Graafiline disainer CV - kuidas edukalt kandideerida ning saada unistuste töö.

Graafiline disain on teie kutsumus ja tahate, et saaksite uhkusega öelda, et olete graafiline disainer? Meie tahame teid sel teel aidata ja anda vajalikku teavet, mis aitab sul tööturul edukalt enda unistuse eest võidelda. Viska virtuaalsesse prügikasti aegunud CV, aitame teil koostada asja- ja ajakohase CV, et enda unistusteni jõuda.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

Oskusliku CV näide

Riho Rummel
graafiline disainer
+372 234 4567
Riho.Rummel@example.com
Tallinn, Harjumaa, Eesti
Linkedin.com/in/RihoRummel

Kirjeldus: otsin tööd, kus saaksin loomingulisi ja visuaalseid oskuseid kõige paremini ära kasutada. Graafiline disainer on nii minu kutsumus kui omandatud haridus ja soovin jätkuvalt selles vallas tõestada, arendada ja uusi väljakutseid vastu võtta. Otsin kohta, kus oskusi näidata ja panustada terve tiimi töösse, millel oleks edukas väljund.

Professionaalsed pädevused: lõpetasin bakalaureuse- ja magistriõpingud graafilises disainis. Pärast seda töötasin üle 6 aasta suures ettevõttes. Olen pädev programmides Adobe ja Canva, millega kokkupuudet olnud üle 15 aasta. Kuigi töötan pigem eraldi, siis olen ka pädev meeskonnamängija ning suhtleja, mis aitab kindlasti mu töös.

Töökogemus:

ABF Digital, Tallinn
Graafiline disainer
veebruar 2016- jaanuar 2022

  • Turundusmaterjalile visuaali loomine
  • Ettevõtte visuaalide loomine
  • Osavõtt turundusmeeskonna töös

Haridus:

Graafiline disain
Tallinna Ülikool
Lõpetanud juuni 2015

Oskused:

  • Eesti keel emakeelena, inglise, soome ja vene keel hea kõnes ja kirjas
  • Oskuslik nii iseseisvas kui meeskonnatöös
  • Hea ajaplaneerimise oskus
  • Teotahe ja õpihimu
  • Erinevate visuaalide loomise oskus
  • Loomingulisus 

Mõistame, et headele kohtadele on suur konkurents ja meie soov on, et sul oleks vajalikud teadmised ja oskused, et unistuste koht ka päriselt saada. Graafiline disainer on kindlasti väga prestiižsne ja põnev ametikoht, mis pakub uusi ja põnevaid väljakutseid, milleks meie nippide abil kindlasti valmis oled. Vaatame üle mõned põhiasjad, kuidas edukalt kandideerida.

Graafiline disainer CV

💡 Märkus: pane CV-sse just see teave, mis selle töökoha jaoks kõige vajalikum on. Sul võib olla tohutult oskuseid ja töökogemust, kuid kõik pole kaugeltki mitte tööandja jaoks oluline, seda enam, et CV ülevaatamiseks on vaid piiratud aeg, eriti, kui töölesoovijaid on palju. Too välja see töökogemus, mis näitab, et oled täis töötahet ja õpihimu, kogemused, mis sel tööl aitavad. Jäta CV-st välja aegunud teave.

Töötasu


Eestis jääb graafilise disaineri palk vahemikku 1021 kuni 1630 eurot bruto. Kindluse mõttes ütleme üle, et see on keskmine. Kui tunned, et firma seda lubada saab ja su oskused vastavad või ületavad töökoha ootusi, siis võid julgelt rohkem küsida. Tööandjatel on puudus kvalifitseeritud andekatest töötajatest.

💡 Vaata alati turu hetkeseis üle ja hinda, millist summat oleks asjakonae küsida.

Kuidas koostada oskuslik CV?


Uute kandidaatide värbamine on tihti pikaajaline ja stressirohke protsess. Tööandjatel on mitmeid kandidaate ja muidugi ei jõua tähelepanelikult üle vaadata kõiki CV-sid, mis lauale jõuavad, eriti, kui need on lohisevalt pikad. CV-d koostades pea silmas, et see oleks lühike, tabav ja sisaldaks aja- ja asjakohast infot, mis silma hakkab ja tööd aitab saada. Vaatamegi all nippe, kuidas su kandideerimisprotsess võimalikult edukalt kulgeks.👇:

  • Teave, mis kõnetab - me ei väsi kordamast, et CV on kohaks sellisele infole, mis on aja- ja asjakohane. Kui oled lapsepõlves kedagi põllul aidanud või maasikaid korjanud, siis tõenäoliselt pole sellest infost praegusele tööandjale kasu ning võid selle julgelt välja jätta.
  • Isikupärastage CV-d – pane enda CV-sse teave, mis on erilinem, rõhutab sinu oskuseid ja võimeid, mõned huvitavad hobid ja huvid, sest need tõstavad tööandja silmis sinu väärtust, ta näeb, et kandidaadil on elu ka väljaspool tööd, mis on sama oluline. Võid panna ka pildi, kui soovid, kuid pea meeles, et näiteks Inglismaal ei tohi CV-le fotot lisada.
  • CV pikkus - nagu rääkisime, on värbamisperioodil tööandjal tegemist enam kui küll. Tema lauale jõuavad tõenäoliselt kümned ja kümned CV-d ja kui need on liiga pikad, ei jõua tööandja lihtsalt füüsiliselt kõiki tähelepanelikult läbi vaadata. Seetõttu on oluline, etpaneksid sinna teabe, mis on esmavajalik ja rõhutab su erilisust. CV pikkus võiks reeglina jääda vahemikku 1-1,5 lehekülge. Pikemad arutlused tasub jätta motivatsiooni- või kaaskirja.

Lisame ka mõned soovitused, mis CV-s kindlasti olema peaks:

  • Töökogemus sarnasel ametikohal, ametiga seotud pädevused-oskused.
  • Positsioonispetsiifilised omadused, mis töös aitavad.
  • Temaatilised koolitused, oskused - näitab initsiatiivi, oskuseid ja õppimisvõimet.

CV kujundus, formaat ja struktuur

CV ei pea olema liiga pikk, kuid on osad, mis selles kindlasti olema peavad. CV peab jätma kiirelt meeldiva esmamulje ning pilku sinule kui potentsiaalsele töötajale tõmbama. CV on visiitkaart ja peab olema mõjus. Tahame, et oleksid tööturul edukas ja anname mõned nipid, mis CV-s olemas peab olema.👇:

  • Põhilised isikuandmed – veendu enne CV saatmist, et kõik andmed oleks ajakohased. Tahame vältida kurba olukorda, kus unistuste töölt helistatatakse, aga sind ei saa kätte, sest CV-s oli vale number või e-maili aadress.
  • Varasem töökogemus – ei ole kindlasti alati määrav, kui seda pole, kuid soovitame panna CV-sse just need ametikohad, mis on kuidagi soovitava ametikohaga seotud või siis jätavad sinust mulje kui töökast ja edasipüüdlikust inimesest, kellest sel firmal palju võita on.
  • Haridus – tööandja pilk enamasti siisku peatub sellel jaotisel. See annab ülevaate sinu pädevusest sel ametikohal, kas sul on vajalikud teadmised-oskused, et töökohal hästi toime tulla. Haridus ei ole alati määrav, aga ametialane haridus kulub alati marjaks ära.
  • Koolitused ja sertifikaadid – lisasammud ja enesetäiendus jätab alati tööandjale hea mulje. Kui on ette näidata vähegi läbitud koolitusi ja sertifikaate, mis sellele positsioonil võivad kasuks tulla, siis pane need kindlasti CV-sse, saad kohe õige mitu boonuspunkti teiste kanideerijate ees! Kui kavatsed veidi aja pärast kandideerida ja silma satub mõni asjakohane koolitus, kasuta see võimalus ära, pärast veel tänad end!
  • Huvid ja hobid – see ei pruugi esmapilgul tunduda nii oluline, kuid reaalsuses tahab tööandja teada, et ameti kõrval on inimesel ka muid tegevusi ja hobisid. Samuti võib ülevaade hobidest ja huvidest anda tööandjale aimu, kas teil on professionaalses mõttes sarnased vaated, ideed ja visioonid.
  • Oskused ja pädevused - CV on koht, kus loetleda oskused ja pädevused, mis ametikohal kasuks tulevad. Siia kuuluvad näiteks oskus töötada meeskonnas, ajaplaneerimise oskus, suhtlemisoskus ja erinvate ametiga seotud programmide kasutamise oskus, näiteks adobe, Canvas, Illustrator ja teised ametis esmavajalikud programmid.
📌 CV olgu informatiivne ja pigem lühike! Samuti pane sinna kirja kõik vajalik! Kasuta võimalust, et lühidalt loetleda enda tugevaimad küljed ja tööturul edukalt konkurentidega kandideerida.

Nimi- ja kontaktinfo


Seda näeb tööandja kõige esimesena ja muidugi on see esimene teave, mida kasutatakse, et potentsiaalse töötajaga ühendust võtta. Vaata üle, et teave oleks aja- ja asjakohane ja muidugi professionaalne. Iga kiri võiks alata tervitusega ja CV kontaktandmetega.

Graafiline disainer CV

Halb näide:
Riho Rumm
E-mail: osavoravsinine@example.com
Telefon: tahad teada, küsi.

📌 Miks see halb oli? Igal tõsiselt võetaval kandideerijal peaks olema professionaalne e-mail. Kui seda veel pole, tasub see ära teha, sest edaspidi läheb seda kõikides asjaajamistes vaja. Samuti on oluline teave, telefoninumber, konkreetselt välja toomata jäetud ning ebaviisakalt öeldud, et seda küsitaks, kui vaja läheb. Pane kõik esmavajalikud andmed siiski CV-sse ja veendu, et tegemist oleks professionaalse e-mailiga.

Positiivne näide:
Riho Rumm, graafiline disainer
E-mail: Riho.Rumm@example.com
Telefon: +372 234 4567

📌 Miks see näide positiivne on? Lisaks nimele on toodud ka kohe välja tema ametikoht, et hiljem küsimusi ei tekiks ja näeks kohe, miks keegi kandideerib. E-mail on professionaalne ja kohe on toodud ka telefoninumber. Vajadusel on kandideerijaga kohe ja kiiresti võimalik ühendust võtta.

Kirjeldage töökogemust


Töökogemuse kirjeldamine pole mõeldud vaid selleks, et näha, kas kandidaadil on kogemusi valdkonnas, kuhu ta kandideerib. Töökogemus on oluline ka seetõttu, et tööandja näeks, et potentsiaalsel töötajal on töötamisharjumus.

Kuidas võiks siis edukalt enda kogemus kirja panna?

  • Pane kirja need ametikohad, mis on olulised või muul viisil muljetavaldavad. Näiteks kogemused suurtes ettevõtetes või välismaal. Kogemus räägib tihti rohkem kui haridustee.
  • Kõik CV-s läheb kirja kronoloogiliselt, nii haridustee kui töökogemus.
  •  Töökogemuse kirjapanekul ärge unustage enda ülesandeid ja miks mite seda, mida saavutasid, see näitab pädevust ja oskust.
  • Too välja ühiselt või üksi saavutatud reaalsed väljundid, see näitab, et tehtud töö kandis vilja ja annab tööandjale positiivse süsti, et sinuga läheb kogu ettevõttel paremini.  

Et asja veelgi lihtsamaks muuta, paneme kirja, kuidas töökogemuse kirjapanekuga muljet avaldada.

Positiivne näide:
Graafiline disainer
ABC visuaal, Tallinn, Eesti
Juuni 2016 – Juuli 2022

  • Disainer suures ettevõttes. Minu loodud visuaalid võitsid aasta turundusteo auhinna ja tekitasid laiemat huvi ettevõtte vastu.
  • Turundusstrateegia toetamine visuaaliga.
  • Visuaalide loomine ettevõttele lähiaastaks ja kampaaniate ajaks.

📌 Miks see positiivne on? Kandideerija on konkreetselt maininud, millist kasu on just tema ettevõttele toonud ja seda, et tema tegevus on tõepoolest vilja kandnud. Ta pole lihtsalt toonud ära, et töötas seal ja seal, vaid märkis ka ära, et tema tegevuse tulemusena on saadud auhind ja loodud pikemaajalised strateegiad, ühtlasi saadud laiema avalikkuse tähelepanu ja lisakontakte, kes ettevõttele kasuks tulevad.

Halb näide:
Graafiline disainer, ettevõte, Tallinn
  • Visuaalide loomine
  • Igapäevane visuaalne turundus

📌 Kogu sõnakasutus on napisõnaline, kirjeldatud ei ole ühtegi tööülesannet ja välja pole toodud isegi ettevõtet, kus töötaja töötas, rääkimata aastast ja täpsetest ülesannetest. Ole alati täpne, pane enda kogemus ja ülesanded kirja, nii jääd tööandjale hästi meelde.

Kogemuse puudumisel

Meie ütleme, et kui kogemust pole, aga oskused on - pole probleemi! Kui näed unistuste töökohta ja tunned, et see on see, mida teha tahad, siis proovida tasub ikka. Katsuge kogemuse puudumist korvata muude aspektidega - koolitused, haridus, õppimisvõime ja töötahe. Kui näitad initsiatiivi, on tihti võimalus, et teile antakse enda tõestamiseks võimalus.

Graafiline disainer CV

Haridus


Esiteks tuletame meelde, et haridus tuleks märkida kronoloogilises järjestuses. Pane kirja koolid, kus käidud. Siin tasub välja tuua, kui lõpetatud on kiituskirjaga, cum laude või magna cum laude (näiteks välisülikoolis). See jätab tööandjale meeldiva mulje, näitab õppimisvõimet ja töökust ja näitab tööandjale, et tahad pingutada. Toome ka mõned näited, kuidas edukalt enda haridusteed ära märkida.

Näide 1
Graafiline disain, bakalaureusekraad, Tallinna Ülikool, 2011 - 2014.
Graafiline disain, magistrikraad, Tallinna Ülikool, 2014 – 2016.

Cum laude lõpetades märgi see ära, see on pühendumuse ja õpivõime märk, millele tööandja kindlasti positiivselt vaatab.

Näide 2:
Tallinna 4. kool
September 2001 – juuni 2013

📌 Sind näitab positiivses valguses ka see, kui märgid ära olümpiaadid, kus on edukalt läinud ning lisategevused koolis, mis sind heas valguses näitab. Kui tegelesid pikalt mõne hobi või huvitegevusega, märgi see ära, sest see näitab pühendumist. Kui juhtus, et tegelesid näiteks juba kooliajal praeguse erialaga, siis märgi see ära, see näitab varajast pühendumust ja võimekust.

Ametikohapõhised oskused


Oleme rõhutanud, et haridus ei ole tööandja jaoks kaugeltki kõige olulisem. Veel olulisem on, mida päriselt oskad, kogemus, isikuomadused tööl hakkama saamiseks. Kui vastavat haridust pole, aga on näiteks aastate pikkune kogemus adobe kasutamisel, on väga tõenäone, et sind ka palgatakse. Siinkohal on paslik üle vaadata, mis on üldised oskused, mida ametialaselt vaja läheb ja mida rõhutada.

All tuleb nimekiri omadustest, mis töökohal marjaks ära kuluvad?👇

PS! Võid alati CV-sse valid just need isikuomadused, mis positsiooniga sobivad. Aga jää alati ausaks, sest aja jooksul tuleb alati välja, mis inimestega tegu on.

  • Ajaplaneerimise oskus - töötades sellele ametikohal on tegu äärmiselt vajaliku oskusega. On oluline, et saaksit tähtajaks kõik tehtud ja oskaksid aega planeerida nii, et kõik tööd saaksid õigeks ajaks tehtud.
  • Avatud mõtlemine - on väga tõenäoline, et puudud oma töös kokku kõige erinevamate klientide ja ettevõtetega. Siis on äärmiselt oluline olla avatud mõtlemisega ja empaatiline, et kliendi soovides selgusele jõuda ja teha tööd maksimaalselt hästi, et kõik oleks rahul.
  • Keeleoskus - kuigi tegemist on üksiku positsiooniga, töötad ikkagi teiste inimestega ja mitte kõik kliendid ega töökaaslased pruugi eesti keeles rääkida. Seetõttu on keeleoskus alati oluline ja lisaks avardab ka maailmavaadet.
  • Analüüsivõime ja kriitiline mõtlemine - need on omadused, mis ühel edukal inimesel olema peaksid. Oskus oma töösse kriitiliselt suhtuda, tehtut analüüsida, see on edu valem.
  • Positiivsus – tee oma tööd südamega ja katsu alati positiivseks jääda, ka siis kui töökoormus on suur. Kiired ajad lähevad jälle mööda ja saad nautida tehtud töö vilju. Samuti kergendab see igapäevast tööelu, kui positiivne tuju tagataskus on.
  • Loomingulisus - sellisel ametikohal on see vaieldamatult vajalik oskus. Tõõ nõuab mitmekülgset ja loomingulist lähenemist, et enda ja kliendi visioonid klappima panna ja luua kõigi osapoolte jaoks täiuslik tulemus. Loominguisus aitab siin töökohal väga!

Kindlasti ei ole need ainsad vajalikud oskused, kuid aitavad sind kandideerimisel kindlasti! Vaata, millised sinuga sobivad, soovi korral lisa veel mõni kasulik oskus ja oledki kandideerimiseks valmis.👆.

Professionaalne kokkuvõte: CV visiitkaart


Tänapäeval on CV-des väga populaarne kokkuvõte teha. Sealt saab tööandja teie kohta ülevaate kui inimesest ja töötajast. Sinna kuulub kõige olulisem teave sinust inimesena, mis on sinus olulist, maini enda tugevaid ja oluisi külgi. Samuti tasub silmas pidada, et kokkuvõte ei läheks liiga pikaks, kokkuvõtte pikkus peaks olema umbes 4-6 rida, nii et kõik jõudaks üle vaadata ja ruumi säästetaks.

Graafiline disainer CV

Positiivne näide:
Olen graafilise disainerina töötanud üle 6 aasta. Selle aja jooksul sain võimaluse luua oma ettevõtte kui terviku ja selle kampaaniate jaoks visuaale, mis aitasid meie müügitulu suurendada ja ettevõtte vastu huvi tekitada, nii et visuaale telliti ka väljaspoolt meie ettevõtet.

📌 Miks näide positiivne on? Konkreetselt on toodud töötajat tegevused, mis aitasid ettevõtet edasi. Kui sinulgi on võimalik, siis too ära, kuidas ettevõtet aitasid ja millised tulemused saavutasite. Tööandja tahab näha, et töötaja panus on aidanud tema ettevõtet arendada ja kuhugi poole arendada.

Halb näide:
Tulin ära, sest minu ja ettevõtte seisukohad ei langenud kokku. Tööandja rääkis minust pidevalt halvasti, kolleegid olid halvad ja seetõttu ei tahtnud ma sinna kauemaks jääda. Otsin tööd, kes austaks minu vaateid ja seisukohti ja arvestaks nendega.

📌 Miks see näide halb oli? Kandidaat rääkis halvasti nii tööandjast kui kolleegidest. Siin tekib tööandjal küsimus, kust ta teab, kas tema ja uued kolleegid pole järgmised? Väga halb märk on siunata eelmist tööandjat ja kolleege. Samuti tundus, et endine töötaja arvas, et ainult temal on õigus ja keegi ei tohi talle juhiseid anda. Tööandja hindab alati kui töötaja on õppimisvõimeline ja tahab ka ise koos ettevõttega areneda.

🎁 Isegi kui teie töö on pigem üksik, mainige ka teiste tähtsust töös. Mainige tööl kasuks tulevaid oskusi ja koolitusi ja ärge sarjake eelmisi ülemusi ja töökaaslasi, see jätab teist negatiivse mulje. Kokkuvõte peab olema lühike, seega mahutage sinna vaid olulisim.

Keeled

Elame rahvusvahelises maailmas, kus on kõige erinevamaid kolleege ja kliente. Iga keeleoskus on lisaväärtus sinu pagasis, seepärast tasub aegsasti keeli õppida, nii saad osa ka suuremast maailmast. Samuti avardab keeleoskus maailmapilti.

Koolitused, vabatahtlikud tegevused

See on samuti oluline osa CV-st. Tööandja näeb siis ka kandideerija ettevõtliku külge, et ta on valmis pingutama ja pühenduma ega keskendu ainult kasule. Eriti hea on, kui koolitused on seotud praeguse ametikohaga, see annab mitmeid plusspunkte.

Kokkuvõtted

Et kõik ikka meelde jääks, vaatame korra veel üle, millised on tähtsad omadused CV juures:

  • Piisav pikkus
  • Ava end
  • Loetle oskused ja kogemused
  • Lisa vaid aktuaalne info
  • Veendu, et kontaktandmed on olemas
  • Järgi, et oluine info oleks olemas

Järgides neid punkte ja seda, mille artiklis välja tõime, on sul kõik eeldused saada unistuste amet! Hoiame sulle pöialt!👍

Kõik muu info motivatsioonikirja

Oleme mitu korda rõhutanud, et CV on koht kõige olulisema info jaoks. Muidugi tuleb tööle saamiseks ka ennast avada, kuid selle jaoks on motivatsioonikiri. Ka sel on soovituslik pikkus, 1 - 1,5 lehekülge. Too seal välja enda tugevaimad omadused, mis selle ametikohaga kõige paremini sobivad. Ole aus enda ja teiste vastu, nii pole edu kaugel!

Looge oma CV parimate mallide abil

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee