Samm-Sammult Kunstnik CV Loomine: Juhend

Kunst, olenemata sellest, kas tegemist on maalikunsti, skulptuuri, fotograafia või mõne muu vormiga, on ilus ja mõjus viis enda emotsioonide, ideede ja maailmapildi väljendamiseks. Kunstnikuna pühendute teie enda loomingule, ent kui soovite jagada enda kunsti suurema publikuga või jätkata kunstialast karjääri, on professionaalne CV hädavajalik.

Nüüd, kui oleme mõistnud, miks kunstnikud vajavad professionaalset CV-d, vaatame lähemalt, kuidas sellist CV-d praktiliselt koostada. Parim viis õppimiseks on sageli näide, seega tutvustame siin kunstniku CV näidet.

Palun pidage meeles, et see on lihtne näide, ja teie kunstniku CV peaks olema kohandatud teie isiklikele kogemustele, saavutustele ja kunstilisele väljendusele.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

Kunstniku CV näide

[Sinu Nimi] Sinu aadress Sinu kontakttelefon Sinu e-posti aadress [Sinu isiklik veebisait või LinkedIn profiil]

Isiklik Profiil Olen pühendunud kunstnik, kes kasutab enda loometöös erinevaid meediume, sealhulgas õli- ja akrüülvärve, fotograafiat ja digitaalset kunsti. Minu eesmärk on uurida inimkogemust ja emotsioone ning tuua need esile kunsti kaudu. Olen osalenud mitmetel rahvusvahelistel näitustel ja mu tööd on tunnustatud nende unikaalse visiooni, maa ja tehnilise oskuse eest.

Haridus Bakalaureusekraad Kunstis [Ülikooli nimi, Linn, Riik] [Lõpetamise aasta]

Isiklikud Näitused

 • "Sügavuste uurimine: Õlivärvide eksperiment" - [ Tallinna kunstihoone galerii, Moskva, Venemaa] - [2004]
 • "Mõttevool: Digitaalse kunsti avastamine" - [ Tallinna kunstihoone galerii, Võru, Riik] - [2018]

Rühmanäitused

 • "Kaasaegsed Loomingud: Kunstnike Kollektiiv" - Eesti kunstiakadeemia [Galerii nimi, Haapsalu, Helsingi] - [2018]
 • "Fotograafia Uued Suunad" - Eesti kunstiakadeemia [Muuseum ja Galerii Tartu, Viljandi , Ungari] - [2002]

Auhinnad ja Stipendiumid

 • Kunstniku Stipendium - [Stipendiumi andja nimi] - [2005]
 • Parima Fotograafia Auhind - [International exhibition of art and graphic] - [2012]

Avaldatud Tööd

 • "Kunstniku Liidu Tee: Loomeprotsessi Sügavustesse" - [Kunstiajakiri ja ülikool Belgia] - [2010]

Kogud

 • Minu töid on ostetud ja neid leidub erakogudes üle maailma.

Viited

 • [Viiteandja nimi, amet]
 • [Kontakttelefon]
 • [E-posti aadress]

Aga miks peaksid kunstnikud muretsema CV loomise pärast? Põhjuseid on mitmeid.

Esiteks, professionaalne CV annab teile võimaluse end esitleda ja rääkida enda kunstnikuteekonnast tervikuna. See on teie visiitkaart kunstimaailma, aidates teil jõuda potentsiaalsete kuraatorite, galeriide, kunstnike ühenduste ja isegi kunstihuvilisteni.

Teiseks, CV näitab teie pühendumust ja järjepidevust kunstis. See võib paljastada teie kunstnikuelu olulised sammud, sealhulgas hariduse, näituste ja saavutuste teekonna.

Kunstnik CV

Selle näite eesmärk on pakkuda teile ülevaadet sellest, kuidas korraldada ja esitada enda kunstniku CV. Teie CV peaks olema ainulaadne ja peegeldama teie isiklikku stiili, saavutusi ja eesmärke. Järgnevates jaotistes vaatleme üksikasjalikumalt, kuidas koostada iga osa enda kunstniku CV-st, et see esindaks teie kunsti ja identiteeti parimal viisil.

Vajalikud Kontaktandmed Kunstniku CV-s näiteks galerii tartu


Kui loome enda kunstniku CV-d, on esimene samm esitada olulised kontaktandmed. Need annavad tööandjale või galerii omanikule võimaluse teiega ühendust võtta ja teie kunsti kohta rohkem teada saada.

Siin on mõned juhised selle kohta, kuidas esitleda enda nime, kontaktandmeid ja professionaalset pealkirja enda kunstniku CV-s.

1. Täielik Nimi

Alustage enda CV-d enda täisnimega. Kasutage liidu suurtähti enda ees- ja perekonnanime esitähtedel, et see oleks hästi loetav.

2. Kontaktandmed

Lisa oma postiaadress, kontakttelefoninumber ja e-posti aadress. Veenduge, et need kontaktandmed oleksid õiged ja ajakohased, kuna need on peamised vahendid, kuidas tööandjad saavad teiega ühendust võtta.

3. Professionaalne Pealkiri

Kui olete juba tunnustust või kogemusi kunstnikuna saavutanud, võiksite lisada ka professionaalse pealkirja, mis kirjeldab teie kunsti suunda või stiili.

Näiteks võib see olla midagi sellist nagu "Abstraktne Maalikunstnik näituse" või "Estonian Fotokunstnik ja Portreemaalija". See annab kohe ülevaate teie kunstilisest identiteedist.

4. Veebileht ja Sotsiaalmeedia Profiilid

Kui teil on isiklik veebisait või professionaalsed sotsiaalmeedia profiilid (nagu Instagram või LinkedIn), võib see olla hea koht nende lisamiseks. Need võimaldavad huvilistel uurida teie kunsti sügavamalt ja jälgida teie tööd.

5. Fotograafia (Valikuline)

Kui soovite, võite lisada ka enda foto. Kuid pidage meeles, et see on valikuline ja sõltub teie mugavusest. Kunstniku CV keskendub teie kunstile, mitte välimusele, seega ärge muretsege, kui otsustate foto lisamata jätta.

Õige viis enda nime, kontaktandmete ja professionaalse pealkirja esitamiseks aitab teil luua professionaalse ja veenva esmamulje.

Need andmed on teie CV alustalad ja avavad ukse teie kunsti tutvustamiseks maailmale ei ole lihtne.

Järgmistes jaotistes vaatleme üksikasjalikumalt, kuidas esitada enda kunstilist keskus tausta, haridust ja loomingu üksikasju.

Kunstniku Haridus ja Kvalifikatsioonid näiteks galerii tallinn või tallinna kunstihoone


Kunstniku CV-s peaks teie haridus ja kvalifikatsioonid olema esitatud selgelt ja veenvalt. See osa annab ülevaate teie kunstilisest taustast, õppimisest ja erialastest saavutustest. Allpool on mõned juhised selle kohta, kuidas esitada enda kunstiharidust ja kvalifikatsioone enda CV-s.

Kunstnik CV

1. Kunstiharidus

Alustage enda kunstiharidusega. Loetlege kõik ülikoolid või kunstikoolid, kus olete õppinud. Esitage nende institutsioonide nimed, asukohad ja õpingute aastad. Kui olete lõpetanud bakalaureuse- või magistriõppe kunstis, rõhutage seda.

2. Diplomid ja Kraadid

Kirjeldage diplomeid ja kraade, mida olete omandanud. Näiteks "Bakalaureus kunstis (BFA)" või "Magister kunstis (MFA)". Mainige ka õppekava, kui see on seotud teie kunsti erialaga.

3. Erialane Koolitus

Kui olete osalenud kunstialastel koolitustel või töötubades, lisage need. Kirjeldage, milliseid oskusi või teadmisi olete omandanud nende koolituste käigus.

4. Stipendiumid ja Auhaagid

Kui olete saanud stipendiume või auhindu enda kunstialase tegevuse eest, siis kindlasti mainige neid. See näitab teie tunnustust kunstnikuna.

5. Kunstiorganisatsioonide Liikmelisus

Kui olete liige kunstiorganisatsioonides või ühingutes, nagu kunstnike liidud või galeriiühingud, mainige neid. See näitab teie pühendumust kunstiühenduste kogukonnale.

Haridus ja kvalifikatsioonid on olulised, et anda tööandjatele või galerii omanikele aimu teie kunsti haridusest ja pädevusest.

Veenduge, et see osa oleks hästi struktureeritud ja selgelt esitatud, et see tõstaks teie kunstniku CV-d esile.

Töökogemus Kunstnikuna


1. Loetlege Kunstiprojektid

 • Alustage loetlemisega kõigist kunstiprojektidest, milles olete osalenud. See võib hõlmata iseseisvat loomingut, koostööd teiste kunstnikega või kunstinäituste korraldamist.

2. Kirjeldage Iga Projekti

 • Iga kunstiprojekti juures kirjeldage seda lühidalt. Mainige projekti nimi, aasta ja koht ning selle eesmärk või kontseptsioon. Selgitage, millist kunstistiili või tehnikat te kasutasite.

3. Rõhutage Saavutusi

 • Kirjeldage enda saavutusi iga projekti juures. Kasutage kvantitatiivseid andmeid, kui see on võimalik. Näiteks "Müüdi 10 kunstiteost kohalikule galeriile" või "Korraldasin isikunäituse, mis meelitas kokku üle 500 külastaja."
Kunstnik CV

4. Avaliku Kunsti Projektid

 • Kui olete teinud avaliku kunsti projekte, rõhutage neid eraldi. Mainige, kuidas teie kunstiteos mõjutas avalikku ruumi või kogukonda.

5. Töökogemus Teiste Kunstnikega

 • Kui olete töötanud koos teiste kunstnikega, kirjeldage enda koostööd ja projekte. See näitab teie võimet töötada meeskonnas.

Töökogemus kunstnikuna aitab näidata teie pühendumust kunstile ja teie võimet luua ja rakendada kunstilisi ideid näiteks Tallinnas.

Veenduge, et iga projekti juures oleks selge ja lühike kirjeldus, mis tõstab esile teie kunstniku karjääri olulisemad hetked.

Portfoolio Koostamine

 • Valige Parimad Tööd: Portfoolio peaks sisaldama teie parimaid ja mitmekülgsemaid kunstitöid. Valige need, mis kõige paremini näitavad teie oskusi, stiili ja loomingulisust.
 • Koostage Digitaalne Portfoolio: Tänapäeval on digitaalne portfoolio kõige levinum viis enda kunstitööde esitlemiseks. See võib olla veebileht, kus on erinevad kategooriad ja tööde fotod suure eraldusvõimega.
 • Kirjeldage Töid: Iga kunstitöö juures lisage lühike kirjeldus, mis selgitab teie töö kontseptsiooni, kasutatud tehnikat ja loomise aega. Kirjeldused aitavad vaatajatel mõista teie tööde taga olevat lugu.

Portfoolio Lisamine CV-le

Kui olete loonud enda digitaalse kunstniku portfoolio, saate selle enda CV-ga integreerida. Siin on mõned võimalused:

Veebilehe Lingi Lisaamine: Lisage enda CV-le link enda digitaalsele portfooliole. See võib olla kas veebiaadress või lühike URL, mis viib otse teie tööde galeriisse.

QR-Kood: Lisage QR-kood, mille abil saavad vaatajad kiiresti juurdepääsu teie portfooliole. Nad saavad skaneerida koodi enda nutitelefoniga ja näha teie töid.

Kunstnik CV

Galerii CV Lisas: Kui teie CV on paberkandjal, saate lisada väikese kunstitööde galerii lehe, kus on mõned näited teie töödest.

Portfoolio Pikk Lisakirjeldus: Lisage enda CV-sse lühike kirjeldus enda portfooliost, selgitades, miks see on oluline ja mida vaatajad sealt leida võivad.

Tähelepanu Detailidele

Olenemata sellest, kuidas te enda portfoolio enda CV-sse integreerite, veenduge, et see oleks esinduslik ja hästi korraldatud.

Kindlasti hoolitsege selle eest, et teie portfoolio oleks kergesti kättesaadav ja laitmatu kvaliteediga, kuna see on oluline osa teie kunstniku CV-st ja eneseesitlusest.

Looge oma CV parimate mallide abil

Korduma Kippuvad Küsimused

Mis on kunstniku CV ja miks see on oluline?

Kunstniku CV on dokument, mis esitleb teie kunstilist tegevust ja professionaalset tausta.

See on oluline, sest see aitab teil näidata enda kunstilist arengut, näituste ajalugu ja kvalifikatsioone potentsiaalsetele galeriidele, stipendiumikomiteedele ja kunstiprojektidele.

Kas minu kunstniku CV peaks olema erinev tavalisest tööalasest CV-st?

Jah, kunstniku CV erineb tavalisest tööalasest CV-st.

See keskendub rohkem kunsti- ja näitustepõhisele teabele ning vähem töökogemusele ja oskustele, mis ei ole kunstiga seotud.

Kas peaksin lisama kõik oma kunstiteosed oma CV-sse?

Ei, teie kunstniku CV peaks sisaldama ainult olulisemaid ja esiletõstetud kunstiteoseid. Saate luua portfoolio, kuhu saate lisada kogu enda loomingut.

Kuidas ma saan esitleda oma kunstiteoseid oma CV-s?

Kunstiteoseid saab esitleda tiitli, aasta, tehnikate, mõõtmete ja vajadusel ka lisateabega. Oluline on selgitada, kus need teosed on eksponeeritud või esitletud.

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee