CV kirjutamise nõuanded ja mallid tehnilisele kirjanikule

Tehnilise kirjaniku töökoht nõuab tugevaid kirjutamis- ja kommunikatsioonioskusi, kuna selle rolli põhieesmärk on keerukate tehniliste andmete selgitamine lihtsas ja arusaadavas keeles. Kuidas saada oma CV-ga silma paista, et saada tehnilise kirjaniku ametikoht? Milliseid oskusi ja kogemusi peaksin oma CV-s rõhutama, et olla atraktiivne kandidaat? Selle artikli eesmärk on juhendada teid, kuidas luua mõjukas CV, mis näitab teie suutlikkust täita tehnilise kirjaniku rolli.

Allpool on toodud tehnilise kirjaniku CV näidis, mida igaüks saab enda vajaduste järgi kohandada.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Jah

Tehnilise kirjaniku CV

Kandidaadi Nimi

Aadress: Näidis 1, Tallinn, Eesti
Telefon: +372 55555555
E-mail: nimi.nimi@gmail.com

Profiil

Olen pühendunud ja detailidele orienteeritud tehniline kirjanik, kellel on üle 7-aastane töökogemus tehnilise dokumentatsiooni loomisel ja redigeerimisel. Valdan suurepäraselt tehnilist terminoloogiat, omades samal ajal suurt kirglikkust selge ja arusaadava kirjutamise vastu.

Töökogemus

Tehniline Kirjanik, Firma Nimi, Tallinn, Eesti
Märts 2017 – Kuni tänaseni

 • Looja ja toimetaja tehnilise dokumentatsiooni, sealhulgas kasutusjuhendite, toote spetsifikatsioonide ja protseduuride jaoks.
 • Koostöö inseneride ja tootejuhtidega, et tagada tehnilise info täpsus.
 • Koolitusmaterjalide loomine ja esitamine uutele töötajatele.

Tehniline Kirjanik, Firma Nimi, Tartu, Eesti
Oktoober 2013 – Veebruar 2017

 • Tehniliste juhendite, kasutusjuhendite ja protseduuride kirjutamine.
 • Inseneridega koostöö tehniliste probleemide lahendamiseks.
 • Dokumentide toimetamine ja korrektuur.

Oskused

 • Tehniline kirjutamine
 • Andmete analüüs
 • Dokumentide toimetamine
 • Projektijuhtimine

Haridus

Magistrikraad Tehnilises Kirjutamises
Tallinna Tehnikaülikool, Tallinn, Eesti
Lõpetatud 2013

Bakalaureusekraad Keeleteaduses
Tartu Ülikool, Tartu, Eesti
Lõpetatud 2011

Keeleoskus

 • Eesti keel – emakeel
 • Inglise keel – väga heal tasemel
 • Vene keel – heal tasemel

Viited

Esitan viiteid vastavalt päringule.

Tehnilise kirjaniku CV on väärtuslik dokument, mis näitab kandidaadi oskusi, kogemusi ja võimeid infotehnoloogia, inseneri-, meditsiini- või muude tehniliste valdkondade dokumentatsiooni loomisel. See võib mõjutada tööandjaid erinevatest sektoritest nagu tarkvara arendusettevõtted, tehnilised konsultatsioonifirmad, ravimifirmad või isegi valitsusasutused. Hea CV aitab kandidaadil silma paista ja suurendab võimalusi töökoha saamiseks.

Järgnevas osas sukeldume detailidesse, mis aitavad teil luua täiusliku CV Tehnilise kirjaniku positsiooni jaoks. Ei piisa lihtsalt oma varasemate töökohtade ja hariduse loetlemisest, vaid peate tõeliselt näitama, kuidas teie oskused ja kogemused on selle spetsiifilise rolli jaoks asjakohased. Me alustame CV vormindamisest, liigume edasi pealkirja, teie kogemuste, hariduse ja oskuste kirjeldamiseni. Lõpetame mõne nõuandega efektiivse kokkuvõtte ja kaaskirja koostamiseks, mis aitavad teie CV-d esile tõsta. Ükskõik, kas olete kogenud tehniline kirjanik või alles alustate oma karjääri, on see juhend teie jaoks hädavajalik.

tehniline kirjanik

Tehnilise kirjaniku CV ülesehitus ja vormingu tähtsus


Kui kandideerite tehnilise kirjaniku ametikohale, siis üks edu võtmeid on korrektselt vormistatud ja professionaalselt paigutatud CV. See on sinu esimene samm, et näidata oma pühendumust ja võimekust antud valdkonnas. Oma karjäärieesmärkide saavutamiseks ja ootuspärastele väljakutsetele vastamiseks on oluline, et teie CV paigutus oleks läbimõeldud, selge ja järgiks üldtunnustatud standardeid.

Kuigi CV sisu on kriitilise tähtsusega, mängib olulist rolli ka selle paigutus, mis peaks olema nii professionaalne kui ka kergesti loetav. Värbajad kulutavad keskmiselt vaid 35 sekundit ühe kandidaadi CV-le, mistõttu on oluline, et teie CV paigutus oleks korrektne ja silmapaistev. Karjääriredelil tõusmiseks ärge unustage, et esimene mulje loeb ja see mulje tuleb sageli just teie CV-st.

Lisaks Tehnilise kirjaniku elulookirjelduse mallile on meil olemas ka teisi sarnaseid malle, mida soovitame teil vaadata.

CV vormindamine: Oluline samm eduka Tehnilise kirjaniku karjääri poole

 1. Fondid: Valige lugemise hõlbustamiseks selge ja professionaalne font, näiteks Arial või Times New Roman. Tehnilise kirjaniku töö nõuab selgust ja täpsust, mistõttu peaks ka CV font olema lihtne ja loetav.
 2. Vorming: Kasutage korrapärast ja selget vormingut, mis näitab professionaalsust ja suurendab loetavust. Teksti suurus peaks olema vähemalt 11 või 12 punkti. Pealkirjad võivad olla suuremad ja/või paksus kirjas, et need oleksid silmapaistvad.
 3. Veerised: Valige standardne veerise suurus, näiteks 1 toll, et tagada CV selgus ja korrapärasus. Liiga kitsad või laiad veerised võivad muuta CV raskesti loetavaks.
 4. Täpipunktid: Kasutage täpploendeid oskuste, kogemuste või saavutuste loetlemiseks. See aitab lugejal kiiresti ja lihtsalt saada ülevaate teie pädevustest ning sobib hästi tehnilise kirjaniku töö konkreetse ja loogilise laadi juurde.
 5. Eraldajad: Kasutage horisontaalseid jooni või eraldajaid, et visuaalselt eraldada erinevaid CV osi, nagu haridus, töökogemus jne. See aitab suurendada CV üldist loetavust ja struktuuri.
 6. Värvid: Kasutage neutraalseid värve, nagu hall või sinine, et anda oma CV-le professionaalne ilme. Tehnilise kirjaniku töö ei nõua erksaid värve või loomingulist disaini, mistõttu on parem hoiduda liiga julgetest värvivalikutest.

CV struktuur: Kuidas luua tõhus ja silmapaistev Tehniline kirjanik CV?

Tehnilise kirjaniku CV struktuur võiks olla järgmine:

 • Kontaktandmed ja Pealkiri: Selle sektsiooni esimene osa peaks sisaldama teie ees- ja perekonnanime, e-posti aadressi, aadressi ja telefoninumbrit. Pealkiri peaks näitama, et otsite tööd tehnilise kirjanikuna. Näiteks võib pealkiri olla "Kogenud Tehniline Kirjanik".
 • Professionaalne Profiil: See osa peaks sisaldama lühikest, kuid mõjukat kokkuvõtet teie karjäärist, oskustest ja saavutustest. Näiteks võite mainida oma võimet keerulisi tehnilisi kontseptsioone lihtsustada ja seletada.
 • Töökogemus: See sektsioon peaks sisaldama nimekirja teie varasematest töökohtadest, sealhulgas töökoha nime, teie ametinimetust, töötamise kuupäevi ja lühikest ülevaadet teie vastutusest ja saavutustest. Näiteks võite mainida, kuidas teie kirjutatud kasutusjuhendid või tehnilised dokumendid aitasid parandada klientide arusaamist toodetest.
 • Oskused: See osa peaks sisaldama nimekirja teie tehnilistest ja pehmetest oskustest, mis on seotud tehnilise kirjutamisega. Näiteks võite mainida oma oskust kasutada erinevaid tehnilise kirjutamise tarkvarasid või teie võimet töötada meeskonnas.
 • Haridus: See jaotis peaks sisaldama teavet teie haridusliku tausta kohta, sealhulgas ülikooli nime, kraadi ja lõpetamise kuupäeva.
 • Täiendavad jaotised: Võite lisada jaotisi, mis sisaldavad teavet teie huvialade, keeleoskuste ja/või erialaste viidete kohta.

Iga sektsiooni järjekord peaks olema valitud vastavalt teie individuaalsele profiilile, haridusele ja taustale. Näiteks kui teil on tugev töökogemus, võite valida selle esitamise enne hariduslikku tausta.

Tehnilise kirjaniku CV päise olulisus - esmamulje loeb


tehniline kirjanik


Tehnilise kirjaniku töös on päise tähtsus suur, kuna see peaks olema selgelt nähtav ja sisaldama kõiki vajalikke kontaktandmeid. Päise loomiseks tuleb järgida järgmisi samme:

Esiteks tuleb kirjutada oma perekonnanimi ja eesnimi. Need peaksid olema esitatud selgelt ja arusaadavalt, et lugeja teaks, kelle dokument see on. Järgmiseks tuleb märkida elukutse ja distsipliin. See annab lugejale ülevaate kirjaniku professionaalsest taustast ja spetsialiseerumisest, aidates mõista kirjutaja pädevust ja usaldusväärsust.

Seejärel tuleb lisada postiaadress. See võib olla kas füüsiline aadress või postkasti number, kuid peamine on, et lugeja saaks vajadusel kirjanikuga posti teel ühendust võtta.

Järgmiseks tuleb lisada telefoninumber. Telefoninumber on oluline, kuna see võimaldab lugejal vajadusel kiiresti ühendust võtta. Lisaks annab see teavet kirjaniku asukoha kohta.

Lõpuks tuleb lisada e-posti aadress. See on tänapäeval üks peamisi suhtlusviise, seega on oluline, et see oleks päises selgelt näidatud. E-posti aadress peaks olema professionaalne ja lihtne, et lugeja saaks selle hõlpsalt üles kirjutada või kopeerida.

Nende sammude järgimisel saab luua selge ja informatiivse päise, mis on tehnilise kirjaniku töös hädavajalik.

Laura Tamm

Tehniline kirjanik, kes on spetsialiseerunud tehniliste kasutusjuhendite koostamisele

Lai Street, 20, 10133 Tallinn, Eesti

+372 6 8000 9000

laura.tamm@example.com


Fotode olulisus Tehnilise kirjaniku CV koostamisel

Tehniline kirjanik - kas lisada CV-sse foto või mitte?

Foto lisamine CV-sse on valikuline element, mille üle otsustamisel tuleks arvestada mõningaid aspekte. Kuigi foto võib anda CV-le isikliku puudutuse, ei kujuta see endast kohustuslikku nõuet, eriti tehnilise kirjaniku positsiooni puhul, kus tööandjad keskenduvad peamiselt kandidaadi oskuste ja kogemuste hindamisele.

Siiski, kui kandidaat otsustab CV-sse foto lisada, tuleb järgida teatud reegleid. Foto peaks olema professionaalne - see tähendab, et rannapildid, selfid või muud vabas vormis fotod ei ole sobivad. Samuti peaks foto olema ristkülikukujuline, mõõtmetega 6,5 cm x 4,5 cm.

On oluline meeles pidada, et foto lisamine ei paranda kandidaadi võimalusi töö saamiseks. Paljud personalijuhtid jätavad fotoga CV-d tähelepanuta, kuna see ei pruugi olla objektiivse hindamise mõistes asjakohane. Seega, kui foto ei ole professionaalne või ei kajasta kandidaati sobivas valguses, on parem see CV-st välja jätta.

Kokkuvõttes on foto lisamine CV-sse isiklik otsus. Tehnilise kirjaniku positsiooni puhul on olulised oskused ja kogemused, mitte välimus või personaalsed omadused.

Kogemuste olulisus Tehnilise kirjaniku CV-s


Kuidas kirjeldada oma kogemusi Tehnilise Kirjaniku CV-s?

Kogemuste jaotis on tehnilise kirjaniku CV-s kriitilise tähtsusega, kuna see toob välja kandidaadi erialased teadmised ja oskused. Tehniline kirjanik on vastutav keeruliste tehniliste teadmiste muutmise eest ligipääsetavaks ja mõistetavaks tekstiks, mis on suunatud kindlale sihtrühmale, nõudes põhjalikke teadmisi tehnoloogiast, kirjutamisoskust ja suhtlemisoskust.

Märts 2016 – Oktoober 2020: Tehniline kirjanik, ABC Tehnoloogia

 • Koostas tehnilisi juhendeid, kasutusjuhendeid ja õppematerjale, mis aitasid kasutajatel mõista ja kasutada ettevõtte tooteid.
 • Oli vastutav kõigi tehniliste dokumentide kvaliteedi, täpsuse ja selguse eest.
 • Töötas tihedas koostöös inseneride ja tootejuhtidega, et mõista toodete tehnilisi üksikasju.
 • Kasutas võtmesõnu nagu "tehniline dokumentatsioon", "kasutusjuhendid", "tootetugi" ja "kvaliteedikontroll".

November 2010 – Veebruar 2016: Junior tehniline kirjanik, XYZ Tarkvara

 • Aitas luua ja ajakohastada kasutusjuhendeid, tehnilisi märkmeid ja veebipõhiseid abimaterjale.
 • Töötas välja selged ja lihtsad kirjeldused keeruliste tehniliste protsesside kohta.
 • Osales regulaarselt tootearendusmeeskonna koosolekutel, et olla kursis uute toodete ja funktsioonidega.
 • Kasutas võtmesõnu nagu "projektijuhtimine", "tehniline kirjutamine", "tarkvaraarendus" ja "tootekirjeldused".

Ametikoht: Tehniline Kirjanik

Tööandja: Microsoft Corporation

Kuupäevad: Jaanuar 2015 - Detsember 2019


Kirjeldus:

 • Lõi ja toimetas tehnilisi dokumente, sealhulgas manuaale, tootekirjeldusi ja kasutusjuhendeid.
 • Töötas tihedas koostöös arendusmeeskonnaga, et mõista uute toodete tehnilisi detaile.
 • Osales regulaarselt tootearenduse koosolekutel, et olla kursis uusimate uuendustega.
 • Koostas klienditoe jaoks selgeid ja arusaadavaid küsimuste-vastuste nimekirju.
 • Juhtis tehniliste dokumentide versioonikontrolli, tagades ajakohasuse ja täpsuse.

Hakkama saamine Tehnilise Kirjaniku CV kirjutamisel ilma eelneva kogemuseta

tehniline kirjanik


Töökohale kandideerimine ilma eelneva kogemuseta võib olla väljakutse, eriti tehnilise kirjaniku positsiooni puhul. Kuid, olukord pole lootusetu, sest allpool toome välja praktilised ja lihtsasti järgitavad nõuanded, kuidas koostada overtuuriv CV, mis aitab sul saada töökoha tehnilise kirjaniku valdkonnas. Neid soovitusi jälgides on võimalik luua muljetavaldav CV, isegi kui sul puudub varasem töökogemus antud valdkonnas.

Tehniline kirjanik on oluline roll, mis nõuab teravaid kirjutamisoskusi ja tehnilist kompetentsi. Kui olete algaja selles valdkonnas, siin on mõned nõuanded, mis aitavad teil luua muljetavaldava CV:

 1. Rõhutage oma oskusi ja omadusi: Kui teil pole veel palju töökogemust, võite selle asendada oma oskuste ja omaduste rõhutamisega. Näiteks, kui olete lõpetanud tehnilise kirjutamise kursuse või olete osalenud projekti koordineerimises, lisage need oma CV-sse. Samuti võite esile tõsta oma tugevaid külgi, nagu suurepärane tähelepanu detailidele, analüütilised oskused või suutlikkus keerulisi tehnilisi kontseptsioone lihtsasti selgitada.
 2. Kasutage oma haridust ja koolitust: Kui olete lõpetanud tehnilise kirjutamise või sarnase eriala, võite selle esile tõsta oma CV-s. Samuti võite lisada oma CV-sse kõik asjakohased koolitused, mida olete läbinud, näiteks tehnilised kirjutamise seminarid või töötoad.
 3. Lisage vabatahtlik töö ja praktika: Kui olete osalenud tehnilise kirjutamise projektides vabatahtlikuna või praktikandina, lisage need oma CV-sse. See näitab, et olete pühendunud oma valitud valdkonnale, isegi kui te ei ole veel ametlikult töötanud tehnilise kirjanikuna.
 4. Ärge kartke mainida oma osalust seotud üritustel: Kui olete osalenud tehnilise kirjutamise konverentsidel, seminaridel või töötubades, lisage need oma CV-sse. See näitab, et olete aktiivne oma valdkonnas ja püüate pidevalt oma oskusi täiendada.
 5. Kasutage kaaskirja: Kui teil on oma CV-s lünki, võite need selgitada kaaskirjas. Kirjeldage, mida olete õppinud oma varasematest kogemustest või haridusest ja kuidas need aitavad teil olla tõhus tehniline kirjanik.
Pidage meeles, et ausus on parim poliitika. Ärge kunagi valetage või moonutage reaalsust oma CV-s. Kui teil on lünki, proovige neid positiivselt esitada, näidates, mida olete selle aja jooksul õppinud või kuidas olete oma oskusi täiustanud.

Hariduse rolli mõistmine Tehnilise Kirjaniku CV koostamisel


Kuidas esile tõsta oma haridust Tehnilise kirjaniku CV-s?

Hariduse osa Tehnilise kirjaniku CV-s on oluline, kuna see näitab kandidaadi formaalset ettevalmistust ja pädevust valdkonnas. See annab tööandjale ülevaate kandidaadi teoreetilistest teadmistest ja erialasest koolitusest, mis on oluline kirjaliku suhtlemise, tehnilise kirjutamise ning tehnoloogia mõistmise ja selgitamise oskus. Kuigi teatud kogemus ja oskused on tehnilise kirjaniku töö puhul hädavajalikud, võib kraad või sertifikaat tehnilises kirjutamises, inseneriteaduses või sellega seotud erialal olla suureks eeliseks ja sageli on see ka tööandjate poolt nõutud.

See ei tähenda, et kraad on absoluutselt vajalik - palju oleneb konkreetsest töökohast ja tööandja nõudmistest. Mõnes ettevõttes võidakse eelistada praktilist kogemust ja tõestatud oskusi tehnilise kirjaniku töös. Kuid kraad või sertifikaat võib tugevdada kandidaadi usaldusväärsust ja professionaalsust, eriti kui puudub varasem töökogemus tehnilise kirjaniku rollis.

Haridusnõuded Tehnilise Kirjaniku CV Koostamisel

Tehnilise kirjaniku CV puhul võib hariduse asetamine esimesele kohale olla asjakohane, eriti kui haridus on otseselt seotud tehnilise kirjutamise või sellega seotud valdkondadega. See võib hõlmata kraadi infotehnoloogias, inseneriteadustes või isegi tehnilises kirjutamises, mis kõik annavad märku taotleja võimekusest selles valdkonnas. Samuti, kui taotlejal on täiendavaid sertifikaate või koolitusi tehnilise kirjutamise alal, võib nende esiletõstmine CV alguses anda värbajale kohe aimu nende kvalifikatsioonist.

Siiski, kui tehniline kirjanik on juba pikaajalise kogemusega valdkonnas ja tema töökogemus on märkimisväärne, võib olla mõttekas alustada CV-d töökogemuse osaga. Näiteks kui inimesel on olnud olulisi rolle suurtes tehnoloogiaettevõtetes või ta on loonud olulisi tehnilisi dokumente või juhendeid, võib see kogemus täita hariduse osa ning pakkuda tööandjale olulist teavet kandidaadi oskuste kohta.

Seega on iga CV unikaalne ja sõltub taotleja individuaalsest profiilist. On oluline rõhutada kõige olulisemaid ja asjakohaseid oskusi ja kogemusi, olgu selleks siis haridus või töökogemus.

Näide 1:

September 2012 - juuni 2016

Tartu Ülikool, Tartu, Eesti

Bakalaureusekraad majandusteaduses ja juhtimises


Näide 2:

September 2018 - praegune

Eesti Maaülikool, Tartu, Eesti

Magistrikraad ärijuhtimises ja ettevõtluses


Oskuste tähtsus töö Tehniline kirjanik CV koostamisel


tehniline kirjanik

Kuidas tõsta esile oma haridusoskusi Tehnilise kirjaniku CV-s

Oskuste esiletõstmine CV-s on kriitilise tähtsusega. See annab värbajatele ülevaate teie tehnilistest oskustest ja isiksusejoontest, mida nad põhjalikult hindavad. Selleks, et teie CV vastaks värbaja ootustele, tuleb uurida tööpakkumist ja sellega seotud nõudeid - need võivad sisaldada professionaalseid omadusi ja oskusi, mida värbajad otsivad.

Tehnilise kirjaniku ametikoha puhul on oskuste tähtsus veelgi suurem. See töökoht nõuab sageli keerukate tehniliste mõistete selget ja arusaadavat edasiandmist. Sellised oskused nagu kirjutamisoskus, tehniline kompetentsus ja täpsus on hädavajalikud. Lisaks on kasuks ka suurepärased suhtlemisoskused ja detailidele orienteeritus. Seega, kui kandideerite tehnilise kirjaniku kohale, peaks teie CV "Oskused" jaotis sisaldama kõiki neid tehnilisi ja isiklikke võimeid.

Olulisemad oskused, mida Tehniline kirjanik peaks oma CV-s esile tõstma

Tehniline kirjanik peab omama teatud hulka tehnilisi ja isikuomadusi, et olla edukas oma valdkonnas. Allpool on esitatud mõned kõige olulisemad oskused, mida võiksite oma CV-sse lisada.

Tehnilised oskused:

 • Tugevad teadmised tehnikast ja tehnoloogiast
 • Suurepärane võimalus kasutada erinevaid arvutiprogramme ja -platvorme
 • Head teadmised tehniliste dokumentide koostamise põhimõtetest ja standarditest
 • Tehnilise info tõlkimise oskus arusaadavaks keeleks
 • Võime keerulist informatsiooni visualiseerida
 • Keerukate tehniliste andmete analüüsimise ja sünteesimise oskus
 • Tugev kirjutamis-, redigeerimis- ja korrektuurioskus
 • MS Office'i tarkvara tundmine
 • Võime töötada erinevate tehniliste platvormide ja tööriistadega
 • Tehniliste kasutusjuhendite, kasutusjuhendite, käsiraamatute ja muude dokumentide koostamise oskus.

Isikuomadused:

 • Tähelepanelikkus detailide suhtes
 • Hea suhtlemisoskus
 • Probleemilahenduse oskus
 • Oskus töötada iseseisvalt või meeskonnas
 • Tugev organisatsiooniline oskus
 • Võime töötada tähtaegade ja surve all
 • Paindlikkus ja kohanemisvõime
 • Loovus ja uuenduslikkus
 • Vastutustunne ja pühendumus
 • Analüütiline mõtteviis
 • Kannatlikkus ja visadus.

Tehnilise kirjaniku CV kokkuvõtte olulisus ja koostamine


Tehnilise kirjaniku CV kokkuvõte on oluline mitmel põhjusel. Esiteks annab see tööandjale kiire ülevaate kandidaadi oskustest, kogemustest ja saavutustest, aidates neil otsustada, kas kandidaat sobib positsioonile või mitte. Teiseks aitab see kandidaadil esile tõsta oma tugevamaid külgi ja näidata, miks nad on parim valik konkreetsele positsioonile.

Tehnilise kirjaniku CV kokkuvõte peaks olema lühike ja sisaldama ainult olulist teavet. See peaks sisaldama teavet kandidaadi hariduse, varasemate töökohtade, projektide, oskuste ja saavutuste kohta. Lisaks peaks see sisaldama ka teavet kandidaadi tehniliste ja suhtlusoskuste kohta, mis on tehnilise kirjaniku töös hädavajalikud.

CV kokkuvõte on esimene asi, mida tööandja näeb, seega on oluline, et see oleks hästi kirjutatud ja professionaalne. See peaks andma tööandjale hea mulje kandidaadist ja julgustama neid CV-d edasi lugema. Kokkuvõttes võib öelda, et tehnilise kirjaniku CV kokkuvõte on oluline tööriist, mis aitab kandidaadil end tööandjale positiivses valguses esitleda.

Detailidele orienteeritud ja hoolikas tehniline kirjanik, kellel on üle 5 aasta kogemust keeruliste tehniliste juhendite, protseduuride ja kasutusjuhendite loomisel. Omab tugevat oskust keerukaid tehnilisi kontseptsioone muuta arusaadavaks ja hõlpsasti mõistetavaks. Tugev projektijuhtimise oskus ja võime tähtaegadest kinni pidada. Soovib panustada oma oskuste ja kogemustega teie meeskonda.

Milliseid täiendavaid jaotisi lisada oma CV-sse töökoha 'Tehniline kirjanik' taotlemisel?


Tehnilise kirjaniku CV-sse peaks lisama täiendavate kategooriateks "Keeled" ja "IT-vahendid". Täiendavate kategooriate lisamine CV-sse võimaldab teil esitada end kõige täielikumalt ja näidata oma mitmekülgsust. Lisaks sellele, tehnilise kirjaniku töö nõuab sageli suhtlemist erinevate meeskondade ja klientidega, sealhulgas rahvusvaheliste, ning IT-vahendite tundmine on tehnilise kirjaniku töös hädavajalik.

Keeled

Tehnilise kirjaniku töös on võõrkeelte oskus olulise tähtsusega. Töö võib nõuda suhtlemist eri riikidest pärit kolleegide, partnerite või klientidega. Lisaks sellele võib olla vajalik erinevates keeltes dokumentatsiooni koostamine või olemasoleva tõlkimine. Seega on keeleoskus oluline osa tehnilise kirjaniku profiilist ning see näitab teie võimet suhelda mitmekultuurilises keskkonnas ja teha koostööd erinevate osapooltega.

IT-vahendid

Tehnilise kirjaniku töös on oluline roll erinevatel IT-vahenditel. Sageli kasutatakse tehnilise kirjutamise tarkvara, nagu MadCap Flare või Adobe FrameMaker, aga ka teisi IT-vahendeid, nagu Jira või Confluence. Nende tundmine ja oskus nendega töötada võib olla määravaks teguriks töökoha saamisel. Lisaks näitavad IT-vahendite tundmine ja oskus nendega töötada teie tehnilisi oskusi, mis on tehnilise kirjaniku töös hädavajalikud.

Kuidas koostada tõhusat CV-d Tehnilise kirjaniku ametikohale: olulised näpunäited ja strateegiad


Tehnilise kirjaniku töö nõuab selget ja täpset suhtlusoskust, tehnilist mõistmist ning võimet keerulisi kontseptsioone lihtsas keeles esitada. Siin on mõned praktilised näpunäited, kuidas parandada oma CV-d, kui olete huvitatud selle valdkonna töökohast:

 1. Tõstke esile oma tehnilised oskused: Tehnilised kirjanikud peavad suutma mõista ja kirjeldada keerukaid tehnilisi kontseptsioone. Seega on oluline oma CV-s rõhutada kõiki asjakohaseid tehnilisi oskusi, olgu need siis tarkvaraga seotud oskused, inseneriteadmised või tehniline tõlge.
 2. Lisage projektide üksikasjad: Lisage oma CV-sse kindlasti üksikasjalik loetelu projektidest, milles olete osalenud. Võimalusel lisage konkreetseid üksikasju, nagu projekti eesmärgid, kasutatud tööriistad ja lõpptulemused.
 3. Mainige oma võimet töötada meeskonnas: Tehnilised kirjanikud peavad tihti töötama koos inseneride, tootejuhtide ja teiste meeskondadega. Seega on oluline näidata, et olete tõhus meeskonnatöötaja.
 4. Näidake oma analüütilisi oskusi: Tehnilised kirjanikud peavad suutma analüüsida ja tõlgendada keerukaid tehnilisi andmeid. Kui olete sellist tööd varem teinud, lisage kindlasti oma CV-sse selle kohta üksikasju.
 5. Tõstke esile oma kirjutamisoskused: Lisage oma CV-sse näiteid oma varasematest töödest, mis näitavad teie võimet kirjutada selgelt, täpselt ja publikule arusaadavalt.
 6. Rõhutage oma kohanemisvõimet: Tehnoloogia muutub pidevalt, nii et tehnilised kirjanikud peavad olema valmis õppima uusi tööriistu ja tehnoloogiaid. Kui olete sellist paindlikkust varem näidanud, lisage selle kohta oma CV-sse üksikasju.

Põhielemendid, mida kaasata oma Tehnilise Kirjaniku CV-sse


tehniline kirjanik


Tehnilise kirjaniku CV koostamisel on oluline keskenduda mitte ainult oma tehnilistele oskustele, vaid ka võimele keerukaid tehnilisi mõisteid selgelt ja arusaadavalt edastada. Siin on mõned praktilised näpunäited, mis aitavad teil luua tugeva ja veenva CV.

 1. Rõhuta oma tehnilisi oskusi: Tehnilised kirjanikud peavad tundma erinevaid tehnilisi teemasid, seega on oluline, et teie CV kajastaks teie tehnilisi teadmisi ja oskusi.
 2. Näita oma kirjutamisoskust: Lisage oma CV-sse proovid või viited töödest, mis näitavad teie võimet keerukaid tehnilisi mõisteid selgelt ja lihtsalt edastada.
 3. Tõstke esile oma projektijuhtimise oskused: Tehnilised kirjanikud peavad sageli juhtima projekte, seega on kasulik mainida kõiki projektijuhtimise kogemusi, mida olete varem omandanud.
 4. Ära unusta pehmeid oskusi: Kuigi tehnilised oskused on tehnilise kirjaniku töös hädavajalikud, on ka pehmed oskused, nagu suhtlemine, meeskonnatöö ja probleemide lahendamine, väga olulised.
 5. Mainige oma haridust: Kui teil on tehnilise kirjutamise, inseneri või mõne muu tehnilise ala kraad, siis kindlasti mainige seda oma CV-s.
 6. Ärge unustage keeleoskust: Tehnilised kirjanikud peavad sageli suutma kirjutada ja suhelda mitmes keeles, seega on oluline mainida kõiki keeli, mida räägite ja/või kirjutate.
 7. Lõpuks, veenduge, et teie CV on hästi struktureeritud ja korrektselt vormindatud, et see oleks lihtne lugeda ja mõista.

Kuidas koostada kaaskirja oma tehnilise kirjaniku CV-le


Kaaskiri on teie CV täiendav dokument, mis on eriti oluline Tehnilise kirjaniku ametikohale kandideerides. See annab teile võimaluse tuua esile oma kirjutamisoskused, tehnilised teadmised ning kogemused, mis teid sellele ametikohale kvalifitseerivad.

Kaaskirja kirjutamisel rõhutage eriti oma võimet keerulised tehnilised kontseptsioonid lihtsas ja arusaadavas keeles edasi anda. Kui leiate, et kaaskirja koostamine on keeruline, võite kasutada meie Tehnilise kirjaniku kaaskirja näidiseid, mis aitavad teil oma mõtteid kergemini sõnastada.

CV on küll esimene samm tööle kandideerimisel, kuid Tehnilise kirjaniku ametikohale taotlemisel on kaaskiri hädavajalik. Selle abil saate paremini illustreerida oma oskusi, näiteks tehnilist kompetentsust, detailidele orienteeritust ning suurepärast suhtlemis- ja kirjutamisoskust.

Tehnilise kirjaniku ametikohale kandideerimisel peate suutma oma oskusi ja pädevust tõhusalt "müüa". Selleks on CV mõnevõrra piiratud, mistõttu on oluline lisada oma avaldusele veenev ja asjakohane kaaskiri.

Looge oma CV parimate mallide abil

HKK: Kuidas kirjutada efektiivset CV-d tehnilise kirjaniku töökohale?

Millises vormingus peaksin esitama oma CV Tehnilise kirjaniku positsiooni jaoks?

CV vorming sõltub sellest, kuidas kavatsete oma avalduse esitada:

 • Kui otsustate kandideerida isiklikult või e-posti teel, on Word kõige sobivam vorming.
 • Kui kavatsete oma CV üles laadida mõnda veebipõhisesse tööotsingu platvormi, on PDF-fail õige valik, kuna see säilitab kõik kujunduselemendid.
Mis on Tehnilise kirjaniku CV ideaalne pikkus?

CV pikkus sõltub teie kogemustest ja sellest, kuhu kandideerite:

 • Kui olete algaja Tehniline kirjanik või kandideerite USA-s asuvasse ettevõttesse, ei tohiks teie CV olla pikem kui üks lehekülg.
 • Kui kandideerite rahvusvahelisele positsioonile või teil on märkimisväärne kogemus, võib teie CV olla kahe kuni kolme lehekülje pikkune.
Millised oskused peaksin rõhutama oma CV-s kandideerides Tehnilise kirjaniku positsioonile?

Tehnilisel kirjanikul peaksid olema tugevad kirjalikud ja suulised suhtlusoskused, võime keerulisi tehnilisi kontseptsioone lihtsustada ja selgelt edasi anda, detailorientatsioon ning võime töötada nii iseseisvalt kui ka meeskonnas. Samuti on olulised head teadmised tehnilisest dokumentatsioonist, nagu kasutusjuhendid, tootekirjeldused ja süsteemi kasutusjuhendid. Lisaks võib olla kasulik näidata oma CV-s tarkvaraoskusi, nagu tekstiredaktorid, graafilise disaini programmid ja projektijuhtimise tööriistad.

Koosta oma resümee 15 minutiga

Meie osavalt disainitud kaaskirja mallide tasuta kollektsioon aitab sul massist välja paista ja olla oma unistuste töökohale sammukese lähemal.

Koosta oma resümee