Kuidas kirjutada CV-d ja taotleda tööd Iisraeli turul

Tööotsing Iisraeli turul võib nõuda teistsugust lähenemist kui mujal, eriti CV koostamisel, mis peab vastama sealsetele ootustele ja normidele. Kuidas koostada CV-d, mis köidaks Iisraeli tööandjate tähelepanu? Millised on peamised erinevused võrreldes muude riikide tavapäraste CV-dega?
Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

Järgnevas artiklis sukeldume sügavale teemasse, kuidas koostada täiuslik CV Iisraeli tööturu jaoks. Toome välja olulised aspektid, mida iga tööotsija peaks teadma CV koostamisel ning anname praktilisi soovitusi selle kohta, kuidas leida ja taotleda tööd Iisraelis. Iisrael on mitmekultuuriline riik, kus on oluline osata end erinevates keeltes väljendada. Käesolev artikkel aitab mõista, kuidas kirjutada CV-d nii, et see oleks atraktiivne Iisraeli tööandjatele. CV kirjutamise eesmärk on pakkuda potentsiaalsele tööandjale ülevaadet teie kogemustest, oskustest ja saavutustest, et tõestada, et olete sobiv kandidaat. Iisraeli tööturul on levinud inglise, heebrea ja araabia keel, seega võib CV koostamisel olla kasulik kasutada ühte või mitut neist keeltest vastavalt konkreetsele ametikohale.

Nõuanded töö otsimiseks ja taotlemiseks Iisraelis

Iisrael pakub palju võimalusi töö otsijatele, kuid töö leidmine võib olla keeruline, kui te ei tea, kust alustada või milliseid ressursse kasutada. Siin on mõned nõuanded, mis aitavad teil alustada:

 • Tutvuge Iisraeli tööturu ja erinevate tööstusharudega. Mõnedes sektorites nagu IT ja turism on rohkem võimalusi kui teistes.
 • Kasutage online-tööportaale. Sellised leheküljed nagu Jobnet, AllJobs ja Glassdoor pakuvad laia valikut tööpakkumisi.
 • Võrgustik on võtmetähtsusega. Kasutage sotsiaalmeedia platvorme, nagu LinkedIn, et luua kontakte ja leida võimalusi.
 • Veenduge, et teie CV ja avaldused oleksid kohaliku tööturu jaoks sobivad. See tähendab, et need peaksid olema heebrea keeles, kuid inglise keeles CV-d aktsepteeritakse laialdaselt, eriti rahvusvahelistes ettevõtetes.

Kui olete tööpakkumise leidnud, mida soovite taotleda, on oluline teada, kuidas seda teha. Siin on mõned sammud, mida peate järgima, et taotleda tööd Iisraelis:

 • Uurige ettevõtet. See annab teile parema arusaamise sellest, mida nad otsivad, ja aitab teil oma avaldust paremini kohandada.
 • Koostage kaaskiri, mis on suunatud spetsiifilisele tööpakkumisele. Rääkige, miks olete huvitatud sellest rollist ja kuidas teie oskused ja kogemused vastavad töö nõuetele.
 • Valmistage ette oma CV. Kuigi paljud ettevõtted aktsepteerivad inglisekeelseid CV-sid, on heebrea keeles CV esitamine sageli eelistatud. Kui võimalik, hankige heebrea keeles tõlgitud CV.
 • Jälgige taotluse esitamise juhiseid hoolikalt. Kui teil palutakse esitada teatud dokumendid või teha kindlaksmääratud sammud, veenduge, et järgite neid juhiseid.
 • Pärast taotluse esitamist oodake ettevõtte vastust. See võib võtta aega, seega olge kannatlik. Kui te pole pärast mõnda aega kuulnud, võib olla mõistlik järgida neid, et näha, kas nad on teie taotluse kätte saanud.

Professionaalse e-kirja olulisus töö taotlemisel Iisraelis

Töö taotlemine Iisraelis sarnaneb suuresti protsessiga mujal maailmas, kus olulisel kohal on professionaalse töötaotluse meili koostamine ning tugeva CV saatmine. Töötaotluse meil peaks sisaldama lühikest, kuid põhjalikku kirjeldust teie oskustest, kogemustest ja põhjustest, miks soovite antud töökohta taotleda. CV peaks olema korrektne, selge ja sisaldama kõiki olulisi andmeid hariduse, kogemuste ja oskuste kohta. Iisraeli tööturul on oluline mainida ka heebrea keele oskust või valmisolekut seda õppida, samuti võib oluline olla teadmiste olemasolu Iisraeli kultuuri ja ärietiketi kohta. Järgnevalt on toodud näidismeil, mis aitab teil alustada oma taotlusprotsessi.

ÕIGE

Hea päev,

Olen väga huvitatud töökohast teie ettevõttes. Ma saatsin oma CV ja kaaskirja eelmisel nädalal ning sooviksin veenduda, et olete need kätte saanud. Kui vajate rohkem teavet või dokumente, andke mulle palun teada.

Täname teid aja eest ja ootan teie vastust.

Parimate soovidega,

[Teie nimi]

 • -

שלום רב,

אני מאוד מעוניין במשרה שלכם. שלחתי את קורות החיים והמכתב שלי בשבוע שעבר ואני רוצה לוודא שקיבלתם אותם. אם אתם זקוקים למידע נוסף או למסמכים, אנא יידעו אותי.

תודה על הזמן שלכם ואני מחכה לתגובתכם.

בברכה,

[השם שלך]


Algtaseme töökohtade otsimine Iisraelis

 1. Töö leidmine: Iisraelis töö leidmine võib olla väljakutse, eriti kui te ei räägi heebrea keelt. Esimene samm on uurida, millised tööd on saadaval, kuhu saate kandideerida. Seda saab teha online tööportaalide kaudu nagu Indeed, AllJobs, JobMaster jne. Lisaks võite uurida ka sotsiaalmeedia platvorme nagu LinkedIn, kus saate luua professionaalse profiili ja liituda erialaste rühmadega.
 2. CV loomine: Kui teil puudub töökogemus, on oluline rõhutada oma oskusi, haridust ja vabatahtlikku tööd. CV-s peaks olema ka lühike sissejuhatav lõik, mis kirjeldab teie karjääri eesmärke ja miks te olete sobiv kandidaat. Lisage ka oma keeleoskused, eriti kui oskate heebrea, inglise või araabia keelt.
 3. Keeleoskus: Heebrea keele oskus on Iisraelis töötamiseks väga oluline, kuid paljud ettevõtted aktsepteerivad ka inglise keeles koostatud CV-sid. Kui te ei oska heebrea keelt, siis on soovitatav õppida seda, et suurendada oma võimalusi tööturul. Lisaks on kasulik märkida oma CV-s ka teisi keeli, mida oskate.
 4. Kultuur: Iisraeli töökultuur võib olla väga erinev Euroopa või Ameerika töökultuurist. Oluline on mõista nende töökultuuri ja etiketti. Näiteks on Iisraelis tavapärane, et tööintervjuud on vähem formaalsed ja rohkem keskendunud isiklikule suhtlusele.
 5. Võrgustike loomine: Üks oluline samm töö leidmisel on võrgustike loomine. Proovige luua kontakte erialastel üritustel, seminaridel või sotsiaalmeedia platvormidel. Teie kontaktid võivad teid aidata töö leidmisel või anda nõu, kuidas Iisraeli tööturul edukas olla.
 6. Tööloa taotlemine: Kui olete välismaalane, kes soovib Iisraelis töötada, siis peate taotlema tööluba. Selleks peate esitama taotluse Iisraeli siseministeeriumile. Tööluba antakse tavaliselt algtaseme tööde jaoks, kuid see sõltub ka teie tööandjast ja teie elamisloast.
 7. Algkeelte kursused: Kui teie heebrea keele oskus pole piisav, võiksite kaaluda keelekursustele registreerumist. See aitab teil paremini kohaneda ja suurendab teie võimalusi tööturul.
 8. Kõrgkoolide ja ülikoolide kasutamine: Kui olete üliõpilane või hiljuti lõpetanud, võiksite kasutada oma kooli või ülikooli karjäärinõustamise teenuseid. Nad võivad aidata teil koostada CV-d, harjutada tööintervjuusid ja leida tööpakkumisi.

Dokumentide nõuded Iisraelis tööle kandideerimisel

Iisraelis töökoha taotlemiseks on vaja mitut dokumenti. Kõigepealt on vaja kehtivat passi, mis on oluline nii teie identifitseerimiseks kui ka selleks, et tõendada, et teil on õigus riigis viibida. Samuti peab teil olema Iisraeli tööluba, mis näitab, et teil on õigus riigis töötada. Tööluba väljastab Iisraeli siseministeerium või vastav ametkond.

Lisaks on vaja dokumente, mis tõendavad teie kvalifikatsiooni ja kogemusi. Need võivad hõlmata ülikooli või kolledži diplomeid, tunnistusi või tõendeid varasemate tööandjate poolt. Samuti võidakse paluda esitada soovituskirjad või tõendid erialaste kvalifikatsioonide kohta. Täpsemad nõuded sõltuvad konkreetsest töökohast ja tööandja nõudmistest.

Oluline on märkida, et kõik dokumendid peavad olema inglise või heebrea keeles või neil peab olema ametlik tõlge mõnda neist keeltest.

Iisraeli tööturu jaoks sobiva CV näidis

Allpool koostame näidise CV Iisraeli tööturu jaoks, mis on kirjutatud heebrea keeles - see on üks riigi kahest peamisest keelest. CV näidist saab igaüks ise oma vajadustele kohandada.

קורות חיים

פרטים אישיים:

ישראלי ישראלי

ת"ז: 123456789

כתובת: רח' אלנבי 10, תל אביב

טלפון: 0501234567

דוא"ל: Israeli@gmail.com

חינוך:

1998-2002: תואר ראשון במנהל עסקים, אוניברסיטת תל אביב

2002-2004: תואר שני במנהל עסקים, אוניברסיטת בר אילן

ניסיון תעסוקתי:

2004-2008: מנהל פרויקטים, חברת אגד

2008-2012: מנהל צוות, חברת אגד

2012-2017: מנהל תחנה, חברת אגד

2017-עד היום: מנהל תחום, חברת אגד

הכשרות וקורסים:

2005: קורס ניהול פרויקטים, תל אביב

2010: קורס מנהל צוות, תל אביב

2013: קורס מנהל תחנה, תל אביב

שפות:

עברית - שפת אם

אנגלית - שוטף

ערבית - בסיסי

המלצות:

ניתן לספק בעת הצורך


Kasulikud fraasid Iisraeli tööturu CV kirjutamiseks ja nende tõlkimine

Järgnevas loendis esitatakse kasulikud terminid, mis on seotud CV kirjutamisega Iisraeli tööturu jaoks, tõlgituna Iisraelis ametlikult kasutatavasse heebrea keelde. Need mõisted aitavad teil koostada tõhusa ja professionaalse CV, mis vastab Iisraeli ettevõtete standarditele ja ootustele.

 • CV struktuur - מבנה קורות חיים (Mivneh korot chayim)
 • CV vorming - תסדיר קורות חיים (Tasdīr korot chayim)
 • Haridus - חינוך (Chinukh)
 • Oskused - מיומנויות (Meyumanuyot)
 • Praktika - התמחות (Hitmakhut)
 • Töökogemus - ניסיון עבודה (Nisayon avoda)
 • Tööülesanded - משימות עבודה (Mishimot avoda)
 • Tööandja - מעסיק (Ma'asik)
 • Tööhõive periood - תקופת העסקה (Tkufat ha'asaka)
 • Soovitused - המלצות (Hamlatsot)
 • Täiendkoolitus - השכלה נוספת (Haskala nosafet)
 • Kvalifikatsioonid - כשירות (Kshirut)
 • Töökohtade loetelu - רשימת מקומות עבודה (Reshimat mekomot avoda)

Loetletud terminid aitavad teil paremini mõista, kuidas koostada CV-d Iisraeli tööturu jaoks. Lisaks võimaldavad need teil oma CV-d paremini struktureerida ja esitada oma oskusi ja kogemusi viisil, mis on Iisraeli tööandjatele kõige mõistetavam.

Creating a Properly Structured, Formatted, and Photo-Inclusive CV for the Israeli Job Market

CV on Iisraelis tööle kandideerimise protsessi üks olulisemaid elemente. See dokument esindab kandidaadi esmatutvustust tööandjale, peegeldades nii tema erialaseid saavutusi kui ka ambitsioone. Hästi vormistatud ja struktureeritud CV võib olla tõhus viis eristumiseks konkurentidest ja püüab tööandja tähelepanu. Kuna Iisraeli tööturg on väga konkurentsivõimeline, on professionaalse ja tähelepanu püüdva CV loomine oluline samm karjäärieesmärkide saavutamiseks.

Järgnevad näpunäited aitavad luua Iisraeli tööturu jaoks sobiva stiiliga CV:

 1. Fondid: Kasutage lihtsaid ja loetavaid fonte nagu Arial, Calibri või Times New Roman. Fonti suurus peaks olema vahemikus 10 kuni 12, et tagada teksti loetavus.
 2. Vorming: Kõige levinum on kronoloogiline vorming, kus kõige värskem töökogemus on esitatud esimesena.
 3. Veerised: Jälgige, et dokumendi veerised oleksid vähemalt 1 tolli (umbes 2,54 cm) laiad, et tekst ei tunduks liiga kokkusurutud.
 4. Täpipunktid: Kasutage lühikesi ja konkreetsed lauseid, et kirjeldada oma kogemusi ja saavutusi. Iga punkt peaks algama tugeva tegevusverbiga.
 5. Eraldajad: Kasutage eraldajaid, et teha vahet erinevatel CV osadel. See aitab lugejal paremini mõista teie CV sisu ja struktuuri.
 6. Mall: Valige minimalistlik ja professionaalne mall, mis aitab teil esile tõsta oma kvalifikatsiooni ja oskusi. Vältige liiga palju värve või pilte, mis võivad juhtida tähelepanu eemale teie kvalifikatsioonist.

Iisraeli tööturul on üldiselt aktsepteeritud, et CV-sse lisatakse professionaalne foto. See aitab tööandjal luua sinust esmamulje ja aitab sinu CV-l eristuda teiste seast. Siiski tuleks meeles pidada, et foto peaks olema professionaalne ja sobima töö iseloomuga, millele kandideeritakse.

Lisaks Iisraeli jätkamismallile on meil olemas ka teised samalaadsed mallid, mida võiksite uurida.


Essential Components of a CV for the Israeli Job Market: Header, Experience, Education, and Skills

The Importance of a Well-Written CV Header for the Israeli Job Market

Iisraeli tööturul on CV päise tähtsus äärmiselt suur - see peaks olema kohe silmapaistev ning sisaldama kõiki vajalikke kontaktandmeid. Päise struktureerimiseks soovitatakse järgida järgmisi juhiseid:

Esmalt tuleb kirjutada perekonnanimi ja eesnimi. Seejärel märgitakse elukutse ja distsipliin, mis annab kohe ülevaate inimese erialasest taustast. Järgnevalt lisatakse postiaadress, mida kasutatakse ametlikuks suhtluseks. Telefoninumber on järgmine oluline info, mida tööandjad võivad kasutada otsekontakti võtmiseks. Viimaseks tuleb märkida e-posti aadress, mis on tänapäeval üks peamisi suhtluskanaleid.

Kõik need andmed peaksid olema päises selgelt ja loogiliselt esitatud, et võimaldada tööandjatel kandidaadiga hõlpsasti ühendust võtta.

ÕIGE

שם משפחה, שם פרטי

מקצוע ותחום

כתובת דואר

טלפון

כתובת דוא"ל


The Importance of Experience in Resumes for the Israeli Job Market

Iisraeli tööturu jaoks on CV kogemuste jaotis ülioluline, kuna see annab tööandjale ülevaate teie varasemast töökogemusest ja oskustest. Selle töö spetsiifika nõuab kandidaatidelt tõendeid oma varasemate saavutuste kohta, sealhulgas projekte, mida nad on juhtinud, või meeskondi, milles nad on osalenud.

• Kronoloogiline järjekord: Alustage oma viimasest töökohast ja liikuge tagasi ajas. See aitab tööandjal näha teie karjääri arengut ja edusamme. Näiteks:

 • Tehnoloogiajuht, Tel Aviv Technology Firm, 2018–2021
 • - Projektijuht, Haifa Software Company, 2015–2018
 • - Tarkvaraarendaja, Jerusalem IT Solutions, 2012–2015

• Lepingute kuupäevad: Märgi selgelt, millal leping algas ja lõppes. See näitab tööandjale, kui kaua olete igas rollis olnud. Näiteks:

 • Tehnoloogiajuht, Tel Aviv Technology Firm, 2018–2021
 • - Projektijuht, Haifa Software Company, 2015–2018

• Ametinimetus: Veenduge, et teie ametinimetus oleks selge ja peegeldaks teie tööülesandeid. Näiteks:

 • Tehnoloogiajuht: Juhtis 15-liikmelise arendusmeeskonna tööd, vastutas projektijuhtimise eest ja koordineeris IT-strateegiat.
 • - Projektijuht: Juhtis mitmeid edukaid projekte, vastutas ressursside haldamise eest ja tegi tihedat koostööd klientidega.

• Täppide loetelu: Kasuta punkte, et selgelt ja lühidalt kirjeldada oma vastutusalasid ja saavutusi. Näiteks:

 • Juhtis 15-liikmelise meeskonna tööd
 • - Vastutas IT-strateegia koordineerimise eest
 • - Juhtis mitmeid edukaid projekte

• Ametikirjeldus: Selgitage lühidalt, mida teie töö sisaldas, ja tooge välja olulisemad ülesanded. Näiteks:

 • Tehnoloogiajuht: Juhtis arendusprotsesse, koordineeris IT-strateegiat, haldas meeskonda ja töötas välja uusi tooteid.
 • - Projektijuht: Juhtis projekte, tegi tihedat koostööd klientidega, haldas ressursse ja vastutas kvaliteedikontrolli eest.

• Võtmesõnade kasutamine: Kasutage oma tööstuse spetsiifilisi märksõnu ja fraase, et näidata oma asjatundlikkust ja suurendada CV nähtavust. Näiteks: projektijuhtimine, IT-strateegia, tarkvaraarendus, meeskonna juhtimine, ressursside haldamine ja kvaliteedikontroll.

ÕIGE

תפקיד: מנהל משאבי אנוש

חברה: טקנולוגיות חפיפה, תל אביב

תאריכים: אפריל 2016 - דצמבר 2020

תיאור:

 • ניהול תהליכי גיוס וגיוס עובדים
 • פיתוח ויישום מדיניות משאבי אנוש
 • שמירה על שיתוף פעולה עם צוות הנהלה
 • ניהול תהליכים תרבותיים וארגוניים
 • סיוע בתהליכי הכשרה ופיתוח

The Importance of Education in Resumes for the Israeli Job Market

Hariduse osa CV-s on oluline, kuna see annab tööandjale ülevaate kandidaadi teadmistest ja oskustest. Iisraeli tööturul, kus on kõrge konkurents ja suur nõudlus kõrgharidusega spetsialistide järele, on oluline eristuda oma haridustaseme ja eriala kaudu. Lisaks on Iisraeli tööturul palju rahvusvahelisi ettevõtteid, mis nõuavad kandidaatidelt teatud haridustaset või konkreetseid erialasid. Seega on hariduse esiletõstmine CV-s oluline, et näidata oma sobivust konkreetse töökoha jaoks.

Iisraeli tööturul koostatud CV-s peaks haridus olema esitatud esmalt, sest Iisraelis on haridus üks peamisi kriteeriume, mille alusel tööandjad kandidaate hindavad. Kõrgharidus või erialane koolitus näitab, et kandidaat on pühendunud oma valdkonnale ja on omandanud vajalikud teadmised ja oskused. Näiteks kui kandideerite tehnoloogiaettevõttesse, tuleks esile tõsta teie kraad informaatikas või inseneriteaduses. Samas, kui kandideerite start-up ettevõttesse, võib olulisem olla varasem töökogemus või projektid, mis näitavad teie loovust ja ettevõtlikkust. Sellisel juhul võib haridusosa CV-s paigutada pärast töökogemuse osa.

ÕIGE

השכלה

2005-2009: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל, חיפה

תואר ראשון במדעי המחשב

קורסים נוספים:

2020: קורס ניהול פרויקטים, מכללת תל אביב

2019: קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד, מכללת תל אביב

שפות:

אנגלית - שפת אם

עברית - שלב ב+

תוכנות שליטה:

Python, Java, C++, HTML/CSS, JavaScript, SQL

למד השפות הבאות במהלך לימודיי באוניברסיטה ובעבודה:

Java, Python, C++, JavaScript, HTML/CSS, SQL

עברית - שלב ב+

אנגלית - שפת אם


The Importance of Skills in Resumes for the Israeli Job Market

In the Israeli job market, skills are of paramount importance and are often the determining factor in whether or not a candidate will be hired. A CV tailored for the Israeli market should highlight a candidate's relevant skills and competencies, demonstrating their ability to perform the job effectively. These skills could range from technical abilities, language proficiency, to leadership and problem-solving skills. Employers in Israel value a well-rounded skill set, and demonstrating these skills in your CV could set you apart from other applicants.

Recruiters in the Israeli job market are looking for candidates who not only have the necessary skills for the job, but also those who show potential for growth and adaptability. They value candidates who can demonstrate their ability to learn and adapt to new environments and situations, as well as those who can work effectively in a team. Other qualities that are highly sought after include initiative, creativity, and an entrepreneurial spirit. Therefore, it is crucial for a CV to not only list skills and experiences but also to highlight examples and situations where these skills have been applied effectively.

Alljärgnevalt esitame näidisloendi pehmetest ja rasketest oskustest, mis võivad Iisraeli tööturu jaoks CV koostamisel olla kasulikud.

ÕIGE

I. Pehmed oskused (Soft skills)

 1. Suhtlemisoskus (Communication skills)
 2. Probleemide lahendamise oskus (Problem solving skills)
 3. Meeskonnatöö (Teamwork)
 4. Kriitiline mõtlemine (Critical thinking)
 5. Aja juhtimine (Time management)
 6. Otsustusvõime (Decision making)
 7. Stressitaluvus (Stress tolerance)
 8. Loovus (Creativity)
 9. Sõbralikkus ja suhtlemisvalmidus (Friendliness and conversational)
 10. Omaalgatuslikkus ja motiveeritus (Initiative and motivation)

II. Kõvad oskused (Hard skills)

 1. Programmeerimine (Programming)
 2. Andmeanalüüs (Data analysis)
 3. Projektijuhtimine (Project management)
 4. Sotsiaalmeedia strateegia (Social media strategy)
 5. Võõrkeelte oskus (Foreign language skills)
 6. Graafiline disain (Graphic design)
 7. Müügioskused (Sales skills)
 8. Finantsplaneerimine (Financial planning)
 9. Digitaalturundus (Digital marketing)
 10. SEO/SEM strateegia (SEO/SEM strategy)

Märkus: Kuna Iisraeli ametlik keel on heebrea, on ülaltoodud terminid tõlgitud inglise keelest heebrea keelde Google'i tõlgi abil. Kui soovite täpsemat tõlget, peaksite pöörduma professionaalse tõlkija poole.


Additional Sections to Include in a CV for the Israeli Job Market

Lisarubriigid CV-s aitavad tööandjal paremini mõista teie sobivust ettevõtte ja konkreetse positsiooni jaoks. Need võivad anda teie CV-le lisaväärtust, esile tõsta teie unikaalseid oskusi ja kogemusi, mis võivad olla kasulikud positsioonil, millele te kandideerite. Samuti võivad need aidata teil end teistest kandidaatidest eristada.

Valin kategooriad "Keeled" ja "IT-tööriistad". Iisrael on rahvusvaheline riik, kus on palju erinevate emakeeltega inimesi, seega on keelteoskus märkimisväärne eelis. IT-tööriistade tundmine on tänapäeva tööturul praktiliselt hädavajalik, eriti kui kandideerite tehnoloogiaettevõttesse või positsioonile, kus on vaja tehnilisi oskusi.

Kategooria "Keeled" on oluline, kuna see näitab teie võimet suhelda erinevate inimestega. Iisraelis on heebrea keel ametlik keel, kuid paljud inimesed räägivad ka inglise, araabia ja vene keelt. Kui teil on suhtlusoskus nendes või teistes keeltes, suurendab see teie võimalusi tööturul. See võib olla eriti oluline ettevõtetes, kus on tihe koostöö rahvusvaheliste partneritega.

Teine valitud kategooria "IT-tööriistad" käsitleb teie oskusi ja kogemusi erinevate tehnoloogiliste vahendite kasutamisel. Tööandjad soovivad teada, kas teil on oskusi selliste programmi- ja tarkvararakenduste kasutamiseks nagu Microsoft Office, Google Workspace, projekti haldamise tarkvara, CRM-süsteemid või mõni muu tööriist, mida ettevõte kasutab. See võib olla määrav tegur, eriti kui kandideerite tehnoloogiapõhisesse ettevõttesse või positsioonile, kus on vaja IT-oskusi.

Enhancing Your CV for the Israeli Job Market

Tööotsing Iisraelis võib olla täiesti erinev kui teistes riikides, kuna Iisraeli tööturg ja töökultuur on ainulaadsed. Alljärgnevad näpunäited aitavad teil kohandada oma CV-d, et see oleks Iisraeli tööandjatele atraktiivne ja seeläbi suurendada teie võimalusi töö leidmiseks.

 1. Lisage isiklik profiil: Iisraeli tööandjad eelistavad tavaliselt teada saada rohkem teie isiklikust taustast. Lisage lühike isiklik profiil, mis annab ülevaate teie haridusest, kogemustest ja karjääri eesmärkidest.
 2. Keskenduge oskustele: Iisraeli tööturg hindab väga tehnilisi oskusi. Rõhutage oma CV-s oma tehnilisi ja praktilisi oskusi, eriti kui need on seotud teie soovitud töökohaga.
 3. Lisage heebrea keele oskus: Kui räägite heebrea keelt, lisage see kindlasti oma CV-sse. Kui teie heebrea keele oskus on piiratud, võiksite kaaluda keeleõppe kursuse läbimist, et suurendada oma võimalusi tööturul.
 4. Näidake kohanemisvõimet: Iisraeli tööturg on dünaamiline ja kiiretempoline. Tööandjad otsivad kandidaate, kes suudavad kiiresti kohaneda ja uusi ülesandeid üle võtta. Rõhutage oma CV-s varasemaid kogemusi, mis tõestavad teie kohanemisvõimet.
 5. Mainige kohalikke kogemusi: Kui teil on kogemusi töötamisest Iisraelis või Iisraeli ettevõtetes, siis kindlasti mainige neid oma CV-s. See näitab, et olete tuttav kohaliku töökultuuriga ja suudate selles keskkonnas edukalt toimida.
 6. Ärge lisage liiga palju isiklikke detaile: Iisraeli CV vorming võib olla veidi erinev teistest riikidest. On tavapärane, et CV-sse ei lisata isiklikke detaile nagu sünniaeg, abieluseis või laste arv.
 7. Lisage soovitajate kontaktid: Iisraeli tööandjad vaatavad sageli üle soovitajate kontaktid. Lisage need oma CV lõppu ning veenduge, et soovitajad on teie lisamisest teadlikud ja nõus teie kasuks rääkima.
 8. Kasutage professionaalset fotot: Iisraeli tööturul on tavapärane lisada CV-sse professionaalne foto. Valige selge, professionaalne foto, millel olete riietunud sobivalt teie soovitud töökoha stiilis.

Section Understanding the Israeli Job Market

Kaaskiri on oluline osa töötaotlusest ka Iisraelis, sest see aitab tööandjal mõista teie motivatsiooni ja sobivust konkreetsele ametikohale. See on võimalus välja tuua oskused ja kogemused, mis on otseselt seotud tööga, millele kandideerite, ning mis ei pruugi CV-st selgelt välja tulla. Lisaks näitab kaaskiri teie suhtlemisoskust ja võimet oma mõtteid korrektselt ja arusaadavalt edasi anda. Kaaskiri on ka võimalus eristuda teistest kandidaatidest ning näidata oma isiklikku suhtumist ja pühendumust.

Preparing for Job Interviews when Applying for Work in Israel

Iisrael on üks kiiresti kasvavaid majandusi maailmas, eriti tehnoloogia, tervishoiu, finants- ja teadussektorites. Seega on töölevõtmine Iisraelis konkurentsivõimeline, mis muudab tööintervjuuks korraliku ettevalmistuse hädavajalikuks. Tööintervjuu on võimalus näidata oma oskusi ja andeid, kuid võib-olla veelgi olulisem on näidata, et mõistate ja hindate Iisraeli kultuuri ja kombeid. Siin on mõned soovitused, mida teha ja mida kindlasti vältida, valmistudes tööintervjuuks Iisraelis.

Mida teha:

 1. Tehke uurimustööd: Uurige ettevõtet, tööstust ja Iisraeli kultuuri. Oluline on mõista Iisraeli ärikultuuri ja seda, mida ettevõte väärtustab.
 2. Valmistuge küsimusteks: Harjutage vastuseid tavalistele intervjuuküsimustele ja mõelge läbi, kuidas näidata oma oskusi ja kogemusi.
 3. Riietuge sobivalt: Iisraelis on ärikultuur üldiselt vähem formaalne kui paljudes lääneriikides, kuid parem on veidi üleriietuda kui alariietuda.
 4. Olge õigeaegne: Iisraelis on aeg oluline, seega veenduge, et saabute intervjuule õigeaegselt.

Mida MITTE teha:

 1. Ärge rääkige poliitikast: Iisraelis on poliitika väga tundlik teema ja seda tuleks tööintervjuul vältida.
 2. Ärge eeldage, et kõik räägivad inglise keelt: Kuigi paljud Iisraelis räägivad inglise keelt, ei pruugi see olla kõigi esimene keel. Proovige õppida mõningaid põhilisi heebrea keele väljendeid.
 3. Ärge unustage tänada: Intervjuu lõppedes tänage intervjueerijat tema aja eest. See on viisakas žest ja näitab teie lugupidamist.
 4. Ärge olge liiga tagasihoidlik: Iisraeli ärikultuur hindab otsekohesust ja enesekindlust. Kui olete oma saavutuste üle tagasihoidlik, võib see jätta mulje, et te pole oma võimete suhtes kindel.

Best Practices for Applying for a Job in Israel

Iisraelis tööle kandideerimisel on oluline järgida teatud parimaid tavasid, et suurendada oma võimalusi edukaks kandideerimiseks. Esiteks, CV peab olema korralikult vormistatud ja sisaldama olulist teavet teie varasemate töökohtade, oskuste ja hariduse kohta. Iisraelis on tavaks lisada CV-sse ka isiklikku teavet, nagu sõjaväeteenistus, perekonnaseis ja isegi laste arv.

Teiseks, kaaskiri on samuti oluline osa kandideerimisprotsessist. Kaaskirjas tuleks selgitada, miks soovite konkreetset tööd ja mis teeb teid selleks sobivaks kandidaadiks. Selle kirjutamisel on oluline olla aus, enesekindel ja näidata entusiasmi.

Kolmandaks, tööintervjuu on väga oluline samm kandideerimisprotsessis. Selleks tuleks valmistuda põhjalikult, uurides ettevõtte tausta, mõistes töö nõudmisi ja valmistades ette küsimusi, mida võidakse küsida. Samuti tuleks rõhutada oma oskusi, kogemusi ja motivatsiooni.

Kokkuvõtteks, Iisraelis tööle kandideerimisel on oluline esitada hästi koostatud CV, kirjutada veenev kaaskiri ja valmistuda põhjalikult tööintervjuuks. Need elemendid aitavad teid silma paista ja suurendavad teie võimalusi soovitud töökoha saamiseks.

FAQ on Job Application and CV Writing for the Israeli Job Market

K: Millised on olulisemad punktid, mida tuleks CV-s esile tõsta, et tööandja Iisraelis seda märkaks?

V: Iisraeli tööandjad otsivad eelkõige kandidaate, kes on algatusvõimelised, paindlikud ja kes on valmis töötama kiire tempoga start-up kultuuris. Seetõttu on oluline esile tõsta oma probleemilahendusoskused, meeskonnatöö kogemus ja kõik varasemad kogemused start-up ettevõtetes. Samuti on kasulik mainida oma heebrea keele oskust või valmisolekut seda õppida.

K: Kas CV-d tuleb esitada heebrea keeles, kui taotlen tööd Iisraelis?

V: See sõltub töökohast, mida taotlete. Paljudes rahvusvahelistes ettevõtetes ja start-upides, eriti tehnoloogiasektoris, on inglise keel töökeeleks ja inglisekeelsed CV-d on aktsepteeritavad. Kuid kui soovite töötada kohalikus ettevõttes, kus on vaja suhelda klientide või kolleegidega heebrea keeles, siis võib heebreakeelne CV olla vajalik.

K: Millised on kultuurilised eripärad, mida peaksin arvestama, kui taotlen tööd Iisraelis?

V: Iisraelis on töökultuur üsna vabameelne ja mitteametlik. CV-s ja ka intervjuul võib olla kasulik rõhutada oma isiklikku initsiatiivi ja loovust. Samuti on Iisraelis oluline olla aus ja otsekohene - kui sul on oma arvamus või idee, siis seda oodatakse. Peale selle, kuigi Iisrael on väga mitmekesine riik, on selle kultuur siiski juurdunud juudi traditsioonides, seega on oluline austada pühade ja sabbati ajakava ning võtta arvesse, et paljud inimesed ei tööta nendel aegadel.

Looge oma CV parimate mallide abil

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee