Kasulikud näited eduka müügipartner CV loomiseks

Suurepärase müügimehe potentsiaali puhul on taevas piiriks. Teil on terve maailm tooteid ja teenuseid, mille hulgast saate valida, ja kuigi teil võib olla mingi eriala, siis kui teil on müügioskused, saate müüa peaaegu kõike.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

Müügipartneri CV näidis

Kontaktandmed

Mait Müür
5003388
müürmait@example.com
Tartu, Eesti
linkedin.com/in/maitmüür

Professionaalne kokkuvõte

Entusiastlik müügiesindaja, kes soovib kasutada inimestevahelisi oskusi ja tööstustarvikute alaseid teadmisi Brown Manufacturing'is. Rohkem kui 2-aastane müügikogemus hõlmab kasumlike kliendisuhete säilitamist ja müügieesmärkide ületamist 15% võrra.

Töökogemus

Pepkok AS
Kohvitoodete müügiesindaja
Juuli 2021 – August 2022

 • Kommunikatsioon
 • Prospekteerimine
 • Avastamine
 • Äriline taiplikkus
 • Sotsiaalne müük

Maag Piimatööstus AS
Ärikliendi müügiesindaja
September 2019 - Juuni 2021

 • Lugude jutustamine
 • Aktiivne kuulamine
 • Vastuväidete käsitlemine

Haridus

Tallinna Ülikool
Meedia ja kommunikatsioon
Juuni 2022
Tallinna 21. keskkool
Keskharidus
Juuni 2018

Oskused

 • Head läbirääkimiste oskused
 • Julge ja selge eneseväljenduse oskus
 • Hea analüüsivõime
 • Tulemustele orienteeritud
 • Positiivne ellu suhtumine

Lisainfo

 • Autode kogumine
 • Jooga
 • Lugemine

Keeled

 • Eesti keel (emakeel)
 • Inglise keel C1 - kõrgtasemel kasutus
 • Vene keel C1 - kõrgtasemel kasutus

Loomulikult on müügiesindaja töö - eelkõige - müüa, müüa, müüa. Kuid see ei ole kõik, mida sa pead tegema. Müügiesindajad peavad ka:

 1. Luua ja jälgida juhtumeid
 2. Jälgida kliendikontakte ja nende tulemusi
 3. Teenindada olemasolevaid kliente
 4. Mõistma tooteid ja/või teenuseid seest ja seest

Õnneks saate valida, kas müüa valdkonnas, mis teid huvitab ja millesse te usute. See teeb müümise kindlasti lihtsamaks.

Peamine fakt: müügiesindaja on neljandaks kõige paremini tasustatud ametikoht, kuhu saab astuda ilma kõrghariduseta.

Sul on mugav uute inimestega rääkida ja sa oskad huvi tekitada. Nende omaduste tõttu on sul lihtsam kui mõnel teisel intervjuul hästi hakkama saada. Kui lisada sellele veel teie enesekindlus müügiinimesena, siis tunnete tõenäoliselt, et suudate ennast töölevõtjale müüa ja saate hõlpsasti oma unistuste töökoha. Kuid on veel üks probleem: te teate, et suudate ennast müüa, kui saate intervjuu, kuid kuidas saate intervjuu?

Müügipartner CV

Alustada tuleks hästi kirjutatud, professionaalse elulookirjeldusega. Kasutades meie CV näidist, elulookirjelduse koostamise näidiseid ja seda juhendit, saad teada:

 • Mida teeb müügiesindaja
 • Kuidas kirjutada müügiesindaja elulookirjeldust (näpunäited ja nipid)
 • Müügiesindaja elulookirjelduse parim vorming
 • Nõuanded elulookirjelduse iga osa kohta (kokkuvõte, töökogemus, haridus, oskused).
 • Professionaalsed nõuanded elulookirjelduse kujunduse ja disaini kohta.
 • Enne kui jõuame suurepärase elulookirjelduse koostamise jaotuseni, heidame pilgu müügiesindajate turule ja sinna, kus on kõige paremini tasustatud töökohti.

Mida teeb müügiesindaja?


Müügiesindajana vastutate selle eest, et töötada klientide leidmiseks ja ettevõtte toodete müümiseks väljaspool ettevõtte peakontorit. Sinu ülesanne on töötada välja müügistrateegiad ja püüda laiendada kliendimahtu. Müügiesindajad töötavad klientide vajaduste ja soovide väljaselgitamiseks ja annavad tagasisidet ettevõtte juhtkonnale. Teil palutakse osaleda müügiüritustel, luua võrgustikke ja püüda esindada ettevõtet võimalikult heas valguses. Teil peavad olema suurepärased müügioskused, lisaks sellele peavad teil olema suurepärased suhtlemisoskused, et te saaksite enda lähenemist igale kliendile kohandada.

Müügipartner CV

Loe edasi, et teada saada, kuidas müüa ennast suurepärase müügiesindaja CVga ja hoida enda karjääri liikumises.

Kui oled müügipartner Harjumaa, Tallinn ja Pärnu piirkonnas on oluline esindada end tõelise professionaalina. Vaadake allolevat müügialase elulookirjelduse näidist ja lase end inspireerida.

Võite valida ametikoha vastavalt eesmärkidele. Suurepärase müügiesindajana võib vertikaali vahetamine olla sinu jaoks veidi lihtsam.

Teie õnn võib tõusta ja langeda koos tööstusharuga, kus te müüte, kuid mida kauem te ühes tööstusharus töötate, seda rohkem peate võib-olla läbima kursusi või tõestama teadmisi, kui soovite proovida müügioskusi mõnes teises valdkonnas.

Statistilised andmed müügipartneri ameti kohta


Müügipartneri tööväljavaadetest on raske kindlat ettekujutust saada, sest suur osa nõudlusest teie oskuste järele sõltub tööstusharust, kus te töötate. Eesti tööjõustatistika ennustab, et müügitööde arv muutub 2031. aastaks vähe või ei muutu üldse.

Kui otsustate müügikarjääri kasuks, mõelge enda eriteadmistele. Kui olete tehnikahuviline, võite kaaluda tehnoloogiateenuste või toodete, näiteks tarkvara müümist. Sa võid töötada kas konsultatsioonifirmas, mis müüb teenuseid või pakendab riistvara ja tarkvara pakette, või üksiku tarkvara, riistvara või veebipõhiste rakenduste looja juures. Müügiinseneride tööväljavaated on palju paremad kui müügiinseneridel üldiselt. Tegelikult oodatakse selles sektoris eelolevateks aastateks tugevat kasvu, kusjuures mediaanpalk on ca 60 000 eurot.

Ettevõtete tarkvara müügitöötajad teenivad statistikaameti andmetel 2023. aastal mediaanpalka ligiksudu 75 000 eurot aastas.

Seevastu jaemüügi ametikohtadel ei ole oodata üldse kasvu ja seal makstakse palju vähem: 35 000 eurot aastas. Need ametikohad võivad olla hea võimalus saada müügikogemust, eriti kui teil puuduvad tehnoloogiaalased teadmised või olete alles tööturule sisenemas.

Müügipartner CV

Teine kaalutlus on teie haridustase. Tehnoloogiamüügi töökohad nõuavad tavaliselt bakalaureusekraadi arvuti- või ärivaldkonnas. Jaemüügi- või äriteenuste jaoks ei ole tavaliselt vaja kõrgharidust. Kui te kaalute kinnisvaramüügitööd, peate litsentsi saamiseks sooritama kinnisvaraeksamid.

Tervishoiutööstus on veel üks hästi tasuv alternatiiv. Ravimiesindaja keskmine põhipalk oli 40 000 eurot ja keskmine tulemustasu 10 000 eurot selgub 2022. aasta ravimifirmade müügipartnerite statistikast. Meditsiiniseadmete müük oli veel üks tulutoov tee. Selles seotud valdkonnas teenisid müügiesindajad keskmiselt 80 000 eurot, kusjuures keskmine tulemustasu oli ca 20 000 eurot.

Olenemata sellest, millises valdkonnas te töötate, vajate intervjuu saamiseks ja müügioskuste näitamiseks silmapaistvat elulookirjeldust.

Kuidas kirjutada müügiesindaja elulookirjeldus

Esimene samm müügiesindaja elulookirjelduse koostamisel on mõista, milliseid jaotisi lisada. Teie CV peaks sisaldama järgmisi elemente:

 • Elulookirjelduse päis
 • elulookirjelduse kokkuvõte (ehk profiil või isiklik avaldus).
 • Tööalase ajaloo osa
 • Elulookirjelduse oskuste osa
 • Hariduse osa

Müügiesindaja jaoks parima elulookirjelduse vormi valimine

Üldiselt on müügiesindaja elulookirjelduse parim vorming selline, mis teeb müügivolinike värbajate elu lihtsamaks: See on vastupidine kronoloogiline järjestus. See stiil mõjutab peamiselt teie tööajaloo osa, kus alustate kõige hiljutisemast müügitööst ja töötate tagasi.

Põhjused, miks valida alternatiivne vorming, on näiteks karjäärimuutus, lünk teie tööajaloos või pikk ja mitmekesine karjäär.

Müügipartner CV

Müügiesindaja elulookokkuvõtte näide:


 • Kasutage veenmisvõimet

See on teie võimalus, seega kasutage seda. Müügiesindaja elulookirjelduse ametialane kokkuvõte ehk profiil on ainus koht, kus saate olla veidi loominguline ja kasutada võlu, mille lülitate sisse, kui püüate sõlmida suurt tehingut.

 • Olge siiski ettevaatlik, sest kõik ei tule paberil nii välja, nagu te seda kavatsete.

Selle osa eesmärk on tuua esile teie parimad müügitööde saavutused ja lasta enda isikupära läbi paista. Valige üks või kaks ametialast saavutust, mis panevad värbajad mõtlema: "Vau, me ei saa seda kõrgelennukat minema lasta!". Teil peaks olema rohkelt dollarisummasid, et värbamisjuht saaks näha, kui suuri tehinguid te olete sõlminud. Teine suurepärane number, mida lisada, on see, kui palju sa ületasid oma müügikvooti (kui sa seda tegid) ja kui palju sa suurendasid müüki üldiselt.

 • Teie profiiliosa on umbes neli rida pikk

See ei ole palju ruumi, kuid te peaksite olema hästi kursis, et mõtet kiiresti edasi anda. Hea müügiinimene jõuab asja juurde enne, kui klient tüdineb.

Veenduge ka, et kasutate tugevaid verbe, et kirjeldada kõike, mida te teete. Te ei müünud lihtsalt, vaid sõlmisite suure tehingu. Te ei teinud külma kõnet, te genereerisite juhtumeid. Te ei rääkinud lihtsalt klientidega, te teenindasite klientide vajadusi ja tagasite nende rahulolu.

Kaaluge võimalust küsida usaldusväärsetelt klientidelt, kolleegidelt või sõpradelt, milliste sõnadega nad kirjeldaksid teie müügistiili, ja lisage need profiilile. Kas olete dünaamiline? Veenev? Sümpaatiline? Probleemilahendaja? Pidage meeles, et värbajad otsivad nii meeskonda sobivat inimest kui ka inimest, kes oskab müüa. Lisage lause oma müügifilosoofia või -meetodite kohta. Kui te töötate soovitud ametikohal tihedalt meeskonnaga, lisage ka teavet selle kohta, kuidas te meeskonnas toimite.

Kuidas pääseda mööda ATS-ist

Kandidaatide jälgimissüsteemid on loodud selleks, et skaneerida ja sisestada asjakohast teavet personaliosakonna andmebaasi. Nad kasutavad ka algoritme, et reastada teie elulookirjeldust võrreldes kõigi teiste sama ametikoha jaoks esitatud elulookirjeldustega. Muu teabe kõrval otsib ATS ka töökoha juurde pandud märksõnu ja fraase, seega peate CV-d kohandama vastavalt igale töökuulutusele.

Müügipartner CV

Kuidas seda teha?

 • Analüüsige töökuulutuses nõutavaid ja soovitud oskusi ja omadusi
 • Tehke enda kohta aus hinnang
 • Kontrollige kõiki oskusi ja omadusi, mis teil on. (Kui teil ei ole paljusid loetletud omadusi, siis võib-olla ei ole see töökoht teie jaoks).
 • Integreerige orgaaniliselt kõik märksõnad või fraasid, mis on loetelus ja mida teie CV-s veel ei esine.

ATS-i võitmiseks ei ole mingit võluväravat, kuid väike uurimine võib siinkohal anda teile eelise. Paljud ettevõtted loetlevad ATS-i, mida nad kasutavad otse veebisaidil. Kuna igaüks neist on veidi erinev, võib teie soovitud ettevõtte kasutatava tarkvara täpne tundmine aidata teil täpselt mõista, kuidas ATSis kõrgemale kohale jõuda.

Hea nõu
Olge teadlik, et võtmesõnu täis topitud valge teksti kasutamine või muul moel elulookirjelduse ülerahvastamine on värbamisjuhtidele ja mõnele ATSile hästi teada, seega vältige seda. Selle asemel olge ehtsad ja lisage need märksõnad ja fraasid sinna, kuhu nad kuuluvad.

Ideede saamiseks lugege allpool esitatud müügiesindaja CV näidet

Kogenud ja motiveeritud müügiesindaja, kellel on tõestatud kogemused eesmärkide ületamisel ning müügimahu ja ettevõtte esindatuse suurendamisel. Tulemustele orienteeritud isik, kellel on nišš, et suurendada tuluallikaid ning arendada pikaajalisi ja tõhusaid kliendisuhteid. Toob välja võime arendada ja rakendada võitvaid äriplaane, mis viivad müügi suurendamiseni. Oskab juhtida müügikoolitusi ja juhtida meeskondi, et saavutada ettevõtte eesmärke.

Tööhõive ajaloo näide: kirjeldage üksikasjalikult edu


Teie profiil tabab teie karjääri tipphetki ja lisab särtsu isikupära ning teie müügiesindaja CV tööajaloo osa täidab üksikasjad. Vältige kuiva jutuajamist igast müügist ja igast vastutusest, mis teil on kunagi olnud.

Selle asemel kujundage lugu kasvavatest müügivõimetest ja näidake, et te juba kasutate järgmise karjäärisammu tegemiseks vajalikke oskusi.

Kui te ei ole esimest korda tööturule sisenemas, siis olete eri ametikohtadel õppinud ja kasvanud. Mõeldes vastupidises kronoloogilises järjekorras (samas järjekorras, milles te korraldate selle osa), koostage nimekiri oma suurimatest saavutustest igal töökohal. Kui esimesel töökohal tegite põhitööd, kuid nüüd on teil tõsised müügitööoskused. Kasutage iga punkti ühe suure saavutuse kirjeldamiseks ja ühe oskuse näitamiseks.

Müügipartner CV

Kasulik nõuanne CV kirjutamisel:


 • Kirjutage punktid STAR-formaadis:
 • Selgitage olukorda
 • Rääkige, mis oli teie ülesanne
 • Rääkige, mida tegite
 • Kasutage andmeid ja üksikasju, et rõhutada oma tulemusi.

Ärge toetuge ainult puhtalt müügile. Teie töö hõlmab enamat, seega veenduge, et näitate oma töökogemuse osas, et teil on ka teisi oskusi peale aktiivse müügitöö. Näiteks peaksite müügiesindajana olema osav turusuundumuste uurimises ja nende suundumustega kooskõlas olevate müügistrateegiate loomises. Samuti peate arendama ja edendama strateegilisi suhteid klientide ja tööstusharu liikmetega. Müügiesindajad peaksid olema osavad turundusstrateegiate tõhusas elluviimises ja töötama klientide optimaalse rahulolu saavutamiseks.

 1. Töötasid pühendunud ja vilunud müügiesindajana ühes asukoht suurimas meditsiiniettevõttes.
 2. Juhtis müügiosakonda, mille kvartalimüük oli kahe järjestikuse aasta jooksul kõige suurem.
 3. Parima aastamüügiga müügispetsialist aastal 2022, oleme teisel kohal ka aasta tõusjana.
 4. Säilitas kliente ja pikendas lepinguid, käsitledes probleeme ja muresid pidades läbirääkimisi uute lepingute üle, mis rahuldasid klientide vajadusi ja soove.
 5. Viis läbi tooteesitlusi suurtele ja väikestele rühmadele, kirjeldades optimaalseid eeliseid ja konkurentsieeliseid.

CV-oskuste näide: teie oskused on otsustavad

Edukas müügiesindaja CV näitab hulgaliselt oskusi, mida kasutatakse mitte ainult esmamüügi tegemiseks, vaid ka selleks, et hoida kliendid rahul ja tagasi tulla. Oskuste osas koostate loetelu 5-10 peamisest omadusest.

See osa annab värbamisjuhile kiire võimaluse teha kindlaks, kas teil on need omadused, mida nad otsivad, aga ka need omadused, mida te peate kõige olulisemaks tööülesannete täitmisel.

Müügipartneri olulisemad omadused erialal:

 1. Järjepidevus viib alai sihile
 2. Peenus: keegi ei taha, et teda lüüakse müügitööga üle pea.
 3. Suurepärane kuulaja: Sa pead teadma, mida kliendid vajavad, et müüa.
 4. Vastupidavus: Teid lükatakse tagasi ja te peate tagasi põrkuma.
 5. Oskus sobituda erinevatesse keskkondadesse: Tundlikkus kultuuriliste erinevuste suhtes ja lai maailmavaade aitavad teil teistega suhelda.
 6. Sügavad teadmised oma toote kohta: Piisab sellest.
 7. Mitmekülgne töövõime: Müük nõuab oma olemuselt, et te žongleeriksite mitme eri etapis oleva tehinguga.
 8. Ekstravertne: Te peate kogu aeg inimestega tegelema, seega on kõige parem, kui olete inimene, kes saab energiat suhtlemisest.

Need on vaid mõned vajalikud omadused. Müüjad vajavad suurepäraseid suhtlemis- ja organiseerimisoskusi, mida nimetatakse ka pehmeteks oskusteks. Samuti on vaja kogemusi müügirakendustega, näiteks Salesforce'iga, teadmisi turundustehnikatest ja muidugi suurepäraseid klienditeenindusoskusi.

Looge oma CV parimate mallide abil

Müügipartneri CV KKK

Mida peavad müügiesindajad teadma?

Müügiesindajad vajavad nii verbaalse suhtlemise kui ka kuulamisoskuste kombinatsiooni ja neil on võime müügivihjetele sõnastada, kuidas toode või teenus töötab. Kriitilise mõtlemise oskus ja juhatuse korralduste täitmine. Nad peavad suutma diagnoosida potentsiaalse kliendi probleeme ja leidma kiiresti asjakohaseid lahendusi õige hinna eest.

Mida müügiesindajalt oodata?

Müügiesindajal on hea arusaam müügiprotsessist ja ta on suurepärane müügivihjete genereerimisel, suhete loomisel ja tehingute sõlmimisel. Ideaalne kandidaat on kiire õppija, kellel on tugevad läbirääkimisoskused, oskus leida inimesega kontakt ja võime tutvustada ettevõte pakkumisi mõjuval viisil.

Kas müügiesindaja on stressirohke töö?

Müük on sageli kiire, stressirohke ja ettearvamatu keskkond – ja see on paljude jaoks, kes otsustavad minna müügiametisse, see, mida nad oma töö juures armastavad. Nad saavad võimaluse kohtuda uute inimestega, pidada mõtlemapanevaid vestlusi ja mõjutada nende hüvitist.

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee