Jaapani CV koostamise juhend ja mall

Jaapani tööturg on tuntud oma erakordse formaalsuse ja rangete reeglite poolest, mistõttu on oluline mõista, kuidas koostada sobivat CV-d. Kuidas varustada end edukaks tööotsinguks Jaapanis? Millised on kõige olulisemad punktid, mida tuleb silmas pidada, et luua CV, mis vastaks Jaapani tööandjate ootustele? Artiklis tutvustatakse põhjalikult Jaapani tööturule kohandatud CV koostamise meetodeid ja annab näpunäiteid, kuidas luua CV, mis aitaks teil eristuda konkurentidest ning võita tööandjate tähelepanu.
Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

Järgnevas artiklis sukeldume sügavamale, et mõista, kuidas luua täiuslik CV Jaapani tööturu jaoks. Seletame, millised on eripärad ja nõuded, mida Jaapani tööandjad otsivad, ning toome välja võtmetähtsusega punktid, mida tuleb silmas pidada, et teie CV oleks võimalikult tugev. Jaapani CV kirjutamise eesmärk on näidata teie oskusi, kogemusi ja kvalifikatsioone viisil, mis sobib Jaapani töökultuuri ja -eetikaga. See on teie pileti, mis aitab teil avada ukse Jaapani tööturule, kus konkurents on tihe ja standardid on kõrged.

Introducing a CV Sample in Japanese Language

履歴書

氏名: 山田太郎

性別: 男性

生年月日: 昭和60年1月1日

年齢: 35歳

現住所: 東京都渋谷区

電話番号: 090-1234-5678

メールアドレス: yamada.tarou@example.com

【学歴】

2000年3月 東京都立神田高等学校卒業

2004年3月 東京大学経済学部卒業

【職歴】

2004年4月 - 2010年3月 三菱UFJ銀行 営業部

2010年4月 - 現在  ソフトバンク株式会社 企画部長

【資格】

2002年3月 普通自動車運転免許取得

2006年4月 宅地建物取引士取得

【スキル】

・英語:ビジネスレベル(TOEICスコア:850)

・エクセル、ワード、パワーポイントの高度なスキル

・プロジェクト管理

【趣味・特技】

読書、ランニング、料理

【自己PR】

大学卒業後、銀行での営業職を経て、現在はソフトバンクで企画部長として働いています。これまでの経験を生かし、新しいビジネスの企画立案やプロジェクトの推進を行ってきました。英語に堪能で、海外のパートナーとの交渉も得意です。また、チームをまとめるリーダーシップも持っています。

【志望動機】

御社のビジョンに共感し、自身のスキルを活かして貢献したいと思い応募しました。特に、新規事業の拡大や海外展開に興味があります。自身の経験とスキルを活かし、御社のビジネスを更に強化することができると確信しています。

【連絡可能時間】

平日:19:00〜22:00

土日:10:00〜19:00

以上


Kasulikud fraasid ja nende tõlked CV kirjutamiseks jaapani keeles

Siit leiate loendi kasulikest terminitest, mis on seotud Jaapani CV kirjutamisega, tõlgituna jaapani keelde. Need terminid on abiks, kui soovite koostada professionaalset ja muljetavaldavat CVd Jaapani tööandjatele.

 • CV struktuur - 履歴書の構造 (Rirekisho no kōzō)
 • CV vormindamine - 履歴書のフォーマット (Rirekisho no fōmatto)
 • Haridus - 教育 (Kyōiku)
 • Oskused - スキル (Sukiru)
 • Praktika - インターンシップ (Intānshippu)
 • Töökogemus - 職歴 (Shokureki)
 • Isiklik informatsioon - 個人情報 (Kojin jōhō)
 • Kontaktandmed - 連絡先情報 (Renraku-saki jōhō)
 • Töö eesmärk - 職業目標 (Shokugyō mokuhyō)
 • Viited - 参考人 (Sankōjin)
 • Sertifikaadid - 資格 (Shikaku)
 • Keeleoskus - 言語能力 (Gengo nōryoku)

Need on põhilised terminid, mida peate teadma, kui koostate oma CVd jaapani keeles.

Kasulik grammatika Jaapani CV kirjutamiseks

In Japanese grammar, the verb always comes at the end of the sentence, with a structure of Subject-Object-Verb. There are two main types of verbs: "ru" verbs and "u" verbs, which are conjugated differently. For example, "taberu" (to eat) is a "ru" verb and "kaku" (to write) is an "u" verb. When writing a CV in Japanese, you would typically use the "masu" form of the verb, which is a polite form. For example, "tabemasu" (I eat) and "kakimasu" (I write).

Regarding person, Japanese often omits pronouns if the context makes it clear who is being referred to. However, in a CV, it is customary to write in the third person. The time reference for the verbs should be in the non-past form, given that you are talking about your current skills and abilities. For example, instead of saying "watashi wa Nihongo o hanashimashita" (I spoke Japanese), you would say "Nihongo o hanasu" (Speaks Japanese). English translations are often added in parentheses for clarity.

It's important to note that Japanese is a high-context language, meaning that the situation, context, and relationship between people are valued more than the words themselves. Therefore, using the correct level of politeness and formality is crucial, especially in a professional document such as a CV.

CV kirjutamise ja vormindamise olulisus Jaapani keeles

CV on Jaapanis tööotsingu protsessi oluline osa, mis aitab tööandjatel teie oskusi ja kogemusi hinnata. See esindab teie karjäärieesmärke ja väljakutseid, millega olete silmitsi seisnud, pakkudes samas võimalust näidata, kuidas olete neid takistusi ületanud. Peamine rõhk on paigutusel, mis peab olema loogiline, selge ja kergesti jälgitav. Professionaalselt koostatud CV, mis rõhutab teie tugevusi ja saavutusi, võib märkimisväärselt suurendada teie võimalusi silma paista konkureerivas tööturul. Seega, investeerimine korrektsesse CV paigutusse võib olla samm eduka karjääri suunas Jaapanis.

Jaapani keeles CV loomine: Vormindamise olulisus

 1. Fondid: Jaapani keeles on oluline kasutada kirjastiili, mis toetab kanji, hiragana ja katakana märke. Soovitatav on kasutada Mincho-, Gothic- või Meiryo-tüüpi kirjastiili, kuna need on selged ja loetavad ning neid kasutatakse laialdaselt Jaapanis nii trüki- kui ka veebimeedias. Valige suurus, mis on piisavalt suur, et tagada teksti loetavus, kuid mitte liiga suur, et see hõlmaks liiga palju ruumi.
 2. Vorming: CV-d peaksid olema struktureeritud ja korrektsed. Jaapanis on tavapärane, et CV algab isiklike andmetega, millele järgnevad haridus ja töökogemus kronoloogilises järjekorras. CV lõpus tuleks lisada ka oskused, keeleoskus ja hobid.
 3. Veerised: Veerised peaksid olema piisavalt suured, et tekst oleks loetav ja CV kujundus näeks välja korralik. Standardne veerise suurus võiks olla 2,5 cm.
 4. Täpppunktid: Täpppunktide kasutamine aitab esile tõsta olulisi punkte ja muudab CV lugemise lihtsamaks. Kasutage täppunkte töökogemuse, hariduse ja oskuste loendamisel.
 5. Eraldajad: Jaapani CV-s kasutatakse sageli vertikaalseid eraldajaid, et eristada erinevaid CV osasid, nagu töökogemus, haridus, oskused jms. See aitab luua selge ja loetava struktuuri.
 6. Värvid: Värvide osas on soovitatav kasutada neutraalseid ja pehmeid toone, nagu hall, beež või pastelltoonid. Värvide kasutamine peaks olema tagasihoidlik ja mitte segama teksti loetavust.
 7. Mall: Jaapanis on populaarne Rirekisho mall, mis on ametlik CV vorm, mida kasutatakse tööotsimisel. See on väga struktureeritud ja detailne, sisaldades isegi selliseid detaile nagu perekonnaseis ja tervislik seisund. Selle malli kasutamine näitab austust ja tõsidust tööandja suhtes.

Jaapani CV-de ülesehituse olulisus: miks see on eduka tööotsingu võtmeks?

Siit leiate loendi kasulikest terminitest, mis on seotud Jaapani CV kirjutamisega, tõlgituna jaapani keelde. Need terminid aitavad teid, kui otsustate oma CV-d jaapani keeles kirjutada või kui vajate mõistete selgitamist Jaapani tööturuga seotud kontekstis.

 • CV struktuur - 履歴書の構造 (Rirekisho no kōzō)
 • CV vormindamine - 履歴書の書式設定 (Rirekisho no shoshisettei)
 • Haridus - 教育 (Kyōiku)
 • Oskused - スキル (Sukiru)
 • Praktika - インターンシップ (Intānshippu)
 • Töökogemus - 職歴 (Shokureki)
 • Töö lühikirjeldus - 職務経歴の概要 (Shokumu keireki no gaiyō)
 • Kontaktandmed - 連絡先 (Renrakusaki)
 • Isiklikud andmed - 個人情報 (Kojin jōhō)
 • Huvialad - 趣味 (Shumi)
 • Viide - 参照 (Sanshō)
 • Kvalifikatsioonid - 資格 (Shikaku)
 • Töösoovitused - 仕事の推薦状 (Shigoto no suisenjō)

Loodame, et see terminite loend on teile abiks Jaapani CV kirjutamisel.

CV päise olulisus Jaapani keeles: esmamulje loeb

Jaapani CV puhul on oluline, et päis oleks kergesti märgatav ja sisaldaks kõiki vajalikke kontaktandmeid. Päise loomisel tuleks järgida järgnevaid samme:

Esiteks tuleks kirjutada oma perekonnanimi ja seejärel eesnimi. Jaapanis on tavapärane, et perekonnanimi eelneb eesnimele. Seda tehes on oluline, et nimi oleks selgelt loetav ja arusaadav, et värbajal oleks lihtne teiega ühendust võtta.

Teiseks, märkige oma elukutse ja eriala. See aitab värbajatel mõista, millises valdkonnas te tegutsete ja millised on teie oskused. Näiteks "Tarkvaraarendaja, IT".

Kolmandaks, kirjutage oma postiaadress. See peaks olema täielik aadress, sealhulgas linn, tänava nimi ja maja number. See võimaldab tööandjal saata teile vajadusel posti.

Neljandaks, lisage oma telefoninumber. See peaks olema number, kus teid on kõige tõenäolisemalt võimalik kätte saada. Soovitatav on lisada ka rahvusvaheline suunakood, kui otsite tööd väljaspool oma elukohariiki.

Viimasena, lisage oma e-posti aadress. See on sageli kõige kiirem ja mugavam viis teiega ühenduse võtmiseks. Veenduge, et see oleks professionaalne ja lihtne meelde jätta.

ÕIGE

Perekonnanimi: Tanaka

Eesnimi: Hiroshi

Elukutse: Tarkvaraarendaja

Distsipliin: Infotehnoloogia

Postiaadress: 5-11-1, Minato, Tokyo, Jaapan, 108-0071

Telefon: +81 3 1234 5678

E-posti aadress: hiroshi.tanaka@example.com


Fotode olulisus Jaapani CV-s: kuidas end edukalt tutvustada?

Jaapanis on CV-dele fotode lisamine üsna tavaline ja sageli nõutav. See on osa Jaapani tööotsingu kultuurist, mis hõlmab ka teatud tüüpi CV-vormi (rirekisho) kasutamist. Foto lisamisel peate järgima teatavaid juhiseid.

Foto peaks olema ametliku olemusega, umbes 4cm x 3cm suurune ja hiljuti tehtud. Eelistatavalt peaks see olema must-valge, kuigi värvifotod on samuti aktsepteeritud. Pildil on soovitav kanda ametlikku riietust ja olla neutraalse näoilme ja taustaga.

Kui fotot ei nõuta, peetakse seda tavaliselt märgiks, et ettevõte väärtustab rohkem teie oskusi ja kogemusi, mitte välimust. Kuid isegi sellisel juhul võib foto lisamine olla kasulik, kuna see näitab teie professionaalsust ja ettevalmistust.

Lõpuks, kui teil on kahtlusi, kas lisada foto või mitte, on alati hea mõte küsida otse ettevõttelt.

Kogemuse olulisus CV-s Jaapani tööturul

Kuidas kirjutada oma töökogemusi Jaapani CV-sse

Kogemuste osa on Jaapani CV-s ülioluline, sest see on tööandja esimene võimalus hinnata kandidaadi sobivust vabale ametikohale. See nõuab täpset ja konsistentsust, et potentsiaalne tööandja saaks hõlpsasti mõista kandidaadi professionaalset teekonda ja tugevusi. Näiteks kui kandideerite tõlkijaks, peaks teie CV kogemuste osa sisaldama kõiki olulisi tõlkimisega seotud töid, mida olete varem teinud.

• Alustage oma kogemuste loetelu kronoloogilises järjekorras, alustades kõige värskemast kogemusest. See annab tööandjale selge ülevaate teie karjääri arengust. Näiteks: "2018-2020: Tõlkija XYZ firmas".

• Järgnevalt märkige ära lepingu kuupäevad. See annab tööandjale teada, kui kaua olete igas ametis olnud ja kas olete valmis pikaajaliseks kohustuseks. Näiteks: "2018. aasta märts – 2020. aasta detsember".

• Seejärel lisage oma ametinimetus. See annab tööandjale teada, milline on teie töökogemus ja milliseid rolle olete varem hõivanud. Näiteks: "Peatõlkija".

• Loetlege kõik teie tööga seotud ülesanded punktide kaupa. See annab tööandjale teada, millised on teie pädevused ja oskused. Näiteks: "- tõlkisin ametlikke dokumente; - korraldasin tõlgete kvaliteedikontrolli; - juhendasin nooremaid tõlkijaid".

• Ametikirjelduse jaoks kasutage lühikesi, täpseid lauseid, mis kirjeldavad teie ülesandeid ja saavutusi. Vältige liiga üldiste või segaste väljendite kasutamist. Näiteks: "Tõlkisin iga nädal üle 100 lehekülje ametlikke dokumente, hoides alati kõrget kvaliteeditaset".

• Kasutage võtmesõnu, mis on seotud tõlkimisega ja teie erialaga. See aitab teie CV-d paremini mõista ja võib suurendada teie võimalusi töö saamiseks. Näiteks: "tõlketeadus", "sünkroontõlge", "tõlkekvaliteedi kontroll".

ÕIGE

Ametikoht: Tarkvarainsener

Tööandja: Sony Corporation

Kuupäevad: Jaanuar 2015 - Detsember 2019

Kirjeldus:

 • Arendasin tarkvaraprojekte kasutades Java, Python ja C++.
 • Osalesin meeskondlikus projektijuhtimises ja suhtluses klientidega.
 • Töötasin välja ja implementeerinud tarkvara testimise strateegiaid.
 • Pidev koostöö tootearenduse tiimiga, et parandada toote kvaliteeti.
 • Kasutasin Agile metoodikat tarkvaraarenduse protsessis.

Mida teha, kui CV jaoks puudub töökogemus Jaapanis

Täpsemalt on allpool esitatud hõlpsasti järgitavad juhised jaapani CV-de koostamiseks, mis on mõeldud eelkõige neile, kes pole varem selliseid dokumente koostanud. Selle teabe eesmärk on aidata teil oma kandidatuuri esitada võimalikult professionaalselt ja tõhusalt. Järgnevad soovitused hõlmavad olulisi punkte, mida tuleb arvestada, et teie CV oleks Jaapani tööturu jaoks asjakohane ja mõjus.

 1. Isiklikud andmed: Täitke oma nimi, sünniaeg, kontaktandmed jne. Jaapani CV-s on oluline lisada ka passipilt.
 2. Haridus: Kirjutage oma hariduskäik, alates keskkoolist. Kui olete välismaalane, lisage kindlasti oma kodumaa haridusasutused. Kui teil on Jaapani keele oskus, täpsustage oma keeleoskuse taset.
 3. Töökogemus: Lisage oma eelmised töökohad, sealhulgas töö nimetus, tööülesanded ja tööaja kestus. Kui olete vahetanud mitu töökohta, püüdke oma töökogemust esitada positiivses valguses.
 4. Litsentsid ja sertifikaadid: Kui teil on mõni litsents või sertifikaat, lisage see oma CV-sse. See võib olla kasulik, eriti kui see on seotud teie soovitud tööga.
 5. Keelteoskus: Lisage oma keeleoskus, eriti jaapani keele oskus. Kui teil on võõrkeeleoskuse tõend, lisage see kindlasti.
 6. Isiklikud huvid ja hobid: Kuigi see pole kohustuslik, võib see anda tööandjale lisateavet teie isiksuse kohta. Valige hobid, mis näitavad teie oskusi ja sobivust soovitud töörolli jaoks.
 7. Eesmärgid ja ambitsioonid: Kirjutage lühike lõik oma eesmärkide ja ambitsioonide kohta. See annab tööandjale ettekujutuse teie tulevikuplaanidest ja sellest, kuidas teiega töötamine võib nende ettevõttesse panustada.
 8. Soovitused: Kui teil on olemas soovituskirjad, lisage need oma CV-sse. See võib olla kasulik, eriti kui olete välismaalane.
 9. Viisakus: Jaapani kultuuris on viisakus ja austus olulised, nii et veenduge, et teie CV on korrektselt vormistatud ja viisakas.
 10. Keeletoon: Kasutage ametlikku ja formaalset keelt. Vältige slängi või liiga vabat keelekasutust.
 11. Lühidus: Püüdke oma CV hoida lühike ja selge. Tööandjad eelistavad tihti CV-sid, mis on lihtsad ja otsekohesed.
 12. Korrektsus: Enne CV saatmist kontrollige hoolikalt kirjavigu ja grammatikat. Vead võivad jätta ebaprofessionaalse mulje.

Hariduse olulisus Jaapani CV koostamisel

教育のセクションは、候補者の知識と技術を評価するための重要な部分です。それは組織が候補者が特定の職務を適切に果たすために必要な専門知識やスキルを持っているかどうかを判断するための基本的な指標となります。学歴はまた、候補者が新しい情報を学ぶ能力、問題解決のスキル、そして困難な状況に対処するための適応性を示すのに役立ちます。

さらに、教育のセクションは、候補者が自己啓発と継続的な学習にコミットしていることを示す良い機会でもあります。これは、組織が候補者が新しいスキルを習得し、業界のトレンドについて最新の知識を維持する意欲と能力を持っていることを確認するのに役立ちます。したがって、候補者のCVには教育の詳細を適切に含めることが重要であり、それはその候補者が業務を適切に遂行できる資格を持っていることを示すためです。

Hariduse esiletõstmine CV-s vastavalt Jaapani tööturunõuetele

Jaapani CV ehk rirekisho puhul on oluline järgida kindlat vormi ja struktuuri. Erinevalt lääne CV-st, kus haridus võib olla esitatud vastavalt kandidaadi eelistusele, on Jaapanis tavaline, et CV algab isikliku info, sealhulgas nime, sünnikuupäeva ja kontaktandmetega, millele järgneb haridus. Haridus on Jaapani CV-s esitatud kronoloogilises järjekorras, alustades viimasest omandatud kraadist või koolist. See on seotud Jaapani suure hariduse väärtustamisega ning sageli on just haridustaseme põhjal võimalik ennustada inimese karjäärivõimalusi.

Samas, kui inimene on olnud tööturul juba pikemalt ja omab märkimisväärset töökogemust, võib haridus langeda CV-s teisele kohale. Näiteks, kui inimene on töötanud IT-sektoris 20 aastat ja on saavutanud olulisi tulemusi, võib töökogemus olla olulisem kui fakt, et tal on bakalaureusekraad informaatikas. Sellisel juhul võib töökogemus olla esitatud enne haridust, kuid see on pigem erand kui reegel.

Jaapani CV-s on veel mitmeid unikaalseid elemente, nagu näiteks passipilt, mis on kohustuslik, samas kui läänes on see pigem valikuline. Lisaks on Jaapani CV-s oluline esitada ka perekonnaandmeid, mis lääne CV-s pole tavaline. Viimane, kuid mitte vähem oluline, on Jaapani CV-s alati olemas koht pitsati jaoks, mis näitab dokumentide ametlikkust.

ÕIGE

教育背景(きょういくはいけい)

2015年 - 2019年 (へいせい27年 - へいせい31年)

東京大学(とうきょうだいがく)

学士(がくし): 経済学(けいざいがく)

2013年 - 2015年 (へいせい25年 - へいせい27年)

大阪府立大学付属高等学校(おおさかふりつだいがくふぞくこうとうがっこう)

普通科(ふつうか)

資格(しかく):

2019年 - 日本翻訳連盟認定翻訳者(にほんほんやくれんめいにんていほんやくしゃ)

2018年 - 日本経済学会認定経済分析士(にほんけいざいがっかいにんていけいざいぶんせきし)

この期間中に獲得したスキル(すきる)や経験(けいけん)を強調(きょうちょう)してください。もし特定(とくてい)のプロジェクト(ぷろじぇくと)や研究(けんきゅう)があれば、それについても述べ(のべ)てみてください。


Oskuste olulisus Jaapani CV koostamisel

Jaapani tööturul on CV-s olevate oskuste tähtsus suur. See on esmane viis, kuidas tööandjad saavad hinnata, kas kandidaat sobib neile pakutavale positsioonile. Oskused viitavad nii tehnilistele kui ka pehmetele oskustele. Tehnilised oskused viitavad konkreetsetele, tööga seotud oskustele, näiteks programmeerimiskeelte tundmine, projekti juhtimise kogemus või müügitulemuste saavutamine. Pehmed oskused, nagu probleemide lahendamine, suhtlemisoskus ja meeskonnatöö, on samuti olulised, kuna need määravad, kuidas isik suudab töökeskkonnas toime tulla ja suhelda teistega.

Värbajad Jaapani tööturul otsivad erinevaid oskusi, sõltuvalt tööstusest ja positsioonist. Siiski on mõned üldised oskused ja omadused, mida paljud tööandjad hindavad. Nende hulka kuuluvad kõrged suhtlemisoskused, iseseisvus, initsiatiivi võime, detailidele orienteeritus ning võime töötada nii iseseisvalt kui ka meeskonnas. Lisaks on oluline ka kandidaadi sobivus ettevõtte kultuuri ja väärtustega. Lisaks tehnilistele ja pehmetele oskustele võivad tööandjad otsida ka teatud haridustaset, keeleoskust (eriti inglise ja jaapani keele oskus) ning eelnevat töökogemust.

Allpool toome välja näidisloendi pehmetest ja rasketest oskustest, mis võivad osutuda kasulikuks Jaapani CV koostamisel.
ÕIGE

Pehmed oskused:

 • Suhtlusoskus (コミュニケーション能力)
 • Probleemilahendus (問題解決能力)
 • Juhtimisoskus (リーダーシップ)
 • Ajajuhtimine (時間管理能力)
 • Meeskonnatöö (チームワーク)
 • Otsustusvõime (意思決定能力)
 • Kriitiline mõtlemine (クリティカルシンキング)
 • Loovus (創造性)
 • Tööeetika (職業倫理)
 • Iseseisvus (自立性)

Kõvad oskused:

 • Arvutioskused (コンピュータスキル)
 • Võõrkeelte oskus (外国語能力)
 • Projektijuhtimine (プロジェクトマネジメント)
 • Andmete analüüsimine (データ分析)
 • Tarkvara arendus (ソフトウェア開発)
 • Raamatupidamine (会計)
 • SEO / SEM turundus (SEO / SEMマーケティング)
 • Statistiline analüüs (統計分析)
 • Graafiline disain (グラフィックデザイン)
 • Masinaõpe (マシンラーニング)

Täiendavad jaotised, mida lisada oma Jaapani CV-sse

Lisapealkirjad Jaapani CV-sse aitavad potentsiaalsetel tööandjatel paremini mõista teie oskusi, kogemusi ja sobivust avatud ametikohale. Lisakategooriate lisamine annab teie CV-le sügavust, muutes selle isikupärasemaks ning esile tõstes teie erinevaid tugevusi ja huvialasid. Näiteks võivad oskused nagu keelte valdamine, sertifikaadid, IT-tööriistade kasutamise oskus või isegi huvialad mõjutada teie sobivust töökohale ja näidata, et olete pühendunud enesearengule.

Valitud kategooriad on "Keeled" ja "IT-tööriistad". Keeleoskus on tänapäeva globaliseeruvas maailmas ülioluline, eriti Jaapanis, kus võõrkeelte oskus võib olla oluline eelis. Kui olete võõrkeelt õppinud, näitab see pühendumust ja võimet keerukaid teemasid omandada, mis on tööandjatele sageli atraktiivne. Samuti võib teie võime suhelda teistes keeltes osutuda kasulikuks rahvusvahelises töökeskkonnas või klientidega suhtlemisel.

"IT-tööriistad" on teine oluline kategooria, eriti tehnoloogiasektoris. Tänapäeval on enamik töökohti mingil määral seotud tehnoloogiaga ning IT-tööriistade ja -platvormide tundmine võib olla märkimisväärne eelis. See näitab, et olete kursis uusimate tehnoloogiliste suundumustega ja võite olla valmis õppima uusi süsteeme või platvorme. See võib olla eriti oluline ettevõtetes, mis kasutavad spetsiifilisi IT-tööriistu või -platvorme. Lisaks võib see näidata teie võimet töötada tõhusalt ja tõhusalt, mis on igas töökeskkonnas oluline.

Kuidas koostada CV-d Jaapani stiilis: olulised nõuanded ja soovitused

Jaapani tööturu jaoks CV koostamisel on mitmeid eripärasid, mida tuleks arvestada. Järgnevalt toome välja mõned praktilised nõuanded, mis aitavad teil oma CV-d tõhusamaks muuta:

 1. Kasutage Rirekisho: Jaapanis on tavapärane kasutada CV jaoks spetsiaalset vormi nimega Rirekisho. Selle vormi saab osta raamatupoodidest või alla laadida internetist. Rirekisho järgib ranget formaati, mille peate täitma musta tindiga.
 2. Isiklikud andmed: Lisage kindlasti oma nimi, aadress ja telefoninumber. Jaapanis on tavapärane lisada ka sünnikuupäev ja perekonnaseis, isegi kui see pole mujal maailmas tavaline.
 3. Haridus ja töökogemus: Alustage oma hariduse ja töökogemuse loetlemist algusest, mitte viimasest kohast nagu paljudes teistes riikides. Mainige kõiki oma koolis ja tööelus saavutatud olulisi saavutusi.
 4. Foto: Jaapani CV-s on tavaline lisada hiljutine professionaalne passifoto. Foto peaks olema formaalne ja näitama teid sobivas töörõivas.
 5. Keelteoskus: Kui räägite jaapani keelt, märkige kindlasti oma keeleoskuse tase. Kui teil on JLPT (Jaapani keele oskus test) sertifikaat, lisage see kindlasti.
 6. Isiklikud huvid: Kuigi see ei pruugi olla kohustuslik, hindavad paljud jaapani tööandjad, kui näitate, et teil on hobisid või huvisid väljaspool tööd. See näitab, et olete tasakaalustatud isiksus.
 7. Käsitsi kirjutatud motivatsioonikiri: Mõned ettevõtted nõuavad käsitsi kirjutatud motivatsioonikirja, mis näitab teie pühendumust ja pingutust. Järgige juhiseid hoolikalt ja veenduge, et teie kiri on loetav ja professionaalne.
 8. Viisakus ja formaalsus: Kogu CV peaks olema viisakas ja formaalne. Vältige liiga vabasid väljendeid ja pidage kinni ametlikust toonist.

Jaapani CV põhielementide kirjutamine: praktilised soovitused ja näpunäited

Jaapani tööturule sisenemine võib olla keeruline, kui te pole tuttav kohalike tööotsingu standarditega. CV ehk rirekisho on teie esimene samm potentsiaalse tööandja veenmiseks, et olete sobiv kandidaat. Siin on mõned praktilised näpunäited, kuidas koostada jaapanipärast CV-d:

 1. Kasutage standardset jaapanikeelset CV-vormi: Jaapanis on tavaks kasutada konkreetset CV-vormi, mis on tihti saadaval konbini (jaapani mugavuskauplustes). Veenduge, et kasutate seda vormi, et näidata oma kohanduvust ja austust kohaliku kultuuri vastu.
 2. Kirjutage käsitsi: Kuigi see võib tunduda aeganõudvavana, on Jaapanis tavapärane kirjutada CV käsitsi. See näitab teie pühendumust ja tähelepanelikkust detailide suhtes.
 3. Ärge lisage isiklikke arvamusi: Jaapani CV-s ei soovitata lisada isiklikke arvamusi, nagu hobid või huvid, mis ei ole seotud töökohaga.
 4. Täitke CV kronoloogilises järjestuses: Haridus ja töökogemus tuleks esitada kronoloogilises järjestuses, alustades kõige varajasemast.
 5. Lisage passipilt: Jaapani CV-s on tavapärane lisada passipilt. Veenduge, et kasutate professionaalset fotot, kus kannate sobivat riietust.
 6. Ärge lisage liiga palju detaile: Kuigi on oluline olla põhjalik, püüdke vältida liigset detailidesse laskumist. Teie CV peaks olema selge ja lühike.
 7. Kontrollige jaapani keele õigsust: Veenduge, et teie CV on kirjutatud korrektses jaapani keeles. Kui te pole kindel, paluge mõne emakeelena jaapani keelt kõneleva inimese abi.

Kaaskirjade koostamine ja etikett Jaapani tööturul

Jaapanis tööd otsides on CV koos kaaskirjaga väga oluline, kuna see näitab teie kirjalikke kommunikatsioonioskusi ja professionaalsust. Kaaskiri võimaldab teil väljendada oma huvi ja entusiasmi konkreetse töökoha vastu, mis võib olla määravaks teguriks teie kandidatuuri kaalumisel. See pakub võimalust selgitada, kuidas teie oskused ja kogemused sobivad töökoha nõudmistega, tõstes teid teiste kandidaatide seast esile. Lisaks annab kaaskiri võimaluse jagada lugu, mis võib pakkuda tööandjale rohkem teavet teie isikliku motivatsiooni ja väärtuste kohta.

Korduma Kippuvad Küsimused CV Kirjutamise ja Töökoha Taotlemise Kohta Jaapanis

1. K: Millised on eripärad Jaapani CV-s võrreldes läänelike CV-dega?

V: Jaapanis on tavapärane kasutada spetsiifilist CV-vormi, mida nimetatakse "rirekisho". See on väga struktureeritud ja sisaldab sageli teavet, mida läänes peetakse isiklikuks, nagu perekonnaseis, vanus ja isegi foto. Lisaks ei keskendu see nii palju varasematele töökogemustele, vaid pigem isiklikele omadustele ja oskustele.

2. K: Kui oluline on foto lisamine CV-sse Jaapanis?

V: Jaapanis on väga levinud lisada CV-sse professionaalne foto. See peab olema ametlik, tavaliselt kantakse ülikonda ja lipsu ning naeratuseta. Foto lisamine aitab tööandjal teha esmamulje kandidaadist.

3. K: Millised on mõned head tavad töötaotlusprotsessis Jaapanis?

V: Jaapanis on töötaotlusprotsess väga formaalne. Näiteks on oluline, et CV oleks korrektselt täidetud, kasutades õiget grammatikat ja stiili. Lisaks on oluline austada hierarhiat ja võimalusel kasutada keigo't, mis on Jaapani keele austusvorm. Tööintervjuul on oluline olla õigeaegselt kohal, riietuda ametlikult ja näidata üles austust ning tagasihoidlikkust.

Looge oma CV parimate mallide abil

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee