Politseiniku CV malli ja CV kirjutamise juhend

CV kirjutamine politseiniku ametikohale nõuab erilist lähenemist, kuna see töökoht nõuab kindlaid oskusi ja isiksuseomadusi. Oluline on rõhutada oma füüsilist vormi, otsustusvõimet, suhtlemisoskust ja õigusnormide tundmist. Milliseid varasemaid kogemusi peaksite esile tõstma? Kuidas kajastada oma CV-s valmisolekut töötada erinevates oludes ja meeskonnas? Kuidas tõendada oma vaimset vastupidavust ja otsustusvõimet?

Allpool loome politseiniku CV näidise, mida igaüks saab enda vajaduste järgi kohandada.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

Politseinik kandidaadi CV

Isikuandmed:

Nimi: Jaan Tamm
Aadress: Põllu tee 1, Tallinn, Eesti
Telefon: +372 55555555
E-post: jaan.tamm@email.com
Sünniaeg: 01.01.1985

Haridus:

2010-2014 Sisekaitseakadeemia, Politseitöö eriala

 • Omandasin süvateadmised kriminaalõiguse, kriminaalmenetluse ja politseitöö valdkonnas.

Töökogemus:

2014-2021 Politseinik, Eesti Politsei- ja Piirivalveamet

 • Vastutasin avaliku korra tagamise eest oma tööpiirkonnas.
 • Tuvastasin ja lahendasin erinevaid õigusrikkumisi.
 • Töötasin tihedas koostöös teiste õiguskaitseorganitega.
 • Täiendasin pidevalt oma teadmisi ja oskusi läbi erinevate koolituste ja seminaride.

Oskused:

 • Hea füüsiline vorm
 • Kõrge stressitaluvus
 • Kiire otsustusvõime
 • Suurepärane meeskonnatöö oskus

Keelteoskus:

 • Eesti keel - emakeel
 • Inglise keel - hea
 • Vene keel - rahuldav

Lisainfo:

 • Omab B-kategooria juhiluba
 • Eesti kodanik
 • Ei suitseta, ei tarvita alkoholi
 • Valmis töötama öösel ja nädalavahetusel
 • Ei ole kriminaalkorras karistatud

Viited:

 • Antakse vastavalt soovile.

CV kirjutamine on oluline politseinikule, sest see annab ülevaate tema oskustest, kogemustest ja saavutustest. CV on esimene dokument, mida vaatavad tööandjad, sealhulgas politseijaoskonnad, õiguskaitseorganisatsioonid ja eraõiguslikud turvafirmad. See on võimalus tõestada oma sobivust rolliks, näidata oma pühendumust valdkonnale ja eristuda teistest kandidaatidest. Hea CV võib olla määrava tähtsusega politseiniku karjääri edendamisel.

Järgnevas artiklis keskendume sellele, kuidas koostada täiuslik CV politseiniku ametikohale kandideerimiseks. Teeme põhjaliku ülevaate kõigist CV koostamise olulistest etappidest alustades vormindamisest, tiitli valimisest, kogemuste kirjeldamisest, hariduse väljatoomisest, oskuste esiletõstmisest kuni fraasi ja kaaskirja lisamiseni. Selle artikli eesmärk on anda sulle praktilisi nõuandeid ja juhiseid, kuidas luua silmapaistev CV, mis rõhutaks sinu sobivust politseiniku tööks ja aitaks sul tööintervjuule pääseda.

politseinik

Politseiniku CV ülesehituse ja vormingu olulisus


Politseinikuna töötamine on karjäär, mis pakub nii väljakutseid kui ka rahuldust. Kuna see nõuab erakordset professionaalsust ja pühendumist, on oluline, et teie CV peegeldaks teie võimekust ja pühendumist. CV paigutus ja ülesehitus on siin võtmetähtsusega. See peab olema puhas, hästi struktureeritud ja lihtsasti loetav, et värbajad saaksid kiiresti ja hõlpsasti hinnata teie sobivust antud ametikohale.

Just nagu raamatupidaja või apteekri puhul, kulutavad värbajad keskmiselt ainult 35 sekundit ühe kandidaadi CV vaatamisele. Seetõttu on oluline, et teie CV oleks laitmatu ja hõlpsasti loetav, eriti paigutuse osas. Kuigi te ei pruugi olla 16-aastane alustaja ilma töökogemuseta, on oluline mõista, et hästi struktureeritud ja korrektselt paigutatud CV on ülimalt tähtis kõigile, kes soovivad oma karjäärieesmärke täita.

Lisaks Politseiniku elulookirjelduse mallile on meil ka teisi sarnaseid malle, mida soovitame teil vaadata.

Hõivake tähelepanu: politseiniku CV vormindamise olulisus

 1. Fondid: Valige selge ja professionaalne kirjastiil, nagu Arial, Calibri või Times New Roman. Need fondid on lihtsad ja hästi loetavad, mis on politseiniku CV jaoks oluline, kuna see peab olema otsekohene ja arusaadav.
 2. Vorming: Soovitatav on kasutada üheleheküljelist CV-d, mis on struktureeritud jaotisteks, nagu isikuandmed, haridus, töökogemus, oskused jne. See võimaldab tööandjal hõlpsasti leida vajalikku teavet ja näitab kandidaadi võimet olla organiseeritud - mis on oluline politseiniku töös.
 3. Veerised: Veeriste puhul on oluline, et need oleksid ühtlased ja piisavalt suured, et tekst oleks hõlpsasti loetav ja CV välja näeks korralik. Võib kasutada standardseid 1-tolliseid veeriseid.
 4. Täpipunktid: Täpipunktide kasutamine on politseiniku CV-s kasulik, kuna see aitab esile tõsta olulisi teadmisi ja oskusi. Näiteks saab töökogemuse jaotises kasutada täpppunkte, et tuua esile konkreetseid ülesandeid ja saavutusi.
 5. Eraldajad: Kasutage eraldajaid, et eristada erinevaid CV osi, nagu haridus, töökogemus ja oskused. See muudab CV hõlpsamini loetavaks ja informatiivsemaks.
 6. Värvid: Politseiniku CV puhul on soovitatav hoiduda liiga erksatest või mitmekesistest värvitoonidest. Eelistage neutraalseid toone, nagu hall, sinine või must, mis võivad anda CV-le professionaalse mulje. On oluline, et värv ei segaks teksti loetavust.
Lõppkokkuvõttes peaks politseiniku CV olema selge, struktureeritud ja professionaalne, et kajastada ameti tõsidust ja väärikust.

Politseiniku CV struktuur: miks see on oluline?

CV koostamisel on oluline meeles pidada, et see peab olema korraldatud ja ülevaatlik, et tööandja saaks kiiresti mõista kandidaadi sobivust positsioonile. Politseiniku CV koostamisel on siin mõned punktid, mida silmas pidada:

 • Kontaktandmed ja pealkiri: Need peaksid olema CV esimesel lehel selgelt nähtavad. Pealkiri võiks olla "Politseinik" või vastavalt konkreetsele ametikohale, millele kandideeritakse.
 • Professionaalne profiil: See peaks sisaldama lühikest kirjeldust kandidaadi professionaalsest taustast ja erialastest oskustest. Näiteks: "Kogenud politseinik, kes on spetsialiseerunud kriminaaljuurdlusele ja avalikule julgeolekule."
 • Töökogemus: See osa peaks sisaldama kandidaadi varasemaid töökohti ja rolli, mida ta seal täitis. Kandidaat peaks tooma välja olulised saavutused ja oskused, mida ta neis ametites omandas. Näiteks: "Tallinna Politseijaoskond, patrullpolitseinik (2018-2021): vastutasin avaliku korra ja ohutuse tagamise eest patrulltegevuse käigus."
 • Oskused: Kandidaat peaks siin loetlema oma erialased oskused, nagu näiteks esmaabi andmine, juurdlustöö oskused, tulirelva kasutamise oskus jne.
 • Haridus: See sektsioon peaks sisaldama kandidaadi hariduslikku tausta, sealhulgas kõiki politseiakadeemia või muude asjakohaste institutsioonide kursusi või koolitusi.
 • Lisajaotised: Vastavalt vajadusele võib kandidaat lisada täiendavaid jaotisi, nagu huvialad, keeled jne. Näiteks kui kandidaat räägib vabalt mitut keelt, võib see olla suureks plussiks.
Kõiki neid sektsioone tuleks kohandada vastavalt kandidaadi individuaalsele taustale ja oskustele, et kajastada nende unikaalset sobivust politseiniku ametikohale.

Politseiniku CV päis: esmamulje, mis loeb


politseinik


Politseiniku töö puhul on äärmiselt oluline, et päis oleks selgelt nähtav ja sisaldaks kogu vajalikku kontaktteavet, et tagada kiire ja tõhus suhtlus. Päise tegemine on lihtne, kuid selleks tuleb järgida teatud juhiseid.

Esiteks tuleb päisesse märkida politseiniku perekonnanimi ja eesnimi. See tagab, et kõik teavad, kellega nad suhtlevad. Perekonnanimi ja eesnimi peaksid olema kirjutatud suurte tähtedega, et need oleksid kergesti märgatavad.

Järgmiseks tuleb märkida politseiniku elukutse ja distsipliin. See annab teistele kiire ülevaate politseiniku spetsialiseerumisest ja aitab mõista, millistes olukordades ta saab abiks olla.

Seejärel tuleb lisada postiaadress. See on vajalik selleks, et teised saaksid politseinikule vajadusel kirju saata või teda kutsuda. Postiaadress peaks olema kirjutatud selgelt ja täpselt, et vältida segadust.

Päisesse tuleb lisada ka telefoninumber. See võimaldab teistel politseinikuga kiiresti ühendust võtta, eriti hädaolukordades. Telefoninumber peaks olema kirjutatud rahvusvahelises formaadis, et seda saaks kasutada ka väljaspool politseiniku asukohariiki.

Viimaseks tuleb päisesse lisada e-posti aadress. See võimaldab teistel politseinikuga suhelda elektrooniliselt, mis on sageli kiirem ja mugavam kui traditsiooniline postiteenus. E-posti aadress peaks olema kirjutatud tavapärases formaadis, sisaldades @-märki ja domeeni.

Seega, politseiniku päis peaks olema selgelt struktureeritud, sisaldades kogu olulist kontaktteavet, et tagada tõhus suhtlus ja koostöö.

ÕIGE

Aivar Tamm

Politseinik, kes on spetsialiseerunud korrakaitsele

Pärnu mnt 139a, 11317 Tallinn, Eesti

+372 5555 1234

aivar.tamm@example.com


Fotode olulisus politseiniku CV koostamisel

Politseiniku ametikohale kandideerides ei ole foto lisamine CV-sse kohustuslik. Teie otsustada, kas tahate oma pildi lisada või mitte. Kui aga otsustate oma foto lisada, siis veenduge, et see on professionaalne.

Kui teil on soov lisada foto, siis järgige palun järgmisi reegleid:

 1. Valige professionaalne foto, kus teie nägu on selgelt nähtav.
 2. Foto formaat peaks olema ristkülikukujuline, eelistatavalt 6,5 cm pikk ja 4,5 cm lai.

Samas tuleb märkida, et enamik värbamisjuhte ei hinda kandidaate selle põhjal, kas CV-s on foto või mitte. Seega, kui te ei tunne end mugavalt oma pildi lisamisega CV-sse, ei mõjuta see teie kandideerimist.

Kogemuste olulisus politseiniku CV koostamisel


Kuidas kirjutada oma politseiniku töökogemusi CV jaoks

Kogemuste jaotis on Politseinik CV-s väga oluline, kuna see annab põhjaliku ülevaate kandidaadi varasematest töökogemustest ja oskustest. Politseiniku töö on mitmekülgne ja nõudlik, hõlmates nii avaliku korra säilitamist, kuritegude uurimist kui ka õigusrikkumiste ennetamist, mis nõuab laialdaseid teadmisi ja oskusi.

ÕIGE

2015-2020 Politseinik, Eesti Politsei- ja Piirivalveamet

 • Vastutusvaldkondade hulka kuulusid avaliku korra tagamine, liiklusõnnetuste menetlemine, kuritegude uurimine ja ennetamine.
 • Töötasin tihedas koostöös teiste õiguskaitseorganitega, et tagada avaliku turvalisus ja õigusrikkumiste vähendamine.
 • Märksõnad: õigusrikkumiste ennetamine, avaliku korra tagamine, liiklusõnnetuste menetlemine.

2010-2015 Noorsoopolitseinik, Eesti Politsei- ja Piirivalveamet

 • Töötasin noortega, et neid juhendada ja aidata neil õigusrikkumistest hoiduda.
 • Korraldasin ennetavaid üritusi ja koolitusi, et tõsta noorte teadlikkust seadustest ja ohutusest.
 • Märksõnad: noorte juhendamine, ennetustöö, koolituste läbiviimine.

Kõik töökogemused peaksid olema esitatud kronoloogilises järjekorras, alustades kõige hilisemast. Iga töökoha kirjeldus peaks sisaldama konkreetseid ülesandeid ja saavutusi, kasutades võimalikult palju võtmesõnu, et suurendada CV nähtavust tööotsinguportaalides.

ÕIGE

Ametikoht: Politseinik

Tööandja: Eesti Politsei- ja Piirivalveamet

Kuupäevad: jaanuar 2015 - detsember 2019


Kirjeldus:

 • Täitis avaliku korra ja seaduste järgimise tagamise ülesandeid.
 • Lahendas erinevaid kuriteojuhtumeid, sealhulgas vargusi ja röövimisi.
 • Oli tihe koostöö teiste õiguskaitseorganite ja kogukonnaga.
 • Osales erinevatel politseioperatsioonidel ja -harjutustel.
 • Täiendas regulaarselt oma erialaseid teadmisi ja oskusi.

Kuidas kirjutada Politseiniku CV-d, kui sul puudub vastav töökogemus?

politseinik


Alustada karjääri politseijõus ilma eelneva kogemuseta võib olla keeruline, kuid hästi koostatud CV võib olla efektiivne viis ukse avamiseks. Allpool on esitatud lihtsad ja kasutajasõbralikud näpunäited, mis aitavad sul koostada CV-d politseiniku töökohale ilma eelneva kogemuseta. Need juhised aitavad sul esile tõsta oma oskusi, haridust ja muud asjakohased omadused, mida potentsiaalsed tööandjad otsivad.

Kui olete alles äsja politseinikukoolituse lõpetanud või olete alustav politseinik, on teil kindlasti palju oskusi ja teadmisi, mida tööandjad hindavad, isegi kui teil pole veel palju töökogemust. Siin on mõned nõuanded, kuidas oma CV-d koostada, et maksimeerida oma võimalusi saada intervjuu.

 1. Rõhutage oma oskusi ja teadmisi: Jaotises „Töökogemus” võib olla vähe kirjeid, kuid see ei tähenda, et teie CV peaks olema tühi. Võite esile tõsta oma oskusi ja teadmisi jaotistes „Oskused ja omadused” ja/või „Koolitus”. Näiteks võite mainida oma teadmisi seadustest, suutlikkust otsuste tegemiseks stressirohketes olukordades või oskust suhelda erinevate inimestega.
 2. Kasutage praktika-, vabatahtliku töö või ürituste kogemust: Kui olete osalenud praktikal, vabatahtlikus töös või politseiga seotud üritustel, lisage need kindlasti oma CV-sse. Need kogemused näitavad teie huvi ja pühendumust valdkonnale ning võivad anda tööandjale lisateavet teie oskuste kohta.
 3. Kasutage kaaskirja: Kaaskiri on suurepärane koht oma kogemuste puudumise selgitamiseks. Selle asemel, et keskenduda sellele, mida teil pole, rõhutage, mida teil on - haridus, oskused, pühendumus jne. Ärge unustage näidata oma entusiasmi ja soovi õppida.
 4. Ärge valetage: On ahvatlev lisada oma CV-le kogemusi, mida teil tegelikult pole, kuid see on vale ja võib kahjustada teie võimalusi tööd saada. Selle asemel rõhutage oma tõelist kogemust, olgu see siis hariduskeskkonnas, kultuurivahetuses või mujal.
Nende nõuannete abil saate koostada tugeva ja veenva CV, mis aitab teil saada intervjuu ja edasi liikuda oma karjääriredelil.

Hariduse olulisus töö Politseinik CV-s


Tõsta esile oma haridus politseiniku CV kirjutamisel

Hariduse osa on politseiniku CV-s äärmiselt oluline, kuna see näitab kandidaadi teadmiste taset ja valmisolekut ametikohale. See sisaldab teavet mitte ainult akadeemilise tausta, vaid ka erialaste koolituste, seminaride, töötubade või sertifikaatide kohta, mis on seotud politseitööga. Selline teave võib anda tööandjale ülevaate kandidaadi oskustest, pädevusest ning võimekusest toime tulla politsei tööga seotud väljakutsetega.

Kuigi kraadi omamine ei ole alati politseinikuks saamise eelduseks, võib see oluliselt suurendada kandidaadi konkurentsivõimet. Mõned politseijaoskonnad võivad eelistada või nõuda isegi kandidaatidelt kriminaalõiguse või seaduse alast kraadi. Lisaks võib kõrgkooliharidus olla eelduseks edutamiseks politseijõududes, eriti juhtivatel kohtadel. Sellegipoolest on mõned politseijaoskonnad valmis aktsepteerima asjakohast töökogemust kraadi asemel.

Hariduse esiletõstmine politseiniku CV-s: mida peaksid teadma?

Politseiniku CV puhul võib haridus olla esikohal või mitte, sõltuvalt ametikohast ja kandidaadi profiilist. Kui ametikoht nõuab erialast haridust või konkreetseid kvalifikatsioone, võib hariduse esiletoomine olla kasulik. Näiteks kui kandideeritakse kriminaalpolitseiniku ametikohale, mille jaoks on nõutav juriidiline haridus, võiks hariduse jaotise paigutada CV-s esimesena. See aitab tööandjal kiiresti tuvastada, kas kandidaat vastab haridusnõuetele.

Kuid on ka olukordi, kus hariduse rõhutamine ei pruugi olla kõige tõhusam. Näiteks kui politseinikul on pikaajaline ja asjakohane töökogemus, võib ta soovida seda pigem esile tõsta. Näiteks kui politseinik kandideerib üleminekuametikohale, kus on oluline varasem juhtimiskogemus, võib töökogemuse jaotis olla tõhusam kui hariduse jaotis. Sellisel juhul võib hariduse jaotise paigutada CV-s pigem lõppu.

Seega, kuigi haridus on politseiniku CV-s oluline, ei pruugi see alati olla õige valik esimeseks jaotiseks. Tähtis on mõista, millised on konkreetse ametikoha nõudmised ja kuidas oma profiili kõige paremini esindada.

Näide 1:

September 2015 - juuni 2019

Tartu Ülikool, Tartu, Eesti

Bakalaureusekraad ärijuhtimises, spetsialiseerumine finantsjuhtimisele


Näide 2:

Veebruar 2014 - detsember 2017

Eesti Maaülikool, Tartu, Eesti

Rakenduskõrgharidus majanduse ja ettevõtluse alal


Oskuste tähtsus politseiniku CV koostamisel


politseinik

Kuidas esile tõsta oma haridusoskusi Politseiniku CV kirjutamisel?

Oskuste esiletoomine CV-s on väga oluline, sest see annab tööandjale ülevaate sinu tehnilistest oskustest ja isikuomadustest. See on jaotis, mida värbajad põhjalikult vaatavad, seega peab teave olema kohandatud vastavalt tööpakkumise nõuetele. Värbajad otsivad tihti neid spetsiifilisi oskusi ja omadusi, mis on tööpakkumises välja toodud.

Politseiniku ametikohale kandideerimisel on oskuste esiletõstmine CV-s eriti oluline. Politseitöö nõuab mitmeid tehnilisi, isiklikke ja füüsilisi võimeid, alates õigusalastest teadmistest kuni suurepärase füüsilise vormini. Seega, kõik need oskused ja võimed, mis on seotud politseiniku tööga, tuleks CV-s kindlasti esile tuua. See aitab tööandjal hinnata, kas kandidaat on sobiv antud ametikohale. Lisaks aitab see teistest kandidaatidest eristuda.

Olulisimad oskused, mida iga politseinik peaks oma CV-s esile tõstma

Tehnilised oskused politseiniku tööks:

 • Kõrge reageerimisvõime ja situatsioonide kiire hindamise oskus
 • Tugevad teadmised korrakaitseseadustest ja -eeskirjadest
 • Võime teha koostööd erinevate õiguskaitseorganitega
 • Kogemus erinevate turva- ja patrullimistehnikate kasutamisel
 • Oskus kasutada erinevaid politsei tööriistu ja -tehnikaid, nagu näiteks relvade käsitsemine
 • Võimekus töötada erinevate politsei infosüsteemidega
 • Suurepärased juhtimisoskused erinevates olukordades, nagu näiteks tagaajamistes
 • Esmaabi andmise oskus
 • Kriminaalmenetluse alased teadmised

Isikuomadused politseiniku tööks:

 • Kõrge stressitaluvus
 • Otsustusvõime ja probleemilahendusoskus
 • Vastutustunne ja ausus
 • Hea füüsiline vorm ja vastupidavus
 • Täpsus ja põhjalikkus
 • Hea suhtlemisoskus ja meeskonnatöö väärtustamine
 • Valvsus ja ettevaatlikkus
 • Hea mälu ja tähelepanu detailidele
 • Kannatlikkus ja empaatiavõime
 • Tugev kirjutamisoskus ja aruannete koostamise võime.

Politseiniku CV kokkuvõtte kirjutamise tähtsus


Politseiniku CV-s kokkuvõte on äärmiselt oluline, kuna see annab tööandjale kiire ülevaate kandidaadi oskustest, kogemustest ja saavutustest. See on esimene asi, mida tööandja CV-s näeb, seega on sellel suur mõju sellele, kas kandidaat saab intervjuu või mitte.

Kokkuvõte peaks olema lühike ja sisaldama konkreetset teavet, mis näitab, et kandidaat on sobiv politseiniku rolliks. See võib hõlmata teavet varasemate töökohtade, erialaste sertifikaatide, eriliste oskuste ja isiklike omaduste kohta, mis tõestavad kandidaadi võimet politseitööd teha.

Kokkuvõtte tähtsus seisneb ka selles, et see annab tööandjale võimaluse mõista, kuidas kandidaat võib organisatsiooni panustada. See võib näidata, kas kandidaat on võimeline töötama meeskonnas, lahendama keerulisi olukordi ja kas tal on vajalik vastupidavus ja pühendumus, mis on politseitöös hädavajalikud.

Seega, oluline on, et politseiniku CV-s oleks hästi kirjutatud kokkuvõte, et suurendada võimalusi soovitud töökoha saamiseks.

ÕIGE
Detailile orienteeritud ning pühendunud professionaalina olen valmis pakkuma suurepärast teenindust ning turvalisust meie kogukonnale. Omades tugevat tausta õigusvaldkonnas ja kriisireguleerimises, olen valmis rakendama oma oskusi politseipatrulli ja uurimistöö kontekstis. Suhtun suure austusega politseiniku ametisse ning olen valmis oma oskusi ja teadmisi pidevalt täiendama, et pakkuda parimat võimalikku teenust. Olen valmis panustama meeskonna ühiste eesmärkide saavutamisse.

Täiendavad jaotised, mida lisada oma Politseiniku CV-sse


Politseiniku CV-sse tuleks lisada täiendavad kategooriad "Keeled" ja "IT-vahendid". Politsei töö on väga mitmekesine ja nõuab suhtlemist erinevate inimestega, olenemata nende emakeelest. Seega on võõrkeelte oskus, eriti inglise keele oskus, politseiniku jaoks hädavajalik. Samuti on tänapäeva maailmas IT-vahendite kasutamise oskus oluline, kuna politsei kasutab oma töös üha enam tehnoloogiat.

Keeled

Politseiniku töö nõuab sageli suhtlemist inimestega, kes ei pruugi rääkida emakeeles. Seetõttu on erinevate keelte oskus oluline osa politseiniku tööst. Kui politseinik suudab suhelda mitmes erinevas keeles, võib see aidata luua paremaid suhteid kogukonnaga ja teha koostööd teiste asutustega. Lisaks on inglise keele oskus eriti oluline, kuna see on rahvusvaheline suhtluskeel.

IT-vahendid

Tänapäeva maailmas on tehnoloogia kasutamine politsei töös üha olulisem. Politseinikel on vaja kasutada erinevaid IT-vahendeid, alates lihtsatest tekstiredaktoritest kuni keeruliste andmebaaside ja analüüsitarkvarani. Sellepärast on IT-vahendite kasutamise oskus oluline osa politseiniku tööst. Lisaks võib IT-vahendite tundmine ja oskus neid kasutada muuta politseiniku töö tõhusamaks ja produktiivsemaks.

Kuidas koostada tõhusat politseiniku CV-d: olulised punktid ja nõuanded


Politseiniku CV koostamisel on oluline teha erilist rõhku oma oskustele, kogemustele ja kvalifikatsioonile, mis on seotud õiguskaitse ja turvalisusega. Alljärgnevad näpunäited aitavad teil luua tõhusa ja tõhusa CV, mis aitab teid silma paista ja suurendada oma võimalusi sobiva töökoha saamiseks politseiasutuses:

 1. Näidake oma oskusi ja kogemusi: Kuna politsei töö nõuab erinevaid oskusi, on oluline, et teie CV peegeldaks kõiki teie asjakohaseid oskusi ja kogemusi. See võib hõlmata esmaabi oskusi, sündmuskohal toimuva uurimise kogemust, suhtlemisoskust ja konfliktide lahendamise võimet.
 2. Mainige oma haridust: Politseiniku töö nõuab sageli spetsiifilist haridust ja koolitust. Veenduge, et teie CV sisaldab teavet kõigi teie asjakohaste kursuste, sertifikaatide ja kraadide kohta.
 3. Lisage oma teenistusrekord: Kui olete varem politseis töötanud või olete olnud seotud õiguskaitsega, on oluline, et teie CV sisaldaks teavet teie teenistusrekordi kohta. See võib hõlmata teavet teie endiste ametikohtade, ülesannete ja saavutuste kohta.
 4. Tõstke esile oma eripära: Politsei töö nõuab sageli unikaalseid oskusi ja võimeid. Kui teil on mingisugune eripära, näiteks kui olete osalenud eriüksuses või olete saanud erilise väljaõppe, tõstke see kindlasti esile.
 5. Keskenduge oma isiklikele omadustele: Politseinik peab olema usaldusväärne, aus, füüsiliselt vormis ja võimeline tegema kiireid otsuseid. Kui need omadused kirjeldavad teid, lisage need kindlasti oma CV-sse.
 6. Korrektsioon: Veenduge, et teie CV on vaba õigekirja- ja grammatikavigadest. Enne selle saatmist paluge kellelgi usaldusväärsel seda lugeda.

Politseiniku CV koostamine: põhielementide ja struktuuri näpunäited


politseinik


Politseiniku CV koostamine võib esmapilgul tunduda keeruline ülesanne, kuid mõningate põhipunktide järgimine võib seda protsessi oluliselt lihtsustada. Alljärgnevalt esitatud nõuanded on samm-sammult juhised, mis aitavad teil luua professionaalse ja mõjusa CV.

 1. Lisage kontaktandmed: Kontaktandmete lisamine on hädavajalik, et tööandja saaks teiega ühendust võtta. Sisaldab teie nime, aadressi, telefoninumbrit ja e-posti aadressi.
 2. Täpsustage oma haridusteed: Ärge unustage märkida oma haridusteed, sealhulgas politseikoolituse ja muud asjakohased kursused või koolitused.
 3. Töökogemuse esitamine: Loetlege oma töökogemus kronoloogilises järjekorras, tuues välja olulised ülesanded ja saavutused igas ametikohas.
 4. Märkige erioskused: Kui teil on erioskusi, näiteks esmaabi koolitus või võõrkeelte oskus, lisage need kindlasti oma CV-sse.
 5. Isiklikud omadused: Lisage mõned isiklikud omadused, mis on olulised politseiniku töös, nagu ausus, pühendumus ja hea suhtlemisoskus.
 6. Viited: Kui võimalik, lisage oma CV-sse viited eelmistelt tööandjatelt või õpetajatelt, kes võivad teie võimekust ja sobivust politseiniku tööks kinnitada.
 7. CV kujundus: Valige lihtne ja professionaalne kujundus. Vältige liigseid graafikaid ja värvilisi fondi, mis võivad lugemist segada.
 8. Korrektuur: Enne CV saatmist lugege see kindlasti läbi ja kontrollige kirjavigu. Samuti veenduge, et teie CV oleks selge ja arusaadav.
Neid nõuandeid järgides saate luua tõhusa CV, mis aitab teil silma paista ja suurendab teie võimalusi saada politseiniku ametikohale.

Kuidas koostada veenev Politseiniku kaaskiri oma CV-le


Kaaskiri on oluline komponent, kui soovite kandideerida politseiniku ametikohale. See annab teile võimaluse tuua välja oma soov ja motivatsioon panustada ühiskonda ning kirjeldada, miks usute, et olete sobiv kandidaat just sellele ametikohale.

Kaaskirja koostamisel on kasulik läbi mõelda politseiniku tööülesanded ja neile vastavalt oma varasemad kogemused või oskused esile tuua. Kui olete kahtlev, millist infot lisada, võite alati otsida näidiskaaskirju politseiniku ametikohale.

Kandideerides politseinikuks, on CV küll oluline, kuid see ei anna alati piisavalt ruumi teie isiklike omaduste, oskuste või motivatsiooni kirjeldamiseks. Just siin tuleb mängu kaaskiri, mis võimaldab teil enda potentsiaali veelgi paremini esile tuua.

Politseiniku töö on sageli esinduslik ja nõuab suurt pühendumist. Seetõttu on oluline, et teie kaaskiri oleks veenev ja esinduslik, näidates teie valmisolekut ja soovi panustada ühiskonna turvalisusse.

Looge oma CV parimate mallide abil

KKK-d: Kuidas koostada edukat politseiniku CV-d?

Millises formaadis peaks olema minu politseiniku CV?

Teie CV vorm sõltub sellest, kuidas soovite oma avaldust esitada:

 • Kui soovite esitada oma avalduse isiklikult, on Word kõige sobivam vorming.
 • Kui eelistate saata oma avalduse digitaalselt, on PDF-fail õige valik.
Mis on politseiniku CV ideaalne pikkus?

Teie CV pikkus sõltub ametikohast, millele kandideerite:

 • Kui kandideerite algajale politseiniku ametikohale, ei tohiks teie CV olla pikem kui üks lehekülg.
 • Kui kandideerite kõrgematele ametikohtadele, nagu politseijaoskonna juhataja või politseiprefekt, võib teie CV olla kahe või kolme lehekülje pikkune.
Millised kogemused ja oskused peaksin oma politseiniku CV-s esile tõstma?

Teie politseiniku CV-s peaksid esile tõusma järgmised oskused ja kogemused:

 • Teie võime töötada meeskonnas ja suhelda erinevate inimestega.
 • Kogemus õiguskaitse, turvalisuse või õigusvaldkonnas.
 • Oskus lahendada keerulisi olukordi rahulikult ja tõhusalt.
 • Füüsiline vorm ja oskus kasutada erinevaid õiguskaitsevahendeid.
 • Detailne teadmine õigusaktidest ja protseduuridest.

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee