Edukaks kaupluse juhatajaks saamise tee: praktilised näpunäited CV koostamiseks ja karjääri edendamiseks.

Poe juhataja on äärmiselt oluline töökoht ja sinna kandideerides on just teie CV esimene, mida potentsiaalne tööandja märkab, seetõttu on väga oluline, et CV oleks esinduslik, asjalik ega sisaldaks liigset infot. Mõistame, et tahate rohkem rääkida endast ja sellest, miks ametikohale sobite, kuid tuletame meelde, et selle jaoks on motivatsioonikiri – sinna saate paigutada kogu info, mis näitab, miks just teie ametikohale kõige paremini sobite.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

Kaupluse juhataja CV näide

Jaan Jarus
Poe juhataja
+372 123 4567
Jaan.jarus@example.com
Tallinn, Harjumaa, Eesti
Linkedin.com/in/JaanJ

Kirjeldus:

Otsin tööd, kus saaksin rakendada varasemaid poe juhatamise kogemusi ja juhtida poe meeskonda ühtse tiimina ühiste eesmärkide täitmise poole. Olen hea meeskonnamängija ja suudan suunata kõigi pilgud meie ühiste eesmärkide poole.

Professionaalsed pädevused:

Olen lõpetanud magistrikraadi organisatsiooni juhtimises ja minu pilk on suunatud poe eesmärkide saavutamisele indiviidina ja ühiselt meeskonnaga. Olen olnud juhataja kahes suures poes üle 10 aastat ja see on andnud mulle vajaliku kogemustepagasi, et juhtida poe tööd ja saavutada meie jaoks seatud eesmärgid. Otsin ametikohta, kus saaksin pädevusi ettevõtte hüvanguks kasutada ja poe edule juhtida.

Töökogemus:

CDF kauplus, Tallinn
Poe juhataja
Juuni 2017 – august 2022

 • Meeskondade töö suunamine poe eesmärkide täitmiseks
 • Poe arengukava koostamine
 • Toodangu nõudluse-pakkumise jälgimine, aruannete koostamine
 • Efektiivne poe töö korraldamine 
   

BRQ kaubad, Tallinn
Poe juhataja
Juuni 2012 – Juuni 2017

 • Mulle antud meeskonna juhtimine poe eesmärkide täitmiseks
 • Poe töökorralduse organiseerimine
 • Kaupade tellimine
 • Toodangu kvaliteedikontroll

BVQ kauplus, Tallinn
Laotöötaja
September 2010 – juuni 2012

 • Kaupade vastuvõtt ja veolehtede täitmine
 • Kaupade vedu tõstukiga
 • Pakendite sisu kontroll

Haridus:

Organisatsiooni juhtimine
Tallinna Kaubanduskool
Lõpetanud juuni 2012

Oskused:

 • Eesti keel emakeelena, väga hea inglise ja vene keel kõnes ja kirjas
 • Hea tiimitöös ja iseseisvates ülesannetes
 • Oskus juhtida meeskonda
 • Õpihimuline
 • Valdan kontoritarkvara
 • Oskan töötada muutuvates oludes

Tööandja esmapilk CV-le kas äratab huvi või kaotab selle, seetõttu on oluline koostada töökohast lähtuv ja informatiivne CV. See ei tohi olla liiga pikk ega pea sisaldama selle ametikoha jaoks ebavajalikku infot. Selles artiklis annamegi näpunäiteid, kuidas koostada edukas CV.

Poe juhataja CV

💡 Märkus: kohandage CV-d vastavalt ametikohale, kuhu kandideerite. Tutvuge enne poe eesmärkide ja veendumustega, nendega seotud oskuste või läbitud koolituste olemasolul, lisage ka need nimekirja.

Poe juhataja töötasu


💡Praegustel andmetel jääb poe juhataja palk vahemikku alates 860 kuni eurot ja oleneb suuresti kauplusest, kus töötate. Kaupluse juhataja keskmine palk algab alates 1400 eurost.

Kuidas kaupluse juhataja CV-d koostada


Nagu enne mainisime on CV äärmiselt oluline, sest potentsiaalne tööandja näeb just seda esimesena. Kui CV on liiga pikk või mittemidagiütlev, siis on tõenäosus tööd saada väga väike. Anname mõned nipid, kuidas CV-d tööandjale ahvatlevamaks muuta👇:

 • Ainult vajalik info – jätke CV-st välja kõik koolitused, töökohad ja muud sertifikatsioonid, mis selle ametikoha ega ettevõtte visiooniga kuidagi seotud ei ole. Pange CV-sse vaid selline info, mis võib aidata teil tööd saada.
 • Isikupärastage CV-d – tutvuge enne ettevõtte tavadega ja otsustage vastavalt sellele, kas tahate CV-le lisada ka pildi või mitte. CV on oluline dokument, aga ei pea kindlasti olema vaid kuiv paberitükk, lisage sinna julgelt infot enda kohta.
 • CV peab olema paraja pikkusega – olgem ausad, töötajate otsimine on ettevõtte jaoks parajalt pingeline aeg ja 4 lohisevat lehekülge või vaevu pool lehte pikk CV tähendab, et esimesel juhul ei loe tööandja seda tõenäoliselt läbi ja teisel juhul arvab, et kandideerija pole piisavalt pingutanud. Tehke umbes 1 või 1,5 lk pikkune CV, kus on vaid vajalik info, muu jätke motivatsioonikirja jaoks – motivatsioonikiri on koht, kus rääkida pikemalt endast ja sellest, miks sellele ametikohale sobite.

CV peaks olema lühike, tabav ja professionaalne. Kandideerides poe juhataja ametikohale, soovitame CV-s ära märkida järgmise:

 • Eelnevad tööd poodides, ka mitte juhtival ametikohal.
 • Meeskonnatöö ja ajaplaneerimise oskus ja oskus tulla toime muutuvates oludes, sest kaupluses võib kõik iga hetk muutuda.
 • Tooge ära omadused, mis tulevad kasuks meeskonnaga töötamisel ja juhataja ametikohal – hoolsus, sihikindlus, meeskonnatöö oskus, hea ajaplaneerimise oskus jne.
 • Mõne kaubandus- või juhtimisalasel koolituse läbimisel, tooge see kindlasti ära.

Kujundus, formaat ja struktuur

Ka see pole vähem oluline, sest pilk jääb sellele kohe peale. Tänapäeval on olemas internetis ka rohkelt malle, mis aitavad teil kiiremini ja lihtsamini CV-d koostada. Üldiselt on eduka CV eelduseks, nagu ka enne mainisime, lühidus, lihtsus ja atraktiivsus. CV-s peavad olema olemas👇:

 • Teie isikuandmed – kontrollige alati, et need oleks asjakohased.
 • Varasem töökogemus – soovitame panna CV-sse need ametikohad, mis sellele positsioonile kandideerimisel kasuks tulevad. Töökogemus pannakse kirja kronoloogiliselt, alustades uusimast ja lõpetades vanima tööga.
 • Haridus – koolitee tuuakse samuti ära kronoloogiliselt, alustades kõige viimasest koolikogemusest ja lõpetades värskeimaga.
 • Koolitused ja sertifikaadid – tooge siin ära kõik ametikohaga seotud koolitused ja sertifikaadid, millest teie töös võib kasu olla, näiteks kaubandusalased koolitused ja keeleoskust tõendavad sertifikaadid.
 • Huvid ja hobid – see on samuti tööandja jaoks oluline. Tööandjat huvitab, et ta töötajal oleksid hobid ja ta vaatab, kas potentsiaalse töötaja huvid ja hobid kattuvad ettevõtte visiooni ja maailmavaatega.

Ja kordame taas, hoidke CV professionaalne ja lisage vaid infot, mis selle ametikoha jaoks tõepoolest oluline on. Nii saab tööandja kohe kätte enda jaoks vajaliku info ja teab, kas teiega edasi liikuda. Samuti jätab asjalik CV hea mulje ja töölevõtmise tõenäosus on suurem.

Nimi- ja kontaktinfo

Need on esimesed andmed, mida potentsiaalne tööandja peaks nägema. Ka siin kehtib selguse printsiip. Üldine hea tava on lisada esmalt oma nimi ja seejärel e-mail, telefon ja aadress. Kindlasti ärge kasutage lühendeid, vaid kirjutage nimi välja. Vaatame kiirelt näiteid ühest heast ja ühest halvast kontaktinfo esitamise viisist.

Poe juhataja CV

Halb näide:
Jan Jaar
E-mail: jantsukroosa23@example.com
Telefon: küsi

📌Mis siin valesti on? Esiteks on tööle kandideerija kasutanud täisnime asemel hüüdnime. Teine kuldreegel on see, et e-mail peaks olema professionaalne. Professionaalse nimega e-maili aadressi puudumisel soovitame selle teha ja tööga seotud asjaajamiseks seda kasutada. Samuti peaks telefoninumbri CV-s ära tooma.

Hea näide:
Janek Jaar, organisatsiooni juhataja
E-mail: Janek.Jaar@example.com
Telefon: +372 123 4567

Palju küsitakse, kas foto lisamine CV-le on oluline. Foto lisamisest CV-le on tänapäeval saanud tendents, aga tegelikult ei ole see vajalik. Spetsiifilise pildi lisamise nõude puudumisel ei pea te oma pilti CV-sse panema. Soovi korral võite seda muidugi teha.

⚠️Hoiatus! Näiteks Ühendkuningriiki kandideerides, ei tohiks te CV-le oma pilti lisada.

Kirjeldage töökogemust


Töökogemus on samuti väga oluline, mida CV-sse panna. Soovitame vältida tarbetute töökogemuste lisamist CV-sse, et seda mitte koormata. Lisage vaid need töökogemused, mis teile potentsiaalse kaupluse juhataja töö juures kasuks võivad tulla. Mida töökogemuse kirjapanekul jälgida? Vaatame:

 • Pange kirja need ametikohad, mis selle positsiooniga kasuks tulevad.
 • Märkige kogemus CV-sse kronoloogiliselt.
 • Olge kogemuse ning ülesannete märkimisel täpne, nii nähakse teie pädevust.
 • Olge konkreetne, see avaldab potentsiaalsele tööandjale muljet.

Vaatame paari näidist, et teil oleks lihtsam.

Poe juhataja CV

Hea näide:
Poe juhataja
ABQ kauplused, Tallinn, Eesti
Juuni 2021 – praeguseni
 • 10-liikmelise meeskonna juhtimine, tänu millele saavutas pood 30% tõusu käibes
 • Kaupluse töö organiseerimine, meeskonna ning kauba juhtimine
 • Kaupluse 5 aasta arengukava väljatöötamine

Halb näide:
Kaupluse juhataja, pood, Tallinn
 • Kaupluse juhatamine
 • Igapäevane poe töö

📌Esimene näide oli hea, sest reaalne töökoht oli välja toodud ja konkreetselt esitatud tööülesanded ja nende tulemuse. Teine näide oli halb, sest konkreetset töökohta polnud toodud ja kirjeldatud tööülesanded olid väga üldised. Mida täpsemalt töökogemust ja töö positiivseid tagajärgi kirjeldate, seda suurem on tõenäosus, et teid ka tööle võetakse.

Kogemuse puudumisel

Kogemise puudumisel viige end enne kandideerimist ametikoha ülesannete ja tingimustega hästi kurssi. Rõhuge sellele, et olete õppimisvõimeline ja soovite sellist väljakutset ellu ja aidata ettevõttel eesmärke saavutada. Ka kogemuseta võib teil olla šanss tööle saada, veel enam vastava hariduse olemasolu korral. Rõhuge sel juhul haridusele ja koolitustele, mille läbinud olete. Motivatsioonikirja nõude olemasolul rõhutage seal tugevusi ja miks sellele kohale sobilik olete. Öelge, et olete valmis alati end täiendama ja juurde õppima.

Haridus


Tooge selles jaotises välja akadeemilised saavutused ja lõpetatud koolid/kõrgkoolid. Tugev akadeemiline taust on tööandja silmis suur pluss. Ärge unustage ka ametikohaga seotud koolitusi ära mainida. Läbitud koolituste puudumisel uurige internetist mõne läbimise võimaluse kohta ja öelge, et teil on lähiajal plaanis see ette võtta. Toome mõned näited, mida on hea CV-s ära märkida.

Näide 1
Organisatsiooni juhtimine, bakalaureusekraad, Tallinna Kaubanduskool, 2011-2014.
Organisatsiooni haldus ja juhtimine, magistrikraad, Tallinna Ülikool, 2014 – 2016.
Cum laude lõpetamisel märkige ka see ära, see näitab teie pühendumist ja võimekust.

Näidis 2:
Kärdla Keskkool
September 2000 – juuni 2012

📌Kui käisite mõnel riiklikul olümpiaadil, tasub see kindlasti ära mainida, eriti need, mis on seotud kaupluse juhatamise jaoks olulise õppeainega, näiteks majandus või matemaatika. Ka keeled on olulised, sest kaupluse juhatajana tegelete iga päev nii meeskonna, klientidega ja me kõik oleme erinevad.

Parimad oskused kaupluse juhatamiseks


CV-s on oluline oskuseid loetleda. Potentsiaalne tööandja tahab teada, millise inimesega on tegu ja kas sobite sellele ametikohale ja ettevõtte visiooni ja uskumustega. Oskuseid loetledes analüüsige kriitiliselt ja tooge ära need tugevad jooned, mis teil päriselt olemas on ja mis selles ametikohas kasu toovad.

Poe juhataja CV

Millised on oskused, mida ühel kaupluse juhatajal vaja võiks minna?

 • Meeskonnatöö – te juhite meeskonda ja peate hakkama saama üksi ja ka meeskonnas.
 • Hea suhtlemisoskus – te suhtlete meeskonna, klientide ja juhatusega, seega on hea suhtlemisoskus juhataja ametikohal äärmiselt oluline.
 • Analüüsivõime – juhataja töös tuleb ette kõige erinevamaid olukordi, on oluline igaühega neist hakkama saada, analüüsida olukorda, vigu ja õnnestumisi ja vigadest õppida.
 • Kriitiline mõtlemine – te lahendate igasugu juhataja töös ette tulla võivaid probleeme ja olukorra kriitiline kaalutlemine koos analüüsivõimega teevad teist hea juhi.
 • Positiivsus – olgem ausad, kellelegi ei meeldi torssis ja mossitavad inimesed, te suhtlete ka meeskonnaga, mistõttu on oluline neile eeskuju näidata ja positiivne olla, see toob kaasa hea töökultuuri ja positiivse atmosfääri.
 • Keelteoskus – kindlasti on see plussiks. Elame globaalsel ajastul ja riigis pole ammu tööl vaid eestlased, rääkimata klientidest, seega on keeleoskus pea igal ametikohal suureks plussiks.
 • Kiire reageerimine – juhataja töös on see äärmiselt oluline, kus iganes võib probleeme tekkida, on oluline nendega kiirelt tegeleda.
 • Ajaplaneerimisoskus – tegemist on igal ametikohal vajaliku oskusega, mis tasub ära mainida. Oskus planeerida iseenda ja oma meeskonna aega on ühtse toimimise huvides ääretult oluline.
 • Empaatilisus – me oleme inimesed ja meid on palju, juhataja jaoks, nagu ka iga teise inimese jaoks, on oluline olla empaatiline ja mõista, mida teised võivad tunda, see tagab ka tugevama tööeetika.

Enne oskuste kirjapanekut mõelge läbi, millised teie oskused just sellel ametikohal olulisimad on, nii saategi CV-sse juurde eduka oskuste rubriigi👆.

Professionaalne kokkuvõte: CV visiitkaart


Tänapäeva CV-desse lisatakse ka kokkuvõte. Sealt näeb tööandja lühidalt, kellega on tegu ja kas olete sobilik, seepärast on oluline panna sinna kõige olulisem. Te tahate seal rõhutada olulisi külgi, mis aitavad teie töös kaasa. Samuti ei tasu seda väga pikaks ajada, asjaliku kokkuvõtte pikkus on umbes 4-6 rida. Vaatame ka paari näidet heast ja halvast kokkuvõttest.

Hea näide:
Olen olnud poejuhataja üle 10 aasta. Selle aja jooksul olen juhtinud edukalt 10-liikmelist meeskonda ja oleme koostöös saavutanud pea 30% ettevõtte kasumi. Kõnelen eesti, vene ja inglise keelt ja oman ka rahvusvahelises meeskonnas töötamise kogemust. Olen lisaks organisatsioonilise juhtimise erialale läbinud ka mitmeid kaubandusalaseid koolitusi, mis aitavad mul ametis edukamalt toime tulla.
Näide on hea, sest siin on toodud konkreetsed kogemused ja tulemused, samuti on välja toodud selle ametikoha jaoks olulised oskused. See hakkab silma ja tõstab tööle saamise tõenäosust.

Halb näide:
Olen töökas ja eelistan töötada üksi. Kogemust oman nii klienditeeninduses ja poetöös. Suhtlen inimestega hästi ja õpin palju uusi asju.

📌Miks see näide halb oli? Esiteks oli see lühike ja tekst oli väga üldine. Toodud polnud konkreetseid kohti ega olukordi, töö kirjeldus jäi väga üldiseks ja tulemusi toodud ei olnud. Oluline oleks ära tuua kogemus ja oskused, see paistab kohe silma.

🎁Pange alati kirja võimalikult konkreetsed kogemused ja teie tehtud töö tulemused, rõhutage ka teiste tähtsust saavutatud tulemustes, see jätab teist hea mulje ja näitab, et olete meeskonnamängija.

Keeled

Poe juhataja puutub tõenäoliselt kokku kõige erinevamate inimestega ja keeleoskus on oluline välja tuua. See näitab, et olete väärtuslik töötaja ja suudate ja oskate suhelda erinevast rahvusest inimestega.

Poe juhataja CV

Koolitused ja vabatahtlik töö

Kui olete läbinud mõned koolitused, mis seonduvad otseselt teie tööga, siis pange need kirja, see annab teile plusspunkte. Paljud ettevõtted vaatavad hea pilguga ka vabatahtlikku tööd, see näitab, et olete valmis ka ühiskonda panustama ja mitmed ettevõtted on võtnud südameasjaks samuti ühiskonnale kasulikud olla.

Aeg kokkuvõtteid teha


Võtame veel kord kokku, mis on eduka CV alus:

 • Täpsus
 • Asjalikkus
 • Professionaalsus
 • Lühidus
 • Aktuaalne info
 • Ainult vajalik info  

Jälgides neid juba läbi räägitud punkte, on teil olemas kõik edukaks kandideerimiseks. Soovime edu!👍

Asjalik motivatsioonikiri


Kordame igaks juhuks üle ka selle, et CV peab olema võimalikult lühike, täpne ja asjalik. Loomulikult on tööandja jaoks oluline ka see, milline inimene te olete – selle jaoks on koht motivatsioonikirjas. Nähke sellega veidi vaeva ja pange kirja kõige olulisemad omadused, eesmärgid ja uskumused, mis selle ametikoha jaoks olulised on. Kirjeldage, miks olete sellele tööle sobivaim, milline on teie varasem kogemus ja milles olete tugev. Samuti näidake, et olete täis tahet end täiendada ja areneda.

Looge oma CV parimate mallide abil

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee