Kasulik juhend konsultant cv koostamiseks

Konsultandid lasti langevarjuga sisse, et aidata ettevõte, kui muud valikut polnud. Nüüd moodustavad nad paljude ettevõtete asukoht lahutamatu osa. Konsultandi CV info peaks näitama mitte ainult geniaalse mõtlemise võimet, vaid ka teadlikkust sellest, kuidas vajalikke muudatusi mõjutada ja läbi viia.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

Konsultandi CV näidis täistööaeg ametile

Kontaktandmed

Anni Alt
5667788
altanni@example.com
linkedin.com/in/annialt

Kokkuvõte

Kogenud klienditeeninduskonsultant, kellel on ka tugev turundus- ja müügialane taust. Oskate probleemi analüüsida ja kiiresti lahendust välja töötada, rahulolematute klientidega läbirääkimisi pidada ja klientide rahulolu jälgimise viise välja töötada. On spetsialiseerunud jaemüügile ja hotellindustööstusele.

Haridus

Tartu Ülikool
2022
Bakalaureusekraad reklaamis ja majanduses

Tööogemus

Kuul ja klaas AS, ärikliendi konsultant
Juuli 2021 - oktoober 2022

 • Kaubanduslik teadlikkus
 • Hea numbriline oskus
 • Tähelepanu detailidele
 • Analüütilised oskused

Unilever AS, HoReCa toodet ekonsultant
September 2017- detsember 2022

 • Toetadaüksikisikuid ja ettevõtteid nende tegevuse täiustamisel
 • Aidata tuvastada väljakutseid
 • Leida sobivaid lahendusi
 • Sügavad teadmised ja kogemused konkreetses valdkonnas
 • Pakkuda oma klientidele kvalifitseeritud nõu

Diplomid ja koolitused

 • Ärikliendi suhtluskoolitus
 • HoReCa toodete müügikoolitus

Oskused

 • Suurepärased suhtlemisoskused
 • Taktilisus ja veenmisvõime
 • Meeskonnatöö oskus
 • IT ja esitlusoskused

Lisainfo ja hobid

 • Jooksmine
 • Kokandus
 • Käsitöö

Keeled

 • Eesti keel (emakeel)
 • Ingise keel A1 - professionaalsel tasemel kasutus
 • Vene keel A1 - professionaalsel tasemel kasutus

Sama idee kahes erinevas organisatsioonis võib sõltuvalt sellest, kuidas see on vastu võetud, väga erinevalt välja kukkuda. Parimad konsultandid teavad, kuidas oma ideid ellu viia ja luua nende ideede omaksvõtmiseks ja arendamiseks viljaka keskkonna. Nende kõige haruldasemate oskuste edasiandmine on CV kontekstis tohutu väljakutse. Kuidas kirjutada CV, mis kõike seda hõlmaks? Kuidas sa tead, millele keskenduda? See juhend hõlmab järgmisi teemasid:

konsultant CV

Milline on sobiv formaat CV jaoks?


Kuidas koostada konsultandi CV, mis katab iga teie pakutava väärtuse ja asjatundlikkuse tolli, ning veenduge, et lisate taotlejate jälgimissüsteemide (ATS) testi läbimiseks piisavalt asjakohane lisainfo ja märksõnu.

 • Parim vorm konsultandi CV jaoks, et tuua esile teie peamised saavutused ja olulisemad projektid.
 • Nõuanded teie CV iga osa kohta: kokkuvõte, töölugu, haridus, oskused
 • Professionaalsed CV küljendus- ja kujundusvihjed.

Mida konsultant teeb?


Konsultandi ülesanne on pakkuda tööandjatele väärtust ja teadmisi, mida nad oma töötajate hulgast ei leia. Ükskõik, kas nad töötavad ühe päeva nädalas või mitu kuud järjest, pakuvad konsultandid särasüsti kõikjal, kus seda vajatakse. Kui organisatsioonid on tegutsenud teatud viisil vaid mitu aastat, on mõnikord need sekkumised uuel teel alustamiseks üliolulised.

Ideed ja suund, mida konsultandid pakuvad, aitavad ergutada töötajate meelt ja näidata neile, et on ka teisi mõtteviise. Konsultandid ei pruugi mõista organisatsiooni kõiki keerukusi, kuid nende eeskuju muudab ümbritsevate inimeste mõtteviisi. Muutuse sisseviimisel kipub see tekitama täiendavaid muutusi ja protsess muutub iseteostavaks.

konsultant CV

Ideed ja suund, mida konsultandid pakuvad, aitavad ergutada töötajate meelt ja näidata neile, et on ka teisi mõtteviise. Isegi kui konsultandid ei mõista ettevõtte kõiki nõtkusi, muudab nende eeskuju ümbritsevate inimeste mõtteviisi. Muutuse sisseviimisel kipub see tekitama täiendavaid muutusi ja protsess muutub iseteostavaks.

Nõustamine võib olla väga rahuldust pakkuv amet, kuid headest ideedest ei piisa. Konsultandid vajavad laiaulatuslikke oskusi, et tagada nende ideede arvessevõtmine, elluviimine ja kasutamine edasise kasvu alusena.

Milline on konsultandi töö eripära?


Mõned inimesed arvavad, et konsultantidel on see lihtne. Nad tulevad välja ideega või kaks ja käsivad inimestel mõnda asja muuta. Selle eest saavad nad palju palka ja lahkuvad siis enne, kui nende töö tagajärjed ilmnevad.

See väärarusaam ei saa olla tõest kaugemal. Konsultantide töö on täielik protsess ideest tarnimiseni ja kõik nende töö aspektid tuleks nende CV-sse kataloogida. Peate näitama, et osalesite protsessi igas osas ja lõite selle sügavalt kaasa, mitte ei andnud ainult esialgset ideed ja seejärel ilmute au vastu võtma.

Kui konsultandi CV keskendub ainult saavutustele ja puudub teave selle kohta, kuidas te selleni jõudsite, on oht, et seda peetakse pealiskaudseks. Tööandja võib teid vaadata kui vabakäelist hiilgekütti. See pole mulje, mida soovite luua.

Mida peaks konsultandi CV sisaldama?


Ideaalis peaks teie parim konsultandi CV andma tasakaalustatud ülevaate tegevustest konsultatsiooniprotsessi igas etapis, jaotades seda mitme projekti ja tööandja vahel. Kuna konsultantidel on tavaliselt rohkem projekte kui keskmisel töötajal, võib teie CV olla tavalisest lehekülje võrra pikem. Siiski peate tegema õiged valikud selle kohta, kui palju üksikasju jagada ja miks te seda jagate.

Tööandjad võtavad konsultandi, sest nad vajavad abi teatud valdkonnas, sageli piiratud aja jooksul. Nad teavad, et maksavad teie teenuste eest ebaproportsionaalselt palju raha, nii et teie CV peab olema täiesti selge selle kohta, mille eest tööandja täpselt maksab. Konsultandi CV-l on kolm peamist kaalutlust:

 • Saate tutvustada oma projekte, mis mõjutavad inimesi ja rahalisi vahendeid.
 • Kirjeldades, kuidas töötate ideede reaalsuseks muutmisel, pannes suurt rõhku elluviimisele.
 • Veenduge, et teie CV oleks täis tegevussõnu ja projektipõhist keelt.

Teie CV peaks sisaldama järgmisi elemente:


 • CV kokkuvõte (tuntud ka kui profiil või isiklik avaldus)
 • Tööajaloo osa
 • Hariduse sektsioon
 • Jätkake oskusi

Kuidas esitleda konsultandi tööülesandeid


Kuigi nõustamisprojektide olemus on väga erinev, olenevalt tööstusest, funktsionaalsest asjatundlikkusest ja staažist, jäävad teie konsultatsioonitööriistade komplekti mutrid ja poldid suures osas samaks. Peate olema valmis lahendama lugematuid olukordi ja nagu arst, kes manustab patsiendile ravimeid, peate mõistma, mida ja millal teha. Kui teie "ravi" teatud aspektid teie CV-st puuduvad, võib teie tulevane tööandja kahelda, kas olete tõesti teinud seda, mida CV-s väidetakse.

konsultant CV

Kui potentsiaalsed tööandjad teie CV-d loevad, peaksid nad end üle mõistma, et helistada teile tervisekontrolli, ravida oma haavu, viia nad paranemise teele ja parandada oma tulevast ettevõtte tervist. Aga milliseid rolli elemente võiksite lisada?

Lisaks muljetavaldavamate saavutuste üksikasjadesse laskumisele peaks konsultandi CV hõlmama kõiki põhitõdesid. Teatud tegevused võivad tunduda liiga ilmsed, et mainida, kuid parem on olla kõikehõlmav, kui neid üldse mitte kaasata, isegi kui see muudab teie CV pikemaks kui enamik.

Millised on eduka konsultandi omadused


Edukad konsultandid
suudavad probleeme tuvastada ja mõistavad, millist hooba nad peavad lahenduse leidmiseks tõmbama. Nad toovad oma meeskondadesse õiged inimesed, tagavad, et kõigi ideid võetaks arvesse, ja seejärel koostavad tõhusa plaani, kuidas olemasolevatest talentidest maksimumi võtta. Nad töötavad alati lõppeesmärki silmas pidades ning suudavad ületada takistusi ja lahendada probleeme.

Konsultandid on osavad mõjutajad organisatsiooni igal staažitasemel ja teavad, kuidas veenda teisi nägema asju vajalikust vaatenurgast. Nad on hämmastavad kuulajad ja teavad, et kõik lahendused ei tule nende endi peast. Nad peavad neid teistest eemale tõmbama, kes ei pruugi isegi teada, et nad teavad.

Konsultantide äriteadlikkus on ületamatu. Kliendiettevõtte lõpptulemus on alati protsesside täiustamise ja kasumlikkuse parandamise nõustamistegevuse esirinnas. Konsultandid ei karda enne tegutsema asumist aega uurimisele kulutada. Nende töö hõlmab professionaalset suulist ja kirjalikku suhtlust ning nad on harjunud esitama teavet, mis on sageli vastuoluline ja mitte alati teretulnud.

Konsultantidel on loovust ja visiooni, et näha läbi ideid, mis teistele võimatuna tunduvad. Nad koolitavad ümbritsevaid inimesi uute oskustega, varustavad neid värske mõtteviisiga ja näitavad neile, mis on võimalik, kui nad väljakutsele vastu astuvad.

Kõik need aspektid tuleks siduda konsultandi CV-ga, kuid esmalt peate ületama argisema väljakutse – tagada, et värbaja teie CV-d ka tegelikult näeks. See tähendab, et peate esmalt oma CV läbima ATS-i võrgusõeluuringu tarkvara.

Kuidas edestada ATS sõelumisprogrammi?

Arvestades konsultantide pakutavate teadmiste sügavust, oleks kahju, kui tööandja nende CV-d läbi ei loeks. Kuid täpselt see võib juhtuda, kui ATS-algoritm ei märka piisavalt sobivaid märksõnu. Võib tunduda kummaline, et värbamisprotsessi esimese osa eest vastutab masin, kuid ATS-e kasutatakse üha enam elektrooniliste väravavalvuritena, et sõeluda läbi esimese veebis esitatud taotluste laine.

konsultant CV

Konsultandina töötamine on uskumatult populaarne ja kõige populaarsemad tööandjad saavad palju avaldusi (millest paljud ei sobi kaugeltki). Seetõttu peate "ATS-mängu mängimiseks" määrama õige märksõnastrateegia. Märksõna valimine peaks toimuma pärast väga põhjalikku läbivaatamist kuulutatud ametikirjelduse ja konkreetse konsultandi rolli ulatuse kohta, mis varieeruvad suuresti sõltuvalt tööandja suurusest ja tegevusalast.

Kuigi on oluline näidata oma äriarenduse kogemust, võib ATS-süsteem otsida ainult teatud märksõnu, seega on selle valiku esimese etapi läbimiseks ülioluline lisada oma CV-sse konkreetsed sõnad ja terminid, mille värbamisjuht on määranud. protsessi.

Konsultandi jaoks parima CV vormingu valimine


Konsultandi CV koostamiseks kõige sobivama vormi määramine sõltub teie karjäärist. Kõige sagedamini kasutatav kronoloogiline CV-vorming sobib hästi tööotsijatele peaaegu igas ametis, eriti kui nende tööajalugu on mitmel töötaja ametikohal järginud lineaarset rada. Selles CV jaotises on järjestatud järkjärgulised töökogemused ja saavutused tööandja/töökoha järgi vastupidises järjekorras alates viimastest kuni varaseimate kuupäevadeni. Tõenäoliselt sobiks see enamikule konsultanditöö taotlejatele, kellel on juba kogemusi samas valdkonnas või muudes äri- või juhtimisvaldkondades.

Neile, kes on uutel tööjõul või vahetavad karjääri, võib sobida alternatiivne CV-vorm. Sama kehtib ka siis, kui teie ametialane taust on mitmekesisem, sealhulgas mõned füüsilisest isikust ettevõtjad, kellel on projektipõhine taust, mis sobib hästi "funktsionaalse" CV-vorminguga. Muud funktsionaalsed CV-d rõhutavad pigem spetsiifilisi tehnilisi oskusi või kontsentreeritud pädevusvaldkondi, mitte tööajalugu. Mõnel juhul on hübriid- (kombineeritud) tööajalugu kronoloogiliste ja funktsionaalsete elementide kohandamisel mõttekas.

Konsultandi CV kokkuvõtte näide: Professionaalne kuvand

Teie CV kokkuvõtte ja oskuste osad on need, kus ATS-i mõju on suurim, kuna seal on teie töökogemus kirjeldavalt esile tõstetud. ATS-algoritm paneb teie kokkuvõttes kirjutatule suure kaalu, seega on oluline näidata, kuidas asjad juhtuvad.

konsultant CV

Siin on mõned ideed, kuidas kirjutada tabav kokkuvõte


Kui teil on palju projekte, millega kiidelda, peab teie kokkuvõte keskenduma ainult teie tulevase tööandja jaoks kõige olulisematele projektidele. Vabalt voolav tekst võimaldab teil positsioneerida end inimesena, kes lahendab kõik oma probleemid. Konsultandi kokkuvõtte kõige olulisem aspekt on see, et tegevus peab olema kvantifitseeritav – ja muljetavaldav. Igaüks võib öelda: "Juhtis personalimeeskonda ümberkujundamisprojekti kaudu", kuid mitte kõik ei saa öelda: "24-liikmelise personalimeeskonna töövood ja protsessid on ümber kujundatud, mis toob kaasa töötajate 30% ümberpaigutamise, 50% suurenemise ja 35% töötajate arvu suurenemise. siseklientide rahulolu % tõus.

Parimad konsultandid mõõdavad oma otsuste ja tegude mõju, et mõista, kuidas käituda järgmine kord, kui sarnane probleem ilmneb. Kaks või kolm sellist tapvat lauset kokkuvõttes aitavad tulevasele kliendile muljet avaldada, olenemata sellest, kas näide on asjakohane või mitte. Teie kokkuvõte peaks kujutama teid kui inimest, kes analüüsib, tsingib, suunab ja seejärel mõõdab.

Püüdke vältida emotsionaalset keelt

Konsultandi kliinilise mõtlemise tunnuse edasiandmiseks proovige hoiduda emotsionaalsest keelest või lillelistest omadussõnadest. Hoidke oma kokkuvõtte sõnastus asjalik ja praktiliselt keskendunud, sisaldades projektide üksikasju ning võimaluse korral fakte ja arve.

konsultant CV

Ole keegi, kes täidab oma lubadused

Pole midagi hullemat kui konsultant, kes lubab maad ja toimetab midagi tundmatut. Teie kokkuvõte peab kirjeldama, et olete seadnud kõrged eesmärgid, et teada saada, kuidas kavatsete neid saavutada. Igaüks võib kiskuda õhust taevakõrgusi kujusid ja öelda, et see on see, mida me sihime. Varundage oma väiteid ja veenduge, et seisate kõige taga oma CV. Kui tundub, et liialdad oma panusega, hakkavad tööandjad kohe kahtlustama. Tõenäoliselt on neid liiga ambitsioonikate konsultantide ennustused varemgi põletanud.

Jäta neile muljet tööstuse žargooniga

Mis tahes konsultandi rolli taotlemisel on teil kindlasti vaja mõnda tööstusharuspetsiifilist kogemust, millele peate viidata. Kuigi konsultant võib kandideerida erinevatele rollidele paljudes tööstusharudes, on oluline muuta kokkuvõtet nii, et see hõlmaks iga potentsiaalse tööandja valdkonna jaoks mõnda valdkonnaga seotud terminit.

Looge oma CV parimate mallide abil

Konsultandi CV KKK: mõõdetav edu

Mida peaks CV's esile tooma?

Teie konsultandi CV tööajalugu peaks esile tõstma suurimad projektid, mida olete iga tööandja jaoks juhtinud. Suur projekt väikesele tööandjale on olulisem kui väike projekt suurele tööandjale. Mõelge tehtu üldisele mõjule. Paljudel konsultantidel on raske oma tööajalugu kirjutada. Olles oma karjääri jooksul ette võtnud nii palju projekte, võib neid tabada soov neist kõigist üksikasjalikult rääkida. Kuid nagu ka teiste konsultandi CV jaotiste puhul, proovige kaasata ainult taotletava rolliga seotud saavutused. See võib tähendada pikema kirjatüki kirjutamist koos iga võimaliku projekti ja saavutusega, seejärel “lõigates ja kleepides” ainult seda, mida arvate, et see sobib.

Millises järjekorras esitada varasem töökogemus?

Peaksite ikkagi oma varasemad tööandjad kronoloogilises järjekorras loetlema, alustades kõige värskemast, kuid kui teie kõige olulisem kogemus on paar projekti tagasi, ärge kartke anda sellele jaotisele oma CV-s rohkem ruumi. Ruumi raisatakse vähem asjakohasest kogemusest rääkides. Vau-teguri jaoks illustreerige oma tööajalugu mõõdetavate tulemuste, arvude ja enne/pärast võrdlustega.

Millist olulist teavet tuleks veel tulemuste kohta esitada?

Kontekst on kõik. Kui te ei saa oma kaastööd konkreetsete üksikasjadega täpsustada, helisevad häirekellad. Samuti on oluline lisada üksikasjad oma inimestevahelise suhtluse kohta. Kuidas sa mõjutad ümbritsevaid inimesi? Kuidas on teie veenmisoskused? Kuidas tuua kokku eripalgelisi üksikisikutest koosnevaid meeskondi ja motiveerida neid ühise eesmärgi poole – eriti siis, kui kõik nad ühisesse eesmärki isegi ei usu. Inimeste südamete ja meelte võitmine on rohkem kui pool võitu.

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee