Loovus ja professionaalsus üheskoos: Graafiline disainer CV, mis avab uksed unistuste karjäärile!

Sina nagu graafiline disainer ja soovid leida unistuste töökohta, on CV oluline osa tööle kandideerimise protsessist. Graafiline disainer CV peab olema nii silmapaistev ning professionaalne, et see paistaks silma tööandjate silmis. Lisaks peab see kajastama oskusi, kogemusi ja saavutusi, et veenda tööandjaid, et oledki õige inimene antud ametikohale.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

Graafiline disainer CV näide

Ants Part
Graafiline disainer
55512345
antspart@email.com
Tallinn, Eesti
https://Linkedin.com/in/antspart

Professionaalne kokkuvõte

Leidlik ja loominguline graafiline disainer kogemusega nii trüki- ja veebidisainis. Võimeline töötama nii iseseisvalt kui ka meeskonnas, olles alati tähelepanelik ja täpne detailide suhtes. Hea suhtlemisoskus, keskendudes klientide vajadustele ning kvaliteetse disainilahenduse pakkumisele. Oskus valdada Adobe Creative Suite'i ja Sketchi.

Töökogemus

Disainiagentuur Ideed
Graafiline disainer
Juuni 2019 - Tänapäevaseni

 • Täistööaeg loodud tööd ja kujundatud erinevaid reklaamimaterjale nii trüki- ja ka veebiformaadis.
 • Teinud koostööd meeskonnaga, et pakkuda klientidele kvaliteetseid ja professionaalseid disainilahendusi.
 • Täistööaeg läbirääkimised klientidega, et leida õiged lahendused.
 • Projektide haldamine alates kliendi nõudmistest kuni lõpliku tootmiseni.

Freelance disainer
Graafiline disainer
September 2017 - Juuni 2019

 • Loodud ja kujundatud logod, trükised, plakatid ja muud reklaamimaterjalid.
 • Suhtlus klientidega ja loodud suhteid kasutades indesign.
 • Klientide vajaduste analüüs ning nende vajadustele vastavate lahenduste pakkumine.

Haridus

Bakalaureusekraad disainis
Eesti Kunstiakadeemia
Juuni 2017

Täiendavad tegevused

Osalenud ja teinud tööd Tallinn disainikonkurssidel ja võitnud auhindu.

Sertifitseerimine

Illustrator Certified Associate - Graphic Design & Illustration Using Indesign and Photoshop

CV disainimisel on palju tegureid, mida tuleb arvesse võtta. Peale sisu peavad disainerid keskenduma ka oma CV välimusele, mis peaks olema atraktiivne ja professionaalne, et see paistaks silma teiste kandidaatide hulgas. Seetõttu on oluline leida tasakaal sisu ja disaini vahel.

Meie eesmärk on anda praktilisi nõuandeid graafilise disaineri CV koostamiseks. Alates peamiste oskuste rõhutamisest kuni kujunduselementide valimiseni, anname sulle väärtuslikke näpunäiteid, mis aitavad sul oma CV-d parandada ja eristuda teiste kandidaatide hulgast.

Järgnevalt leiad mitu peatükki, mis sisaldavad praktilisi nõuandeid graafilise disaineri CV koostamiseks. Käsitleme erinevaid teemasid, alates sobivate teemade jaotamisest kuni väärtuslike kogemuste esiletõstmiseni. Loe edasi, et saada kasulikke näpunäiteid ja tõsta oma CV esile teiste seast meie abiga.

Graafiline disain CV

Olulised elemendid graafiline disainer CV-s


Antud eriala, hõlmab erinevaid loomingulisi oskusi, sealhulgas kujundamist, illustratsiooni ja fotograafiat. Soovides töötada graafilise disainerina, on oluline, et teie CV sisaldaks olulisi elemente, mis rõhutavad teie oskusi ja kogemusi.

Siin on mõned olulised elemendid, mida peaksite meie arvates graafilise disaineri CV-s esile tooma:

 • Portfoolio: See on loominguline valdkond ja seetõttu on teie portfoolio üks olulisemaid elemente teie CV-s. See peaks sisaldama näiteid teie varasematest töödest, sealhulgas erinevaid kujundusi, illustratsioone ja fotograafiaid.
 • Kogemus: Teie CV peaks sisaldama ka teavet teie varasema töökogemuse kohta graafilise disainerina või sarnasel ametikohal. Rõhutage, milliseid oskusi olete töö käigus omandanud ja millised on olnud teie saavutused.
 • Oskused: Oluline on loetleda kõik teie graafilise disaini oskused, sealhulgas erinevad tarkvarad, mida oskate kasutada, näiteks Photoshop, Illustrator jne. Samuti peaksite mainima ka oma info ja oskused disaini ja meeskonnatöös.
 • Haridus: Graafilise disaini valdkonnas võib olla palju erinevaid hariduslikke taustu, kuid on oluline, et mainite oma haridust, sealhulgas diplomeid või kraade ja asukoht kus see ole saadud, mis teil on.
 • Isiklikud omadused: Graafilise disaineri töö nõuab sageli loovust, enesedistsipliini ja paindlikkust. Seetõttu on oluline mainida ka oma isiklikke omadusi, mis võivad teid heaks graafiliseks disaineriks teha.

Oluline on meeles pidada, et teie graafilise disaineri CV peaks olema esitatud professionaalsel ja atraktiivsel viisil, et see rõhutaks teie oskusi ja kogemusi graafilise disaini valdkonnas.

Näpunäited graafiline disainer CV koostamiseks


Graafiline disainerina on CV sinu esimene võimalus teha tööandjale kes positiivne mulje jättaks. Hea CV peaks rõhutama oskusi, kogemusi ja saavutusi, mis sobivad konkreetsele töökohale. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad sulle koostada silmapaistvat graafilise disaineri CV-d:

Hea näide:
Pealkiri: Graafiline disainer

Profiil: Kirevate värvide ja loovate ideede maailmas kodus tunnev graafiline disainer. Väljendan oma loovust läbi visuaalse keele ning armastan luua uusi ja inspireerivaid kujundeid. Mul on laialdased teadmised Adobe Creative Suite'i programmidest ning kogemus erinevate projektipõhiste vajaduste rahuldamisest.

Kogemused:

Graafiline disainer - XYZ ettevõte - 2019 - tänaseni
Loovad ja visuaalselt atraktiivsed kujundused
Töötan koos meeskonnaga, et välja töötada erinevaid projekte
Kliendisuhtlus ja kommunikatsioon, et tagada kõigi projektide edukas lõpuleviimine.

Haridus:

BA graafilises disainis - Mainekas kõrgkool - 2015-2019

Halb näide:
Profiil: Ma oleme graafiline disainer ja oskan töötada erinevate kujundusprogrammidega.

Kogemused:

Tegin kujundusi sõbra sünnipäevale

Haridus:

Keskkooli lõpetamine

Nagu näete, on esimene näide üksikasjalik ja annab ülevaate disaineri oskustest, kogemustest ja haridusest. Teine näide aga on lühike ja ebatäpne, andes tööandjale väga vähe teavet mis sisaldab ka kirjavigu info.

Siin on veel mõned meie näpunäited graafilise disaineri CV koostamiseks:

💡 Kasuta erinevaid kujundusprogramme, et näidata oma oskusi

💡 Lisa portfoolio või linke varasematele projektidele

💡 Rõhuta oma tugevusi, nagu loov mõtlemine ja visuaalne suhtlus

💡 Veendu, et CV on hästi organiseeritud ja kergesti loetav

💡 Kontrolli õigekirja ja grammatikat

Hästi koostatud CV võib olla pääsuke graafilise disaineri unistuste töökohale.

Kuidas eristuda konkurentidest graafiline disainer CV-s?


Soovid eristuda teistest graafilistest disaineritest ja oma unistuste tööle kandideerimisel silma paista, siis on oluline, et koostad oma CV väga hoolikalt ning erilise tähelepanuga. Graafilise disaineri CV peaks olema loominguline ja professionaalne, et näidata oskusi ja võimeid selles erialas. Siin on mõned näpunäited, kuidas oma CV-s teistest eristuda:

 • Loo unikaalne kujundus - Kasuta loovaid ja tänapäevaseid elemente, et oma CV-s esile tõusta. Kuid ära liialda liiga palju ja hoia kujundus siiski professionaalne.
 • Rõhuta oma oskusi - Näita, milliseid oskusi mis omandanud ja kuidas neid rakendanud. Võimalusel lisa ka link oma töödest.
 • Ole konkreetne - Kirjelda oma töökogemust selgelt ja täpselt. Selgitades, milliseid ülesandeid täitnud ja milliseid projekte läbi viinud.
 • Lisage tööproovid - sul on olemas tööproovid, mida oled varasemalt teinud, siis võib olla kasulik neid oma CV-s lisada. See aitab näidata loomingulist mõtlemist ja tehnilisi oskusi.

Võimalik, et ka teistel kandidaatidel on kõik vajalikud oskused ja kogemused, kuid unikaalse ja loova CV-ga suudad sa end kindlasti paremini esitleda ning tööandja tähelepanu võita.

Tavalised vead, mida tuleks vältida graafiline disainer CV koostamisel


Graafiline disain CV

🛑 Graafiline disainer CV koostamisel on lihtne teha vigu, mis võivad takistada kandideerimist soovitud töökohale. Üks levinumaid vigu on ebapiisav visuaalne esitus, mis võib põhjustada halva esmamulje tööandjale.

🛑 Teine tavaline viga on rõhuasetus disainil ja stiilil, unustades rääkida oma oskustest, kogemustest ja saavutustest. CV peaks olema tasakaalustatud ja keskenduma sisule, mitte ainult välisele ilmele.

🛑 CV peaks olema selge ja hästi struktureeritud, et tööandjad saaksid hõlpsasti aru kogemustest ja oskustest. CV-s peaks olema konkreetne pealkiri, mis selgitab tööotsija eriala ja võimaldab tööandjal kiiresti aru saada, kas kandidaat sobib antud ametikohale.

🛑 Veendu, et CV oleks täpne ja vigadeta. CV sisaldab kirjavigu, grammatilisi vigu või ebakorrektseid andmeid, võib see jätta halva mulje sinu oskustest ja täpsusest, mis on eriti oluline graafilise disaineri töös.

🛑 Veel üheks levinuks veaks graafiline disainer CV-s on mitte esile tõsta oma kogemusi ja saavutusi selles erialas. On oluline näidata, milliseid projekte oleme läbi viinud ja milliseid oskusi omandanud, et eristuda teistest kandidaatidest.

🛑 Kolmas viga on CV liiga isikupäratu kujundus. Graafiline disainer CV peaks näitama oskusi ja loovust, seega tasub panustada kujundusele ja teha see silmapaistvaks, kuid mitte liiga ülepakutuks.

🛑 Ülevaata kas oled õigesti ja täpselt välja toonud oma kontaktandmed, et tööandjad kes saaksid sinuga hõlpsasti ühendust võtta. Samuti peaksid vältima kirjavigu ja grammatilisi vigu, sest need võivad jätta halva mulje sinu oskuste kohta.

🛑 Lõpuks, ära unusta lisada oma portfelli linke, et tööandjad saaksid vaadata varasemaid töid ja projekte ja hinnata disainioskusi.

Kuidas valida disaini stiili ja värve


See on oluline osa CV koostamisest ja üks olulisemaid aspekte on disainistiili ja värvide valik. Disainistiili valimisel on oluline meeles pidada, et see peab sobima tööstusharu ja töö kirjeldusega. Näiteks kui kandideerid konservatiivse ettevõtte disaineriks, võib olla parem valida minimalistlik disain, samas kui kreatiivsema ettevõtte jaoks võib julge ja loominguline kujundus olla parem valik.

Värvide valikul on samuti oluline roll. Erinevad värvid võivad tekitada erinevaid emotsioone ja tundeid. Näiteks punane värv võib olla seotud kirglikkuse ja energiaga, samas kui ka sinine võib seostuda rahulikkuse ja usaldusväärsusega. Kuid värvide valikul tuleks samuti arvestada tööstusharu ja töö kirjeldusega, et vältida liigset ebaproportsionaalsust ja luua sobiv tonaalsus.

Värvide ja disainistiili valimisel on oluline mõelda ka ühtsusele ja terviklikkusele. Värvi ja disaini ühtsus aitab luua professionaalse ja kooskõlastatud välimuse, mis jääb tööandjale meelde. Oluline on valida värve, mis sobivad üksteisega ja kogu disainiga ja sobivad isiksusega.

Graafiline disain CV

Kokkuvõttes on disaini stiili ja värvi valimine oluline osa graafilise disaineri CV koostamisel. See aitab rõhutada professionaalsust ja isikupära, selleks teha CV-st eristuvam.

Olulised oskused graafilise disaineri CV-s


Graafilise disaineri CV-s peaks olema mitmeid olulisi oskusi, et tõsta esile kandidaadi professionaalsust ja kogemust selles valdkonnas. Üks olulisemaid oskusi on asjakohane töökogemus, millest peaks CV-s kirjutama detailseid kirjeldusi. Kogemusi ja töökohti tuleks esitleda kronoloogilises järjekorras, et võimalikud tööandjad saaksid parema ülevaate kandidaadi karjäärist. Samuti on oluline esitada oma oskusi, sealhulgas tarkvara valdamist ja loomingulist mõtlemist.

Hariduse ja kutsealase väljaõppe näitamine on samuti oluline, kuna see võib aidata tööandjal mõista kandidaadi teadmiste taset ja väljavaateid nende arengule. See võib hõlmata erinevaid sertifikaate, diplomeid või kursuseid, mida kandidaat on läbinud.

Portfolio näidised on graafilise disaineri CV-s samuti olulised. Need peaksid olema selged, kergesti loetavad ja esitama mitmeid erinevaid projekte, mis näitavad kandidaadi loomingulist mõtlemist ja oskusi. Samuti on oluline esile tuua oma saavutusi ja kvantifitseerida nende tulemusi, et näidata oma töö mõju.

Lisaks eelnevalt mainitud oskustele on oluline CV-s esile tuua ka kandidaadi suhtlemisoskused ja võime töötada meeskonnas. Graafiline disainer peab sageli koostööd tegema erinevate osapooltega, sealhulgas kliendi, projektijuhiga ja tiimiliikmetega. Seega on oluline tõestada oma suutlikkust suhelda ja koostööd teha, et näidata, et oled võimeline töötama efektiivselt ja sujuvalt meeskonnas.

Teine oluline oskus on ajajuhtimine ja projektide juhtimine. Graafiline disainer töötab sageli erinevate projektide kallal samal ajal ja peab olema võimeline hoidma neid kõiki korras ja tähtaegadest kinni pidama. Seega on oluline näidata oma võimet ajaplaneerimiseks ja projektijuhtimiseks, et tõestada oma võimekust võtta vastu erinevaid projekte ja neid edukalt ellu viia.

Viimane oluline oskus on võime ennast pidevalt arendada ja õppida uusi oskusi. Antud eriala on pidevalt muutuv valdkond, kus uusi suundumusi ja tehnikaid ilmub pidevalt. Seega on oluline näidata oma võimet õppida uusi oskusi ja tehnoloogiaid, et olla alati kursis uusimate suundumustega.

Kokkuvõttes peaks disaineri CV näitama nende professionaalsust, kogemust, oskusi ja saavutusi, mis aitavad neil eristuda teiste kandidaatide hulgast.

Näpunäited CV loomiseks algajatele graafilistele disaineritele


Kui oled algaja graafiline disainer, võib CV koostamine tunduda hirmutavana, kuid see on oluline samm karjääri edendamisel. Siin on mõned näpunäited, mis meie arvates aitavad sul koostada professionaalset CV-d.

Graafiline disain CV

 • Keskendu olulistele oskustele: Kui oled alles alustav graafiline disainer, siis pole oluline, et sul oleks palju töökogemust. Pigem keskendu oma oskustele, nagu Adobe Creative Suite'i valdamine, graafilise disaini põhimõtted ja loomingulisus.
 • Lisa portfelli linke: Kui sul on juba mõned disainiprojektid tehtud, siis lisa kindlasti portfelli lingid oma CV-sse. See annab tööandjale parema ülevaate oskustest ja disainistiilist.
 • Vali sobiv disain: Vali oma CV-le sobiv kujundus, mis sobib ka disainistiiliga. See aitab eristuda teistest kandidaatidest ja näidata oma kreatiivsust.
 • Kirjelda saavutusi: Kirjelda oma saavutusi ja kogemusi ja kuidas need aitasid kaasa konkreetsele projektile või ettevõttele. See annab tööandjale aimu panusest ja aitab sul eristuda teistest kandidaatidest võid jätta ka link enda tööle.
 • Proovi olla lühidalt ja konkreetselt: Ära kirjelda liiga pikalt oma kogemusi ja saavutusi. Proovi olla lühidalt ja konkreetselt, et tööandja saaks kergesti leida olulised oskused ja kogemused.

Kokkuvõttes on oluline, et algajad graafilised disainerid keskenduksid oma oskuste ja portfelli esitlemisele ja valiksid sobiva disaini, et eristuda teistest kandidaatidest.

Põhipunktid: Suurepärase graafiline disainer CV kirjutamine


Järgnevalt on toodud peamised punktid, mida tuleks arvestada, soovides koostada suurepärast graafilise disaineri CV-d:

 • Lisa professionaalne kokkuvõte, kus tutvustad ennast, oma oskusi ja eesmärke
 • Lisa töökogemus ja väljenda seda kvantitatiivsete tulemuste kaudu
 • Tutvusta oma portfelli, kus näitad oma loomingut ja saavutusi
 • Lisa oma oskused, sealhulgas nii tehnilised ja pehmed oskused
 • Hoidu liigsest detailitäpsusest ja kirjelda oma saavutusi lühidalt ja tabavalt
 • Kohanda oma CV vastavalt konkreetsele töökohale ja ettevõttele
 • Vali sobiv kujundus, mis peegeldab isikupära ja sobib tööandja ootustega
 • Kontrolli hoolikalt õigekirja ja grammatikat, veendumaks, et CV on vigadeta
 • Võimalusel küsi tagasisidet oma CV kohta, et saaksid seda veelgi täiustada

Lähtudes nendest punktidest, saad luua suurepärase graafilise disaineri CV, mis eristab sind konkurentidest ja annab tööandjale hea ülevaate oskustest ja kogemustest.

Looge oma CV parimate mallide abil

Korduma kippuvad küsimused

Kas peaksin lisama kõik oma töökogemused oma graafiline disain CV-sse?

Ei ole vaja lisada kõiki oma töökogemusi oma CV-sse, eriti kui need pole seotud disainivaldkonnaga. Keskendu pigem oma asjakohasele töökogemusele ja saavutustele, mis on seotud disainiga. See aitab tööandjal näha, millised kogemused on, et teha kindlaks, kas oled sobiv kandidaat.

Kuidas peaksin oma portfooliot oma CV-sse lisama?

Portfoolio lisamine võib olla hea mõte, kuid see ei ole alati vajalik. Soovides oma portfooliot oma CV-sse lisada, saad selle linkida oma CV-le või lisada selle koos CV-ga sama dokumendi kujul. Kuid veendu, et oled lisatud näidised tõesti kõige paremad ja annavad hea ülevaate oskustest või leia lisainfo tööpakkumises.

Kas peaksin oma CV-sse lisama oma huvialad või graafiline disain?

See sõltub tööandjast ja töökohast. Kui oled disainerina tegutsenud mõnes hobi projektis, siis võid need oma CV-sse lisada. Samuti võib olla kasulik lisada huvialasid, mis on seotud disainiga, nagu näiteks kunst ja fotograafia või teine lisainfo.

Kuidas peaksin oma CV-d kohandama konkreetsele töökohale?

Töökohale kohandamiseks loe hoolikalt läbi töökuulutus vastu ja näed millised oskused ja kogemused on selles konkreetseks töökohaks vajalikud. Keskendu nendele aspektidele ning rõhuta neid oma CV-s. Samuti, võimalusel, kohanda oma CV-d vastavalt tööandja brändingule ja disainile.

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee