Stjuardessi CV Mall ja Kirjutamise Juhend

Stjuardessi töö on üks nõudlikumaid lennundussektoris, nõudes suurt pühendumust, paindlikkust ja suurepäraseid suhtlemisoskusi. Kuidas aga koostada veenev CV, mis tõstab esile just need oskused ja kvaliteedid, mis aitavad teil selles rollis edu saavutada? Millised on parimad strateegiad töökogemuse esitlemiseks ja kuidas tõsta esile oma võimet toime tulla ka kõige keerulisemate olukordadega?

Allpool on toodud stjuardessi CV näidis, mida igaüks saab enda vajaduste järgi kohandada.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

Stjuardessi positsioonile kandideerimise CV

Isiklikud andmed:

Nimi: Kadi Tamm
Aadress: Suur-Ameerika 14-5, 10122 Tallinn
Telefon: +372 5678 1234
E-mail: kadi.tamm@example.com
Sünniaeg: 23.04.1993

Hariduskäik:

2012 - 2016 Tallinna Ülikool

 • Turismi ja hotellinduse eriala, bakalaureusekraad

Töökogemus:

2018 - praeguseni: Stjuardess, AirBaltic

 • Lennuohutuse tagamine
 • Reisijate mugavuse ja rahulolu tagamine
 • Aruannete koostamine ja esitamine

2016 - 2018: Stjuardess, Nordica

 • Reisijate teenindamine
 • Lennuohutuse eeskirjade järgimine
 • Lennuinfo edastamine reisijatele

Oskused:

 • Suurepärased suhtlemisoskused
 • Probleemide lahendamise oskus
 • Täpsus ja korrektsus
 • Mitmekeelsus (eesti, inglise, vene, soome)

Täiendkoolitused:

2017: Lennuohutuse koolitus, Nordica
2018: Esmaabi koolitus, AirBaltic

Keeleoskused:

 • Eesti keel – emakeel
 • Inglise keel – väga hea (kirjas ja kõnes)
 • Vene keel – hea (kirjas ja kõnes)
 • Soome keel – rahuldav (kirjas ja kõnes)

Lisainfo:

Olen positiivne, hea suhtleja ja suudan teha mitut asja korraga. Oskan kiiresti reageerida muutustele ja suudan hästi toime tulla stressiga. Olen hea meeskonnatöötaja, kuid suudan vajadusel otsuseid vastu võtta ka iseseisvalt.

Soovitajad:

Soovitajate kontaktid esitan taotlusel.

Stjuardessi CV kirjutamine on oluline, kuna see on esimene samm lennunduskarjääri poole. See annab võimaluse tutvustada ennast ja oma oskusi lennufirmadele nagu Emirates, Delta Air Lines või British Airways, mis otsivad professionaalseid, kliendikeskseid ja vastutustundlikke stjuardesse. Tugev CV võib tõsta teid konkurentidest esile ning avada uksi tööintervjuudele ja karjäärivõimalustele.

Järgnevas osas võtame luubi alla, kuidas koostada täiuslik CV stjuardessi ametikohale kandideerides. Alustame CV vormindamisest, sellele sobiva tiitli valimisest, teie varasemate kogemuste esitlemisest ning haridustee ja oskuste kirjeldamisest. Lõpetuseks anname soovitusi kaasava fraasi lisamiseks ja kaaskirja koostamiseks. Juhend on mõeldud kõigile, kes soovivad oma kandideerimismaterjalidega silma paista ja tõestada, et neil on just need õiged oskused ja kogemused, mis stjuardessi töö nõuab.

stjuardess

Stjuardessi CV ülesehituse ja vormingu olulisus


Stjuardessi ametikohale pürgimisel on CV paigutusel ja ülesehitusel märkimisväärne roll, kuna need elemendid aitavad tööandjal teie kandidatuuri paremini hinnata. Eriti kui arvestada, et tööandjad kulutavad keskmiselt vaid 35 sekundit ühe CV läbivaatamisele. Võimalik, et olete kuulnud fraasi "esmamulje on kõige kestvam". See kehtib eriti CV-de puhul, kus esimene mulje loeb. Pealegi on teada, et esinduslik ja hästi struktureeritud CV võib olla määravaks teguriks, mis aitab teid teistest kandidaatidest eristada.

Stjuardessi ametikoht on üks neist, mis nõuab kõrget professionaalsust ning suurepäraseid suhtlemisoskusi. Selleks, et tööandja saaks neid omadusi hinnata, peab teie CV olema silmapaistev ja hõlpsalt loetav. Puhasta paigutus, tõhus struktuur ja tähelepanu detailidele on mõned alustalad, millele peaks teie CV ehitama. Kui olete võimeline oma karjäärieesmärke ja -väljakutseid selgelt väljendama, siis on see juba pool võitu. Järgnevas artiklis tutvustame teile, kuidas luua selline CV, mis aitab teie kandidatuuri esile tõsta.

Hästi vormindatud CV – Sinu pilet unistuste stjuardessi tööle

 1. Fondid: Valige CV jaoks klassikaline ja professionaalne font nagu Times New Roman või Arial. Stjuardessi töö nõuab professionaalsust ja see tuleb esile tuua ka CV-s. Vältige liiga ekstravagantseid või keerulisi fonte, mis võivad raskendada teksti lugemist.
 2. Vorming: Korraldage oma CV kronoloogilises järjekorras, alustades viimasest või praegusest töökohast. See aitab tõsta esile teie karjääri arengut ja kogemusi stjuardessina.
 3. Värvid: Hoidke värvid lihtsad ja neutraalsed. Kasutage valget tausta fondi musta või tumesinise värviga. Need värvid on lennundussektoris populaarsed ja jätavad professionaalse mulje.
 4. Veerised: Kasutage standardseid veeriseid (üks toll ümber kogu lehe). See kindlustab, et teie CV näeb välja korras ja loetav igasugusel ekraanil või paberil.
 5. Täpp-punktid: Kasutage täpp-punkte, et esile tõsta oma oskusi, kogemusi ja saavutusi. Täpp-punktid teevad teie CV kiiresti skaneeritavaks ja võimaldavad tööandjal hõlpsasti tuvastada teie sobivust stjuardessi rolli jaoks.
 6. Eraldajad: Kasutage horisontaalseid jooni või eraldajaid sektsioonide eraldamiseks. See muudab teie CV visuaalselt hõlpsamini jälgitavaks ja aitab tööandjal leida vajalikku teavet.
 7. Mall: Valige stjuardessi töö jaoks sobiv professionaalne CV mall. See peaks olema selge, lihtne ja korraldatud. Vältige liiga palju graafikat või pilte, mis võivad tähelepanu teie kogemustelt ja oskustelt kõrvale juhtida.

Kuidas luua silmapaistev Stjuardessi CV: struktuuri tähtsus

Stjuardessi CV koostamisel tuleks järgida järgmisi soovitusi:

 • Kontaktandmed ja pealkiri: Kõigepealt tuleb lisada teie kontaktandmed (ees- ja perekonnanimi, e-posti aadress, aadress, telefoninumber) ning pealkiri, mis näitab, et te otsite stjuardessi tööd. See võib olla näiteks "Kogenud stjuardess otsib uusi väljakutseid".
 • Esitlus või konks: Siia tuleks kirjutada lühike esitlus või "konks", mis köidab tööandja tähelepanu. Näiteks võite kirjeldada, miks te soovite olla stjuardess või mis teeb teist hea stjuardessi.
 • Professionaalne kogemus: See osa CV-st peaks sisaldama teie eelmisi töökohti ja nendega seotud ülesandeid. Näiteks "Töötasin 2 aastat Lufthansa lennukompaniis, kus ma vastutasin reisijate turvalisuse ja mugavuse eest".
 • Akadeemiline taust: Siia tuleb märkida teie hariduslik taust, sealhulgas koolid, mis te olete lõpetanud, ja mis erialal.
 • Professionaalsed ja isiklikud oskused: Selles osas tuleks esile tuua oskused, mis on olulised stjuardessi töös. Näiteks "Valdan vabalt inglise, prantsuse ja saksa keelt" või "Olen hea suhtleja ja mul on kõrged klienditeeninduse oskused".
 • Huvid ja/või erialased viited: Lõpuks võite lisada oma huvid ja/või erialased viited, mis võivad olla tööandjale huvi pakkuvad. Näiteks, kui te olete vabatahtlikuna töötanud erinevate kultuuridega inimestega, võib see näidata, et olete avatud ja kohanemisvõimeline, mis on stjuardessi töös väga olulised omadused.

Stjuardessi CV päise olulisus: esmamulje loomise kunst


stjuardess


Stjuardessi töö jaoks on päise olulisus märkimisväärne, sest see peaks olema silmatorkav ja sisaldama kogu vajalikku kontaktteavet, et tööandjad saaksid kandidaadiga hõlpsasti ühendust võtta.

Päise koostamiseks tuleks alustada perekonnanime ja eesnime lisamisest. Need peaksid olema trükitud suurte ja selgete tähtedega, et need oleksid kohe märgatavad. Järgmisena tuleks märkida elukutse ja distsipliin. Selles kontekstis peaks olema kirjas "Stjuardess", mis annab kohe teada kandidaadi ametikohast ja töövaldkonnast.

Seejärel peaks lisama postiaadressi. See peaks sisaldama tänava nime, maja numbrit, linna, postiindeksit ja riiki. Oluline on lisada kogu aadress, et tööandja teaks, kust kandidaat pärit on või kus ta elab.

Päisesse tuleks lisada ka telefoninumber, sealhulgas rahvusvaheline kood, kui kandidaat kandideerib väljaspool oma elukohariiki. Telefoninumber võimaldab tööandjal kandidaadiga kiiresti ja otseselt ühendust võtta.

Lõpuks peaks päis sisaldama ka e-posti aadressi. See on oluline, sest paljud tööandjad eelistavad suhelda e-posti teel. E-posti aadress peaks olema professionaalne ja sisaldama kandidaadi nime.

Päise ülesehitus peaks olema korralik ja loetav, et tööandja saaks vajaliku teabe kiiresti kätte.

ÕIGE

Liisa Kask

Stjuardess, kes on spetsialiseerunud klienditeenindusele

Pärnu mnt 148, 11317 Tallinn, Eesti

+372 55 5555 5555

liisa.kask@example.com


Fotode olulisus stjuardessi CV-s: esmamulje loeb

Stjuardessi elukutse puhul võib foto lisamine CV-sse olla kasulik, kuid see pole siiski kohustuslik. Otsus selle lisamise osas on täielikult teie enda teha. Kui otsustate foto lisada, siis peate järgima mõningaid juhiseid:

 • Foto peaks olema professionaalne - vältige rannafotosid, selfisid või muid mitteametlikke pilte.
 • Foto peaks olema ristkülikukujuline, soovitatavalt mõõtmetega 6,5 cm x 4,5 cm.

Kuigi on oluline märkida, et värbamisjuhid ei pruugi foto olemasolu või puudumist CV-s eriti tähtsustada, võib stjuardessi puhul atraktiivne, professionaalne foto teie kandidatuuri esile tõsta. Kui aga otsustate lisada foto, veenduge, et see on professionaalselt tehtud, näitab teid positiivses valguses ja järgib ülaltoodud nõudeid.

Lõpuks, foto lisamine on valikuline. Kui eelistate fotota CV-d, on see täiesti vastuvõetav. Kui aga otsustate foto lisada, siis järgige soovitusi selle kohta, milline foto peaks olema, sealhulgas neutraalse tausta valimine, fotol otse või kolmveerandprofiilis posseerimine ja näo raamimine. Kuigi foto lisamine võib teie CV-d silmapaistvamaks muuta, peaks teie kvalifikatsioonid ja kogemused olema esikohal.

Kogemuste olulisus stjuardessi CV-s


Kuidas kirjutada stjuardessi töökogemust oma CV-sse?

Kogemuste osa kandideeriva stjuardessi CV-s on hädavajalik, kuna see näitab tema varasemat kokkupuudet lennundusega ning võimekust toime tulla erinevate olukordadega lennureisidel. See töö nõuab erakordset suhtlemisoskust, paindlikkust, kriisiohjamise võimekust ja suurepärast teeninduskogemust, mis kõik peavad kajastuma kogemuste sektsioonis.

ÕIGE

2015 - 2019: Stjuardess, Lufthansa. Teenindasin reisijaid rahvusvahelistel ja kodumaistel lendudel, pakkudes neile esmaklassilist klienditeenindust. Teostasin turva- ja ohutusprotseduure, haldasin pardateenuseid ja aitasin kaasa positiivse reisikogemuse loomisele.

 • Võtmesõnad: klienditeenindus, turva- ja ohutusprotseduurid, pardateenused.

2019 - 2021: Peastjuardess, Air France. Juhendasin meeskonda lennufirmas, tagades sujuva lennuoperatsiooni. Käsitlesin reisijate päringuid ja lahendasin probleeme, tagades samal ajal lennuohutuse. Vastutasin eriolukordade haldamise eest.

 • Võtmesõnad: meeskonna juhtimine, lennuoperatsioonid, eriolukordade haldamine.

Kogemuste osa peaks olema kirjutatud selgelt ja konkreetse sõnavaraga, et näidata kandidaadi professionaalsust ja pädevust. Kronoloogiline järjekord, lepingu kuupäevad ja ametinimetused aitavad tööandjal mõista kandidaadi karjääri arengut ning võtmesõnad aitavad tõsta esile olulisi oskusi ja kogemusi.

ÕIGE

Ametikoht: Stjuardess

Tööandja: Emirates Airlines

Kuupäevad: jaanuar 2015 – praeguseni


Kirjeldus:

 • Vastutus reisijate turvalisuse ja heaolu eest lennu ajal.
 • Kõrgetasemeline klienditeenindus, sealhulgas vajaliku abi ja teabe pakkumine reisijatele.
 • Lennu ajal toidu ja jookide serveerimine reisijatele.
 • Hädaolukordade korral kiire ja professionaalne reageerimine.
 • Töö meeskonnas kooskõlas lennunduse standardite ja protseduuridega.

Hakkamasaamine stjuardessi CV kirjutamisel: nõuanded kogemuste puudumise korral

stjuardess


Kui soovite töötada stjuardessina, kuid teil pole varasemaid kogemusi, ei pea te muretsema. Alljärgnevalt on toodud lihtsasti järgitavad soovitused, mis aitavad teil luua võimas CV, mis aitab teil saada tähelepanu ilma vastava kogemuseta. Need näpunäited on mõeldud spetsiaalselt neile, kes soovivad lennundussektoris alustada ja neid võiks kasutada oma CV koostamisel.

Stjuardessi CV täitmine võib tunduda hirmutav, eriti kui teil pole varasemat töökogemust selles valdkonnas. Kuid ärge muretsege, siin on mõned lihtsad näpunäited, mis aitavad teil koostada veenev CV, mis aitab teil silma paista, isegi kui olete algaja.

 1. Rõhuta isiklikke oskusi ja omadusi: Kui teil puudub varasem töökogemus stjuardessina, kasutage jaotist "Oskused ja omadused" enda tutvustamiseks. Selles jaotises võite tuua välja oma suurepärase suhtlemisoskuse, võime kiiresti otsuseid vastu võtta, paindlikkuse ja kohanemisvõime. Märkige ka oma võime töötada meeskonnas ja pakkuda suurepärast klienditeenindust.
 2. Kasuta oma haridust ja koolitust: Kui teil on lennunduse või külalislahkuse valdkonnaga seotud haridust või koolitust, kasutage seda oma eeliseks. Märkige need jaotises "Haridus" ja "Koolitus".
 3. Tõsta esile seotud kogemusi: Kui olete osalenud vabatahtlikus töös või praktikal, mis on seotud klienditeenindusega või avaliku suhtlemisega, siis tõstke need kindlasti esile. Need kogemused näitavad, et olete valmis ja võimeline töötama stjuardessina.
 4. Kasuta kaaskirja: Kaaskiri on suurepärane võimalus selgitada, miks teil ei ole varasemat töökogemust stjuardessina, kuid olete siiski suurepärane kandidaat. Rääkige oma huvidest ja pühendumusest lennunduse valdkonnale ning selgitage, kuidas teie oskused ja kogemused on teid sellele rollile ette valmistanud.
⚠️ Märkus: Kuigi võib olla ahvatlev oma CV-d ilustada, on oluline jääda ausaks. Mõelge oma reisi- ja kultuurivahetuse kogemustele ning kuidas need võivad teie tausta rikastada ja muuta teid tugevamaks kandidaadiks.

Järgige neid näpunäiteid ja olete oma unistuste töö leidmisel sammu edasi!

Hariduse olulisus töö Stjuardessi CV koostamisel


Kuidas esile tõsta oma haridust stjuardessi CV-s?

Haridus on oluline osa stjuardessi CV-st, sest see näitab teie võimekust, pühendumust ja teadmisi. Hariduse kaudu saavad lennufirmad näha, milliseid asjakohaseid kursusi või koolitusi olete läbinud, mis võivad olla kasulikud stjuardessi rollis. Kõrghariduse olemasolu võib näidata, et olete võimeline omandama ja rakendama keerulisi teadmisi, mis on olulised lennunduses, nagu näiteks ohutuseeskirjad, lennusertifikaadid ja klienditeeninduse standardid.

Kuigi paljud lennufirmad ei nõua stjuardessidelt kindlalt kraadi omandamist, võib kõrgharidus olla eeliseks. See võib olla märgiks teie suutlikkusest omandada uusi teadmisi ja oskusi, mis on vajalikud lennunduses töötamiseks. Samuti võib see näidata teie pühendumust ja suutlikkust täita kõrgema taseme nõudeid. Seega, kuigi kraadi omandamine ei pruugi olla kohustuslik, võib see siiski suurendada teie võimalusi stjuardessi töö saamiseks.

Hariduse tähtsus stjuardessi CV koostamisel

Stjuardessi CV-s võiks haridus olla esimesena esitatud, kuna see on tihti lennufirmadele oluline näitaja. Haridus annab ülevaate kandidaadi teadmistest ja oskustest, mis on vajalikud stjuardessi ametikohal edukaks toimetulekuks. Näiteks kui kandidaadil on lennundusalane haridus või koolitus, näitab see, et ta on omandanud teadmised lennundusest, ohutusnõuetest ja klienditeenindusest. Samuti võib mõne lennufirma puhul olla nõue, et stjuardess peab omama vähemalt keskharidust. Seega, kui haridus on märgitud esimesena, saab tööandja kohe ülevaate, kas kandidaat vastab nende haridusnõuetele.

Kuid mõnel juhul võib hariduse esmasele kohale asetamine olla ebasoovitav. Näiteks kui kandidaadil on pikk ja oluline töökogemus stjuardessina, kuid tema haridus ei ole lennundusega otseselt seotud, võib töökogemust esile tõsta. Töökogemus näitab, et kandidaat on juba tõestanud oma võimet töötada stjuardessina ja tal on praktilised oskused, mida ei saa õppida ainult hariduse kaudu. Sellisel juhul võib hariduse asetada CV-s teisele kohale, kuna töökogemus on sel juhul tugevam näitaja kandidaadi sobivusest stjuardessi ametikohale.

Näide 1:

September 2016 - juuni 2020

Tartu Ülikool, Eesti

Bakalaureusekraad majandusteaduses


Näide 2:

Oktoober 2015 - september 2018

Eesti Maaülikool, Tartu, Eesti

Bakalaureusekraad ärijuhtimises ja turunduses


Oskuste tähtsus töö Stjuardess CV koostamisel


stjuardess

Kuidas esile tõsta oma haridusoskusi stjuardessi CV-s?

Oskuste tähtsus CV-s ei saa olla alahinnatud. Jaotis "Oskused" on üks olulisemaid, kuna see tutvustab teie tehnilisi oskusi ja isiklikke omadusi ning annab värbajale põhjaliku ülevaate teie sobivusest positsioonile. Värbajad otsivad konkreetseid professionaalseid omadusi ja oskusi, mida saab leida tööpakkumisest. Seetõttu on oluline kohandada oma CV vastavalt värbaja vajadustele.

Stjuardessi ametikohale kandideerimisel on see eriti oluline. Lennunduses on oskused ja omadused võtmetähtsusega, sest need mõjutavad otseselt reisijate kogemust ja turvalisust. Stjuardess peab olema hea suhtleja, paindlik, kohanemisvõimeline, vastutustundlik ja suutma hästi toime tulla stressiga. Need on just need omadused, mida värbajad otsivad ning peaksid CV-s kindlasti esile tulema. Seega, kui soovite stjuardessina töötada, pöörake kindlasti erilist rõhku oma CV oskuste jaotisele.

Olulisimad oskused, mida iga stjuardess peaks oma CV-s esile tooma

Tehnilised oskused stjuardessi CV-sse:

 • Suurepärane võimalus kasutada erinevaid lennundusseadmeid
 • Hea teadmine lennundusest, lennureeglitest, lennukite turvalisusest jne.
 • Head teadmised lennukite teenindamise metoodikatest ja nendega seotud tööriistadest
 • Lennureisijate ohutusnõuete ja protseduuride tundmine
 • Tugev oskus lennundusseadmete kasutamisel ja haldamisel
 • Lennundusprotsesside korraldamise oskused
 • Oskus kasutada kontoriautomaatika tööriistu
 • Suurepärased teadmised lennundustarkvarast
 • Esmaabi andmise oskus ja tundmine
 • Mitmekeelsus, eriti inglise keele oskus on oluline.

Isikuomadused stjuardessi CV-sse:

 • Hea füüsiline vorm
 • Tähelepanelik
 • Sõbralik ja suhtlemisaldis
 • Mitmekülgne
 • Vastupidavus stressile
 • Dünaamiline ja visa
 • Oskus sünteesida ja analüüsida
 • Suurepärased suhtlemisoskused
 • Hea meeskonnatöö oskus
 • Tugev probleemide lahendamise oskus
 • Kõrge vastutustunne ja usaldusväärsus
 • Kohusetundlik ja pühendunud
 • Hea ajaplaneerimise ja organiseerimise oskus
 • Võime töötada paindliku graafiku alusel, sh nädalavahetustel, pühadel ja öösiti.

Stjuardess CV-de kokkuvõtte tähtsus töö taotlemisel


Stjuardessi CV kokkuvõte on ülioluline, sest see on esimene asi, mida tööandja teie CV-s näeb. See on teie võimalus esmamulje jätta ja tööandjat veenda, et olete kõige sobivam kandidaat töökohale. Kokkuvõte peaks andma lühikese ülevaate teie oskustest, kogemustest ja saavutustest, mis on konkreetselt seotud stjuardessi tööga.

Lisaks aitab hästi kirjutatud CV kokkuvõte teie CV-d silma paista teiste hulgas. Tööandjad vaatavad sageli läbi suure hulga CV-sid, seega on oluline, et teie CV jääks meelde. Kokkuvõte võib anda neile põhjust teiega ühendust võtta ja teid töövestlusele kutsuda.

Lõppkokkuvõttes on stjuardessi CV kokkuvõte oluline, sest see aitab teil esile tõsta oma sobivust ametikoha jaoks, tõsta esile teie tugevusi ja eristuda teistest kandidaatidest. See on teie võimalus veenda tööandjat, et olete parim valik. Seega tuleks CV kokkuvõttesse investeerida aega ja vaeva, et see oleks veenev ja professionaalne.

ÕIGE
Pühendunud ja klienditeenindusele orienteeritud professionaal, kellel on tugev soov liituda teie meeskonnaga stjuardessina. Omab suurepäraseid suhtlemisoskusi, võimet töötada meeskonnas ja tegutseda stressirohketes olukordades. Kogemus lennunduses ja tugev huvi reisimise vastu aitavad kaasa sujuva lennukogemuse tagamisele kõigile reisijatele. On valmis pakkuma esmaklassilist klienditeenindust ja säilitama lennuohutuse kõrgeimaid standardeid.

Täiendavad jaotised, mida lisada töö Stjuardess CV-sse


Täiendavad pealkirjad, mida soovitame lisada stjuardessi CV-sse, on "Keeled" ja "Sertifikaadid". Stjuardessi töö on rahvusvaheline ja seega on oluline, et töötajal oleks teatud keeleoskus. Samuti võivad vastavad sertifikaadid anda täpsema ülevaate kandidaadi oskustest ning näidata, et ta on pühendunud oma ametialasele arengule.

Keeled

Stjuardessina töötades on oluline suhelda erinevatest kultuuridest pärinevate reisijatega. See nõuab laia keeleoskust, mis hõlmab sageli inglise keelt, kuid ka teisi keeli, olenevalt lennufirma marsruutidest. See osa annab ülevaate teie keeleoskustest, nii suuliselt kui ka kirjalikult, sealhulgas hinnang teie tasemele vastavalt Euroopa keeleõppe raamdokumendile.

Sertifikaadid

Sertifikaadid võivad anda potentsiaalsele tööandjale teavet teie kvalifikatsioonide ja erialase arengu kohta. Neid võivad välja anda lennufirmad, koolitusorganisatsioonid või isegi valitsusasutused. Näiteks võib teil olla sertifikaat esmaabi andmise kohta, mis on stjuardessi töös väga oluline. Muidugi, iga sertifikaat, mis on seotud lennunduse, klienditeeninduse või isegi turvalisusega, võib olla kasulik.

Kuidas luua silmapaistev Stjuardessi CV: Olulised punktid ja soovitused


Stjuardessi ametikohale kandideerimisel on oluline esitada professionaalne ja muljetavaldav CV, mis rõhutab teie klienditeeninduse oskusi, praktilist kogemust ja kohanemisvõimet erinevates olukordades. Siin on mõned praktilised nõuanded, mida järgida, et muuta oma CV veelgi tõhusamaks:

 1. Esile tõstke klienditeeninduse oskusi: Stjuardessi töö nõuab suurepäraseid klienditeeninduse oskusi, sealhulgas suhtlemist, probleemide lahendamist ja külalislahkust. Teie CV peaks neid oskusi selgelt esile tõstma.
 2. Mainige teadmisi erinevatest kultuuridest ja keeltest: Kuna stjuardessid reisivad sageli erinevatesse riikidesse, on oluline näidata, et olete kultuuriliselt teadlik ja oskate rääkida rohkem kui üht keelt.
 3. Lisage praktiline kogemus: Kui teil on varasem kogemus klienditeeninduse või külalislahkuse valdkonnas, lisage see kindlasti oma CV-sse. Samuti on kasulik mainida, kui olete töötanud stressirohketes või kiire tempoga keskkondades.
 4. Tõstke esile oma paindlikkust ja vastupidavust: Stjuardessi töö võib olla füüsiliselt ja emotsionaalselt nõudlik, nii et on oluline näidata, et olete valmis ja võimeline töötama pikki tunde ja kohanema erinevate olukordadega.
 5. Kasutage konkreetseid näiteid: Üldiste oskuste asemel kasutage konkreetseid näiteid sellest, kuidas olete varem neid oskusi kasutanud. See aitab tööandjal paremini mõista, kuidas te nendes olukordades hakkama saate.
 6. Mainige erialaseid sertifikaate või koolitusi: Kui olete läbinud erialaseid koolitusi või saanud sertifikaate, mis on seotud stjuardessi tööga (nt esmaabi või kriisiohjamise koolitus), lisage need kindlasti oma CV-sse.
 7. Korrektuur: Lõpuks, veenduge, et teie CV on korrektselt kirjutatud ja ilma kirjavigadeta. Kasutage selleks grammatikakontrolli tööriistu või paluge kellelgi teisel seda üle vaadata.

Stjuardessi CV koostamine: põhielemendid ja näpunäited silmapaistva avalduse loomiseks


stjuardess


Stjuardessi CV koostamisel on oluline pöörata erilist tähelepanu teatud aspektidele. Järgnevad mõned praktilised näpunäited, mis aitavad teil luua professionaalse ja silmapaistva CV:

Valige sobiv ja professionaalne CV vorming. Stjuardessi töö on klienditeenindusega seotud, seega peaks teie CV peegeldama teie võimet olla organiseeritud ja detailne.

Töökogemuse jaotises tuleks keskenduda klienditeeninduse kogemusele. Mainige igasuguseid tööülesandeid, mida olete varem täitnud, näiteks klientide abistamine, probleemide lahendamine või meeskonnatöö.

Hariduse jaotises tuleks lisada kõik vastavad koolitused või sertifikaadid, mis teil on, näiteks esmaabi või ohutuskoolitused.

Oskuste jaotises tuleks rõhutada oma suhtlemis- ja probleemilahendamise oskusi, samuti võimet töötada meeskonnas ja stressirohketes olukordades.

Lisage oma CV-sse ka keeleoskused. Stjuardessina peate sageli suhtlema erinevate rahvuste ja kultuuridega, seega on mitmekeelsus suureks eeliseks.

Viimaseks, kuid mitte vähem oluliseks, veenduge, et teie CV on korrektselt kirjutatud ja veatu. Lugege see hoolikalt läbi, et vältida trüki- või grammatikavigu, mis võivad jätta ebaprofessionaalse mulje.

Stjuardessi CV koostamine: tõhusate kaaskirjade kirjutamine


Kaaskiri on hädavajalik, kui kandideerite stjuardessi ametikohale. See võimaldab teil rõhutada oma külalislahkust ja suhtlemisoskusi, mis on sellel alal äärmiselt olulised. See annab ka võimaluse selgitada, miks olete huvitatud lennundusest ja kuidas teie isiklikud omadused sobivad stjuardessi rolli.

Kaaskiri aitab teil lisaks oma CV-le tutvustada oma isiksust ja valmisolekut vastata lennureisijate vajadustele. Kui vajate abi kaaskirja koostamisel, vaadake meie stjuardessidele mõeldud kaaskirja näidiseid, mis aitavad teil oma kaaskirja koostada.

Stjuardessi ametikoha puhul on CV esitamine standardne nõue, kuid kaaskirja lisamine võib oluliselt suurendada teie võimalusi tööle saada. See annab teile rohkem ruumi oma oskustest, teeninduskogemusest ja lennundushuvist rääkimiseks.

Kaaskiri võimaldab teil ka täiendavalt selgitada oma CV-s olevaid nõrkusi või lünki. See võib tõsta teie võimalusi tööle saada, isegi kui teil pole veel lennundusalaseid kogemusi.

Looge oma CV parimate mallide abil

Korduma Kippuvad Küsimused Stjuardessi Töökoha ja CV Koostamise Kohta

Millises vormingus peaksin esitama oma stjuardessi CV?

Teie valitud CV vorm sõltub sellest, kuidas kavatsete oma avalduse esitada:

 • Kui otsustate kandideerida isiklikult, on Word kõige sobivam vorming.
 • Kui otsustate saata oma avalduse digitaalselt, on PDF-fail õige valik.
Mis on minu stjuardessi CV ideaalne pikkus?

Teie CV pikkus sõltub riigist, kust te kandideerite:

 • Kui kandideerite USA-s asuvasse lennufirmasse, ei tohiks teie CV olla pikem kui üks lehekülg.
 • Kui kandideerite rahvusvahelistele lennufirmadele, võib teie CV olla kahe lehekülje pikkune või vajaduse korral isegi kolme lehekülje pikkune.
Millised on stjuardessi erialale omased eripärad, mida peaksin oma CV-s esile tooma?

Stjuardessi töö nõuab mitmeid eripäraseid oskusi ja omadusi, mida peaksite oma CV-s rõhutama:

 • Teenindusvalmidus ja võime hakkama saada erinevate inimestega - need on stjuardessi töö põhioskused.
 • Stressitaluvus ja probleemide lahendamise võime - lennureisid võivad olla ettearvamatud ja stjuardessid peavad olema valmis kõigeks.
 • Keelteoskus - eriti oluline rahvusvaheliste lennufirmade puhul.

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee