Copywriteri CV malli ja efektiivse CV kirjutamise juhend

Copywriteri tööks on vaja loovust, paindlikkust ja sügavat mõistmist sellest, kuidas sõnad mõjutavad lugejaid. CV kirjutamisel peaks kandidaat tõstma esile varasemad kogemused kirjutamise ja turunduse vallas, näidates, kuidas ta on suutnud oma oskusi kasutada ettevõtte eesmärkide saavutamiseks. Milline on Teie strateegia oma oskuste ja kogemuste esiletoomiseks? Kuidas tõendate oma loomingulist lähenemist? Millised on Teie tugevused ja näited varasematest töödest, mis illustreerivad teie võimet kirjutada veenvalt ja kaasahaaravalt?

Allpool loome Copywriteri CV näidise, mida saate enda vajaduste järgi kohandada.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

Copywriteri CV Näidis

Isiklik info:

Nimi: Katri Kask
Aadress: Kase 5, 10123 Tallinn, Eesti
Telefon: +372 5555 5555
E-mail: katri.kask@mail.ee

Haridus:

2015-2019 Tallinna Ülikool
Bakalaureus, Meedia ja Kommunikatsioon

Töökogemus:

2019-2021 Copywriter, Reklaamiagentuur "Loovus"

 • Lõi ja redigeeris reklaamitekste print- ja digimeediale.
 • Osales loovmeeskonna töös, aidates kaasa ideede genereerimisele ja kampaaniakontseptsioonide väljatöötamisele.

2017-2019 Praktikant, Copywriting, Meediaagentuur "Sõnakunst"

 • Töötas tihedas koostöös copywriting meeskonnaga, et luua ja redigeerida reklaamitekste.
 • Osales sotsiaalmeedia postituste planeerimises ja loomises.

Oskused:

 • Loominguline kirjutamine
 • Sotsiaalmeedia turundus
 • SEO
 • Adobe Creative Suite

Keeled:

 • Eesti keel - emakeel
 • Inglise keel - kõrgtasemel
 • Vene keel - kesktasemel

Huvialad:

 • Reisimine
 • Fotograafia
 • Kirjandus

Viited:

Viiteid saab esitada taotlusel.

Copywriter'i CV kirjutamine on oluliselt väärtuslik, kuna see on esimene samm töökoha saamiseks. CV aitab luua esmamulje ja näidata kirjutamisoskusi, mis on copywriter'i töös hädavajalikud. Värbajad, näiteks reklaamiagentuurid, kirjastused, ettevõtted, veebiplatvormid ja vabakutseliste vahendusportaalid, soovivad näha selget, konkreetset ja veenvat CV-d, mis tõestaks kandidaadi sobivust antud rolli jaoks.

Edaspidises artiklis keskendume sellele, kuidas koostada silmapaistvat CV-d copywriteri positsioonile. Kuna see töö nõuab väljapaistvat kirjutamis- ja suhtlemisoskust, on oluline, et teie CV peegeldaks teie võimeid ja kogemusi võimalikult tõhusalt. Seetõttu vaatleme lähemalt selliseid olulisi aspekte nagu vormindamine, tiitel, töökogemus, haridus, oskused, isiklik fraas ja kaaskiri. Kõik need elemendid mängivad olulist rolli teie potentsiaalse tööandja mulje kujundamisel. Järgnevalt aitame teil luua CV, mis aitab teil end turul tõhusamalt positsioneerida ja suurendab teie võimalusi unistuste töökoha saamiseks.

copywriter

Copywriteri CV ülesehituse ja vormingu tähtsus


Kandideerides Copywriter ametikohale, on ülioluline meeles pidada, et CV paigutus ja ülesehitus mängivad suurt rolli esimese mulje loomisel. Olgu karjäärieesmärgiks saada tippkirjutajaks või alustada sellest ametist, on õige paigutusega CV kandideerimise edukuse üks alustalasid. Samas on see ka võimalus näidata oma organisatsioonilisi oskusi, mis on copywriteri töös hädavajalikud.

Tööandjad pööravad sageli tähelepanu just CV paigutusele ja ülesehitusele, kuna see peegeldab kandidaadi oskust esitada olulist teavet selgelt ja loogiliselt. Copywriter ametikohale kandideerimisel on CV paigutuse osas erilised nõudmised, kuna see näitab teie võimet korraldada ja esitada teavet mõjusalt. Seega on oluline mõista, kuidas luua hästi struktureeritud CV, mis aitab teil silma paista ja tõstab esile teie potentsiaali edukaks copywriteriks saamiseks.

Lisaks Copywriter elulookirjelduse mallile pakume ka teisi sarnaseid malle, mida soovitame teil vaadata.

Hästi vormindatud CV - esimene samm eduka Copywriteri karjääri suunas

 1. Fondid: Valige selge ja professionaalne font nagu Arial või Helvetica. See tagab, et teie CV on lihtne lugeda ja annab professionaalse mulje. Copywriterina on oluline, et teie dokumendid oleksid selged ja hästi loetavad.
 2. Vorming: Kasutage ühtlast vormingut kogu CV-s. Kasutage pealkirjade jaoks suuremaid fondi suurusi ja paksut kirja, et need oleksid selgelt eristatavad. Copywriterina on hea mõte kasutada loovaid vorminguid, et näidata oma oskust sõnadega mängida, kuid see ei tohiks ohverdada CV selgust ja lugemise lihtsust.
 3. Veerised: Veeriste puhul on soovitatav jääda 1-tollise standardi juurde. See tagab, et teie CV on puhas ja korras. Copywriterina on oluline näidata oma võimet järgida formaatimisreegleid ning luua struktureeritud ja korraldatud sisu.
 4. Täpipunktid: Kasutage täpipunkte, et tuua esile olulisi üksikasju, nagu töökogemus või oskused. See muudab teie CV hõlpsasti skannitavaks ja võimaldab tööandjatel kiiresti tuvastada teie kvalifikatsioone. Copywriterina on oluline osata esitada teavet selgelt ja tõhusalt.
 5. Eraldajad: Kasutage eraldajaid, et eristada erinevaid CV osasid, nagu haridus, töökogemus ja oskused. See aitab hoida teie CV korraldatud ja lihtsustab olulise teabe leidmist. Copywriterina on oluline näidata, et suudate teavet korraldada viisil, mis on lugejale lihtne mõista.
 6. Värvid: Valige neutraalsed värvid, nagu hall, must või tumesinine. Need värvid annavad professionaalse mulje ja on hõlpsasti loetavad. Copywriterina on oluline, et teie CV näeks välja professionaalne, kuid samas ka loominguline.

Kuidas luua silmapaistev Copywriter'i CV: Struktuuri tähtsus

Copywriteri CV koostamisel tuleks arvestada järgmiste põhimõtetega:

 • Kontaktandmed ja pealkiri: CV alguses tuleks esitada oma täisnimi, e-posti aadress, telefoninumber ja vajadusel ka elukoht. Samuti tuleks teha selgeks, millisele positsioonile kandideeritakse. Näiteks, "Copywriter kogemusega turundus- ja reklaamtekstide loomisel".
 • Professionaalne profiil: Selle jaotise all peaks olema lühike ülevaade teie karjäärist, oskustest ja saavutustest. Näiteks, "Viieaastase kogemusega copywriter, kes on loonud edukaid turunduskampaaniaid nii sotsiaalmeedias kui ka trüki- ja veebireklaamides".
 • Töökogemus: Selles jaotises tuleks kirjeldada oma varasemaid töökohti, sealhulgas tööandja nimi, tööaeg ja tehtud tööülesanded. Lisage ka oma saavutused ja tulemused, näiteks "Suurendasin sotsiaalmeedia liiklust 30% aastas".
 • Oskused: Siia alla peaks kuuluma teie oskuste loetelu, mis on seotud copywritinguga, nagu SEO, sisuhaldussüsteemide kasutamine, loominguline kirjutamine, toimetamine ja korrektuur.
 • Haridus: Kirjeldage oma haridusteed, sealhulgas kooli või ülikooli nimi, õppeaeg ja eriala. Kui olete läbinud mõne copywritinguga seotud kursuse või koolituse, tuleks see kindlasti ära märkida.
 • Täiendavad jaotised: Siia võiks lisada keeleoskuse, vabatahtliku töö, huvialad või muud aspektid, mis võivad olla seotud kandideeritava töökoha või ettevõtte kultuuriga.
Iga CV jaotise puhul tuleks mõelda, kuidas see aitab teil end tööandjale müüa ja teie sobivust positsioonile tõestada. Samuti tuleks jälgida, et kogu teave oleks korrektselt ja arusaadavalt esitatud.

Copywriteri CV päis - esmamulje loeb!


copywriter


Copywriteri töös on päise tähtsus märkimisväärne, kuna see peab olema kergesti märgatav ning sisaldama kogu vajalikku kontaktteavet. Päise loomisel tuleks alustada isiku nimega, kirjutades esmalt perekonnanime, seejärel eesnime. Järgmisena peaksite lisama oma elukutse ja distsipliini, andes selge ülevaate teie spetsialiseerumisest. Seejärel lisage oma postiaadress, mis võib olla nii füüsiline kui ka postkasti aadress. Järgnevalt lisage oma telefoninumber, et potentsiaalsed kliendid või tööandjad saaksid teiega kergesti ühendust võtta. Lõpuks, lisage oma e-posti aadress, mis on tänapäeval üks peamisi suhtlusvahendeid. Päis peaks olema korralikult formateeritud ja lihtsasti loetav, et kogu teave oleks selgelt nähtav ja kergesti leitav.

ÕIGE

Laura Tamm

Copywriter, kes on spetsialiseerunud turundustekstide loomisele

Tartu mnt 83, 10112, Tallinn, Eesti

+372 5555 1234

laura.tamm@example.com


Foto tähtsus Copywriteri CV-s: rohkem kui lihtsalt nägu

Copywriteri rolli puhul pole CV-s foto olemasolu ei määrav ega kohustuslik. Selle otsustab kandidaat ise, kas soovib oma CV-sse foto lisada või mitte. Kui otsustatakse foto lisada, tuleb tagada, et see oleks professionaalne ja ristkülikukujuline, eelistatavalt mõõtmetega 6,5 cm x 4,5 cm.

On oluline mõista, et foto lisamine CV-sse ei mängi Copywriteri töökoha saamisel suurt rolli. Enamik värbamisjuhte ei pea foto olemasolu CV-s oluliseks, seega ei tohiks selle lisamise või mittelisamise üle liigselt muretseda.

Kui otsustatakse foto lisada, peaks see olema professionaalselt tehtud, neutraalse taustaga ja kandidaat peaks olema kaamera suunas. Samuti tuleks vältida mittesobivaid fotosid, nagu rannafotod või selfid. Lõppude lõpuks on oluline jätta professionaalne mulje, mitte keskenduda isiklikele detailidele.

Kogemuste olulisus Copywriteri CV koostamisel


Kuidas efektiivselt kirjutada oma kogemusi copywriteri CV-sse?

Kogemuste jaotis on Copywriteri CV-s äärmiselt oluline, kuna see näitab kandidaadi varasemaid saavutusi ja oskusi, mida ta võib uuele töökohale kaasa tuua. Copywriteri töö eeldab loovust, täpsust ja suutlikkust sõnastada ettevõtte sõnumit viisil, mis köidab lugejat ja soodustab tegevust.

ÕIGE
 • Juuni 2015 - Juuli 2018, Copywriter, XYZ Media. Selles rollis kirjutasin ja toimetasin erinevaid turundusmaterjale, sealhulgas veebisaidi sisu, blogipostitusi, pressiteateid ja sotsiaalmeedia postitusi. Töötasin tihedalt turundus- ja disainimeeskonnaga, et luua kooskõlastatud ja tõhusaid kampaaniaid. Märksõnadeks on SEO optimeerimine, reklaamtekstide kirjutamine ja brändistrateegia.
 • August 2018 - Praeguseni, Vanem Copywriter, ABC Reklaam. Selles ametis juhin meeskonda, mis keskendub reklaamtekstide loomisele print- ja digikanalite jaoks. Olen vastutav loovate kontseptsioonide väljatöötamise eest ja nende ümberkujundamise eest kaasahaaravateks ja veenvateks sõnumiteks. Märksõnadeks on meeskonna juhtimine, loominguline strateegia ja multikanalilise sisu loomine.

Need kogemused näitavad minu oskust töötada nii iseseisvalt kui ka meeskonnas, suutlikkust juhtida projekte algusest lõpuni ja võimet luua efektiivseid turundusmaterjale erinevates kanalites.

ÕIGE

Ametikoht: Pea-Copywriter

Tööandja: Bright Ideas Marketing

Kuupäevad: Jaanuar 2015 - Detsember 2019


Kirjeldus:

 • Lõi ja redigeeris veenvaid reklaamtekste erinevatele meediakanalitele.
 • Töötas tihedalt koos turundus- ja disainimeeskonnaga.
 • Aitas kaasa uute toodete turulansseerimise kampaaniatele.
 • Korraldas ja juhtis loovkirjutamise töötubasid.
 • Parandas ettevõtte sotsiaalmeedia nähtavust 30% võrra.

Kuidas koostada Copywriter CV-d, kui puudub eelnev kogemus?

copywriter


Kui olete huvitatud copywriteri karjäärist, kuid teil pole varasemaid kogemusi, siis ärge muretsege. Allpool olevad näpunäited aitavad teil luua muljetavaldava CV, mis kajastab teie potentsiaali ja pühendumust. Lugege edasi, et saada teada, kuidas oma oskusi ja võimeid turundada, isegi kui olete selles valdkonnas alles algaja.

Copywriting on loominguline ja detailidele keskendunud valdkond. Kui olete algaja copywriter, võib CV koostamine olla keeruline, kuna kogemuste puudumine võib tunduda takistusena. Siiski on olemas strateegiaid, mis aitavad teil oma oskusi ja võimeid esile tõsta.

 1. Töökogemuse jaotise ümberkujundamine: Kõigepealt, kui teil puudub otsest töökogemust copywriting'us, ei tähenda see, et teie CV peaks jääma tühjaks. Saate töökogemuse jaotise asendada või täiendada seda oskuste, omaduste ja koolituse jaotistega. Fokusseerige oma isiklikele oskustele, tugevustele ja omandatud teadmistele. Näiteks võite rääkida oma oskusest kirjutada selget ja veenvat teksti, loomingulisest mõtlemisest või turundusalastest teadmistest.
 2. Praktika ja vabatahtlik töö: Kui olete hiljuti kooli lõpetanud või esimest korda tööturule sisenev, võite oma CV-sse lisada teavet praktika, vabatahtliku töö või osalemise kohta üritustel, mis on seotud copywriting'uga. Kõik need kogemused on olulised ja näitavad teie huvi ja pühendumust valdkonnale.
 3. Kaaskiri: Kui teil on kogemuste puudumine, on hea mõte see selgitada kaaskirjas, mis lisatakse teie CV-le. Selgitage, miks olete huvitatud copywriting'ust ja milliseid samme olete astunud, et selles valdkonnas areneda.
 4. Ausus: Oluline on olla aus. Te ei tohiks oma CV-s valetada ega reaalsust võltsida. Kui teil on aga haridusega seotud lünki, võite rõhutada oma kultuurivahetuse või erialase arengu reise.
Pidage meeles, et teie CV on esimene samm intervjuu poole. Seega on oluline, et see oleks võimalikult tugev ja näitaks teie potentsiaali copywriterina.

Hariduse rolli tähtsus töö Copywriter CV koostamisel


Hariduse esiletõstmine oma Copywriteri CV-s

Haridus mängib Copywriter CV-s olulist rolli, sest see kajastab kandidaadi tehnilisi teadmisi ja oskusi kirjaliku suhtluse, turunduse, reklaami ja muude sellega seotud valdkondade osas. See võib olla näiteks kraad inglise keeles, suhtluses, ajakirjanduses või turunduses, mis annavad kandidaadile vajaliku tausta ja teadmised, et olla edukas copywriter.

Kuigi kraadi omamine ei ole copywriteri töö saamiseks alati nõutud, võib see olla oluline eelis, eriti konkurentsivõimelises tööturu olukorras. Kraad võib näidata potentsiaalsele tööandjale, et kandidaat on pühendunud oma karjäärile, on läbinud põhjaliku koolituse ja omab vajalikke oskusi, et töötada nii iseseisvalt kui ka meeskonnas.

Hariduse tähtsus ja selle esiletõstmine Copywriter'i CV-s

Copywriteri CV puhul võib hariduse esiletõstmine olla kasulik, kuid see ei pruugi olla esimene jaotis. Kui Copywriteri taust on tugevalt seotud kirjutamise, reklaami või turundusega, võib hariduse märkimine CV-s esimesena anda värbajale kohe ülevaate kandidaadi pädevusest. Kui Copywriteril on näiteks kommunikatsiooni- või reklaamialane kraad, võib see olla oluline teave, mida esimesena esile tuua.

Siiski, kui Copywriteri kogemused ja saavutused on rohkem muljetavaldavad kui hariduslik taust, peaksid need olema CV-s eespool. Näiteks kui Copywriteril on pikaajaline kogemus reklaamiagentuuris töötamisel, suurte brändide jaoks edukate reklaamikampaaniate loomine ja tõestatud võime tõsta müügi- või bränditeadlikkust, siis kogemused ja saavutused peaksid olema esiplaanil.

Niisiis, reegel, et haridus peaks olema esimesena märgitud CV-s, ei pruugi Copywriteri puhul kehtida. Töökogemus, saavutused ja oskused võivad sageli olla olulisemad kui formaalne haridus. Näiteks, kui Copywriteril on suurepärane portfoolio, mis näitab tema võimet luua tõhusaid reklaamtekste, võib see olla tööandjale olulisem kui hariduslik taust.

Näide 1:

September 2015 - juuni 2017

Tartu Ülikool, Tartu, Eesti

Bakalaureusekraad majanduses ja ärijuhtimises


Näide 2:

September 2012 - mai 2016

Eesti Maaülikool, Tartu, Eesti

Bakalaureusekraad raamatupidamises ja finantsjuhtimises


Oskuste olulisus töö Copywriter CV koostamisel


copywriter

Kuidas tõsta esile oma haridusoskusi Copywriter CV-s?

Oskuste jaotis on teie CV-s keskse tähtsusega, sest see tutvustab teie tehnilisi oskusi ning isiklikke omadusi. See on jaotis, mille põhjal värbaja teid põhjalikult hindab ja otsustab, kas te vastate tööpakkumises ette nähtud nõuetele. Värbajad otsivad eelkõige professionaalseid omadusi ja oskusi, mis on spetsiifiliselt seotud tööga, millele te kandideerite.

Copywriteri ametikohale kandideerimisel on oskuste esitlemine CV-s eriti oluline, sest see töö nõuab laiaulatuslikke ja tugevaid kirjalikke oskusi. Lisaks peaksid kandidaadid rõhutama oma loovust, analüüsivõimet, suutlikkust teha koostööd erinevate osapooltega ning võimet seada sõnad veenvalt ja tulemuslikult tööle. Seega on oluline, et teie CV-sse lisaksite kõik tehnilised, isiklikud ja loovad võimed, mis on seotud copywriteri tööga.

Olulisimad oskused, mida iga Copywriteri CV peaks sisaldama

Tehnilised oskused Copywriter CV jaoks:

 • Suurepärased kirjutamisoskused erinevates stiilides ja erinevatele sihtrühmadele
 • Hea arusaam SEO-st ja selle kasutamine sisuloomeks
 • Võime luua selgeid, veenvaid ja kaasahaaravaid tekste
 • Oskus teha koostööd disainerite ja turundusmeeskonnaga
 • Tugev arusaam brändingust ja selle kasutamine tekstide loomisel
 • Oskus töötada mitmesuguste tarkvaraprogrammidega, sealhulgas Microsoft Office, Google Docs ja sisuhaldussüsteemid
 • Suurepärased toimetamisoskused ja tähelepanu detailidele
 • Teadmised sotsiaalmeedia platvormidest ja nende kasutamine turunduses
 • Võime töötada tähtaegade ja surve all
 • Teadmised turundusstrateegiatest ja reklaami psühholoogiast

Isikuomadused Copywriter CV jaoks:

 • Loomingulisus ja uuenduslikkus
 • Võime töötada iseseisvalt ja meeskonna osana
 • Kõrge motivatsioon ja pühendumus
 • Täpsus ja korrektsus
 • Võime kritiseerida ja vastu võtta konstruktiivset kriitikat
 • Hea aja juhtimise oskus
 • Tugev probleemilahendamise võime
 • Suurepärased suhtlemisoskused, nii suuliselt kui ka kirjalikult
 • Kõrge stressitaluvus
 • Võime kiiresti õppida ja kohaneda muutustega
 • Positiivne mõtteviis ja entusiasm.

Copywriter CV-de kokkuvõtte tähtsus: Kuidas seda õigesti kirjutada?


Copywriteri CV-s kokkuvõtte tähtsus tuleneb selle võimest luua esmane mulje kandidaadi oskuste, kogemuste ja pädevuse kohta. See on lühike, kuid võimas lõik, mis annab tööandjale kiire ülevaate teie kirjutamisoskustest, loomingulisest mõtlemisest ja võimest luua veenvaid ja mõjusaid tekste.

Kokkuvõte on esimene asi, mida tööandja teie CV-s näeb, mistõttu on oluline, et see oleks köitev ja informatiivne. See peaks suutma tõestada, et teil on vajalikud oskused ja kogemused, et olla edukas copywriter.

Lisaks aitab kokkuvõte teil eristuda teistest kandidaatidest. See on teie võimalus näidata oma ainulaadset stiili, originaalsust ja professionaalsust. Kuna copywriting nõuab suurepäraseid suhtlemis- ja veenmisoskusi, on oluline, et teie CV-s kokkuvõte suudaks seda edukalt demonstreerida. Seega mängib kokkuvõte olulist rolli teie sobivuse hindamisel copywriteri rolli jaoks.

ÕIGE
Pühendunud ja loominguline copywriter üle viie aasta pikkuse kogemusega reklaami- ja turundussektoris. Tugev oskus luua veenvaid ja huvitavaid tekste, mis suurendavad kaubamärgi tuntust ja kliendibaasi. Otsin võimalust oma andeid rakendada meeskonnas, mis hindab innovatsiooni ja loovust. Minu eesmärk on luua sisu, mis kõnetab sihtrühma ja toetab ettevõtte eesmärke.

Täiendavad jaotised, mida lisada oma töö Copywriter CV-sse


Täiendavate kategooriate lisamine Copywriteri CV-sse on oluline, sest see aitab tööandjatel hinnata teie laiaulatuslikke oskusi ja huve, mis võivad olla ettevõttele kasulikud. Lisaks võimaldavad need kategooriad teil oma CV-d rohkem isikupärastada, mis võib teid teistest kandidaatidest eristada. Valin kategooriad "Keeled" ja "IT-vahendid", sest need mõlemad on copywriteri töös väga olulised.

Keeled

Kui olete copywriter, on võõrkeelte oskus suureks boonuseks. See võib tähendada, et saate kirjutada sisu mitmes keeles, laiendades sellega potentsiaalseid sihtrühmi. Lisaks on võõrkeelteoskus eriti kasulik, kui töötate rahvusvahelises ettevõttes või vabakutselisena, kus teil võib olla vaja suhelda klientide või kolleegidega üle kogu maailma. Kui valdate mitut keelt, ärge unustage neid oma CV-s mainida.

IT-vahendid

Copywriteri töös on IT-oskused hädavajalikud. Alates teksti töötlemise tarkvarast nagu Microsoft Word kuni keerukamate redigeerimis- ja disainiprogrammideni nagu Adobe Photoshop või InDesign, on teie teadmised ja kogemused nende tööriistade kasutamisel suureks eeliseks. Lisaks võivad head IT-oskused näidata, et olete paindlik, kohanemisvõimeline ja valmis õppima uusi oskusi, mis on kõik omadused, mida tööandjad copywriterites otsivad.

Praktilised soovitused ja nõuanded tõhusa Copywriteri CV loomiseks


Kui soovite oma Copywriteri CV-s silma paista, on oluline näidata oma unikaalseid oskusi ja kogemusi, mis on seotud tekstide loomise ja redigeerimisega. Siin on mõned praktilised nõuanded, mis aitavad teie CV-d tõhusamaks muuta:

 1. Lisage portfoolio - Copywriterina on teie tööproovid teie parimaks müügiargumendiks. Lisage oma CV-sse link veebipõhisele portfooliale, kus on kuvatud teie parimad kirjutised.
 2. Tõstke esile seotud oskused - Lisage oma CV-sse oskused, mis on otseselt seotud copywritinguga, nagu SEO, turunduskommunikatsioon, toimetamine, loovkirjutamine või sotsiaalmeedia haldamine.
 3. Näidake tulemusi - Ärge lihtsalt loetlege oma töökogemusi, vaid tooge välja ka saavutused. Näiteks, kui olete kirjutanud reklaamteksti, mis viis müüginumbrite suurenemiseni, mainige seda kindlasti.
 4. Kohandage oma CV-d - Veenduge, et teie CV on kohandatud konkreetsele rollile, millele kandideerite. Näiteks, kui kandideerite reklaamiagentuuri copywriteriks, rõhutage oma kogemusi reklaamtekstide kirjutamisel.
 5. Kirjeldage oma haridust - Kui teil on kraad reklaamis, turunduses, kommunikatsioonis või seotud valdkonnas, lisage see kindlasti oma CV-sse.
 6. Kasuta professionaalset tooni - Copywriterina peab teie CV olema veatu ja hästi kirjutatud. Kontrollige hoolikalt kirjavigu ja kasutage professionaalset tooni.
 7. Ärge unustage isiklikke projekte - Kui olete vabal ajal blogi pidanud või vabakutselisena kirjutanud, lisage see oma CV-sse. See näitab teie kirglikkust kirjutamise vastu ja võib anda potentsiaalsele tööandjale lisateavet teie oskuste kohta.
 8. Ärge unustage pehmeid oskusi - Lisaks tehnilistele oskustele on copywriteri rollis olulised ka pehmed oskused, nagu loovus, ajajuhtimine ja suhtlemisoskus.

Copywriter CV koostamise juhend: Millised on põhielemendid, mida silmas pidada?


copywriter


Copywriteri CV koostamine ei ole keeruline, kui järgite mõnda lihtsat sammu. Siin on mõned olulised punktid, mis aitavad teil luua professionaalse ja veenva CV.

 1. Valige lihtne ja loetav font: Teie CV peab olema lihtne lugeda ja mõista. Seetõttu valige lihtne ja loetav font, nagu Arial või Times New Roman.
 2. Tõstke esile oma kirjutamisoskused: Kuna olete copywriter, on teie kirjutamisoskused teie suurim vara. Tõstke need oma CV-s esile, näidates varasemaid projekte ja töid.
 3. Lisage oma saavutused: Ärge kartke oma saavutusi esile tõsta. Kui olete kirjutanud artikli, mis saavutas suure populaarsuse või kui olete aidanud ettevõttel oma müüki suurendada, siis kindlasti mainige seda.
 4. Näidake oma erioskusi: Kui teil on mõni erioskus, näiteks SEO või sotsiaalmeedia turundus, siis kindlasti lisage see oma CV-sse.
 5. Tooge välja oma isiklikud omadused: Copywriter peab olema loominguline, uudishimulik ja suutma töötada pingelises keskkonnas. Tõstke esile need omadused, mis teid selle töö jaoks sobivaks muudavad.
 6. Korrektuuri lugemine: Enne CV saatmist lugege see kindlasti läbi. Vältige kirjavigu ja veenduge, et teie CV oleks korralikult vormistatud.
 7. Vältige ebavajalikku teavet: Teie CV peab olema lühike ja asjakohane. Vältige ebavajaliku teabe lisamist, nagu näiteks hobid või huvialad, mis ei ole seotud copywritinguga.

Kuidas koostada veenev Copywriteri kaaskiri oma CV-le


Kaaskiri on oluline dokument, mis aitab teil end copywriteri ametikohale kandideerimisel esile tõsta. See annab teile võimaluse rääkida oma kirjutamisoskusest ja kreatiivsusest, mis on copywritingu töös hädavajalikud. Lisaks saate kaaskirjas selgitada oma eesmärke ja ambitsioone selles valdkonnas.

Kaaskirja koostamisel tuleks kindlasti mainida, milliseid copywritingu töid olete varem teinud ja kuidas need on aidanud ettevõtetel oma eesmärke saavutada. Kui vajate abi, võite kasutada meie copywriteri ametikohale sobivate kaaskirjade näidiseid oma kaaskirja kirjutamiseks.

CV ja kaaskiri on mõlemad olulised tööriistad copywriteri ametikohale kandideerimisel. Kaaskiri annab teile võimaluse rääkida rohkem oma oskustest, kogemustest ja isiklikest omadustest, mis muudavad teid selleks töökohaks sobivaks. Kui teil on oma CV-s mõni nõrkus või lünk, saate kaaskirjas seda selgitada ja näidata, kuidas olete sellest hoolimata võimeline oma tööd hästi tegema.

Copywritingu töö eeldab suurepärast suhtlemisoskust ja veenmisvõimet. Kui te ei suuda oma CV ja kaaskirjaga end tööandjale müüa, siis kuidas saate veenda kliente oma kirjutatud tekstidega? Seega on oluline, et lisaksite oma CV-le veenva ja esindusliku kaaskirja, et tõestada oma oskusi ja potentsiaali.

Looge oma CV parimate mallide abil

KKK: Töökoha Copywriter CV koostamine

Millises formaadis peaks olema minu copywriter'i CV?

Teie valitud CV formaat sõltub sellest, kuidas kavatsete oma avalduse esitada:

 • Kui otsustate kandideerida isiklikult või saata oma CV e-posti teel, on Word kõige sobivam formaat.
 • Kui otsustate saata oma avalduse digitaalselt või läbi tööotsingu portaali, on PDF-fail õige valik.
Mis on minu copywriter'i CV ideaalne pikkus?

Teie CV pikkus sõltub riigist, kust te kandideerite:

 • Kui kandideerite USA-s asuvasse ettevõttesse, ei tohiks teie CV olla pikem kui üks lehekülg.
 • Kui kandideerite rahvusvahelistele töökohtadele, võib teie CV olla kahe lehekülje pikkune või vajaduse korral isegi kolme lehekülje pikkune.
Milliseid oskusi peaksin oma copywriter'i CV-s esile tõstma?

Copywriter'i töö nõuab erinevaid oskusi, mida võiksite oma CV-s esile tõsta. Nende hulka kuuluvad loomulikult kirjutamisoskus ja loovus, kuid ka suutlikkus teha koostööd teiste osakondadega, ajajuhtimise oskus ja võime töötada tähtaegade suhtes. Lisaks on oluline näidata, et suudate kirjutada erinevates stiilides ja erinevatele sihtrühmadele ning et teil on hea silm detailidele.

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee