CV koostamine puidutisler ametikohale

Puidutislerid valmistavad, kaunistavad ja parandavad käsitööriistu ja puidutöötlemismasinaid kasutades puitmööblit ja mööbli puitosi, puitkujukesi, mudeleid, suurrätikuid, näidiseid ja muid tooteid, nagu torud, puidust aegunud suusad ning spordimeestele mõeldud kelgud ja kepid, samuti puitaknad, uksed ja trepid.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

Puidutisleri CV näidis

Kontaktandmed

Priit Puit
55222333
puidumees@example.com
Tallinn, Eesti
linkedin.com/in/puidumees

Tööalane ülevaade

Pikaajalise praktilise kogemusega puidutisler, kelle töö on hinnatud üle Eesti. Info tehtud töödest on saadaval veebilehel ja tööde kataloogis. Samuti võin sulle valmistada eritellimusel mööblit ja teisi esemeid. Hindan kõrgelt arendavat töökeskkonda, olen töös loominguline ja armastan leida lahendusi, mis sobivad igale kliendile.

Töökogemus

Tartu Ülikooli Praktikakool
Puidutisler, meister
August 2021 - Praeguseni

 • Täispuidust uste ja akende valmistamine eritellimuse alusel.
 • Eritellimuse alusel töö valmistamine
 • Noorem-puidutisler koolitamine, juhendamine

Pärnumaa Kutsehariduskeskus
Puidutisler eriala õpetaja
September 2016 - Juuni 2021

 • Õpetasin puidutisleri eriala 1-3 kursuse õpilastele
 • Praktiliste teadmiste edasiandmine puidutöös
 • Õppekava tulemuslik läbiviimine

Haridus

Tartu Ülikool
Puidutisler, bakalaureusekraad
Juuni 2016

Oskused

 • Oskus valmistada puidust uksi ja aknaid eritellimusele vastavalt
 • Kvaliteetse ja oskusliku töö teostamine
 • Tähtaegadest kinnipidamine, kohusetundlikkus

Lisainfo

 • Aktiivne looduses liikuja ja matkaja
 • Osalen sageli erinevatel tisleri ja restaureerimise töötubadel

Keeled

 • Eesti keel (emakeel)
 • Vene keel (B1) - igapäevane kasutus.

Puidutislerid on enamasti hõivatud mööblitööstuses ja puidutöötlemisettevõtetes. Puidutisler valmistab puidust ja puiduasendajatest komponente ja kooste, kasutades selliseid toiminguid nagu spoonimine, lamineerimine, liimimine ja kokkupanek. Puidutisleri amet puidutööstuses hõlmab töötamist nii sise- kui ka välistingimustes. Töökeskkonda kuuluvad erinevad seadmed ja masinad, mis on vajalikud puidu töötlemiseks. Keskmine puidutisleri netopalk jääb vahemikku 1800 eurot kuni 900 eurot, sõltuvalt piirkonnast, ettevõttest, meistri tasemest ja oskustest.

PEAMISED NÕUANDED ASJAKOHASE CV KOOSTAMISEL


CV on kõige olulisem dokument, mille tööotsingu käigus esitate. See on nii-öelda teie tööalane visiitkaart kuna see on esimene võimalus jätta endast unikaalne ja ainulaadne mulje ning end potentsiaalsele tööandjale tutvustada. Värbajad ja personalijuhtíd vaatavad igat CV-d keskmiselt vaid kuus kuni seitse sekundit, seega on oluline, et iga sekund räägib teie kasuks. Tugev CV võib aidata konkurentide seast välja paista, kuid nõrk CV võib teid konkurentsist kõrvaldada.


👇Hoidke CV piisava pikkusega ja lühike ning otsekohene👇

Võib olla keeruline esitada kõik kogemused ja kvalifikatsioon ühel leheküljel, kuid on palju võimalusi, kuidas CV koostada, ilma, et see oleks liialt pikk. Sellest ülevaatest saate teada, kuidas, koostada korrektne, piisava pikkusega, mis on samas lühike ja otsekohene.

CV koostamise peamine reegel nr 1 on hoida see lühike ja kuid samas sisukas. Üldine reegel on, et CV võiks olla optimaalse pikkusega kuni kaks lehekülge, välja arvatud juhul, kui teil on väga mõjuv põhjus, miks see peaks olema pikem, näiteks pikaajalise karjääri korral.

Lihtne viis CV pikkuse reguleerimiseks on lisada ainult hiljutine, asjakohane töökogemus. Kuigi see aasta pikkune esimene töökoht võis olla eriline ja palju õpetada, ei ole alati vaja lisada kõiki üksikasju kogu karjääriajaloos kohta.

Enamik eksperte soovitab lisada ainult eelneva 10 kuni 15 aasta töökohad, kuigi see ajavahemik võib olla lühem, kui olete alles hiljuti tööle asunud. Liiga paljude omavahel mitteseotud töökogemuste lisamine võib muuta CV liiga hõredaks ja juhtida tähelepanu eemale asjakohasest kvalifikatsioonist. CV peaks olema hästi struktureeritud, ladus, selge ja ülevaatlik.

✒️Näpunäiteid CV vormindamiseks✒️

 1. CV pikkus:CV ei tohiks kunagi olla pikem kui kaks A4 lehekülge, olenemata sellest, kui pikk on töökogemus. Värbajad on hõivatud inimesed, kes sageli on hõivatud paljude rollide ja ülesannetega, seega pole värbajatel aega lugeda pikki ja sisukaid CV-si. Kui olete just lõpetanud praktika ja olete sektoris üsna uus, piisab ka ühest A4 leheküljest.
 2. Loetavus:Veenduge, et CV on kergesti loetav ja näeb välja professionaalne, rakendades mõningaid lihtsaid vormistamise nippe. Täpploenid abil on võimalik poolitada mahukaid lõike. Pealkirjade vormindamine tumedalt ja allajoonitult aitab lugejal leida vajaliku teabe kiiresti ja hõlpsasti
 3. Kujundus: Ütlus "vähem on rohkem" ei saaks CV puhul paremini kohalduda. Kuna CV loetavus on võtmetähtsusega, seega vältige liiga keerulist ja graafilist kujundust. Vahepealne värvipalett ja kergesti loetav kirjatüüp on kõik, mida vaja!
 4. Vältige: Kui CV-s on esitatud fotosid, pilte ja profiilipilte, siis on mõistlik need kustutada. Need ei ole vajalikud ja ei anna kandideerimisele mingit lisaväärtust.

📌CV struktureerimine📌

Jaotage CV sisu järgmisteks põhiosadeks:

 1. Nimi ja kontaktandmed - paigutage CV ülaossa, et tööandjad saaksid hõlpsasti ühendust võtta.
 2. Professionaalne tutvustus - mõjus lühikokkuvõte põhikogemustest, oskustest ja saavutustest, et lugeja oleksid huvitatud edais lugema.
 3. Põhioskuste osa - kokkuvõtlik ülevaade puusepaoskustest.
 4. Töökogemus - hästi struktureeritud loetelu asjakohasest töökogemusest.
 5. Haridus - ülevaade kõigist asjakohastest kvalifikatsioonidest ja erialasest väljaõppest.
 6. Hobid ja huvid - Lühikirjeldus mis tahes asjakohastest hobidest ja huvidest.

Looge isikupärane CV põhi


Tööandjad hindavad originaalsust. Kuigi on kasulik viidata professionaalsele elulookirjelduse mallile, siis pole vaja seda liiga jäigalt järgida. Enam kui pooled tööle võtvatest juhtidest peavad kohandatud CV-d parimaks strateegiaks, millega tööotsijad suurendavad võimalusi töökoha saamiseks.

Sageli jäävad kõrvale ebakorrektsed word formaadis koostatud CV-d, kuna see on iganenud formaat. Tänapäeval on olemas kasulikud CV mallid, mis on mõeldud juhendiks, et alustada, kuid seda tuleks mõistagi kohandada, et muuta see isikupäraseks.

Vormindage CV nii, et kvalifikatsiooni oleks lihtne tuvastada. Näiteks kui te olete ettevõttes kiiresti edasi liikunud, juhtige sellele arengule tähelepanu. Kui olete vahepeal rohkem töökohti vahetanud, siis tooge need töökohad välja ilma täpsustusi esitamata ja kirjeldage üksikasjalikumalt rohkem ametikohtadel rakendatavaid oskusi.

CV struktureerimisel veenduge, et teave on esitatud loogilises järjekorras, kuna värbaja loeb CV-d alustades ülalt ja lõpetades alt. Kui nad aga ei loe kogu CV-d lõpuni, mida nad tõesti sageli ei tee , siis aitab õige struktuur leida CV-st kogu vajaliku teabe kiiresti.

Tooge esile asjakohased oskused ja kogemused.


Sama CV kasutamine iga töökoha puhul, millele kandideerite, ei ole hea lähenemisviis. Selle asemel peaks CV olema suunatud konkreetsele töökohale, millele kandideerite. Pange kindlasti esikohale oskused, kvalifikatsioon ja kogemused, mis on otseselt kohaldatavad töökoha suhtes, kuhu kandideerite.

Valige välja kolm kuni neli varasemat ametikohta ja kogemust, mis kõige paremini rõhutavad oskusi, mida nõutakse ametikohal, kuhu kandideerite. Tööandjad hindavad konkreetsust; CV ei ole õige koht, kus loetleda kõiki ametikohti, millel olete kunagi töötanud. Näiteks kui kandideerite turunduskohale, võiksite lisada varasema jaemüügikogemuse ning kirjeldada sellel ametikohal omandatud turundus-, müügi- ja suhtlemisoskusi.

Kui teil ei ole töökogemust, mis oleks otseselt seotud taotletava ametikohaga, olge loominguline, ja lähtuge sellest, kuidas enda teisi tugevaid oskusi, omadusi ja kogemusi esitleda. Tooge välja oskused, mida kasutasite ja kuidas olite organisatsioonile kasulik.

CV-S KASUTATUD TEKSTI OPTIMEERIMINE


Kui ettevõte kasutab CVd-e kogumiseks ja skaneerimiseks kandidaatide sõelumise rarkvara (ATS), ei pruugi värbamisjuht kunagi vaadata ühtegi avaldust, mis ei vasta tema poolt sisestatud töökoha kriteeriumidele. Oluline on mõista CV kohandamise olulisust lähtuvalt kandideeritavale ametikohale, et suurendada esimese vooru läbimise tõenäosust.

Veenduge, et olete hoolikalt läbi vaadanud töökuulutuse ja kasutanud CV koostamisel sobivaid märksõnu, et läbida ATS süsteem, kuna CV esimene sõelumine toimub tõenäoliselt kandidaatide automaatse sõelumise tarkvara ehk ATS abil

Kasulik nõuanne on veenduda, et lisate elulookirjeldusse töökuulutuses esitatud märksõnad. Võite kopeerida ja kleepida ametikoha kirjelduse sõnapilve generaatorisse, et tuvastada kõige sagedamini kasutatavad terminid, ning veenduda, et need terminid kajastuvad teie CV-s. Võite CV-s esitada ka erialaste oskuste ja praktikas omandatud oskuste osa, et loetleda kõik praktilised ja isikulised oskused.

KIRJELDAGE ENAMAT KUI töökohustusI


Tööle võtvad juhid ei taha lugeda töökohustuste loetelu / ametikirjelduse väljavõtet. Nad tahavad konkreetseid näiteid saavutuste kohta varasematel ametikohtadel, mis näitavad, kuidas saate uuel ametikohal ettevõttele kasuks olla.

Iga värbaja jaoks on konkreetseid tulemusi ja saavutusi põnevam lugeda kui lihtsalt oskuste ja kogemuste loetelu. Näiteks: vähendasin tegevuskulusid poole aastaga kaskümmend protsenti on tööandjale palju olulisem kui info, et oman 30 aastast müügikogemust.

Otsustamaks, millist teavet CV-s alles jätta või eemaldada, keskenduge abstraktsete tunnuste ja kvalifikatsiooni väljajätmisele konkreetsete, mõõdetavate tulemuste kasuks.

Parimad elulookirjeldused toovad esile töökoha kandidaadi tegevused ja tulemused ning tööandjad tahavad töötajaid, kes teevad asju ära ja kes tunnevad suurt rõõmu ja uhkust selle üle, mida nad teevad. Kvalifikatsioonide leotelu asemel peaksCV peegeldama alati saavutusi ja entusiasmi enda karjääri suhtes.

Samuti ei tohiks tähelepanuta jätta oskuste osa. Tuletame igale tööotsijatele meelde, et oluline on loetleda kõik tööstusharuga seotud rakendused ja programmid, mida töös on kasutatud, ning leida viis, kuidas lisada emotsionaalse intelligentsuse (nt eneseteadlikkus, empaatia) ja suhtlemisoskuste (nt tööeetika, usaldusväärsus) näiteid CV-le.

ASJAKOHANE KEELEKASUTUS AITAB silma paista


Tööülesannete ja saavutuste ebatäpne kirjeldus ei ole kandideerimisel abiks. Veenduge, et kasutate rollide ja projektide kirjeldamiseks tugevaid tegevussõnu, näiteks saavutanud, kujundanud, parandanud ja kehtestanud. See jätab kandidaadist enesekindla mulje, edastades samal ajal olulist teavet. Kuid tasub olla ettevaatlik tegevusverbide kasutamisel - lisage kindlasti üksikasjad selle kohta, kuidas te protsessi täiustasite ja eesmärgi saavutasite.

Liialt üldised sõnad nagu professionaalne, tulemustele orienteeritud"ja detailidele orienteeritud annavad väga vähe kasulikku teavet ja parem on kasutada tegelikke ametinimetusi kui üldiseid sõnu.

VIITAMISEKS SOBILIK - sotsiaalmeedia profiilid, professionaalne veebileht, tööde kataloog


Paljud värbamisjuhid kontrollivad tänapäeval kandidaatide tausta ka sotsiaalvõrgustike kaudu. Viidates enda sotsiaalmeedia profiilile aitad värbajal säästa profiili otsimisele kuluvat aega. Kogenud kandidaadid, kellel on olemas konto ka professionaalsetes sotsiaalmeedia kanalites, peaksid kindlasti lisama LinkedIn profiili, Twitteri konto ja vajaduse korral ka blogi ja veebilehe URL-i.

Tasub aga meeles pidada, et sotsiaalmeediakontole tasub viidata ainult juhul kui see on täis professionaalseid postitusi, mis on seotud teie töövaldkonnaga. See aitab värbajal veenduda, et teil on tugev sotsiaalne võrgustik ja te olete kursis tänapäevaste suhtlus- ja kommunikatsioonitavadega. Tööle võttev personalijuht näeb, et kandidaadi jaoks on oluline toimuvaga kursis olla.

Sotsiaalmeedia kontod nii meelelahutuslikud kui ka professionaalsed võivad olla võimas värbamisvahend, mis täiendab kandidaadi kogemust ja positsiooni valdkonna eksperdina, kuid ainult siis, kui neid õigesti kasutada.

🛑 KASULIK VIHE 🛑 Kui sotsiaalmeedia profiil ei ole kutsealaselt kasutatav, ei ole soovitatatv neid elulookirjelduses esitada ja veenduge, et need on seadistatud privaatseks.

Kontrollige tehtud tööd hoolikalt, et välistada vead


Kontrollige koostatud CV mitu korda üle ja laske seejärel kellelgi teisel CV värske pilguga üle vaadata, et veenduda, et see on 100% ilma vigadeta. Korrektses CV-s ei ole ruumi kirjavigadele ja lohakusele.

Õigekiri, grammatika ja kirjavahemärgid: tõenäoliselt asetab värbaja automaatselt CV kõrvale, kui ta näeb selles trükivigu või grammatilisi vigu. Oluline on veenduda, et see on vigadeta ja kergesti loetav. Personalijuhid võrdsustavad kirjavigu ja vigu laiskusega. Kasutage ametlikku keelt - professionaalsel keelekasutusel on tööandjale suur mõju.

Vorming: Väga tähelepanelikult tuleks vaadata üle vormistus, sealhulgas kirjatüüp, joondus ja vahekaugus. Vormindusega seotud probleeme tajutakse sageli kui märki tehniliste oskuste ja detailide tähelepanelikkuse puudumisest.

Pealkirjad: Kandidaadid esitavad sageli valele tööandjale adresseeritud avaldusi ja kirjeldavad töökogemust, mis ei ole rolli jaoks asjakohane. CV saamine, mis on koostatud ja adresseeritud kellelegi teisele - mis veelgi hullem, konkurendile - võib olla suur tagasilöök ja tekitab negatiivse tunde.

Looge oma CV parimate mallide abil

CV KIRJUTAMISE KKK

Kui tihti tuleks CV-d uuendada?

Isegi kui te ei otsi aktiivselt uut töökohta, on oluline harjumus CV-d regulaarselt uuendada. Nii näiteks, kui olete õppinud uusi oskusi ja edukalt lõpetanud mõne suure projekti, uuendage CV-d vastavalt sellele. Uuendage tööalaseid saavutusi, lisades mõõdetavad tulemused, et tuua oskuseid ja potentsiaali paremini esile.

Hea mõte on samal ajal uuendada ka enda LinkedIn profiili. CV korrapärane ajakohastamine võib tuua esile ka kõik oskused ja kogemuste puudujäägid, et saaksite need võimalikult kiiresti täita.

Kui pikk peaks CV olema?

Vastus sellele küsimusele sõltub teie kogemusest ja karjääri pikkusest. Peamine, mida tuleb silmas pidada, on see, et CV peab näitama ja väljendama oskusi, kogemusi ja tulevikupotentsiaali. Kui suudate seda ühe leheküljega hästi teha, siis on üks lehekülg suurepärane.

Siiski on CV keskmine pikkus tavaliselt kaks kuni kolm lehekülge. Tööandjatel ei ole CV pikkuse suhtes rangeid nõudeid, kuid see, et CV pikkus oleks kaks kuni kolm lehekülge, aitab töölevõtval juhil kogemust seoses ametikohaga, millele ta tööle võtab, paremini mõista.

Kuidas kirjutada tugev CV, kui kogemust napib?

See on äärmiselt levinud probleem ja meie nõuanne on sellisel juhul lisada kogu varasem kogemus. Lisage näiteks vabatahtlik töö või osalise tööajaga töö õpingute ajal. Kasutage neid kogemusi, et kinnitada kasulikke suhtlusoskusi, näiteks tugevat kohusetunnet ja usaldusväärsust, koos ülekantavate oskuste ja tööalaste teadmistega.

Ära unusta loetleda oma kogemusi kronoloogilises järjekorras, alustades alati kõige hiljutisemast ametikohast, ning lisa organisatsiooni nimi, ametinimetus ja töötamise kuupäevad. Kirjutage selle alla paar rida, milles kirjeldate üksikasjalikult oma rolli, kohustusi, peamisi oskusi ja saavutusi.

Kas CV saatmisel on vaja kaaskirja?

Kaaskirja eesmärk on võimaldada teil end paremini tutvustada. Saate mainida tööd, mida taotlete või otsite, ning näidata, et teie oskused ja kogemused vastavad vajalikele. See julgustab lugejat võtma aega teie CV lugemiseks.

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee