Kuidas koostada projektijuhi CV

Käesoleva aasta 2023 veebruar avaldatud uuringu kohaselt on projektijuhid iga ettevõtte jaoks võtmetähtsusega isikud, sõltmata tegutsemisalast. Projektijuhil on tähelepanuväärne oskus tagada, et iga projekti tulemus on edukas ning nad tuginevad oskustele, mis on kohati väga valdkonna spetsiifilised, kuid mida saad kasutada praktiliselt igas valdkonnas. Projektijuhi CV peegeldab tavaliselt teavet selle kohta, millised ootused ettevõte seadis ning mõõdetavaid tulemusi ülesannete lahendamisel.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

Projektijuht CV näidis

Kontaktandmed

Paul Paul
558887777
projektijuht@example.com
Pärnu, Eesti
linkedin.com/in/projektijuht

Professionaalne kokkuvõte

Pikaajalise praktilise kogemusega projektijuht, töökogemus erinevates projektides nii era kui avalikus sektoris. Varasem töö eeldab pidevat suhtlemist projekti meeskonna ja projekti erinevate osapooltega, mistõttu on vajalikud koostöö- ja empaatiavõime, diplomaatilisus ja läbirääkimisoskused, otsusekindlus ja enesekehtestamise võime, samuti võime lahendada rahumeelselt konfliktiolukordi ja leida osapooli rahuldavaid lahendusi.

 Töökogemus

Tartu Ülikooli Finantskolledž
Kursuste projektijuht
Märts 2021 - Praeguseni

 • pädeva projektimeeskonna kokkupanek
 • projekti edenemise tagamine
 • erinevate juhiste, protseduurireeglite ja tööjuhendite jälgimine
 • sujuva kommunikatsiooni tagamine tellijaga ja projekti meeskonnas

Merko Ehitus AS
Uusarenduse projektijuht
September 2016 - Juuni 2021

 • kulude kontroll ja eelarvest kinnipidamine
 • tähtaegadest kinnipidamine
 • projekti eesmärgi saavutamine
 • konfliktide juhtmine

Haridus

Tartu Ülikool
Ärijuhtimine, bakalaureusekraad
Juuni 2016

Oskused

 • oskus määratleda projekti eesmärk
 • meeskonna koostöö koordineerimine
 • meeskonna koostamine
 • tööülesannete jaotamine meeskonnas
 • projekti edenemise jälgimine

Lisainfo

 • Arhitektuur ja maastikud
 • Huvi osaleda erinevatel seminaridel ja täiendkoolitstel

Keeled

 • Eesti keel (emakeel)
 • Inglise keel C1 - preofessionaalsel tasemel kasutus
 • Saksa keel (B1) - suhtlusalane kasutus.

Mida teevad projektijuhid?


Projektijuhid on ühendav lüli ettevõtte juhtide ja projektimeeskonna vahel. Projekti edukus ja tulemused sõltuvad projektijuhist ja tema meeskonnast.

Kuna ettevõtted muutuvad üha enam omavahel seotud ettevõteteks, kasvab vajadus mitmekülgsete inimeste järele, kes koordineerivad ja juhivad erinevaid meeskondi ambitsioonikates ettevõtetevahelistes projektides.

Kuigi 2023 aastal töötab teatud tööstusharudes rohkem projektijuhte kui teistes, on cv online uurimuse sõnul harva võimalik leida projektijuhti, kes tegutseb ainult ühes tööstusharus. Projektijuhina ei tea sa ei tea kunagi, milline osa mis tahes kogemusest võib sul olla kasulik järgmises projektis. Seetõttu peaks projektijuhi CV olema väga mitmekesine ja pakatama erinevatest töökogemustest.

Kuidas kirjutada projektijuht CV


Kõigepealt: projektijuhi CV kirjutamise lihtsaim osa kehtib praktiliselt kõigi ametite puhul. Siin on komponentide põhiraamistik:

 • Kontaktandmed
 • Kokkuvõte (mida mõnikord nimetatakse profiiliks või isiklikuks avalduseks)
 • Tööalane ajalugu
 • Haridus
 • Oskused

Projektijuhi CV sisu olulised osad

Oskus näidata, kuidas just sinu panus lisaväärtust annab - ja seda tõhusamalt ja efektiivsemalt - on väga oluline saada kaasatud kõige huvitavamatesse projektidesse. Ilma korrektse CV-ta, mis näitab, millist väärtust ettevõttele pakute, on vähe tõenäoline, et pääsete edasi järgmisesse kandideerimisvooru. See vähendab konkurentsieelist ja võimalusi saada valituks parimatesse projektidesse.

Mis on kõige olulisem projektijuhi rollis?

Projektijuhi töö iseloom on väga erinev, sõltuvalt tööstusharust ja funktsionaalsest valdkonnast. Kuid on mõned ühised aspektid. See, kuidas oma projekte juhtima hakkate, ja suhtumine, mida igasse projekti kaasa võtate, on ainulaadne. Ja igal juhul on mõju sinu ümbritsevatele inimestele suur.

Milliseid projektijuhi rolliga seotud elemente peaks CV sisaldama? Siin on mõned ideed.

Tehke endale selgeks, et projektijuhtimise lähenemine sõltub sellest raamistikust, mis teile esitatakse. Eduka projekti jaoks ei ole kindlat retsepti, seega on paindlikkus ja kohanemisvõime kriitilise tähtsusega.

Projektijuhid peaksid suunama strateegilist suunda, kuid selle sõnastavad enamasti projektimeeskonna liikmed. Kuulamisoskus on kriitilise tähtsusega, et te suudaksite hoida end kursis praeguse olukorraga ja ennetada tulevasi probleeme, mis teele kerkivad. Selline paindlik mõtteviis on ülioluline, sest projekti edu sõltub tihtipeale paljudest muutujatest.

Ideede mõju ja panuse tõhususe hindamine on projektijuhi rolli keskne osa. Te ei tohiks karta esitada teistele väljakutseid, et asju õigele teele tagasi viia.

Peate olema loogiline mõtleja, keda ei kõiguta emotsioonid ja kes suudab ette näha lõpptulemusi.

Oluline on hästi läbi saada erinevate inimestega. Töö hõlmab inimeste veenmist, et nad järgiksid keerulisi ajakavasid ja nõustuksid ebatraditsioonilise mõtlemisega. Paljud projektid hõlmavad koostööd väliste teenusepakkujate ja alltöövõtjatega; nende töötajate tõhus juhtimine langeb projektijuhi õlgadele.

Projektijuhi CV peab hõlmama kõiki neid ja palju teisi rolli aspekte. Kuid selleks, et midagi sellest oleks oluline, peate kõigepealt veenduma, et töölevõttev juht üldse CV kätte võtab ja seda loeb. Nii et vaatame, kuidas ATS-tarkvara töötab ja kuidas CV selle digitaalse sõelumise läbib.


⚠️Kuidas ATS-i testi läbida?⚠️

Igal projektijuhi ametikohal, millele te kandideerite, on väga spetsiifilised nõuded, mis on esitatud töökuulutuses. Projekti/töökoha kirjeldus sisaldab märksõnu, mida taotlejate jälgimissüsteemi (ATS) tarkvara otsib igast veebis esitatud projektijuhi CV-st. Sellest digitaalsest filtrist pääsevad läbi ainult need CVd, mille märksõnade skoor on piisavalt kõrge ja ülejäänud elimineeritakse.

Mõnikord ei pruugi projekti ulatus ja nõuded avaldatud töökirjelduses olla täiesti selged või konkreetsed, seega võib õigete märksõnade valik olla keeruline. Siiski, mida teadlikumalt suudate töökirjeldust uurida ja lisada projektijuhi CV-sse hästi sobivad märksõnad, seda kõrgem on selle ATS-skoor. Kandidaatidel, kes mõistavad, kuidas ATS töötab, on palju paremad võimalused CV-d inimsilmadele edastada.

⚠️Ekspertide nõuanne⚠️

Paljudes CV koostamise juhistes soovitatakse tööandja veebisaiti uurida, et paremini mõista tööpakkumist. Projektijuhi jaoks on see väga oluline, sest iga ettevõtte ootused ja projektijuhtimise struktuur on erinevad.

Projektijuhi CV kokkuvõtte ja oskuste sektsioonid on need, kus märksõnad on ATS sõelumise läbimiseks kõige olulisemad.

👍Parima CV vormi valimine projektijuhi jaoks👍

Kõige sagedamini kasutatav kronoloogiline CV vorm on soovitatav enamiku ametite CV-de struktureerimiseks ja see võib sobida paljudele projektijuhtidele. See annab värbajatele kõige sirgjoonelisema ülevaate karjääri tipphetkedest tööajaloo osas.

Võib-olla soovite keskenduda konkreetsetele projektijuhi oskustele, ametispetsiifilisele erialale või tööstussektorile. See peaks sõltuma nii otsitavast ametikohast ja ka karjäärieesmärkidest. Teine võimalus on kombineeritud CV vorm, milles on ühendatud mõned kronoloogilise ja funktsionaalse struktuuri elemendid.

Projektijuhi CV kokkuvõtte kirjutamine

Projektijuhi CV kokkuvõte peaks olema asjatundliku ja enesekindla tooniga. Tulevane ülemus tahab eelkõige mõista, et te olete projektijuht, kes aitab võimatut võimalikuks teha. Saate hakkama kõigega, mida tulevased projektid töös ette võivad tuua.

Ärge lihtsalt kirjeldage, mida te teete, kirjeldage ka seda, kuidas te seda teete. Aidake CV lugejatel ette kujutada, kuidas juhite võimalikku projekti ja sellega seotud meeskonda. Projektijuhid täidavad kriitilist rolli, mis mõjutab väga paljusid nende kolleege. Nii et nende mõne sekundi jooksul, mille värbamisjuhid veedavad CV kokkuvõtet lugedes, peab see tekitama usaldust.

📌Lisage kasvu näitavaid numbreid, et luua suurepärane esmamulje📌

Kokkuvõte, mis erineb veidi isiklikust avaldusest, on üks väheseid kohti projektijuhi CVs, kus saav vabas vormis tekstis väljendada kogemuste üksikasju. Ulatuslikku, projektiderohket karjääri on raske paari lausega kokku võtta.

📌Märksõnad kinnitavad värbajatele, et teate, mida kandideerijalt oodatakse📌

Oluline on kasutada projektijuhi CV-s õigeid märksõnu, et see läbiks ATS-i sõelumisfiltri. Väljaantud tööalased nõuded on selleks parim märksõnade allikas.

Kokkuvõte on üks koht, kus on oluline püüelda tugeva korrelatsiooni poole märksõnadega, mille olete kindlaks teinud postitatud töökirjelduses. Lisaks ATS-i kaitsele, et suurendada tõenäosust, et värbamisjuhid CV-d näevad, võivad õiged märksõnad tegelikult anda teavet selle kohta, kuidas te ennast kokkuvõttes esitate, et jätta võimalikult hea esmamulje.


Allpool on esitatud projektijuhi tööalase CV näidis.

1.KOHANDATAV TÖÖKOGEMUSE NÄIDE
Projektijuht, YIT Finland, Soome
Märts 2021 - jaanuar 2023

 • Töötas välja võtmetähtsusega projekti eesmärgid ja tegi koostööd valdkondadevaheliste meeskondadega, et saavutada need õigeaegselt ja tõhusalt.
 • Rakendas range ajajuhtimise ja ülesannete jälgimise meetodeid, et edukalt jälgida ja juhtida kõiki projekti etappe alates kontseptsioonist kuni lõpetamiseni.
 • Jälgida visuaalse väljapaneku plaane ja juhtida neid plaane koostavaid meeskondi.
 • Tagada, et projektistrateegiad on kooskõlas ettevõtte üldise missiooniga ning püüavad tõhusalt edastada ja edendada ettevõtte eesmärke
 • Teha koostööd loomingulise eelarve koostamisel ja jälgida vastavalt projekti kulusid.

2.KOHANDATAV TÖÖKOGEMUSE NÄIDE
Projektijuhi assistent, Merko Ehitus AS, Eesti
Märts 2019 - jaanuar 2023

 • Töötas koostöös vanemprojektijuhiga, et määratleda projekti eesmärgid ning koostada nende saavutamiseks ajakava ja plaan.
 • Koostöö teiste meeskonnaliikmetega, et luua värskeid brändiideid ja projektialgatusi.
 • Haldas turunduskavasid ja pakkus välja viise, kuidas parandada publiku küllastumist.
 • Käsitles turundusosakonna töökorralduse üldist juhtimist.

Projektijuhi hariduse näide: tugev alusProjektijuhi CVs võib paljude teistega sarnaneda see, et haridustee osas on kõigil ärikraad, sest see annab laiapõhjalise arusaama sellest, milliseid teadmisi on äris erinevate projektide juhtimiseks vaja. Kuid ei ole ka ebatavaline, et projektijuhtidel on tegevusalane taust, kus kõrgema taseme haridustasemega kvalifikatsioon ei ole nii oluline.

Ehkki asjakohane töökogemus on tavaliselt esikohal, võetakse hariduse ja koolituse kombinatsiooni siiski arvesse ka seda mitmel töökoha kandidaadil on sarnane kvalifikatsioon. Sama kehtib ka tööalase koolituse kohta.

Omades mitmeid sertifikaate või muud projektijuhtimise kvalifikatsiooni, mida saate oma hariduskäigu osas loetleda, siis esitage kindlasti kuupäevad. See näitab hõlpsasti järjepidevat õppimist. Projektijuhi CV peaks kajastama soovi ja eesmärki pidevalt õppida ja areneda

👇Hariduskäik projektijuhi CV näitel👇


Assistendi CV hariduskäigu näide:

1.Näide: HARIDUSKÄIK
Bakalaureusekraad kommunikatsioonis, Tartu Inglise Kolledž, Eesti
August 2006 - märts 2010

Keskkooli diplom, Tallinna Täiskasvanute Gümaasium, Eesti
September 2002 - mai 2006

Assistendi CV hariduskäigu näide:

2.Näide: HARIDUSKÄIK
Magistrikraad kommunikatsioonis, Tallinna Ülikool, Eesti
September 2021 - jaanuar 2023

Bakalaureusekraad turunduses, Tartu Ülikool, Eesti
September 2009 - august 2012

Keskkooli diplom, EBS Gümnaasium, Tallinn
September 2009 - august 2012

👇CV-oskuste näide: oskusteave👇


360-kraadise tagasiside maailmas on sul sageli hea mõte paluda teistel tuua näiteid põhioskuste kohta. Projektijuhi CV-d kirjutades aitab see sul tõesti jääda iseendale truuks ja saad keskenduda ka nendele töökohtadele, mis tõesti kõige paremini sobivad tegutsemisviisiga.

Siin on mõned pikemad näited, kuidas juhiabi võiks oskusi täpsustada. Need illustreerivad, kuidas projektijuhi oskusi võiks kohandada ja integreerida (vastavalt olemasolevale ruumile ja asjakohasuse järjekorrale) CVkokkuvõtte ja tööajaloo osades:

 • Koordineerinud ja juhtinud mitmefunktsionaalseid projektimeeskondi (25-300 inimest).
 • Jälgis strateegilisi eesmärke ja taktikalisi otsuseid iganädalaste valdkondadevaheliste koosolekutega.
 • Kindlustada kvaliteedi tagamise ja hinnata projekti riske igas etapis.
 • Kaasata väliseid partnereid ja teenusepakkujaid, et pakkda lisaväärtust.
 • Jälgida kulude juhtimist - vastutav isik eelarve koostamise ja finantseerimise eest.
 • Värvata sisemisi projektimeeskondi ja aitas arendada nooremaid liikmeid.
 • Hinnata projektide edukust ja oskus oma vigadest õppida.
 • Tehnilised teadmised, et tagada turu parimate lahenduste kaustamine.

💡Vaadake allpool projektijuhi CV oskuste loetelu näidist💡

KOHANDATAV OSKUSTE LOETELU NÄIDIS:

 • Strateegiline projektiplaneerimine
 • Meeskonna värbamine ja arendamine
 • Ressursside planeerimine, raamatupidamine ja eelarvestamine
 • Suhete juhtimine
 • Innovatiivne probleemide lahendaja
 • Projekti hindamine

Millisena näeb personalijuht CV-d?Tööle võtvad juhid vaatavad tekstist kaugemale, et teha kindlaks, kas teil on rolli jaoks vajalikud oskused, seega tehke neile täiesti selgeks, et see on nii.

See on tore probleem, kuid see võib muuta CV uuendamise väljavaate veelgi hirmutavamaks. Siin on meie nõuanded lühikese, kuid mõjusa CV kirjutamiseks, kui teil on palju kogemusi.

Eemaldage ebaolulised üksikasjad: Alustage sellest, et kõrvaldate igasuguse teabe, mis ei ole kõnealuse töökoha jaoks oluline. Vaadake hoolikalt läbi kogu karjääriajalugu. Kas olete kasutanud väärtuslikku ruumi, kirjeldades aastaid tagasi omandatud oskusi, omadusi ja kohustusi, mis ei vasta kõnealusele ametikohale? Kui jah, siis võtke need välja. Samuti ei ole vaja lisada CV-sse varasemat haridust ja esimesi töökohti.

Keskenduge enda hiljutise töökogemuse kirjeldamise: Töökogemuse osas esitage kõige rohkem teavet praeguse rolli kohta ja mida vanem töökogemus, seda vähem teavet tuleks esitada. Kui eelmine töökoht ei olnud kandideeritava ametikoha jaoks täiesti ebaoluline, kuid soovite vältida lünki CV-s, siis loetlege lihtsalt ametinimetus, kuupäevad ja organisatsioon, kus töötasite. Nii säästate CV-s ruumi, andes samal ajal olulist ja vajaminevat teavet.

Kirjutage CV, pidades silmas enda eesmärki kandideerimisel - ärge pommitage lugejat ülevaatega kõiges, mida olete tööalaselt korda saatnud. Kui esitate liiga palju üldist teavet, riskite sellega, et peidate kõige asjakohasema teabe, mis viib lugeja huvi kiiresti kaotamiseni.

Erialane kokkuvõte: See, mis peab tõesti silma paistma, on kadideerija universaalne eelis - mis oskused ja teadmised aitavad teistest eristuda? Miks peaks personalijuht ja värbamisjuht CV-d edasi lugema? Mida suudate organisatsioonile pakkuda, mida ükski teine kandidaat ei suuda?

Tõstke esile peamised saavutused: Seda osa võite kasutada ka selleks, et teha kokkuvõte asjakohastest ja märkimisväärsetest karjääri saavutustest. Esitage lugejale numbreid ja kindlaid fakte. See on ka suurepärane võimalus tõsta esile saavutusi, mis on korda saadetud viimases ametis.

Kontaktandmed: Lisaks nimele ja kontaktandmetele esitage link veebilehele ja LinkedIn profiilile. Nii saab värbaja vajaduse korral lisateavet ja näiteid varasema töö kohta.

Looge oma CV parimate mallide abil

Projektijuhi CV kirjutamise KKK 2023

Kas CV-d peaks lähtuvalt projektijuhi ametikohast kohandama?

Jah, on oluline, et kohandaksite CV-d igale ametikohale, millele kandideerite. Seda saate teha järgmiselt:

 • Kohandades professionaalset kokkuvõtet ja kirjeldada, miks te soovite töötada just selles organisatsioonis ja just sellel ametikohal.
 • Värskendades oskusi, haridust ja kogemusi, et tuua esile ainult kõige olulisemad andmed.
 • Selgitades välja märksõnad, mida kasutatakse ametikoha kirjelduses soovitud oskuste kirjeldamiseks.
Miks on oskuste, süsteemide ja pädevuste loetelu CV oluline osa?

See osa CV-st näitab tööandjatele, et teil on vajalikud oskused, et olla edukas antud ametikohal. See on loetelu oskustest, süsteemidest ja pädevustest, mis on seotud ametikohaga, millele te kandideerite. Nendele võib viidata ka ametialase kokkuvõtte ja töökogemuse osas ning need peaksid sisaldama töökirjelduse märksõnu.

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee