CV Malli ja Kirjutamise Juhised: Kuidas Koostada Tõhus CV

CV kirjutamine Mudel töö jaoks nõuab erilist tähelepanu detailidele ja võimekusele tõsta esile oma tehnilisi oskusi ja loomingulist mõtlemist. Millised on parimad viisid, kuidas tuua oma CV-s esile oma kogemused ja oskused mudelinduses? Kuidas saab luua CV, mis eristub teiste mudelikandidaatide omast? Neile küsimustele vastuste otsimisel saate koostada CV, mis aitab teil mudelitöö konkurentsitihedal turul silma paista.

Allpool loome Mudel CV näidise, mida iga inimene saab enda järgi kohandada.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

CV Näidis: Mudeliametikoha Taotleja

ISIKLIK INFO

Nimi: [Nimi]
Aadress: [Aadress]
Telefon: [Telefoninumber]
E-post: [E-post]

HARIDUS

[Haridusasutuse nimi]
[Aasta] - [Aasta]
[Diplom või kraad]

TÖÖKOGEMUS

[Ametikoht]
[Ettevõtte nimi], [Asukoht]
[Aasta] - [Aasta]

 • [Kirjeldage oma kohuseid ja saavutusi]

[Ametikoht]
[Ettevõtte nimi], [Asukoht]
[Aasta] - [Aasta]

 • [Kirjeldage oma kohuseid ja saavutusi]

OSKUSED

 • [Oskus]
 • [Oskus]
 • [Oskus]
 • [Oskus]

KEELEOSKUS

 • [Keel]: [Taseme kirjeldus]
 • [Keel]: [Taseme kirjeldus]

REFERENTS

[Nimi]
[Ametikoht]
[Telefoninumber]
[E-post]

MÄRKUS: Täiendavate teadmiste või oskuste loetlemiseks lisage uusi sektsioone. Näiteks: sertifikaadid, koolitused, vabatahtlik töö, projektipõhine töö, publikatsioonid, auhinnad, stipendiumid, klubid/seltsid, hobid.

Mudel aitab CV kirjutamisel koostada selge, professionaalse ja mõjusa dokumenti, mis juhib tööandja tähelepanu teie oskustele ja kogemustele. See on eriti väärtuslik tööotsijatele, kes soovivad avaldada muljet sellistele töövärbajatele nagu personalijuhid, värbamisagentuurid ja otsest tööpakkumist tegevad ettevõtted. Hea CV aitab teil silma paista suure hulga kandidaatide seas ja suurendab võimalusi tööintervjuule kutsutud saada.

Järgnevas osas keskendume sellele, kuidas koostada silmapaistvat CV-d Mudeli jaoks. Täiusliku CV loomiseks tuleb läbi mõelda mitmed olulised punktid - alates vormindamisest kuni kaaskirja kirjutamiseni. Selgitame, kuidas valida sobiv tiitel, kuidas esitleda oma varasemat kogemust ja haridust ning kuidas tuua esile oma oskused. Lisaks räägime, kuidas kirjutada efektiivset fraasi, mis aitab teie CV-l silma paista, ja kuidas koostada veenev kaaskiri. Kõik need elemendid on olulised, et teie CV eristuks teistest ja tõstaks esile teie asjakohasust selle konkreetse töö jaoks.

mudel

Mudel CV ülesehituse ja vormingu tähtsus


Karjäärieesmärkide saavutamine nõuab tihti suurejooneliste väljakutsete ületamist, eriti kui soovitakse kandideerida Mudel ametikohale. See ei kehti üksnes konkreetsete oskuste ja teadmiste, vaid ka enese esitlemise osas, mida näitab CV. CV paigutus ja ülesehitus on esmase tähtsusega, kuna need võimaldavad kandidaadi professionaalsust ja sobivust antud ametikohale esile tuua.

Sõltumata positsioonist, olgu selleks raamatupidaja, apteeker või ehitusinsener, on CV paigutus ja ülesehitus määrava tähtsusega. See kehtib isegi siis, kui kandidaat on alles karjääri alguses, nagu 16-aastased noored. CV peab olema loogiliselt ja selgelt struktureeritud, et värbaja saaks esitatud info kiiresti ja tõhusalt läbi töötada. Parim paigutus ja ülesehitus võimaldab kandidaadi oskustel, kogemustel ja haridusel silma paista.

Lisaks Mudel elulookirjelduse mallile, on meil olemas ka teisi sarnaseid malle, mida võiksite uurida.

Kuidas vormindada silmapaistev Mudel CV: parimad näpunäited ja soovitused

 1. Fondid: Kasutage selget, lihtsat ja professionaalset fondi nagu Arial või Times New Roman. Stilisti töö on loov, kuid CV peaks olema lihtne lugeda ja mõista.
 2. Vorming: Kõik teksti- ja vorminguvalikud peaksid olema korrektsed ja järjepidevad. CV pealkirjad peaksid olema suuremad, et need oleksid silmatorkavamad. Oluline on kasutada sama fondi suurust, stiili ja värvi kogu dokumendis järjepidevuse tagamiseks.
 3. Veerised: Veerised peaksid olema standardse suurusega, umbes üks toll mõlemal pool. See jätab piisavalt ruumi teksti hingamiseks ja muudab CV visuaalselt atraktiivsemaks.
 4. Täpipunktid: Kasutage täpploendeid, et esile tõsta olulisi üksikasju nagu kogemused, oskused ja saavutused. See muudab teie CV hõlpsamini skannitavaks ja aitab tööandjal kiiresti leida vajalikku teavet.
 5. Eraldajad: Kasutage horisontaalseid eraldajaid (jooni), et eristada erinevaid sektsioone, näiteks töökogemus, haridus, oskused jne. See aitab luua struktuuri ja muudab CV lihtsamini loetavaks.
 6. Värvid: Jääge neutraalsete värvide juurde, nagu must, sinine või hall. Need on professionaalsed värvid ja neid on lihtne lugeda. Kuna stilisti töö on seotud loovusega, võite kasutada ka pastelseid toone, et lisada veidi isikupära, kuid ärge seda üle pingutage.

Miks on töö Mudel CV struktuur eduka tööotsingu võtmeks?

Vastavalt neljale näitetekstile, võib Mudel CV struktuur koosneda järgmistest jaotistest:

 • Kontaktandmed ja pealkiri: Siia kuuluvad teie ees- ja perekonnanimi, e-posti aadress, aadress, telefoninumber ja isiklik foto. See osa on oluline, et tööandjad saaksid teiega ühendust võtta.
 • Esitlus või konks: Lühike sissejuhatus enda kohta, mis näitab, miks olete sobiv kandidaat. Näiteks: "Kogenud mudel, kes on töötanud rahvusvaheliste brändidega nagu X ja Y."
 • Professionaalne profiil: Siia tuleks lisada teie erialased oskused ja kogemused. Näiteks: "Erialane kogemus moefotograafias, reklaamikampaaniates ja moeetendustes."
 • Töökogemus: Selles jaotises peaksid olema kõik teie varasemad töökohad, sealhulgas ettevõtte nimi, tööülesanded ja töötamise ajavahemik.
 • Oskused: Loetlege kõik oskused, mis on seotud mudeli ametikohaga, näiteks suurepärane füüsiline vorm, võime positsioneeruda kaamera ees ja head suhtlemisoskused.
 • Haridus: Kirjeldage oma haridusteed, sealhulgas kooli nimi, lõpetamise kuupäev ja eriala.
 • Lisajaotised, nagu huvid, keeled jne: Siia võiks lisada teavet oma huvialade, vabatahtliku töö, keelteoskuse ja muu sarnase kohta.
Kõiki neid jaotisi tuleks kohandada vastavalt teie kogemustele ja oskustele. Selleks, et teie CV oleks võimalikult efektiivne, tuleks kõige olulisemad jaotised paigutada CV algusesse. Oluline on meeles pidada, et CV eesmärk on näidata, miks olete parim kandidaat antud töökohale.

Miks on päis oluline osa Sinu Mudel CV-st?


mudel


Mudel töö jaoks on äärmiselt oluline, et päis oleks selgelt nähtav ning sisaldaks kõiki vajalikke kontaktandmeid. Päise loomiseks tuleb järgida järgmisi samme:

Esiteks tuleb kirjutada oma perekonnanimi ja eesnimi. Need peaksid olema selgelt nähtavad ja hõlpsasti loetavad. Oluline on, et need oleksid trükitud suurtähtedega, et neid oleks lihtne eristada ülejäänud tekstist.

Seejärel tuleb märkida oma elukutse ja distsipliin. Need peaksid olema samuti selgelt välja toodud, et kõik, kes tööd vaatavad, teaksid kohe, millega tegemist on.

Järgmise sammuna tuleb lisada postiaadress. See hõlmab tavaliselt tänavanime, linna, maakonna või osariigi ning postiindeksit. On oluline, et see oleks täielik ja täpne, et kõik vajalikud dokumendid jõuaksid õigesse kohta.

Seejärel tuleb lisada telefoninumber. See peaks olema selgelt kirjas, et potentsiaalsed tööandjad või kliendid saaksid vajadusel ühendust võtta. Samuti on oluline, et number oleks korrektne ja ajakohane.

Viimasena tuleb lisada e-posti aadress. See peaks olema kirjas täies ulatuses ja ilma vigadeta, et tagada sujuv suhtlus. Oluline on pöörata tähelepanu ka sellele, et e-posti aadressi kirjutamisel ei tehtaks trükivigu, mis võivad segadust tekitada.

Lõpetuseks tuleb kogu see teave paigutada päisesse nii, et see oleks korraldatud, selge ja hõlpsasti loetav. Päise olulisust ei tohiks alahinnata, kuna see on esimene asi, mida inimesed näevad ja see võib muuta inimese mulje päris palju.

ÕIGE

Toomas Raud

Arhitekt, kes on spetsialiseerunud linnaplaneerimisele

Pärnu mnt 28, 10141 Tallinn, Eesti

+372 5622 8000

toomas.raud@example.com


Foto tähtsus sinu Mudel CV-s: Miks see loeb?

Mudeli elukutse puhul võib foto lisamine CV-sse olla täiesti asjakohane, kuid seda ei nõuta alati. Tööotsijal on võimalus valida, kas lisada oma CV-sse foto või mitte.

Kui otsustate CV-sse foto lisada, pidage meeles, et selle kvaliteet peab olema professionaalne. See ei tohiks olla vabaaja pilt või selfie, vaid professionaalselt tehtud portreefoto. Samuti on soovitatav foto mõõtmed, mis on ristkülikukujulised ja mõõtudega 6,5 cm x 4,5 cm.

Samas on oluline mõista, et foto olemasolu või puudumine CV-s ei pruugi mõjutada teie kandidatuuri. Värbamisjuhid hindavad esmajoones teie oskusi ja kogemusi, mitte välimust. Seega, kui otsustate foto lisada, ei tohiks see olla CV peamine fookuspunkt.

Foto valimisel soovitatakse valida neutraalne taust, seista näoga või kolmveerandi kaugusel kaamera poole ning raamida foto näole. Selline lähenemine tagab, et teie foto näeb välja professionaalne ja sobib CV formaadiga.

Kogemuste olulisus Mudel CV koostamisel


Kuidas kirjutada töökogemusi oma Mudel CV jaoks

Kogemuste osa on üks olulisemaid osasid Mudel CV-s. See näitab potentsiaalsele tööandjale, kas kandidaadil on olemas vajalikud teadmised, oskused ja kogemused soovitud ametikohale. Mudeli töö hõlmab tihti mitmete erinevate ülesannete täitmist korraga, mistõttu on oluline, et kandidaat oleks oma eelnevas töökogemuses omandanud vajalikud oskused ja kogemused.

ÕIGE

Ettevõtte nimi: XYZ OÜ (juuni 2017 – mai 2020)
Ametinimetus: Projekti koordinaator

 • Ametikirjeldus: Haldasin erinevaid projekte, mis hõlmasid koostööd meeskonna ja klientidega, ajakava järgimist ning eelarve koostamist ja jälgimist. Korraldasin koosolekuid, koostasin raporteid ja jälgisin projekti edenemist.
 • Võtmesõnad: projektijuhtimine, eelarve koostamine, meeskonnatöö, suhtlemine klientidega.

Ettevõtte nimi: ABC AS (juuni 2015 – mai 2017)
Ametinimetus: Klienditeenindaja

 • Ametikirjeldus: Tegutsesin esimese kontaktpunktina klientidele, vastasin telefonikõnedele, lahendasin klientide probleeme ning koostasin ja jälgisin tellimusi. Samuti tegelesin kaebuste lahendamisega ja andsin tagasisidet tootearenduse meeskonnale.
 • Võtmesõnad: klienditeenindus, probleemide lahendamine, suhtlemine, tagasiside kogumine.

Mudeli senine töökogemus on mitmekesine ja mitmetahuline, mis annab talle tugeva aluse uueks ametikohaks. Ta on tõestanud oma oskust töötada meeskonnas, suhelda erinevate sidusrühmadega ja hallata projekte.

ÕIGE

Ametikoht: Projektijuht

Tööandja: Microsoft Corporation

Kuupäevad: Jaanuar 2015 - Praeguseni


Kirjeldus:

 • Juhtisin ja haldasin üle 10 suuremahulise tarkvaraarendusprojekti.
 • Optimeerisin projekti ressursse, mis vähendas kulusid 20%.
 • Suurendasin tiimi tootlikkust 30% läbi efektiivse suhtluse ja juhtimise.
 • Töötasin välja ja rakendasin edukalt projektiplaneerimise strateegiaid.
 • Tugevdasin suhteid klientide ja sidusrühmadega, mis viis uute projektide saamiseni.

Kuidas kirjutada Mudel CV-d, kui puudub eelnev töökogemus?

mudel


CV koostamine ilma töökogemuseta võib tunduda keeruline, kuid on olemas strateegiaid, mis aitavad teil end potentsiaalsele tööandjale positiivselt esitleda. Allpool esitatud näpunäited on loodud selleks, et aidata teil luua tugev ja muljetavaldav CV, pöörates erilist tähelepanu teie oskuste, hariduse ja isiklike omaduste esiletõstmisele. Järgige neid juhiseid, et luua endale võimalusi tööturul, isegi kui teil pole veel töökogemust.

CV täitmine võib olla väljakutse, eriti kui teil pole veel palju töökogemust. Ärge muretsege, siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil luua tugeva CV, isegi kui olete algaja või äsja lõpetanud.

 1. Rõhutage oma oskusi ja omadusi: Kui teil pole palju töökogemust, on oluline rõhutada oma isiklikke oskusi, tugevusi ja teadmisi. Need võivad kompenseerida teie kogemuste puudumist. Jaotise „Töökogemus” asemel võite need lisada jaotisesse „Oskused ja omadused” ja/või „Koolitus”.
 2. Kasutage oma praktikakogemust: Kui olete kooli äsja lõpetanud, on tõenäoline, et teil on praktikakogemus. Rääkige oma praktikast, vabatahtlikust tööst või osalemisest valdkonnaga seotud üritustel. See näitab, et olete pühendunud ja teil on mingisugune kogemus, isegi kui see pole otseselt seotud töökogemusega.
 3. Kirjutage tugev kaaskiri: Kaaskiri on suurepärane koht, kus selgitada oma kogemuste puudumist. Olge aus ja rääkige sellest, mida olete õppinud ja kuidas teie unikaalsed kogemused võivad tööandjale kasuks tulla. Kasutage seda võimalust, et näidata oma entusiasmi ja pühendumust.
 4. Ärge valetage: Kuigi võib olla ahvatlev oma CV-d "kaunistada", on oluline jääda ausaks. Võltsitud kogemuste või oskuste lisamine võib põhjustada probleeme tulevikus ja kahjustada teie mainet.
 5. Kasutage kultuurivahetuse või haridusreisi kogemust: Kui teil on lünki oma taustas, võite rääkida oma kultuurivahetuse või haridusreisi kogemusest. See võib näidata teie avatud mõtlemist, kohanemisvõimet ja soovi õppida.
Lõpuks, pidage meeles, et CV on teie isiklik turundusvahend. Kasutage seda võimalust, et näidata end parimast küljest ja rõhutada oma ainulaadseid oskusi ja kogemusi.

Hariduse olulisus töö Mudel CV koostamisel


Kuidas tõsta esile oma haridust CV kirjutamisel Mudel meetodil

Hariduse osa CV-s on oluline, kuna see annab potentsiaalsele tööandjale teavet kandidaadi formaalse haridustaseme, omandatud oskuste ja teadmiste kohta. See osa aitab tööandjal hinnata kandidaadi sobivust ja võimekust täita pakutavat töökohta.

Kuigi kraad ei pruugi olla kõikide töökohtade puhul vajalik, on see paljudel juhtudel suureks eeliseks. Kraad näitab pühendumust, distsipliini ja võimet omandada ning rakendada keerukaid teadmisi. See võib olla eriti oluline spetsialiseerunud või tehnilistes valdkondades, kus on vaja sügavamaid teadmisi ja oskusi. Samas on ka palju töökohti, kus töökogemus ja praktilised oskused on kraadist olulisemad.

Hariduse esiletõstmine Mudel CV-s: millist haridust prioritiseerida?

Hariduse esiletõstmine CV-s sõltub suuresti töö iseloomust ja kandidaadi profiilist. Näiteks, kui tegemist on supermarketi töökohaga, pole hariduslik taust tõenäoliselt esmane kvalifikatsioon, mida tööandja otsib. Sellisel juhul võib hariduse jaotis paikneda CV lõpus, pärast töökogemuse ja oskuste jaotisi. See on seotud asjaoluga, et supermarketi töö ei nõua spetsiifilist hariduslikku ettevalmistust, seega ei pruugi hariduse esiletõstmine anda kandidaadile konkurentsieelist.

Teisalt, kui kandideeritakse erialale, mis nõuab kindlat hariduslikku tausta või spetsiifilisi akadeemilisi pädevusi, peaks haridus olema esmane jaotis CV-s. Näiteks kui kandideeritakse teadustöötaja või õppejõu positsioonile, on hariduslik taust ja akadeemiline saavutus väga olulised ning need peaksid olema CV esimesed punktid.

Seega, kuigi üldreeglit pole, peaks sektsioonide järjestus CV-s kajastama kõige olulisemaid kvalifikatsioone konkreetse töökoha jaoks. Hariduse esiletõstmine või mitte sõltub suuresti töökoha nõudmistest ja kandidaadi individuaalsest profiilist.

Näide 1:

September 2014 - juuni 2017

Tartu Ülikool, Tartu, Eesti

Bakalaureusekraad majandusteaduses, spetsialiseerumine finantsjuhtimisele


Näide 2:

Veebruar 2015 – märts 2018

Eesti Maaülikool, Tartu, Eesti

Rakenduskõrgharidus ärijuhtimises, eriala raamatupidamine ja maksundus


Oskuste olulisus töö Mudel CV koostamisel


mudel

Haridusoskuste esiletõstmine töö Mudel CV-des

CV-s on "Oskuste" jaotis kõige kriitilisem. See annab võimaluse tutvustada enda tehnilisi oskusi ja isiklikke omadusi, mis värbajatele huvi võivad pakkuda. Nende ootuste väljaselgitamiseks tuleks hoolikalt läbi uurida töökuulutusi, kust saab aimu, milliseid oskusi ja omadusi värbajad otsivad.

Mudeliametikohale kandideerimisel on oskuste rõhutamine CV-s eriti oluline. Ehitussektoris, kus Mudel töötab, ei pruugi kõrgharidus olla määrava tähtsusega, eriti füüsilise töö puhul. Sel juhul on värbajate jaoks sageli olulisemad tehnilised, isiklikud ja füüsilised võimed. Nii tööpakkumises toodud nõuete kui ka oma oskuste tutvustamisele tuleks seega erilist tähelepanu pöörata.

Olulisimad oskused efektiivse Mudel tööloo CV koostamisel

Tehnilised oskused:

 1. Keemiliste reaktsioonide ja protsesside tundmine
 2. Keemiliste protsesside modelleerimise oskused
 3. Keemiatarkvara tundmine
 4. Kontoriautomaatika tööriistade kasutamise oskus
 5. Insenerimetoodikate ja nendega seotud tööriistade tundmine
 6. Erinevate laboriseadmete kasutamise oskus
 7. Keemiliste seadmete projekteerimise, rakendamise ja käitamise oskus
 8. Kavandite lugemisoskus
 9. Ehitustööriistade, näiteks betoonisegistite, kellu, torujuhtmete jms valdamine
 10. Ehitustehnikate, nagu müüritöö, raketise paigaldamine, vormimine, krohvimine jne. tundmine
 11. Saidi ohutusstandardite tundmine
 12. Tellingute monteerimise oskus

Isikuomadused:

 1. Tähelepanelikkus
 2. Mitmekülgsus
 3. Uudishimu
 4. Loomingulisus
 5. Oskus sünteesida ja analüüsida
 6. Hea suhtlemisoskus
 7. Vastutustundlikkus
 8. Hea füüsiline vorm
 9. Valvsus
 10. Autonoomia
 11. Täpsus
 12. Meeskonnatöö oskused
 13. Perfektsionism
 14. Dünaamilisus ja visadus
 15. Tugev kirjutamisoskus

Mudel CV-de kokkuvõtte kirjutamise olulisus ja nõuanded


Mudel CV-s on kokkuvõte ülioluline, sest see annab võimaliku tööandjale kiire ülevaate teie oskustest, kogemustest ja saavutustest. See on CV esimene osa, mida tööandja loeb, ja see võib sageli määrata, kas teie CV-d uuritakse edasi või visatakse kõrvale. Hea kokkuvõte peaks olema lühike, kuid samas sisaldama piisavalt teavet, et äratada tööandja huvi. See peaks rõhutama teie tugevusi ja näitama, kuidas teie oskused ja kogemused vastavad töökoha nõuetele.

Kokkuvõtte kirjutamisel on oluline olla konkreetne ja kasutada mõõdetavaid tulemusi, kui võimalik. Näiteks kui olete müügiinimene, siis mainige, kui palju olete suutnud müüki suurendada. Lisaks tuleks mainida konkreetseid oskusi, mida tööandja otsib, olgu need siis tehnilised oskused, keeleoskus või midagi muud. Lõpuks, ärge unustage, et kokkuvõte peaks olema lühike ja lööv - see on teie võimalus teha esimene mulje, nii et veenduge, et see loeb!

ÕIGE
Võttes endale rohkem kui 5 aastase kogemuse mudelinduse valdkonnas, olen otsustanud oma karjääri järgmisele tasemele viia. Minu kirg moe, fotograafia ning loovuse vastu on mulle alati olnud suureks motivatsiooniks. Olen kohusetundlik, paindlik ja võimeline töötama nii iseseisvalt kui meeskonnas. Minu eesmärk on tuua oma unikaalne stiil ja professionaalsus teie meeskonda ning aidata kaasa teie brändi edule ja kasvule.

Täiendavad jaotised, mida lisada oma töö Mudel CV-sse


Täiendavad kategooriad tuleb lisada mudel CV-sse, et anda tööandjatele rohkem teavet teie oskuste ja huvide kohta, mis võivad olla töökohale asjakohased. Lisaks annab see teile võimaluse esile tõsta täiendavaid võimeid, mis võivad teid teistest kandidaatidest eristada. Valin järgmised kategooriad: Sertifikaadid ja IT-vahendid.

Sertifikaadid

Sertifikaatide kategooria on oluline, kuna see näitab tööandjatele teie pühendumist teie erialase oskusteabe laiendamisele ja ajakohastamisele. Lisaks võivad mõned töökohad nõuda konkreetseid kvalifikatsioone või sertifikaate, mistõttu on oluline, et need oleksid teie CV-s selgelt välja toodud. Näiteks, kui te kandideerite IT-valdkonnas, võivad sellised sertifikaadid nagu CompTIA A+, Network+ või Security+ olla märkimisväärseks eeliseks.

IT-vahendid

IT-vahendite kategooria on samuti kasulik, kuna see näitab teie tehnilisi oskusi ja võimet kasutada erinevaid tööriistu ja tarkvara. See on eriti oluline, kui kandideerite töökohtadele, mis nõuavad teatud IT-oskuste taset või teadmisi konkreetsetest programmist. Näiteks graafilise disaineri töökoht võib eeldada oskusi Adobe Creative Suite'i kasutamises, samas kui andmeanalüütiku positsioon võib nõuda teadmisi SQL-i või Pythoni kohta.

Kuidas täiustada oma Mudel CV-d: olulised näpunäited ja strateegiad


Et teie CV suudaks silma paista ja eristuda teiste kandidaatide seast, tuleks mõned olulised aspektid läbi mõelda ning vajadusel teha täiendusi. Järgmised näpunäited aitavad teil luua professionaalse ja pilkupüüdva CV:

 1. Kasutage professionaalset keelt ja terminoloogiat: CV-s kasutatav keel peaks olema ametlik ja professionaalne, kasutage vastava valdkonna terminoloogiat ja vältige liiga vabas vormis väljendeid.
 2. Looge silmapaistev "Profiili" või "Kokkuvõte" osa: See osa peaks olema lühike ja tabav, sisaldama teie kõige tugevamaid oskusi ja kogemusi, mis on seotud soovitud töökohaga.
 3. Täpsustage oma oskused: Ärge lihtsalt loetlege oma oskusi, vaid näidake, kuidas olete neid konkreetsetes olukordades kasutanud. Näiteks kui teie oskus on "klienditeenindus", võite kirjeldada olukorda, kus olete seda oskust edukalt rakendanud.
 4. Mainige saavutusi, mitte ainult töökohustusi: Töökogemuse osas ei piisa ainult töökohustuste loetlemisest, vaid tuleks mainida ka saavutusi ja tulemusi, mida olete töökohal saavutanud.
 5. Vältige ebavajalikku informatsiooni: CV peaks olema lühike ja konkreetne. Ärge lisage informatsiooni, mis ei aita teil soovitud töökohta saada.
 6. Kontrollige õigekirja ja grammatikat: CV peab olema korrektselt kirjutatud ja vormistatud. Isegi väikesed õigekirja- ja grammatikavead võivad jätta teistest kandidaatidest halvema mulje.
 7. Kasuta aktiivseid verbe: Aktiivsete verbide kasutamine aitab luua dünaamilisema ja tegevusele orienteeritud kuvandi.
 8. Lisage viited: Kui teil on vabalt kasutatavad viited, lisage need kindlasti oma CV-sse. See annab tööandjale võimaluse kontrollida teie varasemat töökäitumist ja saavutusi.

Juhend Mudel CV Põhielementide Kirjutamiseks


mudel


Enne CV kirjutamist on oluline teada, milliseid punkte tuleb silmas pidada, et luua potentsiaalsele tööandjale muljetavaldav pilt. Allpool toodud loend sisaldab olulisi nõuandeid, mida tasub meeles pidada, kui soovite oma CV-d täiustada ja parandada:

 • Valige selge ja professionaalne vorming. CV peab olema korralikult vormindatud ja lihtne lugeda, et tööandja saaks kiiresti leida vajaliku teabe.
 • Kasutage lühikest ja löövat sissejuhatust. See peaks andma ülevaate teie karjäärist, oskustest ja saavutustest ning olema piisavalt huvitav, et tööandja tahaks rohkem teada saada.
 • Struktureerige oma CV vastavalt oma tugevamatele külgedele. Kui teil on palju töökogemust, peaks see olema esimene asi, mida tööandja näeb. Kui olete äsja lõpetanud või vahetate karjääri, võib haridus olla kõige olulisem osa.
 • Kirjeldage oma töökogemust ja saavutusi mõõdetavate tulemustega. See aitab tööandjal paremini mõista teie võimeid ja saavutusi.
 • Ärge unustage lisada oma oskusi ja võimeid, mis on seotud soovitud töökohaga. See näitab, et olete töökoha jaoks sobiv kandidaat.
 • Kontrollige oma CV hoolikalt enne saatmist. Veenduge, et see oleks vaba trükivigadest ja grammatilistest vigadest, mis võivad jätta ebaprofessionaalse mulje.
 • Olge aus ja ärge lisage oma CV-sse valeinfot. See võib põhjustada probleeme hiljem, kui tööandja avastab, et olete valetanud.

Mudel Kaaskirjade Kirjutamine Töö CV jaoks


Kaaskiri on oluline lisandus teie CV-le, eriti kui kandideerite Mudel ametikohale. See lisab teie taotlusele sügavust, võimaldades teil esile tõsta oma motivatsiooni ja pühendumist sellele konkreetsele elukutsele. Kaaskiri on suurepärane vahend, millega saate illustreerida oma karjäärieesmärke ja põhjendada, miks olete parim kandidaat sellele ametikohale.

Kaaskiri on koht, kus saate rääkida rohkem enda oskustest, kogemustest ja potentsiaalist. See annab teile võimaluse selgitada, miks te olete sobiv kandidaat, isegi kui teie CV-s on nõrkusi või lünki. Kaaskirja abil saate tõsta esile oma tugevaid külgi ja näidata, et olete valmis ja võimeline end täiendama.

Mudel ametikohale kandideerides on oluline, et te oskaksite ennast esindada ja müüa. Kaaskiri on teie võimalus tõestada, et suudate enda oskusi ja kogemusi turundada. Kui te ei suuda ennast veenvalt esindada, siis kuidas saate te olla kindel, et saate täita Mudel ametikoha nõudmisi?

Kaaskiri on CV-st rohkem kui lihtsalt lisadokument. See on võimalus enda suhtes aus olla, oma tugevusi rõhutada ja oma nõrkusi selgitada. See on teie võimalus näidata, et olete rohkem kui lihtsalt CV-s toodud faktid ja numbrid.

Looge oma CV parimate mallide abil

Korduma Kippuvad Küsimused Töö Mudel CV Kirjutamisel

Mis formaadis peaksin oma modelli karjääri CV esitama?

CV formaat sõltub sellest, kuidas kavatsete oma avaldust esitada:

 • Kui soovite esitada oma avalduse isiklikult, on Word parim valik.
 • Kui plaanite saata oma avalduse digitaalselt, on PDF-fail õige valik.
Kui pikk peaks olema minu modelli karjääri CV?

CV pikkus sõltub riigist, kus te tööd otsite:

 • Kui kandideerite USA-s asuvasse agentuuri, ei tohiks teie CV olla pikem kui üks lehekülg.
 • Kui kandideerite rahvusvahelistele tööpakkumistele, võib teie CV olla kuni kaks või isegi kolm lehekülge pikk.
Millised on olulisemad oskused, mida tuleks modelli karjääri CV-s esile tõsta?

Modellinduse karjääri CV-s on oluline rõhutada nii füüsilisi omadusi kui ka suhtlemis- ja esinemisoskusi:

 • Füüsiliste omaduste hulka kuuluvad teie pikkus, kaal ja kehatüüp.
 • Suhtlemis- ja esinemisoskused on olulised, kuna need näitavad teie võimet klientidega suhelda ja erinevates olukordades esineda.

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee