CV koostamise juhend ja mall sõjaväelastele
CV kirjutamine on oluline sõjalises valdkonnas, kuna see aitab teil oma oskusi, kogemusi ja saavutusi struktureeritult esitleda. Hea CV võib avada uksi erinevatesse valdkondadesse, sealhulgas eriüksuste, luure, logistika, side või meditsiini alased rollid. Võimalike värbajate hulka kuuluvad sõjaväe värbamiskeskused, eraettevõtted, mis pakuvad sõjalisi teenuseid, ning valitsusasutused, kes otsivad endiseid sõjaväelasi oma meeskondadesse.
Edasises artiklis keskendume sellele, kuidas koostada tõhusat ja silmapaistvat CV-d sõjaväelise karjääri jaoks. Arvestades selle töö eripärasid ja nõudmisi, on oluline, et teie CV kajastaks teie oskusi, kogemusi ja pädevusi täpselt ja tõhusalt. Siin seletame lahti, kuidas saavutada optimaalne vormindamine, otsustada sobiva tiitli üle, esitleda oma kogemusi ja haridust ning näidata oma oskusi kõige paremas valguses. Samuti anname nõu, milliseid fraase kasutada ja kuidas kirjutada veenev kaaskiri.
Sõjalise CV ülesehituse ja vormingu tähtsusest
Sõjaline karjäär on täis põnevaid väljakutseid ja võimalusi, mis nõuavad kõrget professionaalsust ja pühendumust. Oma karjäärieesmärkide saavutamine selles valdkonnas eeldab, et teie CV peab olema laitmatu, nii sisult kui ka paigutuselt. See on oluline, kuna värbajad kulutavad kandidaadi CV-le keskmiselt vaid 35 sekundit.
CV paigutus on ülioluline, kuna see aitab esile tõsta teie professionaalset profiili ja rõhutada olulist teavet, nagu teie oskused, töökogemus ja akadeemiline taust. Puhas ja hästi struktureeritud CV paigutus aitab teil silma paista ja näidata, et olete sobiv kandidaat sõjalisele ametikohale. Oluline on meeles pidada, et CV on teie esmamulje, seega veenduge, et see on esitatud parimal võimalikul viisil.
Hästi vormindatud CV - teie edu võti sõjaväelises karjääris
- Fondid: CV-s kasutage sans-serif fonti nagu Arial või Calibri. Need fondid on lihtsad ja loetavad ning neid peetakse professionaalseks. Sõjalises kontekstis on oluline selgus ja otsekohesus.
- Vorming: Optimeerige CV ühele lehele. Sõjalised tööandjad ootavad tõhusust ja otsekohesust, seega peaks teie CV olema lühike ja asjakohane.
- Veerised: Kasutage standardsuuruses veeriseid (1 toll / 2,54 cm). Need pakuvad piisavalt ruumi teabe esitamiseks ilma, et leht näeks välja ülekoormatud, ning jätavad ruumi märkmete tegemiseks või printimiseks.
- Täpipunktid: Kasutage täpploendit, et tuua esile oma kogemused ja saavutused. Täpp-punktid aitavad lugejal kiiresti skannida teie CV-d ja leida olulist teavet.
- Eraldajad: Kasutage horisontaalseid eraldajaid (jooni), et eristada jaotisi, nagu haridus, kogemused ja oskused. See aitab hoida teie CV korraldatud ja lihtne lugeda.
- Värvid: Hoidke värviskeem lihtne ja professionaalne. Kasutage neutraalseid toone, nagu hall, tumesinine või must. Sõjaväes on oluline professionaalsus ja vormikus. Liiga palju värve võib jätta ebaprofessionaalse mulje.
Sõjalise CV struktuur: alustala edukaks karjääriks
Sõjalise CV koostamisel tuleb arvestada mitmeid aspekte, et tagada enda sobivuse esiletoomine antud valdkonnas. Järgnevalt on toodud mõned näpunäited sõjalise CV struktuuri ja sisu kohta:
- Kontaktandmed ja pealkiri: Esita oma täisnimi, aadress, telefoninumber, ja e-posti aadress. Pealkirjana võiks kasutada sinu viimast või praegust sõjaväelist tiitlit ja ametit.
- Professionaalne profiil: See on sinu CV-s esimene jaotis, mis peaks sisaldama lühikest kokkuvõtet sinu sõjalistest saavutustest ja oskustest. Näiteks: "Teenitud 10 aastat mereväes logistikaspetsialistina, oskused hõlmavad varustuse haldamist, personali juhtimist ja operatsioonide planeerimist."
- Töökogemus: Töökogemuse jaotises tuleks välja tuua kõik sinu varasemad sõjaväelised positsioonid, sealhulgas ülesanded, saavutused ja teenitud autasud. Näiteks: "Ülemjuhataja abi, Eesti Kaitsevägi, 2010-2015. Töökohustused hõlmasid personali juhtimist, operatsiooni planeerimist ja logistika korraldamist."
- Oskused: Selle jaotise all tuleks välja tuua sinu sõjaväelised ja tsiviiloskused, mis aitavad sul uuel positsioonil edukas olla. Näiteks võivad olla oskused strateegilises planeerimises, meeskonnatöös, juhtimises, logistikas jne.
- Haridus: Hariduse jaotises peaksid rõhutama oma sõjalist haridust, sealhulgas läbitud kursused ja saadud sertifikaadid. Samuti võib mainida tsiviilharidust, eriti kui see on seotud sõjaväelise valdkonnaga.
- Täiendavad jaotised: Selle alla võivad kuuluda huvialad, keeled ja muu lisainfo. Näiteks võib lisada info välistöö kogemuse, välismissioonidel osalemise või erinevate keelte oskuse kohta.
Hästi koostatud päis: edu alus sõjalise CV kirjutamisel
Sõjaline töö nõuab korrektselt vormistatud päist, mis sisaldab kogu vajalikku kontaktteavet. Selle olulisus tuleneb vajadusest kiireks ja tõhusaks suhtluseks, mis on sõjalises kontekstis hädavajalik.
Päise koostamisel tuleb esmalt ära märkida perekonnanimi ja eesnimi. See informatsioon peaks olema päises esmatähtis, et tagada kiire isikutuvastus. Näiteks "Smith, John".
Järgmiseks tuleb märkida elukutse ja distsipliin. See annab teistele vajalikku konteksti isiku oskuste ja pädevuse kohta. Näiteks võiks olla "Sõjaväelane, luure".
Kolmandaks tuleb päisesse lisada postiaadress. See on oluline, kuna see võimaldab teistel saata kirjalikke dokumente või olulist varustust. Näiteks "123 Main St, Anytown, ST, 12345".
Neljandaks peaks päis sisaldama telefoni numbrit. See võimaldab otsest suhtlust isikuga, kui on vaja kiiret teavet või koordineerimist. Näiteks võiks olla "+1-234-567-8901".
Lõpuks tuleb päisesse lisada e-posti aadress. See võimaldab digitaalset suhtlust, mis võib olla kasulik pikkade ja keerukate teemade arutamisel või dokumentide saatmisel. Näiteks võiks olla "john.smith@example.com".
Kõigi nende juhiste järgimine tagab, et päis on selgelt nähtav ja sisaldab kogu vajalikku kontaktteavet, mida võib sõjalises töös vaja minna.
Foto olulisus sõjalises CV-s: mida silmas pidada?
Sõjalises elukutses CV-sse foto lisamine on valikuline ja selle lisamine või eemaldamine ei mõjuta oluliselt teie taotluse tulemust. Mõned värbamisjuhid võivad eelistada isiklikku puudutust, mida foto pakub, samas kui teised võivad sellele vähe tähelepanu pöörata.
Kui otsustate foto lisada, on siiski mõned olulised juhised, mida tuleb järgida:
- Foto peab olema professionaalne ja sobima sõjalise kontekstiga. See tähendab, et sellel peaks olema neutraalne taust ja teil peaks olema piisavalt ametlik riietus. Vältige igapäevaseid pilte, nagu rannafotod või selfid.
- Foto formaat peab olema ristkülikukujuline, eelistatavalt 6,5 cm x 4,5 cm, ning peaksite olema kaamera suunas või kolmveerandi kaugusel, et nägu oleks selgelt näha. Valgustus peaks olema piisav, et nägu oleks selgelt nähtav ja fotol ei tohiks olla häirivaid elemente.
Pidage meeles, et foto on vaid üks osa teie CV-st. Olulisem on keskenduda oma kvalifikatsioonide, oskuste ja kogemuste tõendamisele, mis aitab teil sõjalises elukutses edu saavutada.
Kogemuste olulisus sõjalise CV koostamisel
Kuidas kirjutada oma sõjalisi kogemusi töö CV jaoks?
Sõjaline CV on oluline dokument, mis peegeldab individuaalseid oskusi, saavutusi ja kogemusi, mis on omandatud sõjaväeteenistuse käigus. See on ülimalt vajalik, et näidata oma võimekust ja pädevust tsiviiltööturul, kuna sõjaväekogemusi võib sageli rakendada tsiviilsektorisse üleminekul.
- Kronoloogiline järjekord: Alustage oma viimase või praeguse ametikohaga ja liikuge tagasi ajas.
Näiteks:
- Lepingu kuupäevad: Märgi kindlasti lepingu algus- ja lõppkuupäevad. See annab tööandjale ülevaate sinu pühendumusest ja stabiilsusest.
- Ametinimetus: Ametinimetus peaks olema selge ja täpne, et tööandja saaks aru, millised olid sinu vastutusalad.
- Täppide loetelu: Kasuta täppide loetelu, et tuua esile olulised ülesanded, oskused ja saavutused igal ametikohal.
- Ametikirjeldus: Lisa ametikirjeldus, et anda tööandjale põhjalik ülevaade sinu tööülesannetest ja rollist.
- Võtmesõnade kasutamine: Kasuta võtmesõnu, mis on seotud sõjaväe ja juhtimisoskustega.
Kuidas käituda, kui puudub kogemus sõjalise CV kirjutamiseks?
Kui olete kogenematu sõjaväelane, kes otsib tööd, võib CV koostamine tunduda keeruline. Kuid ärge muretsege - on mitmeid strateegiaid, mille abil saate oma oskusi ja teadmisi esile tõsta ning oma kogemuste puudumist kompenseerida.
- Rõhutage oma oskusi ja omadusi: Kui teil pole palju töökogemust, võite selle teabe paigutada jaotistesse „Oskused ja omadused” ja/või „Koolitus”. See võimaldab teil rõhutada oma isiklikke tugevusi, oskusi ja omandatud teadmisi, mis võivad kompenseerida teie kogemuste puudumist. Näiteks võite mainida oma füüsilist vormi, distsipliini, strateegilist mõtlemist või meeskonnatöö oskusi.
- Kasutage kaaskirja: Kui teie CV-s on lünki, võite need selgitada kaaskirjas. Selgitage, miks teil pole varasemat töökogemust, ja rõhutage, mis teeb teist hoolimata sellest hea kandidaadi. Ole valmis oma olukorda enda kasuks tööle panema.
- Mainige seotud tegevusi: Kui olete osalenud praktikal, vabatahtlikus töös või muudes sõjaväega seotud üritustel, lisage need oma CV-sse. Need kogemused näitavad teie huvi ja pühendumust valdkonnale, isegi kui need ei ole otseselt töökogemused.
- Ärge valetage: On oluline, et te ei võltsiks reaalsust ega valetaks oma CV-s. Kui teil on lünki, on olulisem rõhutada oma oskusi, omandatud teadmisi ja valdkonnaga seotud kogemusi.
- Ärge unustage oma haridust: Isegi kui te ei ole sõjaväekooli lõpetanud, võib teie haridus olla kasulik. Näiteks kui olete õppinud ajalugu, psühholoogiat või keeli, võib see tõsta teie profiili väärtust.
Hariduse rolli mõistmine sõjalise töö CV koostamisel
Kuidas esile tõsta oma haridust sõjaväelises CV-s
Haridus on sõjalises CV-s oluline, kuna see näitab kandidaadi võimekust, pühendumust ja intelligentsust. Kraad või muu kõrgharidus võib olla märk kandidaadi võimest omandada keerulisi teemasid, töötada raskete olukordade lahendamise nimel ja toime tulla stressiga. Lisaks pakub haridus sageli vajalikke oskusi ja teadmisi, mis on kasulikud sõjaväelise karjääri jooksul, alates juhtimisest ja logistikast kuni tehnoloogia ja strateegiani.
Kuigi kraadi omamine ei pruugi olla sõjaväelise karjääri alustamiseks hädavajalik, võib see anda kandidaadile eelise konkurentide ees ja avada rohkem karjäärivõimalusi. Paljud sõjaväelised organisatsioonid julgustavad oma personali jätkama haridusteed ja pakuvad sageli abistavaid programme. Seega, kuigi kraad ei pruugi olla vajalik, on haridus sõjaväelise CV-s siiski oluline osa.
Hariduse esiletõstmine sõjalises CV-s: milline haridus peaks olema esikohal?
Sõjalise CV puhul on jaotise "Haridus" paigutamine oluline, kuid selle asukoht võib varieeruda sõltuvalt kandidaadi taustast ja tööpakkumisest. Sõjaline haridus ja koolitus on sõjaväelise elukutse puhul oluline kriteerium, kuna see näitab inimese oskusi, väljaõpet ja pädevusi, mis on vajalikud sõjaväeteenistuses. Näiteks võib ohvitseri CV-s olla haridus esiplaanil, kuna sõjalise akadeemia läbimine on selle positsiooni puhul määrava tähtsusega.
Siiski, kui kandidaadi haridus ei ole sõjaväelise positsiooni puhul määrav, võib selle jaotise paigutada CV lõppu. Näiteks, kui kandidaat kandideerib positsioonile, kus rohkem hinnatakse praktilisi oskusi ja kogemusi, nagu näiteks sõjaväe logistik, võib hariduse paigutada CV-s varasemate töökohtade ja kogemuste järele.
Kokkuvõtteks, sõjalise CV puhul peaks hariduse paigutamise otsus põhinema positsiooni nõudmistel ja kandidaadi individuaalsel profiilil. Oluline on rõhutada kõige olulisemaid aspekte, mis aitavad kandidaadil eristuda ja näidata, et ta on sobiv kandidaat antud positsioonile.
Näide:
Oskuste olulisus töö sõjalise CV koostamisel
Kuidas rõhutada oma hariduslikke saavutusi sõjalises CV-s
Oskuste tähtsus CV-s on märkimisväärne, kuna see on jaotis, mille põhjal värbajad teid hinnata saavad. Oskuste jaotis on mõeldud oma tehniliste oskuste ja isikuomaduste tutvustamiseks. Värbamisjuhi nõuete mõistmiseks tuleb uurida tööpakkumist, et leida need professionaalsed omadused ja oskused, mida nad otsivad.
Sõjalisele ametikohale kandideerimisel on oluline mõista, et sellised positsioonid nõuavad sageli eriomaseid oskusi ja omadusi. Sarnaselt ehitustööstusega, kus füüsilised võimed ja isikuomadused on sageli rohkem hinnatud kui kõrge haridustase, väärtustatakse sõjaväes erinevaid tehnilisi, isiklikke ja füüsilisi võimeid. Seega, kui kandideerite sõjalisele ametikohale, peaks teie CV "Oskused" jaotis sisaldama kõiki sõjaväelise tööga seotud tehnilisi, isiklikke ja füüsilisi võimeid, mis aitavad teil silma paista ja sobivust positsioonile tõestada.
Olulisimad oskused, mida rõhutada sõjalises CV-s
Tehnilised oskused sõjalise CV jaoks:
- Hea relvakäsitsemise oskus
- Taktikaline mõtlemine ja strateegiaplaneerimise oskus
- Vastupidavus füüsiliselt rasketele tingimustele
- Osavus erinevate sõjatehnika vahenditega nagu tankid, lennukid jne.
- Sõjameditsiini baasteadmised
- Side- ja luurevahendite kasutamise oskused
- Võime kasutada kaarti ja kompassi
- Sõjatehniliste operatsioonide planeerimise ja juhtimise oskused
- Valmidus õppida uusi tehnoloogiaid ja relvasüsteeme
- Oskus hakkama saada ekstreemsetes keskkonnatingimustes.
Isikuomadused sõjalise CV jaoks:
- Füüsiline vastupidavus ja hea füüsiline vorm
- Stressitaluvus ja vastupidavus
- Juhtimisoskused ja meeskonnatöö võimekus
- Otsustusvõime rasketes olukordades
- Vastutustunne ja distsipliin
- Hea reageerimiskiirus ja otsustusvõime
- Kõrge motivatsioon ja pühendumus
- Täpsus ja tähelepanelikkus
- Iseseisvus ja algatusvõime
- Tugev moraalne kompass.
Sõjalise CV kokkuvõtte olulisus ja kuidas seda efektiivselt kirjutada
Sõjaline CV on dokument, mis esitab üksikasjalikult inimese sõjalise tausta, saavutused, oskused ja kogemused. CV-s kokkuvõtte tähtsus seisneb selles, et see pakub lühidalt ja otsest ülevaadet kandidaadi kvalifikatsioonidest ja sobivusest soovitud positsioonile.
Kokkuvõte on sageli esimene osa, mida personalijuht CV-s loeb, seega on sellel oluline roll esmamulje loomisel. See aitab tööandjal kiiresti hinnata, kas kandidaat võib olla positsioonile sobiv või mitte. Lisaks on kokkuvõte eriti oluline, kuna see annab kandidaadile võimaluse rõhutada oma unikaalseid oskusi ja kogemusi, mis võivad eristuda teistest taotlejatest.
Kui kokkuvõte on hästi kirjutatud, võib see suurendada kandidaadi võimalusi kutsuda töövestlusele, sest see näitab, et ta on võimeline oma mõtteid selgelt ja tõhusalt edastama. Seega, sõjalise CV-s kokkuvõtte tähtsus seisneb selles, et see aitab kandidaadil luua positiivse esmamulje ja suurendada oma võimalusi saada soovitud töökoht.
Täiendavad jaotised, mida lisada oma sõjalise töö CV-sse
Täiendavad pealkirjad on võimalus tutvustada ennast tööandjale laiemalt, näidata oma mitmekülgsust ja eristuda teistest kandidaatidest. Sõjalises CV-s võivad need olla eriti kasulikud, sest lisaks sõjalistele oskustele ja kogemustele võivad need näidata ka teie isiklikke huvisid, iseloomuomadusi ja võimeid, mis võivad olla olulised meeskonnatöös ja stressirohketes olukordades. Seega soovitan lisada kategooriad "Keeled" ja "Hobid või huvid".
Keeled
Sõjalises karjääris on oluline suhelda erinevate rahvustega, nii oma kolleegide kui ka liitlastega. Võime mõista ja rääkida erinevaid keeli aitab kaasa sujuvale suhtlusele ja koostööle. Lisaks on võõrkeelte oskus sageli vajalik rahvusvahelistes operatsioonides, mis nõuavad tõhusat suhtlust teiste riikide sõjaväelastega. Seega on keelteoskus oluline lisada oma sõjalises CV-s.
Hobid või huvid
Hobide või huvide lisamine oma sõjalises CV-s näitab teie isiklikku külge. Need võivad anda tööandjale ettekujutuse sellest, kuidas te oma vaba aega veedate ja millised on teie isiklikud huvid. See võib aidata tööandjal näha, kuidas te sobite meeskonda või organisatsiooni kultuuri. Lisaks võivad mõned hobid või huvid, nagu matkamine, jooksmine või meeskonnasport, näidata teie füüsilist vormi ja meeskonnatöö oskusi, mis on sõjalises karjääris olulised.
Sõjalise CV täiustamise olulised punktid: Kuidas luua muljetavaldav tööprofiil
Sõjalise CV koostamisel on oluline rõhutada oma erioskusi, kogemusi ja saavutusi, mis on seotud otsitava positsiooniga. Samuti on oluline näidata oma juhtimisvõimeid ja võimet töötada meeskonnas. Siin on mõned praktilised soovitused oma sõjalise CV täiustamiseks:
- Rõhutage oma erioskusi: Sõjalises karjääris omandatud erioskused on sageli tööandjatele väga hinnatud. Veenduge, et teie CV-s on need selgelt välja toodud.
- Täpsustage oma kogemusi: Kirjeldage oma eelmisi tööülesandeid, rõhutades oma rolli, saavutusi ja nendega seotud mõõdetavaid tulemusi.
- Näidake oma juhtimisvõimeid: Sõjaväeline taust annab sageli võimaluse näidata tugevaid juhtimisvõimeid. Rõhutage oma CV-s juhtimiskogemusi ja -saavutusi.
- Tõstke esile meeskonnatöö oskused: Sõjaväes on meeskonnatöö hädavajalik. Näidake oma CV-s, kuidas olete meeskonnas töötades olnud tõhus.
- Lisage sertifikaadid ja tunnistused: Kui teil on sõjaväelised sertifikaadid või tunnistused, lisage need oma CV-sse. Need aitavad tööandjatel paremini mõista teie oskusi ja kvalifikatsioone.
- Kasutage sõjaväelist terminoloogiat mõõdukalt: Sõjaväelisel jargonil võib olla tsiviilsektoris erinev mõistmine, seega kasutage seda mõõdukalt ja seletage vajadusel.
- Kohandage oma CV-d: Veenduge, et teie CV on kohandatud konkreetsele tööle, mida soovite taotleda. Rõhutage oskusi ja kogemusi, mis on konkreetselt selle töö jaoks asjakohased.
- Korrektuur: Nagu iga CV puhul, on oluline, et teie sõjalise CV oleks vaba trükivigadest ja grammatilistest eksimustest. Paluge usaldusväärsel isikul seda üle lugeda.
Sõjalise CV põhielementide kirjutamise juhend
Sõjalise CV koostamisel on oluline lähenemine pisut erinev kui tavapäraste CV-de puhul. Siiski peab teie CV olema professionaalne, korralikult vormistatud ja täielikult läbimõeldud.
Siin on mõned põhipunktid, mida silmas pidada:
- Oluline on esitada teie sõjaväeline taust ja töökogemus arusaadaval ja selgel viisil. Vältige sõjaväeterminoloogiat, mida tsiviilisikud ei pruugi mõista.
- Kirjeldage oma saavutusi ja oskusi, mis on otseselt seotud töökohaga, millele kandideerite. Näiteks, kui kandideerite turvatöötajaks, rõhutage oma taktikalisi oskusi ja distsipliini.
- Ärge unustage lisada oma sõjaväelisi autasusid, medaleid ja auhindu. Need annavad tööandjale märku teie pühendumusest ja saavutustest.
- Kui olete läbinud erilisi sõjaväelisi koolitusi või kursusi, mis on seotud teie soovitud tööga, lisage need kindlasti oma CV-sse.
- Teie CV peaks olema puhas, hästi organiseeritud ja vaba vigadest. Pärast selle lõpetamist lugege see hoolikalt läbi ja laske sellel vajadusel kellelgi teisel üle vaadata.
- Vältige isikliku teabe, nagu sünnipäev või perekonnaseis, lisamist. See teave ei ole tavaliselt vajalik ja võib teie privaatsust ohustada.
- Samuti vältige liiga palju detailidesse minekut oma sõjaväelise teenistuse kohta, eriti kui see hõlmab konfidentsiaalset või tundlikku teavet.
- Lõpuks lisage oma CV-sse kindlasti viited. Need võivad olla teie endised ülemused või kolleegid, kes saavad kinnitada teie oskusi ja tööeetikat.
Kuidas koostada tõhusat sõjalist kaaskirja oma töö-CV jaoks
Kaaskiri on oluline lisand teie CV-le, kui kandideerite sõjalisele ametikohale. See võimaldab teil tuua välja oma pühendumuse ja motivatsiooni sõjavaelase töö vastu ning annab võimaluse selgitada oma karjäärieesmärke sõjaväes.
Kaaskirja koostades on oluline rõhutada oma sõjaväelisi teadmisi, oskusi ja kogemusi. Kui vajate juhiseid selle kirjutamiseks, võite otsida internetist sõjaväe ametikohtadele sobivaid kaaskirja näidistekste, mis aitavad teid.
CV on vajalik dokument, kuid sellest üksi ei pruugi piisata, et saada kutse vestlusele sõjaväe ametikohale. Kaaskirja abil saate anda põhjalikuma ülevaate oma oskustest, võimetest ja potentsiaalist, mis on sõjaväes töötamiseks vajalikud.
Kaaskiri annab ka võimaluse selgitada oma CV nõrkusi või lünki, mis võivad olla tingitud näiteks sõjaväealase kogemuse puudumisest. See suurendab teie võimalusi saada sõjaväe ametikoht, isegi kui teil pole veel sõjaväelist kogemust.
Sõjaväes töötamiseks peate suutma veenda, et olete valmis ja võimeline täitma oma kohustusi. Kuidas saate tõestada oma valmisolekut ja võimeid, kui te ei suuda ennast müüa? Selleks on CV vajalik, kuid mitte piisav. Seetõttu peaksite oma sõjaväe CV-le lisama veenva ja professionaalse kaaskirja.
Korduma Kippuvad Küsimused Sõjalise Töökoha CV Koostamise Kohta
Teie CV vorming sõltub teie kandideerimise meetodist:
- Kui soovite kandideerida isiklikult, on Word-vorming sobivaim.
- Kui soovite oma avalduse esitada digitaalselt, on PDF-fail parim valik.
Teie CV pikkus sõltub teie taotluse sihtriigist:
- Kui kandideerite USA-s asuvasse ametisse, ei tohiks teie CV olla pikem kui üks lehekülg.
- Kui kandideerite rahvusvahelistele ametikohtadele, võib teie CV olla kuni kaks või vajadusel isegi kolm lehekülge.
See sõltub sõjaväe harust, kuhu soovite liituda:
- Infanteria või mereväe jaoks peate esitama taotluse ja läbima füüsilise testi ning tervisekontrolli.
- Lennuväe jaoks peate esitama taotluse ja läbima nii füüsilise testi kui ka psühholoogilise hindamise.
- Erivägedesse astumiseks on vaja läbida veelgi rangem valikuprotsess, sealhulgas intensiivne füüsiline ja psühholoogiline hindamine.
Sõjaväelase palk varieerub paljude tegurite järgi, sealhulgas sõjaväeharu, auaste, teenistusaeg ja kogemused. Näiteks USA-s algab sõjaväelase põhipalk 1 600 dollarist kuus ning võib auastmete tõusuga ja teenistusaja pikenemisega tõusta kuni 8000 dollarini kuus.
Koosta oma resümee 15 minutiga
Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.