motivatsioonikirja kirjutamise protsessi lihtsamaks muuta, on oluline seda kohandada iga ametikoha jaoks, kuhu kandideerite. See näitab, et olete võtnud aega ettevõtte ja positsiooni uurimiseks ning olete võimalusest siiralt huvitatud.

Põhipunktid: Kirjutage suurepärane motivatsioonikiri


 • Alustage selge ja professionaalse tervitusega, pöördudes õige inimese või organisatsiooni poole.
 • Tutvustage end lühidalt, tõstes esile oma asjakohased kvalifikatsioonid ja saavutused.
 • Selgitage, miks olete sellest konkreetsest praktikakohast huvitatud ja mis teeb teid sobivaks. Rõhutage oma asjakohaseid oskusi, kogemusi ja eesmärke.
 • Lõpetage kiri üleskutsega tegevusele, kinnitades oma huvi ja valmisolekut intervjuuks. Täname saajat aja ja tähelepanu eest.
✒️ Kokkuvõtteks võib öelda, et suurepärase kaaskirja kirjutamine praktikakohale on hea mulje jätmisel ja teistest eristumisel ülioluline. Väljendage oma huvi ja kvalifikatsiooni selgelt, lühidalt ja enesekindlalt. Hästi kirjutatud kaaskiri aitab teil köita värbamisjuhi tähelepanu ja suurendab teie võimalusi soovitud praktikakoha saamiseks.

Täiendage oma motivatsioonikirja elulookirjeldusega


Selles peatükis vaatleme, miks on elulookirjeldus motivatsioonikirja praktikale täiendamiseks väga oluline. Elulookirjeldus on teie tööalane mälu, mis annab palju informatsiooni teie varasematest kogemustest ja teadmistest. See on teie võimalus näidata, kuidas te olete sobiv kandidaat sellele praktikale ja kuidas teie varasemad kogemused ja oskused aitavad teil tulevikus edukalt täita selle positsiooni.

Elulookirjeldus peaks olema lühike, kuid informatiivne, ning see peaks sisaldama teie varasemaid töökohti, koolitusi ja huvitegevusi. See peaks esitama teie tööalast teadmist ja oskusi ning näitama, kuidas te olete neid töökohtadel kasutanud. Samuti peaks see sisaldama teie eesmärke ja unistusi, mis on seotud selle praktikaga.

Motivatsioonikiri praktikale

Elulookirjelduse koostamisel on oluline järgida hea formaati ja kirjaviisi ning vältida tüütuid ja liigset informatsiooni. See peaks olema lühike, kuid mõjus, ja see peaks esitama teie andmed järjepidevalt ja selgelt. Samuti peaksite veenduma, et teie elulookirjeldus on praktikale sobiv ja et see rõhutab teie sobivust selle positsiooni täitmiseks.

Lõpuks, elulookirjeldus on teie võimalus näidata oma tõelist huvi ja motivatsiooni selle praktika vastu ning kuidas te olete valmis seda edukalt täitma. See peaks olema läbi mõeldud ja hoolikalt koostatud, et see annaks teile parima võimaliku võimaluse selle praktika saamiseks.

Täiendavate näpunäidete ja teabe saamiseks tugeva CV koostamise kohta võite külastada meie siselehte. See annab teile põhjaliku ülevaate sellest, mida enda CV-sse lisada ja kuidas teistest taotlejatest eristuda.

Looge oma CV parimate mallide abil

Mis on praktika motivatsioonikirja eesmärk?

Praktika motivatsioonikiri on kirjalik dokument, mis annab teavet teie tausta, oskuste ja põhjuste kohta, miks arvate, et olete praktikavõimalusele sobiv kandidaat. Seda kasutatakse koos teie CV-ga ja see annab täiendava ülevaate teie kvalifikatsioonist sellel ametikohal.

Mida peaksin oma motivatsioonikirja lisama?

Teie motivatsioonikiri peaks sisaldama teie isikuandmeid, ametikohta, millele kandideerite, miks olete sellest positsioonist ja ettevõttest huvitatud, ning teie kvalifikatsiooni ja kogemusi, mis muudavad teid selle rolli jaoks hästi sobivaks.

Milline peaks olema minu motivatsioonikirja toon?

Teie motivatsioonikiri peaks olema professionaalse ja entusiastliku tooniga. Peaksite näitama oma põnevust ametikoha ja ettevõtte suhtes, demonstreerides samal ajal ka oma oskusi ja kvalifikatsiooni enesekindlalt ja alandlikult.

Kui pikk peaks mu kaaskiri olema?

Teie kasskiri ei tohiks olla pikem kui üks lehekülg. Hoidke see lühidalt ja asjatundlikult, tuues esile kõige asjakohasema teabe kandideeritava ametikoha kohta.

Kas ma pean oma motivatsioonikirja iga ametikoha jaoks, millele kandideerin, kohandama?

Jah, on soovitatav kohandada oma motivatsioonikirja iga ametikoha jaoks, millele kandideerite. See näitab, et olete võtnud aega ettevõtte ja positsiooni uurimiseks ning olete võimalusest siiralt huvitatud.

Kas ma saan oma motivatsioonikirja jaoks kasutada malli?

Kuigi malli kasutamine võib motivatsioonikirja kirjutamise protsessi lihtsamaks muuta, on oluline seda kohandada iga ametikoha jaoks, kuhu kandideerite. See näitab, et olete võtnud aega ettevõtte ja positsiooni uurimiseks ning olete võimalusest siiralt huvitatud.

This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee