UX disaineri CV mall ja eduka CV kirjutamise juhend

UX disaineri töö nõuab mitmekülgset oskuste komplekti, sealhulgas probleemide lahendamise võime, kasutajakeskne mõtlemine ja kõrge empaatiavõime. CV koostamisel tuleb erilist tähelepanu pöörata nende oskuste esiletoomisele ning selgitada, kuidas neid on rakendatud varasemates projektides. Millised on parimad viisid UX disaineri oskuste esiletõstmiseks CV-s? Kuidas kajastada CV-s kasutajakeskset lähenemist? Kuidas näidata oma empaatiavõimet läbi varasemate tööde ja projektide?

Allpool luuakse UX disaineri CV näidis, mida igaüks saab enda vajaduste järgi kohandada.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

UX Disaineri positsiooni jaoks kohandatud CV

Isikuandmed

Nimi: Mari Kask
Aadress: Kevade tn 5, Tallinn, 10137, Eesti
Telefoninumber: +372 555 55555
E-posti aadress: mari.kask@email.ee
LinkedIn: linkedin.com/in/mari_kask

Kokkuvõte

Dünaamiline ja innovaatiline UX disainer, kellel on üle 5-aastane kogemus kasutajakogemuse kujundamise ja veebipõhiste rakenduste arendamise alal. Olen spetsialiseerunud kasutajasõbralike ja intuitiivsete disainilahenduste loomisele, mis suurendavad kliendi rahulolu ja tõstavad äritegevuse tõhusust.

Oskused

 • Kasutajauuringud
 • Prototüüpimine
 • Disaini mõtlemine
 • Veebidisain

Töökogemus

UX disainer, TransferWise
Tallinn, Eesti — Juuni 2016 - Praeguseni

 • Kujundanud ja optimeerinud mitmeid funktsioone, mis on parandanud kasutaja kogemust 20%.
 • Juhtinud kasutajate testimist ja analüüsi, mis on aidanud tuvastada olulisi kasutajaprobleeme.
 • Töötanud tihedas koostöös tootearenduse meeskonnaga, et luua ja rakendada disaini strateegiaid.

UX disainer, Pipedrive
Tallinn, Eesti — Juuni 2014 - Mai 2016

 • Lõi ja viis ellu UX strateegiaid, mis aitasid suurendada toote kasutajate arvu 15%.
 • Töötas välja kasutajate teekonna kaarte, et paremini mõista kasutajate vajadusi.

Haridus

Tallinna Tehnikaülikool, Magistrikraad, Interaktiivne meedia ja teadmiste tehnoloogia
September 2012 - Mai 2014

Eesti Kunstiakadeemia, Bakalaureusekraad, Graafiline disain
September 2008 - Mai 2012

Keelteoskus

 • Eesti - emakeel
 • Inglise - väga hea

Tarkvara

 • Sketch
 • Adobe XD
 • Figma
 • InVision

Sertifikaadid

 • UX Design Certification, Nielsen Norman Group, 2016
 • Interaction Design Foundation, Interaction Design Certification, 2015

Viited

Viited on saadaval soovi korral.

UX disaineri CV on oluline tööriist, mis aitab näidata teie oskusi, kogemusi ja võimekust potentsiaalsetele tööandjatele. See aitab teil eristuda konkurentsist ja luua positiivset esmamuljet. CV-d võivad lugeda erinevad värbajad, sealhulgas tehnoloogiaettevõtete personaliosakonnad, disainiagentuuride juhid või isegi startup-etevõtete asutajad. Seega on oluline, et teie CV oleks veenev, professionaalne ja selgelt näitaks teie UX disaini oskusi.

Järgnevas osas sukeldume põhjalikult, kuidas luua täiuslik CV UX disaineri positsiooni jaoks. Keskendume kõigile olulistele aspektidele, mis on vajalikud silmapaistva ja muljetavaldava CV koostamiseks, mis peegeldaks teie sobivust just UX disaini valdkonnas. Alustame vormindamisest, liikudes edasi tiitlile, oma varasematele kogemustele, haridusele, oskustele ning lõpetades isikliku fraasi ja kaaskirjaga. Iga sektsioon on tähtis omaette, kuid koos loovad need tervikliku ja köitva ülevaate teie potentsiaalist UX disainerina.

Ux disainer


UX disaineri CV ülesehituse ja vormingu tähtsus


UX disaineri karjäär pakub põnevat väljakutset, kuna see nõuab nii loovust kui ka tehnilisi oskusi. Kandideerimise protsess võib olla keeruline, kuid üks oluline samm on üles ehitada tõhus ja kaasahaarav CV. See dokument on teie professionaalse elu peegel ja peab olema korrektselt struktureeritud, et edastada vajalikku teavet lühikese aja jooksul.

Ükskõik, kas olete karjääri alguses või soovite liikuda kõrgemale tasemele, peaksite pöörama erilist tähelepanu oma CV paigutusele. Selge ja lihtsa paigutusega CV on värbajatele kergemini loetav ja mõistetav. Lisaks aitab see rõhutada teie professionaalseid saavutusi ja oskusi. Ärge unustage, et CV esitlus on sama oluline kui selle sisu, seega veenduge, et see oleks hästi organiseeritud ja esteetiliselt meeldiv. Hea paigutus aitab teie CV-l silma paista ja näitab, et olete pühendunud detailidele - oluline omadus igale UX disainerile.

Lisaks UX disaineri elulookirjelduse mallile, on meil olemas ka teisi sarnaseid malle, mida võiksite uurida.

UX disaineri CV vormindamine: esmamulje loeb

 1. Fondid: UX disaineri CV jaoks on sobiv kasutada detsenteerivaid, kergesti loetavaid kirjatüüpe nagu Arial või Helvetica. Need fondid on puhtad, professionaalsed ja minimalistlikud, mis kajastab hästi UX disaini eesmärki - loomaks kasutajasõbralikke ja intuitiivseid kogemusi.
 2. Vorming: CV vorming peaks olema struktureeritud ja selge. On oluline, et teave oleks esitatud loogilises järjestuses, näiteks alustades isikliku info ja kontaktandmetega, järgnes töökogemus, oskused ja viimaks haridus. See võimaldab tööandjal kiiresti saada ülevaate sinu sobivusest positsioonile.
 3. Veerised: Veerised peaksid olema piisavalt laiad, et võimaldada tekstil hingata, kuid mitte liiga laiad, et mitte raisata väärtuslikku ruumi. Umbes 2,5 cm veerised on tavaliselt sobivad.
 4. Täpipunktid: Kasutage täpp-punkte, et esile tõsta oma oskusi, kogemusi ja saavutusi. Täpp-punktid aitavad teha teie CV skaneeritavaks, võimaldades tööandjal kiirelt leida vajalikku informatsiooni.
 5. Eraldajad: Kasutage horisontaalseid jooni või eraldajaid, et eristada erinevaid CV sektsioone. See parandab CV loetavust ja aitab tööandjal kiiremini leida vajalikku teavet.
 6. Värvid: Disainerina võite kasutada värvidega mängimiseks, et rõhutada teie loovust. Kuid oluline on hoida seda mõõdukalt. Soovitatav on kasutada neutraalseid toone nagu hall või sinine, et hoida CV professionaalne ja selge.

UX disaineri CV struktuur: Miks on see oluline?

 • Kontaktandmed ja pealkiri: CV algusesse tuleb kindlasti lisada põhilised kontaktandmed nagu ees- ja perekonnanimi, e-posti aadress, aadress ja telefoninumber. Lisage ka pealkiri, mis näitab, et otsite UX disaineri positsiooni. Pealkiri võiks olla näiteks "Kogenud UX disainer otsib uusi väljakutseid".
 • Esitlus või konks: See on CV osa, kus saate enda tutvustusega püüda tööandja tähelepanu. Siin võiks rääkida enda senisest kogemusest UX disaini valdkonnas ja tuua välja mõned saavutused. Näiteks "Olen töötanud viimased 5 aastat UX disainerina ja aidanud luua kasutajakeskseid lahendusi üle 10 erineva ettevõtte jaoks."
 • Professionaalne kogemus: Loetlege siin oma varasemad töökohad, loomulikult alustades uuematest. Tähtis on märkida ära töökoha nimi, positsioon, töötamise aeg ja lühidalt ka tööülesanded või projektid.
 • Akadeemiline taust: Siia kuuluvad nii kõrgkooli- kui kutseharidus. Lisage kindlasti õppeasutuse nimi, eriala ja lõpetamise aeg või õpingute periood.
 • Professionaalsed ja isiklikud oskused: Toodke välja oskused, mis on olulised UX disaineri tööks. Näiteks võiks mainida oskust töötada erinevate disainitarkvaradega, kasutajauuringute läbiviimise oskust või prototüüpimise oskust.
 • Huvid ja/või erialased viited: Lõpuks lisage oma CV-sse ka huvid või hobid, mis võivad olla seotud UX disainiga. Samuti võib olla kasulik lisada viiteid endistelt tööandjatelt või kolleegidelt.
 • Lisajaotised, nagu keeled ja muu: Lisage siia vajadusel info keeleoskuste, vabatahtliku töö, kursuste, sertifikaatide või muu relevantse teabe kohta.
Pea meeles, et CV struktuur peab olema loogiline ja selge ning esitama teie kogemusi ja oskusi parimal võimalikul viisil. Kõik punktid tuleks korraldada nii, et need sobiksid teie profiiliga ja rõhutaksid teie sobivust UX disaineri positsioonile.

Kuidas luua silmapaistev päis oma UX disaineri CV jaoks?


Ux disainer


Päise roll UX disaineri töös on oluline, kuna see peaks olema kergesti märgatav ja sisaldama kogu vajalikku kontaktteavet.

Päise loomine on lihtne protsess, mille juhised on järgmised:

 • Esmalt tuleks päisesse lisada isiku perekonnanimi ja eesnimi. See peaks olema esimene asi, mida inimene päises märkab. Näiteks: "Doe, John".
 • Seejärel tuleks lisada elukutse ja distsipliin. See annab inimesele teada, millist tööd disainer teeb ja millises valdkonnas ta on spetsialiseerunud. Näiteks: "UX Disainer, Tarkvaraarendus".
 • Järgmisena tuleks lisada postiaadress. See võimaldab inimestel teada, kus disainer asub, mis võib olla oluline teave, eriti kui tegemist on füüsiliste kohtumiste või toodete saatmisega. Näiteks: "1234 Oak Street, Springfield, IL 62701".
 • Seejärel tuleks lisada telefoninumber. See võimaldab inimestel disaineriga otse ühendust võtta, kui neil on kiireloomulisi küsimusi või nad soovivad tööd arutada. Näiteks: "(123) 456-7890".
 • Lõpuks tuleks lisada e-posti aadress. See on oluline sidekanal, mis võimaldab inimestel saata disainerile pikemaid sõnumeid või dokumente. Näiteks: "johndoe@example.com".

Kõikide nende elementide lisamisega luuakse päis, mis on informatiivne ja kasulik nii disainerile kui ka tema klientidele või kolleegidele.

Laura Kask

UX disainer, kes on spetsialiseerunud kasutajakogemuse disainile

Pärnu mnt 139c, 11317 Tallinn, Eesti

+372 5555 1234

laura.kask@example.com


Kuidas valida sobivat fotot oma UX disaineri CV jaoks?

UX disaineri töö jaoks on foto lisamine CV-sse vabatahtlik. Foto ei mängi sellel ametikohal kandideerimisel suurt rolli, seega pole selle lisamine kohustuslik. Kui aga otsustate oma CV-sse foto lisada, peaks see olema professionaalse ilmega.

Foto lisamise võib jätta vahele, kui see ei ole kvaliteetne või ei vasta professionaalse foto nõuetele. Foto peaks olema ristkülikukujuline, eelistatavalt mõõtmetega 6,5 cm x 4,5 cm. Vältida tuleks mitteprofessionaalseid pilte, nagu rannafotod või selfid.

Kokkuvõtteks, UX disaineri töö puhul on foto lisamine CV-sse pigem isiklik valik kui range nõue. Tööandja otsustab kandidaadi sobivuse põhjal tema oskuste, kogemuste ja portfoolio, mitte foto alusel. Kui aga otsustate foto lisada, peaks see olema professionaalne ja korrektse formaadiga.

Kogemuste olulisus UX disaineri CV koostamisel


Kuidas kirjutada oma kogemusi UX disaineri CV jaoks?

Kogemuste jaotis on UX disaineri CV-s ülioluline, kuna see näitab kandidaadi tegelikku töökogemust ja oskusi, mida ta on omandanud. See osa annab tööandjale ülevaate sellest, kuidas kandidaat võib olla võimeline oma ettevõtte vajadusi rahuldama ja probleeme lahendama. UX disaini töö hõlmab erinevaid ülesandeid alates kasutajauuringutest kuni tootearenduseni ning kogemused nendes valdkondades on hädavajalikud.

2017-2020: UX disainer, ABC tehnoloogiaettevõte

 • Juhtisin kasutajakeskse disaini protsessi, sealhulgas kasutajauuringuid, kasutatavuse teste, kasutaja reiside kaardistamist ja interaktiivsete prototüüpide loomist.
 • Töötasin tihedas koostöös tootearenduse ja turunduse meeskondadega, et tagada toodete vastavus kasutajate vajadustele ja ettevõtte eesmärkidele.
 • Kasutasin tööülesannete täitmisel erinevaid tööriistu, sealhulgas Sketch, InVision ja Adobe XD.

2014-2017: UX/UI disainer, XYZ tarkvaraarendusettevõte

 • Olin osa meeskonnast, kes loonud mobiilirakenduse, millel on üle miljoni kasutaja kogu maailmas.
 • Juhtisin disaini- ja arendusprotsessi, tagades, et rakendus on kasutajasõbralik ja intuitiivne.
 • Kasutasin laialdaselt A/B testimist ja andmeanalüüsi, et optimeerida kasutajakogemust ja suurendada kasutajate kaasatust.

Kogemuste osas on oluline olla konkreetne, tuues välja tööülesanded, projektid, milles olete osalenud, ja tulemused, mida olete saavutanud. Oluline on kasutada võtmesõnu, mis on seotud UX disainiga, nagu kasutajauuringud, prototüüpimine, kasutatavuse testimine, kasutajakogemuse optimeerimine jne.

Ametikoht: UX Disainer

Tööandja: XYZ Tech Solutions

Kuupäevad: Jaanuar 2018 - Praegune


Kirjeldus:

 1. Projekteerisin ja rakendasin kasutajale orienteeritud tarkvaralahendusi.
 2. Koostasin ja testisin kasutajakogemuse prototüüpe.
 3. Töötasin välja ja viisin ellu strateegilised UX-plaanid ja eesmärgid.
 4. Korraldasin kasutaja tagasiside sessioone ja integreerisin saadud teadmised tootearendusse.
 5. Juhendasin ja koolitasin UX disaini meeskonda.

Hakkama saamine UX disaineri CV kirjutamisega: Nõuanded kogemuste puudumise korral

Ux disainer


Alustada UX disaineri karjääri võib olla keeruline ilma varasema kogemuseta, aga see pole võimatu. Allpool on mõned praktilised näpunäited, kuidas koostada silmapaistev CV, isegi kui sul pole veel töökogemust UX disaini alal. Need soovitused aitavad sul oma oskused ja teadmised esile tõsta ning potentsiaalsele tööandjale muljet avaldada.

Kui olete kogemusteta UX disainer, on CV koostamine tihti keeruline, kuid järgnevad näpunäited aitavad teil luua atraktiivse ja veenva CV, mis aitab kompenseerida teie kogemuste puudumist.

 1. Rõhutage oma oskusi ja teadmisi: Teie CV jaotises „Oskused ja omadused“ või „Koolitus“ saate esile tõsta oma isiklikke oskusi, tugevusi ja omandatud teadmisi, mis võivad kompenseerida teie kogemuste puudumist. Nagu müürsepa näites, võite anda oma CV-le isikliku puudutuse, tuues esile oma tehnilised oskused, nagu tarkvarapõhine disain, kasutajauuringud, prototüüpimine, kasutajaliidese (UI) disain jne.
 2. Rääkige oma praktikast: Kui olete hiljuti kooli lõpetanud, võite rääkida oma praktikast, vabatahtlikust tööst või osalemisest UX disainiga seotud üritustel. See aitab teil näidata, et olete aktiivne ja pühendunud oma valitud valdkonnale, isegi kui te ei ole veel ametlikult töötanud UX disainerina.
 3. Kasutage enda kasuks kaaskirja: Kaaskiri on suurepärane vahend kogemuste puudumise selgitamiseks. Selgitage, miks olete huvitatud UX disainist, milliseid projekte olete teinud ja kuidas olete neid oskusi arendanud. Vältige negatiivseid sõnu, nagu "ma pole kunagi ..." või "mul pole kogemusi ...". Selle asemel rõhutage, mida olete õppinud ja kuidas olete valmis kasutama seda teadmist uues rollis.

Lõpuks, olge aus. Ärge valetage ega võltsige oma kogemusi. Kuid ärge kartke rõhutada oma haridust, kultuurivahetuse kogemusi või muid aspekte, mis võivad anda teile eelise teiste kandidaatide ees.

Hariduse roll UX disaineri CV loomisel


Kuidas tõsta esile oma haridust UX disaineri CV-s?

Hariduse osa UX disaineri CV-s on oluline, sest see näitab nii formaalset koolitust kui ka kandidaadi pühendumust ja võimekust õppimisel. Akadeemilised saavutused võivad anda tööandjale teavet disaineri teoreetiliste teadmiste, probleemilahenduse oskuste, uurimisvõime ja projektijuhtimise kogemuste kohta, mis kõik on UX disaini valdkonnas hinnatud omadused.

Siiski pole UX disaini valdkonnas kraad alati vajalik. Kuigi kraad võib olla kasulik, otsivad paljud tööandjad pigem praktilisi oskusi ja kogemusi. UX disaini kursused, iseseisev õppimine, projektide portfell ja töökogemus võivad olla sama väärtuslikud kui traditsiooniline haridus. Sel põhjusel on oluline rõhutada nii haridust kui ka praktilist kogemust UX disaineri CV-s.

Hariduse prioriteetimine UX disaineri CV-s

Haridussektori asukoht UX disaineri CV-s sõltub suuresti kandidaadi kogemuste ja erialase arengu tasemest. Kui UX disainer on alles alustamas ja ei oma veel rikkalikku töökogemuse ajalugu, võib haridus olla esimene jaotis, rõhutades seeläbi disaini- või tehnoloogiaga seotud eriala omandamist. Näiteks, kui ta on hiljuti lõpetanud interaktsioonidisaini või inim-arvuti interaktsiooni magistriõppe, on see oluline näitaja tema UX-disaini teadmistest ja oskustest.

Kui UX disaineril on aga põhjalik töökogemus ja mitmeid edukaid projekte, mida näidata, võib ta valida töökogemuse jaotise esiplaanile toomise. Sellisel juhul võib haridus olla loetletud CV lõpus, kuna töökogemus annab värbajatele parema ülevaate kandidaadi oskustest ja võimetest ning näitab tema võimekust reaalses töökeskkonnas.

Erandid võivad tekkida siis, kui tööpakkumine nõuab teatud hariduslikku tausta või kvalifikatsiooni. Näiteks kui tööpakkumine nõuab doktorikraadi inim-arvuti interaktsioonis, siis peaks haridus olema CV-s esiplaanil, isegi kui UX disaineril on ulatuslik töökogemus. Sellisel juhul näitab haridussektori esiletõstmine, et kandidaat vastab konkreetsele nõudele.

September 2015 - juuni 2019

Tartu Ülikool, Tartu, Eesti

Bakalaureusekraad majandusteaduses


August 2012 - juuli 2016

Eesti Maaülikool, Tartu, Eesti

Kutseõpe põllumajandustehnika alal


Oskuste tähtsus UX disaineri CV koostamisel


Ux disainer


Kuidas tõsta esile oma haridusoskusi UX disaineri CV kirjutamisel

Oskuste jaotis CV-s on ülioluline, sest see toob esile teie tehnilised oskused ja isikuomadused. Värbajad hindavad seda jaotist põhjalikult, otsides professionaalseid omadusi ja oskusi, mis vastavad tööpakkumises toodud nõuetele. See on koht, kus saate end eristada ja näidata, miks olete parim kandidaat ametikohale.

UX disaineri ametikohale kandideerimisel on oskuste tähtsus veelgi suurem. UX disain nõuab laia tehniliste ja isiklike oskuste valikut, alates kasutajakeskse disaini põhimõtete tundmisest kuni probleemide lahendamise, suhtlemise ja meeskonnatöö oskusteni. Lisaks on oluline osata kohaneda uute tehnoloogiate ja trendidega. Seega on värbajatele oluline näha, et kandidaadil on nende oskuste osas tugev taust. Kõik need oskused ja omadused peaksid olema teie CV-s selgelt ja mõjusalt esitatud.

Olulisimad oskused, mida iga UX disainer peaks oma CV-s esile tõstma

Tehnilised oskused UX disaineri CV jaoks:

 • Põhjalikud teadmised UX disaini põhimõtetest ja protsessidest
 • Tugevad oskused kasutajauuringutes ja kasutajate vajaduste mõistmises
 • Kogemus kasutajaliidese loomisel ja prototüüpimisel UX tööriistade, nagu Sketch, Figma, Adobe XD jne abil
 • HTML, CSS ja JavaScripti tundmine
 • Kogemus erinevate disainisüsteemide ja stiilijuhendite loomisel ja kasutamisel
 • Oskus kasutada andmeid ja analüütikat disainiotsuste tegemisel
 • Oskus koostööd teha arendajatega ja mõistmine kuidas disainilahendusi tehniliselt rakendatakse
 • Teadmised veebi ja mobiili kättesaadavuse standarditest
 • Oskus teha A/B testimist ja kasutada muid kasutajate testimise meetodeid.

Isikuomadused UX disaineri CV jaoks:

 • Hea probleemilahendusoskus ja analüütiline mõtlemine
 • Kasutajakeskne mõtteviis
 • Võime töötada meeskonnas ja suhelda oma ideede ja lahenduste selgitamiseks
 • Paindlikkus ja võime kohaneda muutuvate nõudmistega
 • Detailidele orienteeritus
 • Julgus võtta riske ja innovaatiline mõtlemine
 • Suurepärased aja planeerimise oskused
 • Võime vastu võtta ja anda konstruktiivset tagasisidet
 • Pidev soov õppida ja end arendada.
 • Tugev kirjutamis- ja presenteerimisoskus.

UX disaineri CV kokkuvõtte tähtsus: esmamulje loeb


UX disaineri CV-s kokkuvõte on äärmiselt oluline, kuna see on sageli esimene asi, mida tööandjad loevad. See on võimalus esitleda oma parimaid oskusi, saavutusi ja kogemusi, mis on seotud UX disainiga. Kokkuvõte annab tööandjale kiire ülevaate sellest, mida saate ettevõttele pakkuda. Hea kokkuvõte võib tekitada huvi teie taotluse vastu ja suurendada võimalusi saada kutsutud töövestlusele.

Kokkuvõtte kirjutamine nõuab selget ja täpset sõnastust, et see oleks tööandjale lihtsalt mõistetav. See peaks olema lühike, kuid samas sisukas, rõhutades olulisemaid punkte teie karjäärist. Lisaks peaks see olema suunatud konkreetsele tööpakkumisele, mis näitab, et olete hoolikalt läbi mõelnud, kuidas teie oskused ja kogemused sobivad antud rolli. Kokkuvõtte tähtsust ei saa alahinnata, kuna see võib olla otsustavaks teguriks, kas teid kutsutakse vestlusele või mitte.

Innovaatilise ja pühendunud UX disainerina, kellel on üle 5 aasta kogemust erinevate platvormide jaoks kasutajakesksete lahenduste loomisel, otsin uusi väljakutseid. Mulle meeldib mõelda väljaspool raame, et lahendada keerulisi probleeme ja luua intuitiivseid kogemusi kasutajatele. Olen suurepärane meeskonnatöötaja, kes suudab toime tulla kiire tempoga töökeskkonnas. Usun, et minu oskused ja kogemused võiksid teie meeskonda suurepäraselt täiendada.

Täiendavad jaotised, mida lisada töö UX disaineri CV-sse


Täiendavate kategooriate lisamine UX disaineri CV-sse võib anda tööandjale parema ülevaate kandidaadi oskustest, isiksusest ja huvidest. Need pealkirjad võivad olla eriti kasulikud, kui kandideerite tööle ettevõttes, mis väärtustab mitmekülgsust ja individuaalsust. Sellisel juhul võib näiteks keeleoskuste või huvide loetlemine anda teie CV-le isikupära ja näidata, kuidas te sobite ettevõtte kultuuri. Valitud kategooriateks on "Keeled" ja "Sertifikaadid".

Keeled:

Keeleoskus on UX disainis oluline, kuna disainerid peavad sageli suhtlema klientidega ja meeskonnaliikmetega üle kogu maailma. Samuti võib mitme keele oskus anda disainerile võime mõista erinevaid kultuure ja kogukondi, mis võib olla kasulik kui loote tooteid ja teenuseid globaalsele turule. Kui räägite rohkem kui ühte keelt, mainige seda kindlasti oma CV-s ja kirjeldage, kuidas see on teie töös kasulik olnud.

Sertifikaadid:

Sertifikaadid võivad UX disaineri CV-s olla väga olulised, kuna need tõendavad teie oskusi ja teadmisi. Kui teil on UX disaini või sellega seotud valdkonna sertifikaate, lisage need kindlasti oma CV-sse. See võib hõlmata kõike alates Adobe Creative Suite'i sertifikaatidest kuni spetsiaalsete UX disaini kursuste ja töötubade lõpetamiseni. Sertifikaadid näitavad, et olete pühendunud oma erialase arengu jätkamisele ja olete valmis investeerima aega ja ressursse, et olla oma valdkonnas parim.

Parimad nõuanded ja strateegiad UX disaineri CV täiustamiseks


Täiustage oma UX disaineri CV-d järgmiste praktiliste nõuannetega:

 1. Esiletoodud projektid: Lisage oma CV-sse mõned hiljutised projektid, kus olete töötanud UX disaini osas. See annab tööandjale selge ülevaate teie oskustest ja kogemustest. Veenduge, et lisate iga projekti kohta lühikese kirjelduse, tööülesannete loetelu ja tulemused.
 2. UX disaini oskuste loetelu: Lisage oma CV-sse spetsiifilised UX disaini oskused. Need võivad hõlmata kasutajate vajaduste uuringuid, kasutajaliidese kujundust, kasutajakogemuse testimist ja analüüsi, prototüüpimist jne.
 3. Tarkvara ja tööriistade teadmised: Loetlege tarkvara ja tööriistad, mida olete kasutanud UX disaini töös. See võib hõlmata tööriistu nagu Sketch, Adobe XD, Figma, InVision, Usertesting.com jne.
 4. Portfoolio link: UX disainerina on teie portfoolio üks olulisemaid osi teie CV-st. Lisage oma CV-sse link oma veebipõhisele portfooliale, kus saate näidata oma parimaid töid ja projekte.
 5. Sertifikaadid ja koolitused: Kui olete läbinud mõne UX disaini kursuse või saanud sertifikaadi, lisage see kindlasti oma CV-sse. See näitab tööandjale, et olete pühendunud oma oskuste arendamisele ja pidevale õppimisele.
 6. Testimonals: Kui teil on positiivseid soovitusi endistelt tööandjatelt või klientidelt, kaaluge nende lisamist oma CV-sse. See võib suurendada teie usaldusväärsust ja tõendada teie oskusi praktikas.
 7. Kvaliteedi tagamine: Veenduge, et teie CV on veatu. Paluge kellelgi teisel seda üle lugeda, et leida kirjavigu või grammatikavigu. Veenduge, et kogu teie CV on ühtne ja professionaalse välimusega.
 8. Isikliku stiili näitamine: Kuigi teie CV peab olema professionaalne, on see ka võimalus näidata oma isiklikku stiili. Kasutage kujundust, mis peegeldab teie isiksust ja UX disaini filosoofiat.

UX disaineri CV koostamine: põhielementide juhend


Ux disainer


Enne kui asute oma UX disaineri CV-d kirjutama, on oluline teada, et CV peab olema lühike, loetav ja sisaldama kõige olulisemat informatsiooni. Teie CV on teie esimene võimalus ennast tööandjale tutvustada, seega peab see olema hästi struktureeritud ja esindama teie oskusi ja kogemusi parimal võimalikul viisil.

 1. Hoidke disain lihtne ja loetav: UX disainerina peate näitama, et suudate luua selgeid ja kasutajasõbralikke kujundusi. Seega veenduge, et teie CV on hõlpsalt loetav ja selge.
 2. Rõhutage oma UX disaini oskusi: Lisage oma CV-sse konkreetsed oskused, mida olete oma karjääri jooksul omandanud, nagu näiteks kasutajauuringud, wireframing, prototüüpimine jne.
 3. Lisage oma töökogemus ja projektid: Loomulikult on oluline näidata oma varasemat töökogemust, kuid UX disainerina on veelgi olulisem näidata oma projekte. Lisage kindlasti oma portfelli link.
 4. Märkige saavutused ja tulemused: Ärge lihtsalt loetlege oma ülesandeid, vaid rõhutage saavutusi ja tulemusi, mida olete saavutanud. See näitab, et olete mõjukas ja tulemustele orienteeritud.
 5. Näidake oma haridust ja sertifikaate: Lisage oma haridus ja kõik UX disaini alased sertifikaadid või kursused, mida olete läbinud.
 6. Vältige tarbetu teabe lisamist: Ärge lisage oma CV-sse teavet, mis ei ole UX disainiga seotud või mis ei aita teil tööd saada.
 7. Tooge välja oma pehmed oskused: UX disain nõuab suhtlemist erinevate inimestega, seega on oluline näidata, et teil on head suhtlemisoskused, probleemilahendusoskused jne.
 8. Lõpuks, kui olete oma CV valmis saanud, lugege see kindlasti üle, et veenduda, et seal ei oleks kirjavigu ega ebavajalikku teavet.

Kuidas koostada veenev kaaskiri oma UX disaineri CV-le


Kaaskiri on võtmetähtsusega dokument, mis aitab teil UX disaineri ametikohale kandideerimisel silma paista. See võimaldab teil esile tõsta oma disainioskusi, loomingulisi ideid ja teadmisi kasutajakogemusest, mis on selle ametikoha jaoks hädavajalikud.

Kaaskirja kirjutamisel ärge unustage kirjeldada oma eelmisi projekte ja kuidas need aitasid kaasa kasutajakogemuse parandamisele. Kui vajate inspiratsiooni või abi, leiate internetist palju kaaskirja näidiseid, mis on suunatud UX disaineritele.

CV on küll oluline, kuid kaaskiri annab teile võimaluse rääkida rohkem oma oskustest, lähenemisviisist ja kogemusest UX disaini valdkonnas. See võib olla määravaks teguriks, kas teid kutsutakse intervjuule või mitte.

UX disaini valdkonnas on oluline näidata oma loovust ja probleemilahendusoskusi. Kaaskiri annab teile võimaluse seda teha, esitledes teid mitte ainult kvalifitseeritud kandidaadina, vaid ka inimesena, kes on kirglik UX disaini vastu.

Looge oma CV parimate mallide abil

Korduma Kippuvad Küsimused UX Disaineri Töö ja CV Koostamise Kohta

Millises vormingus peaksin esitama oma UX disaineri CV?

Teie CV vorm sõltub sellest, kuidas kavatsete oma avalduse esitada:

 • Kui otsustate kandideerida isiklikult, on Word kõige sobivam vorming.
 • Kui otsustate saata oma avalduse digitaalselt, on PDF-fail õige valik.
Mis on minu UX disaineri CV ideaalne pikkus?

Teie CV pikkus sõltub riigist, kust te kandideerite:

 • Kui kandideerite USA-s asuvasse ettevõttesse, ei tohiks teie CV olla pikem kui üks lehekülg.
 • Kui kandideerite rahvusvahelistele töökohtadele, võib teie CV olla kahe lehekülje pikkune või vajaduse korral isegi kolme lehekülje pikkune.
Milline on hea UX disaineri CV sisu?

Hea UX disaineri CV peaks sisaldama järgmist:

 • Selge ja lühike sissejuhatus teie oskustest ja kogemustest UX disaini valdkonnas.
 • Detailne loetelu teie varasematest töökohtadest ja projektidest, mis on seotud UX disainiga, sealhulgas teie panus ja saavutused.
 • Näited teie tööst, nagu UX disainiprojektid või portfoolio lingid.
 • Teie hariduslik taust, eriti seotud valdkondades nagu disain, psühholoogia või infotehnoloogia.
 • Loetelu erialastest oskustest, nagu näiteks tarkvarateadmised, kasutajauuringud, prototüüpimine jne.

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee