Administraatori assistent CV loomise nõuanded ja juhised

CV või elulookirjeldus on üks tähtsamaid dokumente, mis aitavad leida sobivat töökohta. CV koostamine võib olla keeruline protsess, eriti kui see on esimene kord, kui kandideerite administraatori assistendi ametikohale. Selles artiklis tutvustame teile näiteid administraatori assistendi CV-st ja anname nõu, kuidas koostada tõhusat CV-d, mis tõstab esile teie oskused ja kogemused ning aitab teid eristuda teiste kandidaatide hulgast.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

Administraatori assistendi CV näide

Liis Saar
Administraatori assistent
56789012
liis.saar@gmail.com
Tartu

Professionaalne kokkuvõte

Motiveeritud administraatori abiline kogemusega erinevate valdkondade tööprotsesside korraldamisel ja haldamisel. Tugev probleemide lahendamise oskus ning võime tõhusalt suhelda klientide ja partneritega. Oskus kasutada erinevaid bürootarkvarasid ning vabalt valdamine eesti, inglise ja vene keelt.

Töökogemus

Swedbank AS, Tallinn
Administraatori abiline
Juuni 2020 - tänaseni

 • Klientide kohtumiste ettevalmistamine ja vastuvõtmine, kohtumiste ja sündmuste kalendri haldamine, kontoritarvete tellimine ning varude jälgimine. Dokumentide koostamine ja vormistamine, arhiivitöö korraldamine ning andmete sisestamine arvutisüsteemidesse koostöö CV.ee platvormiga.

Telia Eesti AS, Tallinn
Administraatori abilise praktikant
September 2019- Juuni 2020

 • Dokumentide sorteerimine ja korrastamine, kontoritarvete tellimine ning külaliste vastuvõtmine ja juhendamine. Andmete sisestamine arvutisüsteemidesse ning toetamine erinevate projektide elluviimisel.

Haridus

Bakalaureusekraad ettevõtluse ja tehnoloogia erialal
Tallinn Ülikool
Juuli 2020

Täiendavad tegevused

Vabatahtlikuna täistööaeg töötanud kohalikus noortekeskuses noorsootöö toetajana.

Sertifitseerimine

Arvutikasutaja tase B - Eesti Töötukassa, Tallinn

Artikli eesmärk on aidata lugejatel mõista, kuidas koostada tõhusat CV-d administraatori assistendi ametikohale. Artikkel sisaldab näidet administraatori assistendi CV-st ja annab nõu, kuidas kirjutada professionaalne kokkuvõte, kirjeldada olulisi oskusi ja kogemusi, tuua välja haridus- ja töökogemus ning kohandada CV vastavalt konkreetsele tööandjale.

Töötamine administraatori assistendina võib olla väljakutsuv, kuid samal ajal ka väga rahuldustpakkuv. Administraatori assistent on tihti esimene kontakt, mis klientidega tekib, seega on vaja positiivset suhtumist, suurepärast suhtlemisoskust ja organisatsioonivõimet. Kuna administraatori abiline on tööandja jaoks väga oluline, peab tema CV olema tähelepanuväärne ja väljapaistev.

Järgnevalt tutvustame teile põhjalikumalt, kuidas koostada tõhusat CV-d administraatori assistendi ametikohale.

Administraatori assistent CV

Hõbedasest kandidaadist kuldseks - olulised oskused ja kogemused


Administraatori abiline on vastutav ettevõtte igapäevaste toimingute ja protsesside tõhusa korraldamise eest. Sellel ametikohal töötamine nõuab mitmeid oskusi ja kogemusi, et olla edukas ja tõhus.

Olulised oskused ja kogemused, mis tuleks administraatori assistendi CV-s esile tuua, hõlmavad järgmist:

 • Suurepärane suhtlemisoskus - assistendil on otsene suhtlus nii klientide kui ka töötajatega. Seetõttu on vaja suurepärast suhtlemisoskust nii suuliselt kui ka kirjalikult.
 • Organisatsioonivõime - assistendil on tihti mitmeid ülesandeid ja tööprotsesse, mida korraga hallata. Seetõttu on vajalik hea planeerimisoskus ja võime korraldada erinevaid ülesandeid ja tähtaegu.
 • Bürootarkvarade valdamine - administraatori abiline peab oskama kasutada erinevaid bürootarkvarasid, nagu Microsoft Word, Excel ja Outlook.
 • Andmetöötlusoskus - administraatori assistendil on vaja osata töödelda andmeid, hoida neid ajakohasena ja jälgida nende täpsust.
 • Probleemide lahendamise oskus - administraatori assistendina peab olema võimeline lahendama probleeme ja välja pakkuma tõhusaid lahendusi.

Lisaks nendele oskustele on oluline tuua esile ka varasem töökogemus, mis on seotud administraatori assistendi ametikohaga. Näiteks võib töökogemus klienditeeninduses, bürootöös või administratiivsete ülesannete täitmisel olla kasulik, kuna need töökogemused võivad näidata, et inimesel on juba vajalikke oskusi ja kogemusi selleks, et olla edukas administraatori assistendina.

Haridus ja töökogemus administraator - tee enda CV silmapaistvaks


Administraatori assistendi ametikoht ei nõua alati kõrgharidust, kuid kindlasti on see eelis. Siiski on oluline esile tuua kõik hariduslikud saavutused, mis võivad olla seotud administraatori assistendi tööga. Näiteks võib kasulik olla bakalaureuse kraad või kutseõppe diplomi olemasolu, mis on seotud bürootöö või ärijuhtimisega.

Administraatori assistent CV

Lisaks haridusele on vaja esile tuua ka varasem töökogemus, mis on seotud sama ametikohaga või mõne muu tööga, kus on olnud võimalus arendada olulisi oskusi ja kogemusi. Töökogemus võib tõestada, et olete võimeline tegelema erinevate ülesannetega, haldama aega ja ressursse ning töötama tõhusalt tuleb nii iseseisvalt kui ka meeskonnas.

Töökogemuse kirjeldus peaks sisaldama töökoha nime, ametikohta, tööaega, tööülesandeid ja saavutusi. On oluline kirjeldada, kuidas saavutused ja tehtud töö on aidanud kaasa organisatsiooni edukusele. Näiteks võib töökogemus sisaldada klienditeeninduse, kontori administreerimise, suhtlemise meeskonnaga, külaliste vastuvõtu või mõne muu sarnase töövaldkonna kogemust. On oluline, et haridus- ja töökogemus oleksid korrektselt esitatud ja hästi organiseeritud, et tööandja saaks hõlpsalt aru teie taustast ja kogemustest. Eduka administraatori assistendina on oluline, et oleksite suuteline näitama, et teil on kogemusi ja oskusi, mis on vajalikud selle ametikoha täitmiseks. Seetõttu on väga oluline esitada oma hariduslik taust ja töökogemus selgelt ja ülevaatlikult oma CV-s.

Isiklikud omadused mida lisada kirjutades administraatori assistent CV


Administraatori assistendi ametikoht nõuab teatud isiklikke omadusi, mis on sama olulised kui oskused ja kogemused. Need omadused hõlmavad järgmist 👇

 • Positiivne suhtumine - administraator abiline peab suutma jääda positiivseks ka stressirohketes olukordades ja tagama, et tema suhtlus klientide ja töötajatega oleks alati positiivne. Tähelepanelikkus detailidele - administraatori assistendi ametikoht hõlmab sageli üksikasjalike ja täpsete andmete töötlemist ning veendumist, et kõik on täpne ja ajakohane.
 • Rahulikkus - administraator abiline peab säilitama rahu ka siis, kui esinevad ootamatud olukorrad, näiteks konfliktide lahendamine või plaanide muutmine.
 • Tööalane ettevalmistus - administraatori assistendi ametikohal on vaja kõrget tööeetikat ning hea suutlikkust hallata oma aega ja tähtaegu.
 • Meeskonnatöö oskus - administraator abiline töötab sageli koos teiste inimestega ja peab olema võimeline tõhusalt suhtlema ja koostööd tegema teiste töötajatega.

On oluline esile tuua need isiklikud omadused, kuna need võivad olla olulised eduka administraatori assistendina töötamisel. Teie isiklike omaduste mainimine aitab tööandjal mõista, kuidas te oma tööd käsitlete ja kuidas te suhtlete klientide ja töötajatega. See võib olla oluline, eriti kui tööandja otsib inimest, kes sobib nende ettevõtte kultuuriga.

Seega on oluline kaaluda oma isiklike omaduste esiletoomist oma CV-s ja kaaskirjas, et tööandja saaks paremini aru, kas olete sobiv kandidaat nende administraatori assistendi ametikohale.

CV viimistlemine ja esitamine - ära jäta midagi juhuse hooleks


Kui olete kirjutanud oma administraatori assistendi CV, on oluline selle viimistlemine ja esitamine. Siin on mõned olulised sammud, mida peaksite järgima:

 • Lugege oma CV-d hoolikalt läbi - veenduge, et teie CV-s ei oleks vigu, õigekirja vigu ega tõrkeid.
 • Kohandage oma CV-d vastavalt konkreetsele tööandjale - kui kandideerite erinevatele ametikohtadele, võite kaaluda oma CV kohandamist, et rõhutada konkreetseid oskusi ja kogemusi, mis on seotud antud töökohaga leides õige asukoht näiteks cv.ee-st.
 • Lisage kaaskiri - kaaskiri annab teile võimaluse oma kogemusi, oskusi ja motivatsiooni rohkem selgitada. Veenduge, et see on hästi kirjutatud ja adresseeritud õigele isikule.
 • Lisage professionaalne foto - see võib olla kasulik, et aidata teil silma paista tööandja silmis, kuid veenduge, et foto on professionaalne ja sobib teie taustaga.
 • Kasutage sobivat fonti ja vormingut - veenduge, et teie CV oleks kergesti loetav ja professionaalselt kujundatud. Valige sobiv font, kasutage piisavalt tühikut ja jätke piisavalt marginaale.
 • Salvestage oma CV PDF-vormingusse - see tagab, et teie CV säilitab oma kujunduse ja vormingu ning teda on lihtne edastada.
 • Esitage oma CV tähtaegselt - veenduge, et teie CV jõuab tööandja kätte õigel ajal ja järgige juhiseid nende kandideerimisprotsessi kohta.
Administraatori assistent CV

Tööintervjuu ettevalmistamine - saa edukalt läbi ja säravalt


Kui olete saanud kutse administraatori assistendi tööintervjuule, on oluline end korralikult ette valmistada. Siin on mõned näpunäited, kuidas saate seda teha:

 • Tehke oma uurimistööd - uurige tööandjat, et teada saada rohkem nende ettevõtte kohta ja millised on nende ootused administraatori assistendi suhtes. See aitab teil näidata, et olete huvitatud ja teadlik nende ettevõttest.
 • Lugege oma administraatori abilisel elulookirjeldus - veenduge, et olete tuttav kõigi oma kogemuste ja oskustega, mida mainisite oma CV-s.
 • Mõelge läbi vastused tavapärastele küsimustele - mõelge läbi, kuidas te vastaksite küsimustele, nagu "Miks soovite seda tööd?" ja "Millised on teie tugevused ja nõrkused?".
 • Harjutage intervjuud - harjutage oma vastuseid koos sõbra või pereliikmega, et saaksite harjuda vastamisega küsimustele valjult.
 • Valmistuge küsimuste esitamiseks - mõelge läbi küsimused, mida võite ise tööandjale esitada. See võib näidata teie huvi ametikoha vastu ja et olete huvitatud ettevõttest.
Head näited:
"Millised on teie ootused administraatori assistendile selles ettevõttes?"
"Milline on minu roll meeskonnas ja millised on minu võimalused karjääri edasiseks arendamiseks?"

Halvad näited:
"Kui palju ma teenin?" (See näitab, et olete huvitatud ainult rahalisest poolest ja mitte ametikohast endast).
"Kui tihti saan ma puhkust võtta?" (See võib anda tööandjale mulje, et olete pigem puhkuse kui töö jaoks valmis).

Soovituskirjad - mida need sisaldavad ja kuidas neid kasutada


Soovituskirjad on oluline osa administraatori assistendi tööotsingutest. Need kirjad kirjeldavad tavaliselt teie tööalaseid oskusi, kogemusi ja isiklikke omadusi ning võivad pärineda endistelt juhtidelt, kolleegidelt või muudelt tööaladelt inimestelt, kellega olete koos töötanud. Soovituskirja saamiseks peaksite alustama suhete loomisega tööandjate ja kolleegidega, et saada positiivset tagasisidet. Paluge neil kirjutada soovituskirja ja lisada sellesse teie tööalal silmapaistvad oskused, kogemused ja isiklikud omadused.

Administraatori assistent CV

Kui olete saanud soovituskirja, veenduge, et see oleks korrektselt vormindatud, sisaldaks selgelt kirjutatud soovitust teie kohta ning kirjutaja allkirja ja kuupäeva. Soovituskirjad on väärtuslikud ressursid, mis aitavad teil leida unistuste administraatori assistendi töökohta. Need aitavad tööandjatel mõista teie oskusi ja isiklikke omadusi, mis võivad olla olulised selle konkreetse ametikoha jaoks. Kui soovite saada tugeva motivatsioonikirja, siis külastage cvkoostamine.com, et saada rohkem infot ja näidiseid kaaskirjade kohta.

Tööotsingustrateegiad - tee karjääri edu ja õnne teed tallinn või muu linnas maailmas


Kui otsite administraatori assistendi ametikohta, on oluline, et te rakendaksite õigeid tööotsingustrateegiaid. Siin on mõned näpunäited, kuidas saaksite oma tööotsingut efektiivsemaks muuta:

 • Loo tugev CV - kirjutage selgelt struktureeritud ja hästi vormindatud CV, mis rõhutab teie olulisi oskusi, kogemusi ja isiklikke omadusi.
 • Kasutage tööotsingu saite - kasutage online-tööotsingu saite, nagu CVkeskus, cv.ee ja LinkedIn, et leida administraatori assistendi ametikohti.
 • Looge võrgustik - võtke ühendust oma endiste tööandjate, kolleegide ja teiste tööalade inimestega, et leida teavet ametikohtade kohta või võimalusi tööle kandideerimiseks.
 • Osalege karjääriüritustel - osalege erinevatel karjääriüritustel, nagu töömessid ja konverentsid, et kohtuda tööandjatega ja saada väärtuslikku teavet ametikohtade kohta.
 • Rakendage proaktiivseid meetmeid - saatke tööandjatele oma töö CV ja kaaskiri, et näidata oma huvi ametikoha vastu, isegi kui see pole avalikult välja kuulutatud.
 • Valmistuge intervjuuks - valmistuge oma töö intervjuuks ette, mõeldes läbi vastused küsimustele ja tehes uurimistööd tööandja ja ettevõtte kohta.

Kui te rakendate neid tööotsingustrateegiaid, siis on teil suurem tõenäosus leida unistuse ametikoha, mis sobib teie oskuste, kogemuste ja isiklike omadustega. Samuti võivad need strateegiad aidata teil luua tugevaid tööalaseid suhteid ja võrgustikke, mis võivad olla kasulikud ka tulevaste tööotsingute jaoks.

CV-i kohandamine konkreetsele tööandjale - tee oma CV täpseks sihtmärgiks


Kui otsite administraatori assistendi ametikohta, on oluline, et kohandate oma CV-d vastavalt konkreetsele tööandjale, kellele kandideerite. See võib suurendada teie võimalusi saada kutse tööintervjuule, kuna teie CV vastab paremini tööandja ootustele ja vajadustele.

Siin on mõned näpunäited, kuidas kohandada oma CV-d konkreetsele tööandjale:

 • Uurige tööandjat - uurige tööandja kohta, et saada aru nende väärtustest, missioonist ja ametikoha nõuetest näiteks cv.ee-st. See aitab teil kohandada oma CV-d vastavalt nende vajadustele.
 • Kohandage tööalast kokkuvõtet - kohandage oma tööalast kokkuvõtet, et see vastaks tööandja ootustele. Rõhutage oma olulisi oskusi ja kogemusi, mis on nende jaoks olulised.
 • Kohandage töökogemust - kirjeldage oma töökogemust vastavalt konkreetsele ametikohale ja tööandjale. Rõhutage oma vastutusalasid ja saavutusi, mis on seotud selle ametikoha nõuetega.
 • Kasutage sõnu töökuulutusest - kasutage sõnu ja fraase töökuulutusest oma CV-s, et näidata tööandjale, et te mõistate nende vajadusi ja ootusi.
 • Veenduge, et see oleks hästi vormindatud - veenduge, et teie kohandatud CV oleks hästi vormindatud ja sisaldaks kõiki vajalikke andmeid, sealhulgas oma kontaktandmeid ja haridus- ning koolitusandmeid.

Kui kohandate oma CV-d vastavalt konkreetsele tööandjale, näitab see, et olete huvitatud ametikohast ja pühendunud sellele, et saada selleks kandidaadiks. Lisaks suurendab see teie võimalusi saada kutsutud tööintervjuule ja leida sobiv ametikoht. Seega on väga oluline kohandada oma CV vastavalt konkreetsele tööandjale.

Administraatori assistent CV

Põhipunktid: Suurepärase assistendi CV kirjutamine


Kui soovite saada administraatori assistendi ametikoha, on teie CV üks olulisemaid vahendeid, mida saate kasutada enda müümiseks potentsiaalsele tööandjale. Siin on mõned põhipunktid, mida peaksite arvestama, kui kirjutate suurepärast administraatori assistendi CV-d:

 • Tööalase kokkuvõtte lisamine - alustage oma CV-d tööalase kokkuvõttega, kus kirjeldate oma oskusi, kogemusi ja isiklikke omadusi lühidalt ja löövalt.
 • Rõhuasetus oskustele - rõhutage oma olulisi oskusi, nagu suhtlemisoskus, organiseerimisvõime ja arvutioskused, eraldi sektsioonides, et need eristuksid teie töökogemusest.
 • Detailne töökogemuse kirjeldus - kirjeldage oma töökogemust üksikasjalikult, sealhulgas oma rolli ja vastutusalasid, et näidata oma tööalast pädevust.
 • Hariduse ja koolituste esiletõstmine - lisage oma haridus- ja koolitusandmed, et näidata oma erialast pädevust ja pühendumist enesearengule.
 • Viimistlemine - veenduge, et teie CV oleks hästi vormindatud ja vaba vigadest. Kasutage lihtsat, selget ja professionaalset keelt.

Kokkuvõttes peaks teie administraatori assistendi CV rõhutama teie oskusi, kogemusi ja isiklikke omadusi, mis on selle ametikoha jaoks olulised. Veenduge, et see oleks hästi vormindatud ja lihtsasti loetav ning et see tõstab esile teie professionaalsust ja pühendumist. Kui järgite neid põhipunkte, on teil suurem tõenäosus saada kutsutud tööintervjuule ja leida sobiv administraatori assistendi ametikoht.

Looge oma CV parimate mallide abil

Korduma kippuvad küsimused

Millised on olulised oskused, mida peaksin oma CV-s rõhutama?

Olulised oskused, mida peaksite oma CV-s rõhutama, hõlmavad suhtlemisoskust, organisatsioonioskust, arvutioskust ja täpsust. Samuti võite kaaluda rõhutamist oma võimes töötada iseseisvalt ja meeskonnas ning oma võimet lahendada probleeme ja teha otsuseid.

Kuidas ma kirjeldan oma töökogemust, et see vastaks ametikoha nõuetele?

Kirjeldage oma töökogemust üksikasjalikult, rõhutades oma vastutusalasid ja saavutusi, mis on seotud administraatori assistendi ametikoha nõuetega. Vaadake üle ka täistööaeg ja asukoht tööpakkumist näiteks cv.ee-st mida tööandjad just tahavad.

Kuidas ma esitan end kandidaadina kõige atraktiivsemalt?

Rõhutage oma olulisi oskusi ja kogemusi, mis vastavad administraatori assistendi ametikoha nõuetele. Lisage tööalase kokkuvõtte sektsioon, kus kirjeldate oma professionaalset profiili ja kuidas teie kogemused sobivad tööandja vajadustega. Lisaks tuleb veenduda, et teie CV oleks hästi vormindatud ja vigadeta.

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee