Europassi CV: juhend, näide ja mallid efektiivse Europass CV loomiseks

Europass CV on üks enim kasutuselolevaid CV vorme Euroopas. Selle eesmärk on kodumaast erinevas Euroopa riigis elavate ja töötavate inimeste tööotsimise protsess teha lihtsamaks ja sujuvamaks. Samuti aitab CV Europass teise Euroopa Liidu riiki õppima minejaid oma kogemuse edastamisel. Käesolevas artiklis uurime lähemalt CV Europass eripärasid ning jagame soovitusi, kuidas kirjutada efektiivset Europassi CV-d.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

Europass Curriculum Vitae

Kontaktandmed:

Nimi: Mari Maasikas
Aadress: Kakumäe, Tallinn, 65787, Estonia
Telefon: +555 123 4567
E-mail: mari.maasikas@example.com

Töökogemus

Turundusspetsialist
ABC OÜ
Kestus: Juuni 2019 - Tänaseni

 • Arendasin ja kasutasin turundusstrateegiaid, mis suurendasid ettevõtte käivet 25%
 • Viisin läbi turu-uuringuid, et välja selgitada klientide vajadused ja eelistused
 • Tegin koostööd teiste osakondadega, et kindlustada turunduskampaaniate kooskõla üldiste ärieesmärkidega 
 • Analüüsisin kampaaniate tulemusi ja nendest lähtuvalt viisin sisse muudatusi strateegiates

Turundusjuht
XYZ Ettevõte
Kestus: Jaanuar 2016 - Mai 2019

 • Aitasin luua turunduskampaaniaid nii e-maili, sotsiaalmeedia kui ka lihtposti kanalitesse
 • Lõin sotsiaalmeedia kontodele sisu ja haldasin antud kontosid
 • Viisin läbi eduakid koostöö kampaaniaid teiste ettevõtetega
 • Jälgisin ja koostasin aruandeid turunduskampaaniate efektiivsuse kohta

Haridus ja koolitused

Turunduse ja kommunikatsiooni bakalaureuse kraad
Tartu Ülikool
Mai 2015

Oskused

 • Ekspert programmides Microsoft Office Suite, Adobe Creative Suite ja Google Analytics
 • Suurepärased suhtlemisoskused
 • Tugevad projekti juhtimise oskused
 • Väga hea (C2)suuline ja kirjalik väljendusoskus eesti ja inglise keeles

Lisainfo:

 • Hobid: Jooksmine, lugemine, koorilaul

Europass CV näide


Enne kui sukeldume näpunäidete toomisesse, kuidas kirjutada tõhus Europass CV, vaata üle näide, et saada ülevaate, mida Europass CV peaks sisaldama ja kuidas see on struktureeritud.

Enne kui sukeldume näpunäidete toomisesse, kuidas kirjutada tõhus Europass CV, vaata üle näide, et saada ülevaate, mida Europass CV peaks sisaldama ja kuidas see on struktureeritud.

Europass CV struktuur

CV Europass

Nagu näed eelnevast näitest, siis Europass CV koosneb viiest peamisest osast:

 1. Kontaktinfo: See sektsioon sisaldab sinu nime, aadressi, telefoninumbrit ja e-maili aadressi. Kontrolli, et kontaktandmed on õiged, et tööandja saaks sinuga kohe ühendust võtta. 
 2. Töökogemus: Järgnev osa annab ülevaate sinu töökogemusest ja pannakse kirja tagurpidi kronoloogilises järjekorras ehk see algab kõige viimasest kogemusest.
 3. Haridus ja koolitused: Siin saad esitleda oma kvalifikatsioone, mille sa oled omandanud ja lisada ka erinevaid asjakohaseid koolitusi, mille oled läbinud. 
 4. Oskused: Selles osas märgi ära oma tähtsamad oskused (keeled, arvutiprogrammid jne.), mis aitavad sul antud seda konkreetset tööd paremini teha.
 5. Lisainfo: Viimasena saad soovi korral välja tuua veel täiendavad infot enda kohta, nagu näiteks hobid ja huvid. 

Soovitused efektiivse Europass CV kirjutamiseks


💡 Kirjuta Europass CV konkreetse ametikoha jaoks, millele kandideerid. Nii nagu ka tavalise CV puhul, peaksid ka Europass CV kirjutamisel keskenduma neile kogemustele ja oskustele, mis on antud ametikoha jaoks asjakohased. 

💡 Kasuta töökuulutuses olevaid märksõnu. Kui tood välja enda sarnased kogemused, oskused ja omadused, mida töökirjelduses otsiti, siis näitad, et oled just see kandidaat, keda tööandja otsib. 

💡 Rõhuta oma keeleoskusi. Kandideerides oma Europass CV abil mõnda teise riiki on elulise tähtsusega tuua välja kõik oma keeleteadmised ja lisada ka, mis tasemel sa neid keeli valdad. Soovituslik on eraldi tasemed lisada nii suulise kõne, kirjutamisoskuse kui ka keele mõistmise kohta. 

💡 Ole Europass CV-d kirjutades täpne ja selge. Kasuta selget keelt, lühikesi ja konkreetseid lauseid ning lühikesi numbrite või nupukestega välja toodud alapunkte, mis teevad teksti lugemise lihtsaks.

💡 Kasuta mõjuvaid tegusõnu. Alusta oma alapunkte tegusõnadega nagu “suutsin”, “lõin”, “saavutasin”. Sellega rõhutad oma saavutusi ning näid proaktiivse töötajana.

💡 Kasuta Europass CV malle. Europass on loonud kergesti täidetavad vormid kiireks ja mugavaks CV loomiseks. Need on saadaval erinevates keeltes ja neid on võimalik alla laadida Europassi kodulehelt.

CV Europass

Saada oma Europass CV juba täna!


Kasutades Europass CV malli ja järgides artiklis ülevalpool toodud soovitusi, saad sa luua tõhusa CV ja anda oma kogemustest ja oskustest täpne ja selge ülevaade. Seega tee esimene tähtis samm oma unistuste töö poole ja alusta oma Europass CV loomist juba täna! 

Looge oma CV parimate mallide abil

Miks valida just Europass CV?

Kui oled mõnes Euroopa riigis tööle kandideerimas, siis Europass CV kasutamine teeb sinu kandideerimisprotsessi lihtsamaks. Selle standardiseeritud formaat ja kokkuvõtlik sisu annavad sinu oskuste ja kogemustest selge ja põhjaliku ülevaate. Europass CV mallidega tutvumiseks või nende proovimiseks leiad variandid meie kodulehelt.

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee